Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 282
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» Przygody Merlina
Lubicie ten serial?
Nie, jest głupi Nie, jest głupi 0%[0 głosów]
Nie jest zły Nie jest zły 13%[2 głosów]
Tak, uwielbiam Tak, uwielbiam 73%[11 głosów]
Nie widzialem/am Nie widzialem/am 13%[2 głosów]
Głosów ogółem : 15
Drukuj temat · Przygody Merlina
~Ms_Kane F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 06-07-2012 14:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2978
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,256
Data rejestracji: 24.04.12
Medale:
Brak

"Przygody Merlina" to serial o młodzieńcu, który potrafi czarować. Nazywa się on Merlin. W Camelocie panuje ojciec króla Artura - Uther, a jego syn jest jeszcze młodzieńcem. Teraz chciałabym znać wasze zdanie na temat tego serialu.
Ja ogólnie bardzo go lubię i podoba mi się w nim to, że Merlin jest przedstawiony jeszcze jako młodzieniec.
__________________

media.giphy.com/media/A4YfNX2iXFsGY/giphy.gif
37.media.tumblr.com/tumblr_m02xnz7lL01qju7t7o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Densho F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 06-07-2012 14:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 37745
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,722
Data rejestracji: 02.08.11
Medale:
Medal Medal Medal

Oglądałam parę odcinków Uśmiech
Ale obeznana za bardzo to ja nie jestem. Kojarzę jego postać, tego staruszka i jeszcze parę innych osób.
Coś tez mi świta, ze występuje tam pewien smok z którym rozmawia tytułowy Merlin. Ostatnio nawet oglądałam jeden odcinek, jak jakaś kobieta była czarownicą i potrafiła zapalić wzrokiem Uśmiech
W sumie chyba zacznę oglądać ten serial.

__________________
[...] Za bardzo mi na tobie zależało. Bardziej mi zależało na twoim szczęściu niż na tym, byś poznał prawdę, bardziej na twoim spokoju niż na moim planie, bardziej na twoim życiu niż na życiu innych osób, które mogły je stracić, gdyby cały plan zawiódł. Innymi słowy, zachowałem się tak, jak się tego spodziewał Voldemort po nas, głupcach, którzy kochamy. [...] Co mnie mogło wówczas obchodzić, że w jakiejś mglistej przyszłości zginie nieokreślona liczba bezimiennych, pozbawionych twarzy ludzi i stworzeń, skoro ty byłeś żywy i szczęśliwy tu i teraz? [...]

Albus Dumbledore



s3.favim.com/orig/41/albus-dumbledore-black-and-white-couple-harry-potter-i-love-you-Favim.com-345283.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Madeleine F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 06-07-2012 21:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 110
Ostrzeżeń: 0
Postów: 43
Data rejestracji: 05.06.11
Medale:
Brak

Odkąd zaczęły się wakacje i śpię dużo dłużej , zawsze jak wstanę trafiam na Merlina . Ogólnie serial mi się podoba , ale niektóre postacie strasznie drażnią .
__________________
"Będę Cię kochać do końca życia. A jeżeli jest coś potem, będę Cię kochać także po śmierci."
Wyślij prywatną wiadomość
~KEHI F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 06-07-2012 21:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 192
Ostrzeżeń: 0
Postów: 108
Data rejestracji: 13.06.12
Medale:
Brak

Serial bardzo fajny ale brakuje mi w nim ciągłości zdarzeń
Wyślij prywatną wiadomość
~Snow F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 17-07-2012 13:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 101
Ostrzeżeń: 0
Postów: 49
Data rejestracji: 13.07.12
Medale:
Brak

To jeden z moich ulubionych seriali. Uwielbiam go, a skoro teraz jest wyświetlany w telewizji, to oglądam go z wielką przyjemnością.
__________________
We live, as we dream - alone.

A man can be des­troyed, but not de­feated.

The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it.

We are such stuff as dreams are ma­de on.

pu.i.wp.pl/k,NzA4MjkyOTAsNDc3MjcxODY=,f,180px-Slytherin_HERB.jpg

OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZMU PUCHONÓW
I WIEDZY O WŁASNEJ WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~Kerras F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2012 22:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 130
Ostrzeżeń: 0
Postów: 46
Data rejestracji: 16.07.12
Medale:
Brak

Kocham ten serial xD
Obejrzałam wszystkie dostępne serie (to jest wszystkie cztery), a teraz w wakacje oglądam powtórki - są akurat jak wstaję Oczko
Naprawdę polecam, bo serial jest świetny dla wszystkich, którzy kochają magię w jakiejkolwiek postaci.

Uh.. ale reklamę zrobiłamJęzyk
__________________
Kerr
Wyślij prywatną wiadomość
~Chuck F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 08-08-2012 17:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 830
Ostrzeżeń: 0
Postów: 80
Data rejestracji: 29.07.12
Medale:
Brak

Nie oglądałem jeszcze, ale muszę to uczynić, szczególnie dlatego, że Żabcia ponagla Język.

Coś jednak kojarzę tego tytułowego bohatera, możliwe, że to kiedyś oglądałem...
__________________
[center]26.media.tumblr.com/tumblr_le7dlzaS6R1qc1bwso1_500.gif

25.media.tumblr.com/tumblr_m1pqkqEKy71qa601io1_500.gif

media.tumblr.com/tumblr_m0wa3lDyYt1qk9ef7.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Loa_riddle F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 08-08-2012 18:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1507
Ostrzeżeń: 0
Postów: 489
Data rejestracji: 30.05.11
Medale:
Brak

Ktoś powiedział Przygody Merlina?

Serial lubię, oglądam, śmieję się na nim i ogólnie tak jakoś... denerwuję się jak nie widzę kilka dni. : D Popatrzmy jednak krytycznym okiem. Tak jak Powiedziała wyżej KEHI, brakuje w nim ciągłości zdarzeń, jest lekko przewidywalny, a logika niektórych bohaterów niekiedy mnie przeraża :P Jest też błąd- kilkakrotnie powoływano się na szatana, np. kiedy Morgana w drugiej serii powiedziała do Uthera "Idź do diabła", a przecież pogańscy mieszkańcy tamtych ziem nic nie wiedzieli o kimś, na kogo zwykle powołują się chrześcijanie albo ludzie z tą kulturą przynajmniej obeznani. Mimo wszystko, jest to jeden z moich ulubionych seriali, ale nie wiem, czy przypadkiem bardziej nie ubóstwiam Artura. xD
__________________
-Etienne, nie sądzę, by monsieur Jeanowi potrzebne były twoje nauki, a zwłaszcza zarozumiałość!- włączył się Henri de Bar. - Jeśli już, być może to ty powinieneś nauczyć się od niego skromności.
-Dogadałeś się z moim bratem? - spytał Sancerre, marszcząc nos.- Dlaczego zawsze mówicie mi to samo, jakbyście mieli we dwóch jedne usta?
De Bar wyprostował się, nic więcej nie dodając.
-Panowie, proszę was, nie kłóćcie się z mojego powodu- poprosił Ian, który wciąż nie mógł się nadziwić przyjaźni między tak różnymi-zarówno z charakteru, jak i z wyglądu- rycerzami.
Sancerre uśmiechnął się.
-Och, ja i Henri kłóciliśmy się od zawsze, nawet wtedy, kiedy on był giermkiem mojego brata, a ja - giermkiem mojego kuzyna. A i tak to ja miałem zawsze ostatnie słowo.
-A ja miałem rację- odparł spokojnie de Bar.
Sancerre spojrzał na niego takim wzrokiem, że zarówno Ian jak i Grandpre uśmiechnęli się.


Hyperversum, Cecilia Randall
Wyślij prywatną wiadomość
~Sophia F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 08-08-2012 20:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1427
Ostrzeżeń: 0
Postów: 411
Data rejestracji: 09.01.11
Medale:
Brak

Oglądałam i bardzo mi się podobał Rozbawiony Ostatnio leciał w telewizji i specjalnie budziłam się wcześniej żeby obejrzeć Rozbawiony Nie brakuje w nim humoru, a jeśli chodzi o zarzucany przez kogoś brak ciągłości zdarzeń to ja mówię, że mi to akurat pasuje i to bardzo Rozbawiony W każdym odcinku dzieje się coś innego, choć przez cały czas gdzieś w tle pałęta się knująca coś Morgana Uśmiech
__________________
4.asset.soup.io/asset/2969/0516_aa7c.gif


"-U nas na święta- powiedziałem- będzie Bunia, ciocia Donata i stryjek Eugeniusz.
- A u nas- powiedział Alcest- będzie biała kiełbasa i indyk."
~Nowe przygody Mikołajka



Snape: Czy pamiętasz, jak mówiłem, że ćwiczymy zaklęcia NIEWERBALNE, Potter?
Harry:Tak.
Snape:Tak, proszę pana.
Harry:Nie ma potrzeby zwracania się do mnie per pan, profesorze.



Jak gdzieś jest raban, to o każdej porze Wezwij Irytka, będzie jeszcze gorzej!


Pozdrawiam Cię drogi Gościu!xD
Wyślij prywatną wiadomość
~Moniqua F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 08-08-2012 21:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 167
Ostrzeżeń: 0
Postów: 31
Data rejestracji: 20.07.09
Medale:
Brak

Uwielbiam "Przygody Merlina" chociaż chyba od 4 części to tylko "Merlin" z tego co kojarzę Uśmiech
Oglądam prawię od początku jego istnienia. Jestem fanką Colina Morgana (Merlina) jest mi najbliższą z postaci. Ale oprócz tego uwielbiam Lancelota i
Gwaine (Artura oczywiście też).
Chociaż czasami denerwuje mnie to, iż sprawy są nagle wytłumaczone, jakby się śpieszyli bo mają tylko 42 minuty(często przewidywalne).
I strasznie mnie drażnił wujek Artura w 4 sezonie! Po finale odtańczyłam prawie taniec radości.
__________________
25.media.tumblr.com/tumblr_m7xtjzEMm51qkg2qxo2_500.gif
http://sharllot.tumblr.com/ Wyślij prywatną wiadomość
!Tom_Riddle F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 19-08-2012 19:28
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 17516
Ostrzeżeń: 0
Postów: 707
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal

Przygody Merlina - bardzo dobry serial, szczerze mówiąc jeden z lepszych, jaki kiedykolwiek oglądałem. Zawiera dużo ciekawych wątków, mnie najbardziej porusza przyjaźń młodego króla ze sługą, zdrada wychowanicy króla Uthera oraz więź łącząca Merlina i jego opiekuna, Gajusza. Jedyną chyba postacią, której nie potrafię znieść jest oczywiście Ginewra; nie jestem absolutnie rasistą, ale skąd pomysł, żeby osobę, która ewidentnie powinna być rasy białej, zastąpić kimś o ciemniejszej karnacji?! Nawet skrót imienia Ginewra, Gwen, oznacza w języku walijskim "biała". Poza tym, ilekroć na nią spoglądam, widzę nie człowieka a gęś, wszystko przez ten jej ostro zakończony nos... Nie wiem, co Artur mógł zobaczyć w takiej kobiecie...:/
Kocham ten serial za tytułową muzykę, która wprowadza w piękny, celtycki nastrój, w świat legend, mitów i magii.
Co ciekawe, w serialu grają również aktorzy, których znamy z ekranizacji książek Jo Rowling, np. Warwick Davies czy John Hurt, który użyczył głosu smokowi o wdzięcznym imieniu Kilgharrah.

P. S. W nowym openingu (sezon IV) Morgana wymiata w tym kapturze! ;]
Edytowane przez Tom_Riddle dnia 19-08-2012 19:36
Wyślij prywatną wiadomość
~SneapeandLily F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 19-08-2012 20:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 134
Ostrzeżeń: 0
Postów: 59
Data rejestracji: 02.07.12
Medale:
Brak

Hmmm to jest mój ulubiony serial Rozbawiony śmieję się na nim bardzo często ^^ Merlin musi co prawda kryć się z prawdą, że jest on czarownikiem. Gajusz też jest świetny, Nie oglądałam niestety wszystkich, ale teraz na necie patrzę Język Też się z tym zgadzam, że Morgana wymiata w kapturze Rozbawiony
__________________
images.wikia.com/harrypotter/images/e/eb/Harry_Cho_Snogging.jpg

-Całowaliście się - Ron i Hermiona do Harry'ego
- No tak.. - Harry
- I jak było - Ron
- Mokro, płakała - Harry
- Az tak źle całowałeś ? - Ron
- No ale Harry pewnie jak chce to potrafi - Hermiona Rozbawiony


img134.imageshack.us/img134/4897/b5996d8589eeb76a078b73eya1.jpg

Każdy z nas ma w Sobie tyle samo dobra co zła, to od nas zależy która drogą pójdziemy. - S. Black

www.encyclopedie-hp.org/images/films/godrics-avada.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Morgana F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 24-09-2014 11:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 310
Ostrzeżeń: 0
Postów: 74
Data rejestracji: 30.06.14
Medale:
Brak

Fabuła jest genialna. Trochę się zawiodłam, że nie było nic o Świętym Graalu, ale to tylko taki szczegół =D. Podobały mi się wątki związane z: nienawiścią Morgany do Uthera, zjednaniem Albionu przez Arthura, Rycerzami Okrągłego Stołu i wątek miecza Excalibur <3. To co Morgana zrobiła z Sir Lancelotem, było bardzo pomysłowe i zarazem chamskie. Mieszane mam natomiast uczucia co do wątku przyjaźni Mordreda z Arthurem. Wszystkiemu winnemu był jednak Merlin - nie posłuchał rady smoka o zabiciu Mordreda, gdy był jeszcze dzieckiem. Ale wiadomo, Merlin ma za dobre serce. A zresztą, nie lubię niezgodności z pierwotną wersją legendy, więc można na to patrzeć z pozytywnej strony. Płakałam jak Arthur umierał. Nie lubię, gdy główni bohaterowie giną, ale w przypadku króla Arthura wiem, że było to nieuniknione. Cieszyłam się jednak ze śmierci Uthera - nienawidzę go. Jeszcze jedną postacią, której nie darzyłam sympatią była Gwen. Jako żona Arthura zdradziła go z Sir Lancelotem i została wygnana przez Arthura. Jednak mąż przebaczył jej. Aithusa była urocza <3. Kochane zwierzątko =D. To chyba jedyne stworzenie, które Morgana lubiła. Z Rycerzy największą sympatią darzę Percivala i Gweina <3. Najlepszy był sezon 3 i 5. 1 i 2 drugi był takim rozkręceniem się, a kolejne to była już walka z konkretnymi wrogami. Morgana wymiata. Serdecznie polecam oglądanie tego serialu, bo naprawdę warto. Ja zacznę oglądać go po raz trzeci.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT