Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 389
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Pozostałe
»» Dyskusje wszelakie
»»» Hogwart Express w Polsce!
Czy pojechałbyś/pojechałabyś na wycieczkę polskim Hogwart Express'em?
Tak, z pewnością! Tak, z pewnością! 80%[24 głosów]
Nie, nie interesuje mnie to. Nie, nie interesuje mnie to. 0%[0 głosów]
Wszystko zależy od ceny Wszystko zależy od ceny 0%[0 głosów]
Wszystko zależy od ceny, daty i atrakcji Wszystko zależy od ceny, daty i atrakcji 20%[6 głosów]
Głosów ogółem : 30
Drukuj temat · Hogwart Express w Polsce!
~Hogwart Express F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 13-07-2012 21:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Charłak
Punktów: 10
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 13.07.12
Medale:
Brak

Jako przedstawiciel Instytutu Promocji i Rozwoju Kolei organizującego przejazdy z parowozem po całej Polsce pragnę poznać Państwa opinię nt. ewentualnego projektu nowego produktu turystycznego, mającego na celu spopularyzowanie turystyki kolejowej na terenie naszego kraju. Perełką, jaką zamierzamy Państwu zaoferować jest prawdziwy Hogwart ExPress! Trasa tego pociągu prowadzonego przez zabytkowy parowóz miałby zaczynać się w Poznaniu na peronie 4b, a celem mógłby być zamek w Książu, który jako jeden z niewielu zamków Polski niemalże dorównuje Hogwartowi w swej urodzie. Oczywiście planujemy zadbać o najdrobniejsze szczegóły takie jak wózek z magicznymi słodyczami, to by każdy z podróżnych otrzymał list od dyrektora, czy konkretna godzina odjazdu pociągu. W czasie podróży na dużych i małych fanów mogą czekać atrakcje takie jak konkurs wiedzy potterowej i przydzielanie do odpowiednich domów. Jednak, by zrealizować ten projekt musimy dobrze zbadać grono odbiorców. Czy według Państwa taki pociąg miałby powodzenie? Czy w Polskich warunkach byłby on równie klimatyczny jak prawdziwy, brytyjski Hogwart ExPress? Jaka cena dla takiego przejazdu była by odpowiednia? Aż w końcu: czy byli by Państwo chętni na taki przejazd? Odpowiedzi na te pytania pozwolą nam realnie ocenić Hogwart ExPress i być może nawet wcielić go w życie.
Przy ocenie warto spojrzeć również trzeźwym okiem na możliwości realizacji: nie mamy pięknych szkockich plenerów, a lokomotywa parowa z Polski różni się od brytyjskich, jednakże atmosfera na pokładzie, a także atrakcje na miejscu mogą uczynić podróż niezapomnianą i spełnić marzenia. Oczekujemy również na sugestie atrakcji, zabaw, czy innych wydarzeń, które mogłyby uświetnić przejazd.
Pamiętajcie!
Im większe zainteresowanie wątkiem, tym większe szanse na urzeczywistnienie marzeń o Hogwart ExPressr17;ie.

Adres innych projektów kolejowych: turkol.pl
Prosimy o odpowiedzi pod postem (będziemy przeglądać forum Uśmiech )
Wyślij prywatną wiadomość
~Xero F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 13-07-2012 21:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 143
Ostrzeżeń: 0
Postów: 37
Data rejestracji: 12.07.12
Medale:
Brak

Myśle, że klimat nie byłby taki jak w filmie czy książce, no ale nigdzie takiego nie da sie odwzorowac Rozbawiony
Myśle, że pomysł wypaliłby, ale wszystko zależy od tego ile osób się o takim przedsięwzięciu dowieUśmiech Jak dla mnie pomysł dobry.. Czekam na opinie innych ^^
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów
I o wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
Strzeż nas SLYTHERINIE !


'' Każdy z nas wierzy, że to, co ma do powiedzenia, jest o wiele ważniejsze od tego, co mógłby powiedzieć drugi." - Albus Persiwal Wulfryk Brian Dumbledore

Bazyliszek zbliżał się powoli. Harry słyszał złowrogi szelest łusek na zakurzonej podłodze.[...] Olbrzymi, jadowicie zielony wąż, gruby jak pień dębu, sprężył pionowo górną część cielska, tak że jego wilki łeb kołysał się między kolumnami.
Wyślij prywatną wiadomość
~Matthew Lucas F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 13-07-2012 21:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,044
Data rejestracji: 03.09.10
Medale:
Brak

Pomysł bardzo ciekawy, zawsze ciekawiło mnie, jak to jest: znaleźć się w Hogwarcie ExPress... Pomysł wypaliłby! Ciekawi mnie jedynie przewidywalna cena takiego przejazdu =). Bo jeżeli będzie atrakcyjna (dla mnie), to już zamawiam sobie przedział ^^.

Fajnie by było poczuć ten klimat =).

__________________
I znowu za dużo wolnego i jednocześnie za mało...
Wyślij prywatną wiadomość
~Soren F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 13-07-2012 22:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 77
Data rejestracji: 28.06.12
Medale:
Brak

pomysł ciekawy.
Polscy fani Harrego Pottera mieliby się czym pochwalić ^^
Sama bardzo chętnie bym skorzystała ale niestety jestem z Krakowa.

__________________
zległ się tupot bosych stóp, błysnęła wypolerowana miedź, huknęło dźwięcznie i ktoś wrzasnął przeraźliwie: to Stworek podbiegł do Mundungusa i rąbnął go w głowę patelnią. - Odwołajcie go, odwołajcie, jego trzeba trzymać pod kluczem! - ryknął Mundungus, zasłaniając się rękami, bo Stworek ponownie uniósł ciężką patelnię. - Stworek! Nie! - krzyknął Harry. Ramię skrzata dygotało od ciężaru patelni, ale jej nie opuścił. - Może jeszcze tylko raz, paniczu Harry, tak na szczęście!

Umysł nie jest książką, która można otworzyć i przeczytać w wolnym czasie. Myśli nie są wyryte wewnątrz czaszki gdzie mógłby je przejrzeć jakiś intruz. Umysł to rzecz złożona i wielowarstwowa.

hogsmeade.pl/images/hat/slytherinf.gif

Pozdrawiam Cię drogi Gościu
Wyślij prywatną wiadomość
~Nicole Colin F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 14-07-2012 09:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 505
Ostrzeżeń: 1
Postów: 184
Data rejestracji: 09.09.11
Medale:
Brak

Bardzo interesujący pomysł. Sądze że do takiego pociągu ustawiałyby się na prawdę ogromne kolejki. Ja chętnie też odbyłabym taką podróż. Uważam że dobrej zabawy nie popsują jakieś drobne braki. Wiadomo nie wszystko można zrealizować. Konkursy, zabawy i przydzielanie do domów to świetne pomysły. Potrzebni byliby dobrzy animatorzy którzy tak jak fani znaliby chociaż trochę świat Harry'ego.
Co do ceny nie mam pomysłu jaka stawka byłaby odpowiednia.
__________________
,,To nie nasze umiejętności świadczą o nas, lecz dojrzałe decyzje"
Wyślij prywatną wiadomość
~marihermiona F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 14-07-2012 09:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1058
Ostrzeżeń: 1
Postów: 541
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Brak

Jeśli to byłoby z Poznania to super. Ja bym pojechała, bo daleko do Poznania nie mam:0 jupi
__________________
"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldor. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."
Wyślij prywatną wiadomość
~Ms_Kane F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 14-07-2012 09:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2978
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,256
Data rejestracji: 24.04.12
Medale:
Brak

Pomysł jest bardzo fajny. Chętnie bym się wybrała na taka przejażdżkę. Tylko jest jeden problem, a mianowicie: od Poznania mieszkam dość daleko więc może można by było zrobić tak, by wyjazdy byłyby np. z Krakowa, Warszawy i innych dużych miast Polskich. To by ułatwiło sprawę.
__________________

media.giphy.com/media/A4YfNX2iXFsGY/giphy.gif
37.media.tumblr.com/tumblr_m02xnz7lL01qju7t7o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Martita F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 14-07-2012 14:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1562
Ostrzeżeń: 0
Postów: 881
Data rejestracji: 27.01.12
Medale:
Brak

Wszystko fajnie,tylko do Poznania mam daleko;/ popieram pomysł Zabci99 aby wyjazdy były z kilku dużych miast i oczywiście w przystępnej cenieOczko
__________________
POZDRAWIAM CIĘ drogi Gościu!!!!Rozbawiony
Jeśli masz do mnie jakieś pytania to zapraszam: http://hogsmeade....ad_id=8161

pu.i.wp.pl/k,NzQ0NTMyMTMsNDg4NzkyMTg=,f,957095_Lordek_Voldemortek_big.jpg

bi.kotek.pl/bloxlite/f640x640/38/87/684b1f3799.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~krukonginn F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 14-07-2012 14:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 77
Ostrzeżeń: 0
Postów: 32
Data rejestracji: 14.07.12
Medale:
Brak

Świetny pomysł .. przynajmniej trochę Polska poczuje atmosferę magiczną i taką Potterową ;D ;* będę pierwsza w kolejce ;33




"Magia nie zmienia zbytnio świata. Właściwie jeszcze bardziej go komplikuje."
Wyślij prywatną wiadomość
~Victim F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 14-07-2012 14:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1579
Ostrzeżeń: 0
Postów: 377
Data rejestracji: 03.07.12
Medale:
Medal

Uważam, że to świetny pomysł! Z pewnością nie byłoby to takie samo jak podróż prawdziwym ExPresem Hogwart, ale tak czy tak wrażenia byłyby niezapomniane ^^ Tylko nie każdy miałby możliwość zrealizowania marzeń o przejażdżce tym pociagiem, bo nie każdy ma blisko do Poznania (ja np. mam powyżej 300 km)...
Wyślij prywatną wiadomość
~Hogwart Express F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 14-07-2012 15:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Charłak
Punktów: 10
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 13.07.12
Medale:
Brak

Cieszy nas zainteresowanie wątkiem. Czekamy na dalsze opinie i głosy.
Odpowiadając na prośby wyjazdu z innych części kraju: wyjazd z Poznania podyktowany jest bliskością parowozowni w Wolsztynie, skąd pochodzi lokomotywa parowa. Niestety jest to jedyny taki punkt w Polsce, a dojazd do Warszawy, Krakowa, czy Gdańska wiązałby się z nawet kilkukrotnym(!) zwiększeniem ceny, przez co uważamy, że dla naszych potencjalnych klientów bardziej opłaca się dojechać do Poznania i stamtąd wyruszyć do Hogwartu.
Czekamy na dalsze sugestie i opinie nt. projektu. Im więcej tym większe szanse. Pozdrawiamy Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
*Dum3l F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 14-07-2012 15:41
Super Administrator

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 325
Ostrzeżeń: 1
Postów: 88
Data rejestracji: 26.07.11
Medale:
Brak

Pomysł bardzo dobry, tutaj nie ma nic do mówienia. Jest wiele osób, starszych i młodszych, które chciałby by przebyć taką podróż. Lecz niestety widzę tutaj jeden problem, który udaremni to, a mianowicie miejsce startu. Mówię o tym że większość takich osób to często młode osoby, którym ciężko będzie się dostać do Poznania, a nawet pewnie niektórzy nie będą chcieli, ponieważ będą mieć trochę za daleko.
Co do samej trasy jak najbardziej nie ma problemu. Potrzebne by było tylko wybranie takiej która będzie przejeżdżała przez jakieś tereny z dala od miejskich zabudowań.
Atrakcje w pociągu też nie muszą być jakieś nie wiadomo jakie. Te które zostały wymienione powinny wystarczyć wystarczająco. Dobrze by było tylko zapewnić, aby wózek z magicznymi słodyczami przypominał choć trochę prawdziwy. Sam w empiku widziałem cukierki podobne do cukierków wszystkich smaków.
Proponowałbym tylko ustalenie paru takich podróży z różnych miejsc. Bo jednak odległość trochę ma znaczenie.
__________________
"To nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności."

"Ależ oczywiście,że to się dzieje w Twojej głowie. Ale skąd, u licha, stwierdzenia, że w takim razie nie dzieje się to na prawdę?"
Wyślij prywatną wiadomość
~Severus Tobias Snape F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 14-07-2012 15:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1013
Ostrzeżeń: 2
Postów: 406
Data rejestracji: 18.03.12
Medale:
Brak

Myslę, że pomysł jest świetny i ma swą przyszłość wśród starszych i młodszych potteromaniaków i przy okazji Polska zyskałaby kolejną atrakcję, choć klimat rzeczywiście zupełnie inny. Musiałaby być atrakcyjna cena, bo większość ludzie zapewne wolalaby przejechać się takim ExPressem przy okazji np. wycieczki do Londynu lub gdzieś do Szwecji. Problem byłby z dojazdem, bo jak wspomniał ktoś przedemną większość takich osób to często jeszcze dzieci, a niektórym z powodu tego, że mają za daleko poprostu się nie będzie chciało. Co do trasy, to jest kilka zamków, które warto po drodze odwiedzić (nie wiem czy linie kolejowe przechodzą, ale np. Malbork i Gniew).
__________________
OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZMU PUCHONÓW
I WIEDZY O WŁASNEJ WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!

(...) Nie oczekuję od was, że naprawdę docenicie piękno kipiącego kotła i unoszącej się z niego roziskrzonej pary, delikatną moc płynów, które pełzną poprzez żyły człowieka, aby oczarować umysł i usidlić zmysły... Mogę was nauczyć, jak uwięzić w butelce sławę, uwarzyć chwałę, a nawet powstrzymać śmierć,(...). - Severus Tobias Snape

Umysł nie jest książką, którą można otworzyć i przeczytać w wolnym czasie.- Severus Tobias Snape
Wyślij prywatną wiadomość
~Nika_Snape F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 14-07-2012 19:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 173
Ostrzeżeń: 0
Postów: 51
Data rejestracji: 24.08.10
Medale:
Brak

Naprawdę great idea. Do Poznania nie mam zbyt blisko, ale czego się nie robi, żeby choć trochę poczuć magiczną atmosferę Rozbawiony
Atrakcji wcale nie musi być dużo, bo już samo spotkanie z innymi potteromaniakami z Polski jest czymś wspaniałym.
__________________
"Głupcy, którzy mają serce na wierzchu, którzy nie panują nad swoimi emocjami, którzy nurzają się w smutnych wspomnieniach i pozwalają łatwo się sprowokować... innymi słowy ludzie słabi... nie mają żadnych szans przwciwko jego mocy!"
http://riddiculusns.blogspot.com Wyślij prywatną wiadomość
~Louise F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 22-08-2012 22:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 103
Ostrzeżeń: 0
Postów: 33
Data rejestracji: 07.08.12
Medale:
Brak

Super pomysł i z pewnością chciałabym się udać w taką podróż Uśmiech Z niecierpliwością czekam.
__________________
media.tumblr.com/tumblr_mb1feyNpyO1rqycwv.jpg


We are the Harry Potter Generation!
mon-jes.tumblr.com Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT