Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 328
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Twórczość Fanów
»» Fan Fiction
»»» [NZ] Przygody Pottera z nieco innej perspektywy
Drukuj temat · [NZ] Przygody Pottera z nieco innej perspektywy
`Sharon665 F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 07-07-2012 00:02
Moderator (F)

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Lord
Punktów: 15399
Ostrzeżeń: 2
Postów: 198
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Medal

Przeglądając FF o Hogwarcie odwiedziła mnie wena i zapragnęłam stworzyć własne opowiadanie o HP. Mam nadzieję, że coś z tego będzie i wena nie opuści mnie tak szybko jak mnie naszła. Krytyka (uzasadniona, ofc.) mile widziana. Miłego czytania. Uśmiech


~Prolog~


Dziewczynka z długimi, czarnymi i falowanymi włosami w wieku około dziesięciu lat siedziała na stoliku w Wielkiej Sali. Przed nią stało kilka osób w jej wieku, a za nimi przy czterech rzędach długich stołów siedzieli uczniowie przydzieleni już wcześniej do domów. Wszyscy zdawali się patrzeć na nią, z niecierpliwością wyczekując werdyktu.

Czarownica spojrzała w górę, lecz zamiast sufitu ujrzała gwieździste, granatowe niebo.

Nagle widok przysłoniło jej coś, co ktoś jej założył na głowę. "Ach tak, to pewnie Tiara Przydziału." - przypomniała sobie dziewczyna, czekając na jej słowa.

- Hmmm... Trudną decyzję muszę podjąć - szepnęła w jej głowie Tiara. - Odważna, gotowa zawsze stanąć w obronie rodziny i przyjaciół, a przy tym przebiegła i trochę niezdarna. Jesteś przy tym niebywale bystra i mądra.

Dziewczynka poprawiła Tiarę na swojej głowie, bo niezbyt komfortowo czuła się z zasłoniętymi oczami. Jednak od razu pożałowała, że to zrobiła.

Z wcześniej gwieździstego nieba, teraz zewsząd strzelały pioruny i lał siarczysty deszcz. Wszyscy byli zmoknięci i patrzyli drwiąco na małą czarownicę wytykając ją palcami, obgadując między sobą i śmiejąc się.

Nagle uczniowie zaczęli się zmieniać. Sala zaczęła się wypełniać gryfami, wężami, krukami i borsukami. Ci, którzy nie zostali jeszcze przydzieleni do domów, zaczęli uciekać przed stworami w stronę stołu nauczycieli.

r0;Czarownica zeskoczyła ze stołka całkowicie zapominając o Tiarze. Ta, będąc wciąż na jej głowie, próbowała wraz z panią profesor, przekrzyczeć i uspokoić przerażony tłum. Bezskutecznie.

Dziewczynka wraz z pozostałymi uczniami zaczęła uciekać od stworzeń, które w tym momencie wypełniały już prawie całą salę. Jednak zahaczyła o różdżkę któregoś z uczniów, którą zapewne upuścił przez przypadek chcąc uciec jak najszybciej z Sali. Brunetka potknęła się o nią i upadła z hukiem o ziemię.

Wszyscy, włącznie z Tiarą i stworzeniami wybuchli śmiechem. Do tego ten irytujący dźwięk, który teraz zabrzęczał w głowie dziewczyny, a brzmiał gorzej od pisku plantacji dorosłych Mandragor.


Nagle wszystko zaczęło się obracać, obraz stał się coraz mniej wyraźny, a śmiechy zdawały się dochodzić z daleka.

Dziewczyna otworzyła oczy i rozejrzała się po pomieszczeniu, w którym teraz się znajdowała. Jej wzrok powędrował do półki z zabawkami, gdzie stał jej ulubiony centaur. Teraz była już pewna, że jest w swoim pokoju. Zażenowanie spowodowane wyśmiewaniem jej przez innych również zniknęło.

Został tylko jeden szczegół. Ten potworny dźwięk w jej głowie wciąż był i wydawało jej się, że się nasila. Nie pozwalał jej znów zasnąć. Zaczęła się dokładniej rozglądać po pokoju szukając jego źródła.

- No tak. - Dziewczyna uśmiechnęła się do siebie przypominając sobie o budziku, który dostała miesiąc temu na swoje urodziny. Był to hipogryf, który o odpowiedniej godzinie zaczynał latać po pokoju, wydając przy okazji z siebie przeraźliwe i nieprzyjemne dźwięki, by skutecznie dobudzić właściciela.

- Silencio! - krzyknęła czarownica, chwytając za różdżkę, by uciszyć nieznośne urządzenie. Chciała chociaż jeszcze na minutę powrócić do słodkiej krainy snów, licząc na to, że tym razem jej sen w całości będzie miły i przyjemny.
Edytowane przez Sharon665 dnia 29-07-2012 00:29
Wyślij prywatną wiadomość
~tarantula head F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 07-07-2012 18:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1273
Ostrzeżeń: 0
Postów: 350
Data rejestracji: 14.12.11
Medale:
Brak

Dobra, przeczytałam, próbowałam zrozumieć, pomyślałam i uważam, że nie jest łatwo pisać fan ficki. Tobie to przychodzi, widać, że wena do ciebie przyszła, ale ja cały czas nie rozumiem o co chodzi w tym prologu. Nie wiem może nie jestem do końca normalna, ale tak bywa.
Jeśli chodzi o błędy, to są. Zatrudnij betę, będzie ci łatwiej, ponieważ nikt ci ich już nie będzie wytykał.

Wszyscy zdawali się patrzeć na nią, z niecierpliwością wyczekując słów Tiary Przydziału.


przypomniała sobie dziewczyna, czekając na jej słowa.


Z wcześniej gwieździstego nieba, teraz zewsząd strzelały pioruny i lał siarczysty deszcz. Wszyscy zmoknięci patrzyli drwiąco na małą czarownicę i wytykając ją palcami obgadywali ją między sobą i śmiali się z niej.


Ci, którzy nie zostali jeszcze przydzieleni do domów, zaczęli uciekać przed stworami w stronę stołu nauczycieli.


Czarownica zeskoczyła ze stołka, całkowicie zapominając o Tiarze, która wciąż będąc na jej głowie, próbowała, wraz z profesorką stojącej po prawej stronie przerażonej, próbowały przekrzyczeć szum, który w tym momencie był na Sali i uspokoić uczniów.

o Matko Jedyna, jakie długie zdanie o.o do tego powtarza się słowo próbowała/próbowały.

Jednak zahaczyła o różdżkę któregoś z uczniów, którą zapewne upuścił przez przypadek chcąc uciec jak najszybciej z Sali.


Nagle wszystko zaczęło się obracać, obraz stał się coraz mniej wyraźny, a śmiechy zdawał się dochodzić z daleka.


Dziewczyna otworzyła oczy i rozejrzała się po pomieszczeniu, w którym teraz się znajdowała.


Był to hipogryf, który o odpowiedniej godzinie zaczynał latać po pokoju, wydając przy okazji z siebie przeraźliwe i nieprzyjemne dźwięki, by skutecznie dobudzić właściciela.


krzyknęła czarownica, chwytając za różdżkę, by uciszyć nieznośne urządzenie.


To by było chyba na tyle. Poprawiłam tylko błędy ortograficzne, no na stylistycznych za bardzo się nie znam.

Życzę weny i czekam na dalszą część.
__________________
38.media.tumblr.com/tumblr_mbl68vCVQE1r23joco4_250.gif
Wyślij prywatną wiadomość
`Sharon665 F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 08-07-2012 09:30
Moderator (F)

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Lord
Punktów: 15399
Ostrzeżeń: 2
Postów: 198
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Medal

~1~



Drobna brunetka weszła do jadalni przecierając oczy. Byli tam już jej rodzice i starszy brat. Między nimi chodził skrzat domowy, dolewając domownikom świeżej kawy i podając tosty. Przez uchylone drzwi do kuchni można było zobaczyć naczynia w zlewie, które dzięki zaklęciu się same myły.

Dziewczyna usiadła przy stole, a Siwek - bo tak się nazywał skrzat rodziny - od razu podał jej śniadanie, na co zareagowała skinieniem głowy.

- Dziś twój wielki dzień, Cassandro - zwróciła się do niej rodzicielka. - John, jestem taka dumna z naszych dzieci. - rzekła odwracając się w stronę ojca nastolatków.
- Mamo, czy ty musisz ciągle o tym mówić? Odkąd Chris dostał się do Hogwartu, ta szkoła jest głównym tematem w tym domu. A już w ogóle o niczym innym nie mówisz, odkąd się dowiedziałaś, że ja też tam pójdę. To już jest męczące - odparła zażenowana.
- Zrozum mamę. Jest po prostu dumna, że jej dzieci dostały się dostały się do jednej z najlepszych szkół. - Głos zabrał najstarszy członek rodziny.
- Tak, tak, ale czy nie moglibyśmy o tym choć na chwile zapomnieć? - dziewczynę już naprawdę męczyło to ciągle gadanie o Hogwarcie. Przez ostatnie lata ciągle mówili o niej w domu. Zachwycali się dokonaniami jej starszego brata, albo rozmyślali do jakiego domu dostanie się Cassie. A ona to miała głęboko w poważaniu. Męczyła ją już magia, która ją zewsząd otaczała. Zwłaszcza, że przez kilka kolejnych miesięcy nie będzie mogła od niej odpocząć ani na chwile. Bała się. Tak, nie było co ukrywać. Bała się tego, co ją tam czeka.

Spojrzała na swojego brata. Jego blond włosy były w nieładzie, a koszula niedoprasowana. Mogłoby się zdawać, że to przez niedbalstwo, ale tak naprawdę każdy odstający włos na głowie czy każde zagniecenie na koszuli Chrisa było zaplanowane. I - z tego co wiedziała - dziewczynom się to podobało.

Ich rodzice mimo wielu lat spędzonych razem zdawali się wciąż żywić do siebie uczucie tak silne niczym w czasach szkolnych, kiedy to się poznali i ani trochę nie nudziła ich szara codzienność. Mama czarodziejów była niską brunetką o ciemnej karnacji i zielonych oczach. To po niej Cassie odziedziczyła włosy, którymi wszyscy się tak zachwycali. Jej ojciec był wysokim, niebieskookim mężczyzną. Jego blond włosy były już tu i ówdzie przyprószone siwizną, na twarzy pojawiły się pierwsze zmarszczki.

Dziewczyna rozejrzała się po pomieszczeniu szukając czegoś interesującego na czym mogłaby skupić swoją uwagę przez resztę śniadania. Jednak nic takiego nie znalazła. Na ścianie wisiały zdjęcia, które znała już od lat. Osoby z tych zdjęć uśmiechały się i cieszyły chwilą.

- Accio sok - usłyszała koło ucha spokojny głos brata.
- Czy moglibyśmy chociaż przez godzinę nie czarować? - spytała zażenowana dziewczyna.
- Ależ skarbie, magia to nasze życie. Nie możemy udawać, że jesteśmy zwyczajnymi mugolami - odparła spokojnie jej mama.
- Wiesz, czasami chciałabym żyć w rodzinie normalnych ludzi. Bez czarów, zaklęć i eliksirów.

***


Cassandra oparła czoło o chłodną szybę. Na peronie stali rodzice uczniów znajdujących się teraz wewnątrz pociągu do szkoły. Wszyscy machali na pożegnanie. W końcu ze swoimi dziećmi mieli zobaczyć się dopiero na święta. Niektóre matki ocierały potajemnie łzy, a ojców rozpierała duma, że ich pociecha jedzie do Hogwartu.

Drzwi do przedziału w którym siedziała otworzyły się. Ukazała się w nich blondynka, która też wyglądała jak pierwszak. Posłała w stronę Cassie nieśmiały uśmiech.
- Hej, można? - spytała niepewnie po chwili.
- Jak trze... - szatanka w porę ugryzła się w język nie chcąc sobie robić wrogów już pierwszego dnia. - Znaczy, jasne, wchodź. - Uśmiechnęła się niepewnie w stronę dziewczyny, która się trochę speszyła, lecz po chwili weszła do środka ze swoim bagażem.
- Wszędzie jest taki ścisk, prawie wszystkie przedziały zajęte. Też pierwszy raz do Hogwartu? Ale się przejmuję! Jak myślisz, do jakiego domu cię przydzielą? - powiedziała na jednym oddechu - Tak w ogóle, to Lavender jestem. - Przypomniała sobie, że wypada się przedstawić i wyciągnęła rękę w stronę szatynki.
- Cassie - odparła od niechcenia mając nadzieję, że dziewczyna zaraz umilknie. Zaczęła żałować, że pozwoliła jej tutaj wejść, dziewczyna zdecydowanie za dużo mówiła, a dzisiaj wolałaby posiedzieć w spokoju i pomyśleć.

Po chwili drzwi do przedziału otworzyły się ponownie, a w nich ukazał się chłopak o platynowych włosach. Miał wyjść, gdy zauważył, że ktoś w nim siedzi, ale zaintrygowała go brunetka, która zdawała się w ogóle nie zwracać na niego uwagi i wciąż spoglądała za okno. Odchrząknął cicho, gdyż nie był przyzwyczajony do tego, że ktoś go nie zauważa.
- Jestem Draco Malfoy, a wy? - spytał oczekując odpowiedzi od szatynki. Ku jego niezadowoleniu pierwsza odezwała się ta druga. Od razu wiedział, że jej nie polubi, za dużo mówiła. Jak bardzo rozwinięta może być odpowiedź na pytanie "jak się nazywasz"? Pokazał jej gestem, żeby się uciszyła, przez się lekko zmieszała i szturchnęła lekko w ramie dziewczynę siedzącą obok niej.
- Co? A, tak, Cassie jestem. - dziewczyna nie była zadowolona, że ciągle ktoś jej przerywał rozmyślania, ale odwróciła się w stronę chłopaka i posłała mu uśmiech. Ten najwyraźniej był bardziej domyślny od blondyny i po wymianie kilku uprzejmości wyszedł z przedziału. Lavender najwidoczniej też zaczęła zauważać, że nie ma ochoty na rozmowę, gdyż wyszperała w torbie walkmana i jakąś kasetę.

Cassandra ponownie oparła czoło o szybę. Przypomniała sobie o dzisiejszym dniu i zaczęła się zastanawiać do jakiego domu się dostanie. Większość jej rodziny była w Ravenclaw'ie, jednak ona nie była pewna czy też chce tam trafić. W zasadzie każdy z domów miał swoje plusy i minusy. Ale jednego była pewna - za nic w świecie nie chce trafić do Hufflepuffu. Rodzice jej wpajali, że znajdują się tam ofermy. I pewnie wiedzieli co mówią. Dziewczyna co prawda była trochę niezdarna, nie ma co ukrywać, lecz pewnie nie na tyle, żeby tam trafić.

Zaczęła w myślach przypominać sobie informacje o poszczególnych domach i dominujących w nich cechach i oceniała szanse jakie ma na dostanie się do każdego z nich. Jednak wolałaby być teraz w domu i zastanawiać się co ma włożyć do szkoły, jakie książki do mugolskich przedmiotów ma spakować i na jaki film pójdzie jutro do kina z przyjaciółkami, które nie miałyby pojęcia o istnieniu magii.

***


- Witam was w Hogwarcie, moi mili. - Czarownica w podeszłym wieku zwróciła na siebie uwagę pierwszorocznych, rozpoczynając swoją krótką, lecz zwięzłą przemowę. - Za chwilę zaprowadzę was do Wielkiej Sali, gdzie Tiara Przydziału wybierze wam domy. Będę wyczytywała wasze nazwiska z tej listy, a osoba, którą wywołam podejdzie do mnie, żebym mogła jej założyć Tiarę. - mówiąc to wskazała na zwinięty pergamin, który trzymała w swojej prawej dłoni. - Ceremonia przydziału jest dla was rzeczą bardzo ważną, gdyż z uczniami z domu, do którego będziecie wyznaczeni, spędzicie kolejne siedem lat. Każdy z domów ma wspaniałą historię sięgającą aż do czasów założenia Hogwartu, a z każdego domu wyszło wielu wspaniałych i potężnych magów. Przynależenie do każdego z nich jest wielkim zaszczytem, nikt nie powinien się wstydzić jego nazwy. W ciągu następnych miesięcy będziecie zbierali punkty dla swojego domu, a ostatniego dnia roku szkolnego będzie wręczany Puchar Domów.

Kobieta zastanowiła się przez chwile czy jeszcze coś nam miała powiedzieć, ale tylko spojrzała na uczniów z uśmiechem zatroskanej matki.
- No dobrze, przed ceremonią przydziału macie jeszcze kilka minut, a ja w tym czasie muszę jeszcze po coś pójść do swojego gabinetu. Liczę, że zachowacie spokój.

Cassie rozejrzała się po pomieszczeniu w którym się znajdowali. W zasadzie to byli jeszcze na korytarzu, ale można było już poczuć klimat tej szkoły. Wszystko było z kamienia, przez co w budynku było chłodno, co zapewne było zbawienne w upalne dni. Na ścianach wisiało wiele obrazów, których postaci się im przyglądały i obgadywały potajemnie.

Nagle jej uwagę przykuło coś innego. Wszyscy spojrzeli na dwóch chłopaków stojących na samym przedzie. Jednym z nich był Draco, chłopak który na chwile przyszedł do przedziału w którym siedziała. A drugim był... Nie była do końca pewna, ale gdy mu się przyjrzała ujrzała bliznę na czole. "Ach tak, więc to ten słynny Harry Potter, Chłopiec-Który-Przeżył." - pomyślała. Skupiła się na wymianie zdań chłopaków, którą tak wszyscy się zainteresowali.

- Dzięki, ale sam ocenie kto jest lepszy, a kto gorszy. - Cudowne dziecko rzuciło pogardliwe spojrzenie w stronę Malfoy'a i wróciło do rozmowy z rudzielcem. Dracon zdecydowanie oczekiwał innej odpowiedzi. Przez chwile stał nie wiedząc co powiedzieć.
- Jeszcze tego pożałujesz, Potter. - wysyczał przez zaciśnięte zęby. Niektórzy zaczęli szeptać między sobą na temat zgrzytu między nimi, lecz w tym momencie wróciła pani McGonagall uciszając uczniów i zaprowadzając ich do Wielkiej Sali.

I w tym momencie Cassie poczuła nieprzyjemny uścisk w żołądku. Zapewne gdyby zjadła coś na obiad, to jej posiłek w tym momencie wydostałby się na zewnątrz nie będąc do końca przetrawionym. Oczy wszystkich uczniów zwróciły się w kierunki pierwszorocznych kroczących w stronę Tiary Przydziału.

Brunetka spojrzała w górę przypominając sobie o swoim śnie. Sufit był równie gwieździsty. By się uspokoić, dziewczyna zaczęła szukać jakiś gwiazdozbiorów. Całkiem nieźle jej to szło, lubiła astronomię.

Zaczęła się jeszcze bardziej stresować, gdy usłyszała swoje nazwisko. Spojrzała w stronę stołu Krukonów, gdzie siedział jej brat, a ten posłał jej pocieszający uśmiech. Chyba zauważył, że zaczęła się stresować. Na miękkich nogach podeszła do stołka, a profesorka nałożyła jej Tiarę. Podobnie jak w śnie zsunęła się jej na oczy, lecz tym razem dziewczyna nie odważyła się jej poprawić, wciąż mając w głowie obraz burzy i Sali pełnej stworzeń zamiast uczniów.

Cassie przez cały czas powtarzała w myślach "Tylko nie do Puchonów, błagam, tylko nie do Puchonów..." Jednak Tiara nie miała ochoty jej tam umieszczać. Fakt, nie miała prostego zadania, ale Hufflepuffu nie brała pod uwagę.
- Przydzielam cię do... - brunetka wstrzymała oddech i zacisnęła dłonie czekając na werdykt. Była tak zestresowana, jakby za chwile co najmniej miało się rozstrzygnąć to, czy przeżyje. - Slytherinu!

Kobieta zdjęła jej z głowy Tiarę, a czarownica zeskoczyła ze stołka i podążyła w stronę stołu Ślizgonów. Była zaskoczona werdyktem. Większość jej rodziny była w Rawenclavie, więc była prawie pewna, że i ona tam trafi. Spojrzała w stronę stołu Krukonów, na swojego brata. Ten patrzył na nią zaintrygowany. Zapewne też myślał, że to właśnie do jego domu zostanie przydzielona.

Na nogach jak z waty podeszła do stołu i usiadła na pierwszym, lepszym, pustym miejscu. Obejrzała się w prawo i ku swojemu niezadowoleniu ujrzała Malfoy'a. "No tak, ja to wiedziałam koło kogo usiąść. Nic, tylko sznur i do lasu."

Ślizgonka przez resztę wieczoru prawie w ogóle się nie odzywała, będąc obrażoną na wszystkich i wszystko, za to, że wylądowała w Slytherinie. Przez popisującego się koło niej Dracona miała ochotę jak najszybciej wyjść z Sali. Jeszcze ta dziewczyna-mops siedząca obok niej.

_________________________

Szukam bety, która będzie kontrolowała moje (mam nadzieję, że nieliczne) błędy. Chętni pisać na PW ;D

Tak więc o to jest pierwszy rozdział. Wyszedł mi na 4 strony w Wordzie. I tutaj pytanie do Was: wystarczająco długi, czy chcecie dłuższe?

Mam nadzieję, że wszystkie "erki" zniknęły z tekstu.

Tak więc zapraszam do oceniania i komentowania.
__________________
i49.tinypic.com/snkv88.jpg

Zapraszam do przeczytania mojego FF, drogi Gościu


- Cóż, jeśli będę twoim przyjacielem, to czy powiesz mi jakie jest hasło do dormitoriów Gryffindoru, żebym mógł wślizgiwać się tam i podrzucać Weasleyowi do łóżka martwe zwierzęta?
- Nie!
- Ok, zdradzisz mi wszystkie brudne sekrety Weasleya i Granger, żebym mógł je odpowiednio ubarwić i rozprzestrzenić po szkole?
Harry nie mógł się zdecydować, czy jest przerażony, czy chce mu się śmiać.
- Nie!
- Czy mogę namówić cię, żebyś przeszedł na mroczną stronę?
- N... - zaczął Harry i spojrzał na niego z zakłopotaniem. To, pomimo wszystko, było bardzo poważne pytanie. - A chciałbyś?
Malfoy wydął wargi.
- Niekoniecznie. Chociaż to mogłoby być zabawne.
Harry potrząsnął głową z niedowierzaniem.
I tak, owszem, z pewną dozą rozbawienia. Nikt inny nie miał tak rażąco paskudnego charakteru jak Malfoy, a to, że obnosił się z nim tak bezwstydnie budziło niemal chęć wybaczeniu mu.
- Dobrze - powiedział w końcu Malfoy.
[...]
- Co zwykle robisz ze swoimi przyjaciółmi? - zapytał Harry niezręcznie.
- Mówię im co mają robić, a oni potem odchodzą i zostawiają mnie w spokoju.
- Och... - ten pomysł nie wydawał się Harry'emu zbyt zachęcający.
- Zrobisz to, co ci powiem? - zapytał Malfoy wprost.
- Nie!
- Ech - powiedział Malfoy ponuro.- Cóż... no więc, co ty zwykle robisz z przyjaciółmi?
- Eeee... dużo rozmawiamy, jaki jesteś wstrętny.
- Więc możesz to robić. Traktuję to jako komplement.
'Światło pod Wodą'

Edytowane przez Sharon665 dnia 29-07-2012 00:27
Wyślij prywatną wiadomość
~lady552 F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 13-07-2012 22:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 590
Ostrzeżeń: 2
Postów: 287
Data rejestracji: 15.11.11
Medale:
Brak

Dobrze napisane. Tylko było jasne że zostanie przydzielona do Gryffindoru czy Slytherinu. Gdyby trafiła do np. Rawenclawu bym się trochę zdziwiła. Widzę też że w tym FF jest obrażany Hullepuff.Zdenerwowany To mój ulubiony dom. Powtrzymam się od oceny. Czekam na więcej.Oczko
__________________
Oglądasz się za siebie...
Kolejny dzień za Tobą.
I wiesz, czas pędzi jak szaleniec,
Szybciej i szybciej, to nie nowość.
I znowu zliczasz życia łup,
Wszystkie porażki i podboje.
I nie raz los Cię gorzko zwiódł,
A czasem mogłeś wyjść na swoje.
Więc, każda z Twoich nowych dróg,
Niech będzie ta szczęśliwa...
Niech każda Twa decyzja,
Okaże się właściwa.
Z odwagą i uśmiechem,
Zaczynaj dzień co rano.
Kochaj i tak postępuj,
By Ciebie też kochano.
I zamiast lat przybywać,
Niech Ci ubywa... z wiekiem.
I zawsze dla człowieka,
Po prostu bądź człowiekiem.
http://besty.pl/870469 Wyślij prywatną wiadomość
~Evans558 F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 16-07-2012 14:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1246
Ostrzeżeń: 0
Postów: 286
Data rejestracji: 28.12.11
Medale:
Brak

Po Och-Jakże-Długiej-Przerwie powracam do komentowania FF. Wystarczyło tylko rzucić okiem, by stwierdzić, że...

... masz talent. Znalazłam tylko ten błąd:

Ravenclaw'ie

a reszta jest prawie idealna. Mówię prawie, bo dla mnie tylko jedno FF spełnia wszystkie moje kryteria Uśmiech.
Ten komentarz jest najkrótszą wypowiedzią pisemną, jaką obdarzyłam FF, ale tu nie ma się czego czepiać, więc po co marnować klawiaturę?

__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!


25.media.tumblr.com/tumblr_luqargTJzo1r1gjf0o6_250.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Victim F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 01-08-2012 16:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1579
Ostrzeżeń: 0
Postów: 377
Data rejestracji: 03.07.12
Medale:
Medal

Bardzo ciekawe Uśmiech Prawie żadnych błędów, rzuciło mi się w oczy tylko:
W zasadzie to byli jeszcze na korytarzu, ale można było już poczuć klimat tej szkoły. Wszystko było z kamienia, przez co w budynku było chłodno, co zapewne było zbawienne w upalne dni.

Trochę za dużo powtórzeń, ale poza tym to bardzo mi się podobało ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginevra-Molly-Weasley-Potter F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 02-08-2012 13:56
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 17
Ostrzeżeń: 1
Postów: 13
Data rejestracji: 27.07.12
Medale:
Brak

Łoł, widać że miałaś wenę, mnie też czasem nachodzi ale w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Po pierwsze to dzięki że zwróciłaś się w moją stronę o przeczytanie tego FF a po drugie to mi też nie zależy na wyglądzie postaci chociaż że w książce było napisane że np Ginny była ładną dziewczyną, przecież gdyby wszyscy byli piękni to świat był by nudny. A więc zabierzmy się do komentowania. Bardzo podoba mi się to co napisałaś, uwagę jednak zwracam tak samo jak Victim na powtórzenia, co do stylistyki jest świetna (oprócz powtórzeń), na błędy ort. nie zwracam zbytnio uwagi bo sama mam kłopoty z ortografią. To by było na tyle, myślę że zwrócisz uwagę na to co napisałam, świetnie ci idzie i jeżeli nadal będziesz miała taką wenę to bez przeszkód napiszesz książkę a nawet kilka książek.




Z pozdrowieniami Ginevra-Molly-Weasley-Potter
Wyślij prywatną wiadomość
~_BellatriksLestrange_ F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 06-08-2012 08:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 240
Ostrzeżeń: 0
Postów: 90
Data rejestracji: 23.07.12
Medale:
Brak

Przez uchylone drzwi do kuchni można było zobaczyć naczynia w zlewie, które dzięki zaklęciu się same myły.

Uważam że powinno być "same się myły".
Edytowane przez _BellatriksLestrange_ dnia 06-08-2012 08:58
Wyślij prywatną wiadomość
~CosmicLovee F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2012 13:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 51
Ostrzeżeń: 0
Postów: 25
Data rejestracji: 06.08.12
Medale:
Brak

Przeczytałam i szczerze jestem pełna podziwu dla twojej 'wyobraźni'. Tekst dobry, aczkolwiek (będę wredotą) mogę się czegoś uczepić. Dam Ci radę, skracaj zdania, ponadto uważaj na błędy ortograficzne ,już nie wspomnę o stylistycznych. Ale jak na twoje początki to całkiem nieźle Uśmiech Wystawiłam ocenę co nie znaczy że nie czekam na kontynuację.

Pozdrawiam
CosmicLovee Oczko
__________________
-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldore. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."

Edytowane przez CosmicLovee dnia 13-08-2012 13:25
Wyślij prywatną wiadomość
~Hedwigaa_16 F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2012 13:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 141
Ostrzeżeń: 0
Postów: 74
Data rejestracji: 12.08.12
Medale:
Brak

Taak , mi też było trudno dojść do tego o co chodzi w tym prologu . Faktycznie są błędy , ale nie jest ich wcale dużo . Oczko Beta pomoże . ;D Widać , że miałaś wenę jak to pisałaś . ;D Ogólny komentarz : Bardzo ciekawe . ; )
__________________
i267.photobucket.com/albums/ii312/lilla23/2ahzsw.gif
1.bp.blogspot.com/-2_qA6Ze4zbU/TiqkiAThcBI/AAAAAAAAFDc/MalCHTo_PGI/s1600/tumblr_lm5noejgf91qe6e2ko1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~natssa65 F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 24-09-2012 16:26
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 136
Ostrzeżeń: 1
Postów: 93
Data rejestracji: 14.08.12
Medale:
Brak

Nawet niezłe.Pare powtórzeń i błędów,ale każdemu się zdarza.Jak na amatora do bardzo dobrze.




Życzę dalszych sukcesów.Uśmiech




Moc pozdrowień dla sarisa18
__________________
Pozdrowienia dla Luniaczek
Wyślij prywatną wiadomość
~twister24 F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 24-09-2012 16:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 157
Ostrzeżeń: 0
Postów: 65
Data rejestracji: 17.09.12
Medale:
Brak

Fajne. Tylko tytuł jest dla mnie niezrozumiały, ale cóż może tylko ja tego nie rozumiem. Jeśli chodzi o mnie to dostajesz powyżej oczekiwań.
Wyślij prywatną wiadomość
!Milva F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 10-03-2013 11:29
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1767
Ostrzeżeń: 0
Postów: 440
Data rejestracji: 09.02.13
Medale:
Brak

Walkman to raczej na płyty jest a nie na kasety Rozbawiony
Parę drobnych błędów, ale poza tym super. Zaraz przypomina się pierwsza część Pottera.
__________________
Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu
http://hogsmeade.pl/forum/viewthread.php?thread_id Wyślij prywatną wiadomość
~AlanissLastrange F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 10-03-2013 18:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 174
Ostrzeżeń: 0
Postów: 105
Data rejestracji: 07.03.13
Medale:
Brak

Ogólnie fajne, ale jedna rzecz mi nie pasuje. W pierwszym zdaniu prologu. Do Hogwartu idzie się jak ma się 11 lat. A napisałaś że około 10. Ale ogólnie to fajne, po prostu jestem skrupulatna Rozbawiony
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I Wiedzy-o-własnej-wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE


hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,ona.gif
just-do-photos.blogspot.com Wyślij prywatną wiadomość
~Lawrencee F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2014 01:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1668
Ostrzeżeń: 2
Postów: 358
Data rejestracji: 16.02.11
Medale:
Brak

Czemu tak mało? przeczytałam i chcę czytać więcej Rozbawiony
Ogólnie fajnie, czasami gubię się o co chodzi i dlaczego tak a nie inaczej Język
Faktycznie w prologu było trochę błędów, ale pierwszy rozdział już był o wiele lepszy Rozbawiony
__________________
[center]Na niektóre rzeczy lepiej zamknąć oczy, usta, otworzyć umysł i słuchać. Obudzić się jak wstanie noc.
* * *
Odkrywasz nowe rzeczy odwiedzając stare miejsca.
* * *
http://myszenka.tumblr.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona778 F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 31-03-2014 19:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wszechmocny magik
Punktów: 6272
Ostrzeżeń: 1
Postów: 246
Data rejestracji: 24.03.14
Medale:
Brak

To było ŚWIETNE!!!!!!! Podziwiam twoją wyobraźnię i jestem ciekawa ile czasu zajęło Ci napisanie tego. Liczę na kolejne rozdziały, a może nawet książki :-). Pisz dalej bo jesteś w tym świetny i całkiem szczerze Ci to mówię. Ten roździał był tajemniczy, wciągający i nie mogę się doczekać następnych rozdziałów. Bohaterka jest skryta w sobie, a w następnych rozdziałach pewnie okaże się dlaczego. Czy zaprzyjaźni się z Malfoyem? Czekam niecierpliwie.
/ciach/

Nie przesadzaj z emotikonkami.

Edytowane przez Fantazja dnia 15-04-2014 01:33
Wyślij prywatną wiadomość
~Eagle F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 17-08-2014 22:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Lord
Punktów: 54246
Ostrzeżeń: 0
Postów: 124
Data rejestracji: 06.06.14
Medale:
Brak

Naprawdę genialne. Czytałem z wielkim zaciekawieniem. Gratuluję Uśmiech
__________________
__________________
Portret : " Co było pierwsze ,feniks czy płomień "
Luna : " [ ... ] Myślę, że odpowiedź jest taka, że koło nie ma początku . "
Portret : " dobrze uzasadnione . "
img1.wikia.nocookie.net/__cb20130818111734/harrypotter/fr/images/7/73/Patronus_Luna.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Rossella Liliana Black F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 19-08-2014 19:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 104
Ostrzeżeń: 0
Postów: 23
Data rejestracji: 13.08.14
Medale:
Brak

Tak jak prosiłaś przeczytałam bardzo mnie zaskoczyłaś jeśli to jest twoje pierwsze takie opowiadanie muszę przyznać, że jest całkiem dobre. Mój ulubiony profesor powiedziałby: zaskakująco dobre. Jestem jedynie zawiedziona tym, że nie napisałaś dalszej części. Przyznam, że moment przydziału tej dziewczyny czytałam z zapartym tchem, i tu znów zaskoczenie nie domyśliłabym się, że trafi do Slytherinu. Naprawdę opowiadanie trzyma w napięciu i jest bardzo fajne. Jeśli chodzi o ocenę - wstrzymam się poczekam na dalszą część, ponieważ gdybym miała oceniać teraz dałabym PO a chyba chcesz powalczyć o W. Poza tym odniosłam tylko takie wrażenie czy rzeczywiście Draco Malfoy chce poderwać tę dziewczynę. Najpierw ta rozmowa w pociągu, później to popisywanie się w Wielkiej Sali przy stole Ślizgonów. Z wielką ciekawością czekam na więcej. Pozdrawiam Cię Sharon665.
__________________
Ro Lili Black

Głupcy, którzy mają serce na wierzchu, którzy nie panują nad swoimi emocjami, który nurzają się w smutnych wspomnieniach i pozwalają łatwo się sprowokować... innymi słowy ludzie słabi... nie mają żadnych szans przeciwko jego mocy.
Wyślij prywatną wiadomość
~-Hermciacia- F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 29-12-2014 19:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 52
Ostrzeżeń: 1
Postów: 60
Data rejestracji: 29.12.14
Medale:
Brak

Ciekawe... dziewczyna mops to Pansy Parkinson, ciekawe co dalej... Co ja piszę, super! Takie w stylu Slytherinu

Proszę, nie dodawaj kilku komentarzy pod rząd, jest możliwość edycji postów. ~Sharon665
__________________
What doesn't kill you makes you stronger
Why don't you understand? That I never changing who I am

Edytowane przez Sharon665 dnia 21-01-2015 20:59
Wyślij prywatną wiadomość
~Nikaa F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 22-02-2015 15:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 537
Ostrzeżeń: 0
Postów: 142
Data rejestracji: 26.01.15
Medale:
Brak

Bardzo ciekawe. Spodobał mi się Twój pomysł przedstawienia historii Harry'ego oczami innego ucznia Hogwartu. Zdarzają się błędy, ale przecież każdy może się pomylić. Radzę jednak po napisaniu czegoś, przeczytać to uważnie i postarać się poprawić błędy. Czekam na ciąg dalszy. Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Wybitny Wybitny 55% [11 głosów]
Powyżej oczekiwań Powyżej oczekiwań 20% [4 głosów]
Zadowalający Zadowalający 15% [3 głosów]
Nędzny Nędzny 10% [2 głosów]
Okropny Okropny 0% [Brak oceny]
RIGHT