Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 218
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Języki obce
Drukuj temat · Języki obce
~loona F
Dodany dnia 22-04-2011 18:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 49
Ostrzeżeń: 0
Postów: 16
Data rejestracji: 02.12.10
Medale:
Brak

Ja uczę się angielskiego od przedszkola i jestem z niego dobra Uśmiech. A teraz uczę się jeszcze 3 rok włoskiego, ale jestem w III klasie gimnazjum i mało jest liceów z tym językiem Smutny.Chciałabym się dalej uczyć włoskiego i uczyć się chińskiego, i oczywiście dalej szlifować angielski.
__________________
"Jeśli weźmiesz w podróż książkę(...), wydarzy się coś dziwnego:książka zacznie gromadzić twoje wspomnienia. Potem wystarczy ją otworzyć i znów znajdziesz się tam ,gdzie ją wtedy czytałaś.(...) wrócą do ciebie obrazy, zapachy, smak lodów które wówczas jadłaś...(...)" Atramentowe serce, C. Funke

Pozdrowienia dla drogi Gościu
Wyślij prywatną wiadomość
~Valixy F
Dodany dnia 23-08-2011 07:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Charłak
Punktów: 11
Ostrzeżeń: 0
Postów: 4
Data rejestracji: 23.08.11
Medale:
Brak

Ja uczę się jedynie angielskiego. Ale jak się go uczy od 6 roku życia a ma się teraz 14 lat.....to się dużo zapomina. Ale pomimo tego bardzo lubię ten język i jest bardzo przydatny.
Wyślij prywatną wiadomość
~JulieBextor F
Dodany dnia 24-08-2011 21:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 143
Ostrzeżeń: 0
Postów: 42
Data rejestracji: 24.08.11
Medale:
Brak

w szkole uczę się angielskiego (od zerówki, czyli już 12 lat) kocham ten język!!! Uśmiech uczę się go bardzo przyjemnie, czyli zwłaszcza czytając lub oglądając wywiady po angielsku oraz przez piosenki Uśmiech w gimnazjum miałam kółko z niemieckiego oraz tego jeżyka uczyłam się też w 1 klasie liceum. Jednak zrezygnowałam, bo nie podobał mi się i nasza nauczycielka była co najmniej dziwna. W 2 liceum poszłam na rosyjski i będę się go uczyć jeszcze teraz w 3 klasie. Poza tym sama uczę się włoskiego ale niezbyt bardzo mam na to czas Smutny i chciałabym też hiszpańskiego, bo znam tylko kilka pojedynczych słów.
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny Molly Potter F
Dodany dnia 24-08-2011 21:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 96
Ostrzeżeń: 1
Postów: 20
Data rejestracji: 04.08.11
Medale:
Brak

Lubię Angielski tyle że nie mam za fajnej nauczycielki . Mam nadzieję że w następnych latach nauki trafię na kogoś lepszego. I interesuję się również francuskim, bo to taki słodki i melodyjny język...Uśmiech
__________________
"Gdzie skarb wasz, tam i serce wasze"

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony "

Dzięki za pozdrowienia i nawzajem dla Was wszystkich !
Wyślij prywatną wiadomość
~DziedzicSlytherina F
Dodany dnia 24-08-2011 21:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5368
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,243
Data rejestracji: 07.08.11
Medale:
Medal Medal

Aktualnie od kilku lat uczę się angielskiego i francuskiego (ten drugi wręcz ubóstwiam Rozbawiony)
Wyślij prywatną wiadomość
~Szklana F
Dodany dnia 24-08-2011 21:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 157
Ostrzeżeń: 0
Postów: 39
Data rejestracji: 28.11.10
Medale:
Brak

Lubiłam angielski do 3 gim. Właściwie, nie wiem co się stało, cały czas się go uczyłam. Moja nauczycielka stała się strasznie irytująca. Nie dokuczała akurat mi, ale robiła nam okropne wykłady na temat tego, jak się zachowujemy. Ale ogólnie, całkiem przyjemnie mi się go uczy. Od września będę miała jeszcze francuski.
__________________
*


- Sid, you'd better not be crying.
- I'm not crying 'cause you punched me.
- You're crying for kids in Africa?


I see you, drogi Gościu...
Wyślij prywatną wiadomość
~Paheli F
Dodany dnia 24-08-2011 23:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 138
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 24.08.11
Medale:
Brak

ogólnie nie jestem dobra z języków obcych, ale zawsze coś tam się umie,

z niemieckiego mimo, że uczyłam sie go 4 lata niezbyt wiele pamiętam, ale podstawy opanowane,
natomiast francuskiego uczyłam się przez 2,5 roku i z niego zdecydowanie więcej umiem, uwielbiam mówić, niekoniecznie pisać ;D
dogadać się potrafię w włoskim, hiszpańskim,
co do języka hindi to głównie niektóre wyrazy umiem, przez to iż czasem zobaczę jakiś film z Indii, ale jak ostatnio gadałam z hindusem to o dziwo mnie zrozumiał ;D
no i FCE z angielskiego Oczko
Edytowane przez Paheli dnia 24-08-2011 23:15
Wyślij prywatną wiadomość
~Tonki F
Dodany dnia 25-08-2011 10:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 824
Ostrzeżeń: 0
Postów: 212
Data rejestracji: 05.04.11
Medale:
Brak

Angielski to mój główny język, niemieckiego zaczęłam się uczyć we wrześniu ubiegłego roku. Od września br. idę dodatkowo na hiszpański.
__________________
25.media.tumblr.com/8f647e6fa017326234f7f4c74628d296/tumblr_mgjbgm4xUU1riy6v2o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Karma Chameleon 20 F
Dodany dnia 25-08-2011 10:53
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 598
Ostrzeżeń: 4
Postów: 362
Data rejestracji: 14.07.11
Medale:
Brak

Ja się ucze na razie angielskiego,ale w gim. wybiorę hiszpański, bo prosty
__________________
No hej hej, witaj, drogi Gościu
Lubię Cię :*
Wyślij prywatną wiadomość
~daria2j F
Dodany dnia 25-08-2011 11:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 421
Ostrzeżeń: 2
Postów: 297
Data rejestracji: 20.05.11
Medale:
Brak

Ja uczę się niemieckiego.Jest okropny .
__________________

33.media.tumblr.com/c994cdc74182a2e04e311fcff5129c58/tumblr_n6nyo6yLJD1rs88yxo2_400.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~iamodile F
Dodany dnia 25-08-2011 11:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 156
Ostrzeżeń: 0
Postów: 36
Data rejestracji: 06.08.11
Medale:
Brak

Angielskiego uczę się od przedszkola chyba... Nie wiem ile, ale strasznie długo już w każdym razie. No i mimo to nie umiem używać tego języka. Znam gramatykę, słówka, wszystko inne, ale jak przychodzi tego użyć czyli coś tam powiedzieć to pustka w głowie. Jestem o to zła, bo chciałabym móc coś jednak powiedzieć... Blah W gimnazjum uczyłam się francuskiego i nigdy więcej Dowcipniś Totalnie nie do ogarnięcia, o ile po angielsku może bym coś wydukała to z francuskim nie ma szans, po 3 latach nie umiem NIC Dowcipniś Teraz będę się uczyć włoskiego, mam nadzieję że mi będzie pasował, bo podobno jest prostszy od francuza.
__________________
oj tam oj tam ;-)
Wyślij prywatną wiadomość
~Zuna150 F
Dodany dnia 25-08-2011 11:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 93
Ostrzeżeń: 0
Postów: 24
Data rejestracji: 06.08.11
Medale:
Brak

Już od 8 - 9 lat uczę się angielskiego. Nigdy nie lubiłam tego języka, prawdopodobnie ze względu na nauczycieli. Mimo wszystko jakaś część wiedzy mi do głowy weszła. Naprawdę sporo rozumiem, na upartego też uda mi się porozmawiać (choć jakoś w Londynie nie udało mi się wytłumaczyć babce na lotnisku, że jestem na wycieczce szkolnej; w końcu musiałam zawołać nauczycielkę). Dużo nauczyłam się w internecie - coraz częściej goszczę na angielskich serwisach; ba, ja czasami nawet nie zauważam, że czytam tekst nie po polsku. Wiele dało mi również czytanie książek po angielsku. Do pierwszej zmusił mnie konkurs, do którego bez mojej zgody wcisnęła mnie nauczycielka, a za Harry'ego Pottera wzięłam się z czystej chęci. Zobaczymy, może w gimnazjum polubię ten język.
Od września również mam się uczyć francuskiego. Z racji, iż jestem zafascynowana Francją, zaczęłam naukę podstawowych zwrotów chyba rok temu, w wakacje. W roku szkolnym niestety nie znalazłam już czasu ani chęci. Teraz ponownie próbowałam przyswoić trochę wiedzy, jednak idzie mi to dość marnie. Owszem, przywitać się, przedstawić czy stwierdzić, że nie rozumiem bądź że jestem polką, mówię po angielsku czy że ktoś jest studentem, to nie problem, ale rozmowy przeprowadzić bym nie potrafiła.
A nauczyć to chciałabym się całej masy języków. Dziadka muszę poprosić o naukę rosyjskiego oraz czeskiego, w dalekich planach mam również niemiecki, hiszpański, włoski, fiński, łacinę, duński, estoński, grecki, słowacki, węgierski, szwedzki, portugalski... Zdecydowanie za dużo.
A co do sposobów uczenia się - na pamięć teksty piosenek, czytanie książek, przeglądanie stron internetowych w danym języku. To pomaga. =)
Edytowane przez Zuna150 dnia 25-08-2011 11:35
Wyślij prywatną wiadomość
~Katniss960 F
Dodany dnia 25-08-2011 11:35
Zbanowany

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 145
Ostrzeżeń: 0
Postów: 42
Data rejestracji: 25.01.11
Medale:
Brak

W szkole uczę się angielskiego i niemieckiego. Ten pierwszy opanowuję od piątego roku życia, dużo umiem, startuję w konkursach i dobrze mi to idzie, dogadać się za granicą umiem, czytam książki w tym języku. Natomiast niemiecki... Uff... Na koniec roku mam szóstkę, przy znajomości języka zerowej. Nie cierpię go i w przyszłości nie będę się uczyć.
Chciałabym się natomiast nauczyć francuskiego, czeskiego i łaciny.
__________________
HEY HO
LET'S GO


PUNX NOT DEAD

Szczególne pozdrowienia dla Lillyanne i CeCe!
Wyślij prywatną wiadomość
~RedQueen F
Dodany dnia 26-08-2011 16:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Horkruks
Punktów: 7249
Ostrzeżeń: 0
Postów: 543
Data rejestracji: 11.01.11
Medale:
Brak

W szkole uczęszczam na lekcje języka angielskiego i niemieckiego, za to w przyszłości chciałabym nauczyć się języka rosyjskiego i słowackiego. W tym roku szkolnym będę chodzić do klasy z rozszerzonym angielskim, więc muszę bardziej się przyłożyć do tego przedmiotu.
__________________
Masz pytanie do mnie? Kotecek
http://hogsmeade....rowstart=0
Wyślij prywatną wiadomość
~Sahem F
Dodany dnia 26-08-2011 19:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 919
Ostrzeżeń: 0
Postów: 190
Data rejestracji: 26.08.11
Medale:
Brak

Angielski. Bardzo lubię. Wprowadzenie miałem już przed zerówką (oglądanie angielskiego Cartoon Network *_*), później 3 lata nauki w podstawówce, następnie 3 gimnazjum, 3 liceum (100% ma maturze na podstawie xD) i rok na studiach.
Czy czuję się pewnie? Nie sądzę. Nie zmienia to jednak faktu, że swobodnie oglądam w oryginalnym języku (angielskim) filmy i czytam książki. Także tak. Znam go w stopniu mnie zadowalającym.
Uczyłem się przez trzy lata w liceum języka niemieckiego. Dość logiczny, wręcz ścisły w swojej budowie. W tej chwili jednak niewiele pamiętam. Jakieś słówka, przedstawienie się i ewentualnie zbudowanie prostego zdania.
Trzecim i ostatnim językiem z jakim miałem okazję się zetknąć w czasie mojej nauki jest łacina. Rok na studiach. Ale czego można nauczyć się w rok? Jakieś mgliście zapamiętane słówka z dziedziny farmacji i budowa zdań. Jednak z pomocą swoich notatek i słownika jestem w stanie zrozumieć jakieś teksty. Jednak nic złożonego.
http://www.obliviate.wxv.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Draconis Owl F
Dodany dnia 26-08-2011 20:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 423
Ostrzeżeń: 0
Postów: 97
Data rejestracji: 19.08.11
Medale:
Brak

Od pierwszej klasy podstawówki uczę się niemieckiego, czyli już we wrześniu będę się go uczyła dziesiąty rok i to rozszerzonego. Dawno temu lubiłam niemiecki, ale dosyć szybko się to zmieniło. Moja nauczycielka raczej nie umiała nas zbyt wiele nauczyć. Wszystko opierało się na podręczniku, nie miała nawet przygotowanego jakiegoś planu nauczania, tematów, sprawdzianów, nic. Po prostu tłumaczyliśmy teksty, a potem z tłumaczenia nas pytała. I praktycznie rzecz biorąc, to nie znaliśmy słownictwa z tych tekstów, tylko znaliśmy ich ogólne znaczenie, więc łatwo było przetłumaczyć na piątkę, czy czwórkę, znając mniej więcej znaczenie poszczególnych zdań. Gdybym tylko miała taką możliwość, to nie kontynuowałabym nauki niemieckiego, ale niestety, nie mam. Jak dla mnie ten język jest zbyt ciężki w brzmieniu, po tylu latach nauki bez efektów mam go dosyć. W ogóle nie potrafię się wysłowić.
Jeśli chodzi o angielski, to nigdy nie uczyłam się go w normalnej szkole. Od trzech lat chodzę do szkoły językowej i tam też uczę się angielskiego metodą Callana i jestem bardzo zadowolona. Wszystkiego mogę nauczyć się dużo szybciej niż w normalnej szkole, bo cały czas mówimy po angielsku. Co prawda, z gramatyką jest troszkę gorzej, ale jakoś dajemy radę. Poza tym ćwiczę ten język, oglądając filmy i seriale po angielsku, bądź z napisami.
__________________
I have stuck with Harry until the very end!
Wyślij prywatną wiadomość
~marihermiona F
Dodany dnia 03-09-2012 10:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1058
Ostrzeżeń: 1
Postów: 541
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Brak

Ja się obecnie uczę w szkole angielskiego, który dla mnie jest stosunkowo prosty. Są łatwe zasady i wreszcie umiem plus minus ładnie czytać w tym języku. I zaczęłam się również uczyć niemieckiego. Uczę się go już od dwóch lat i zupełnie go nie ogarniam. Nie rozumiem niczego w tym języku co jest przykre bo moja starsza siostra rozumie go bardzo dobrze tylko, nie umie tłumaczyć.
__________________
"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldor. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."
Wyślij prywatną wiadomość
~Martita F
Dodany dnia 03-09-2012 10:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1562
Ostrzeżeń: 0
Postów: 881
Data rejestracji: 27.01.12
Medale:
Brak

Ja się uczyłam angielskiego od zerówki i niemieckiego od gimnazjum. Z angielskim jeszcze jako tako ale z niemca nic nie umiem;/. Ogólnie nie lubię się uczyć języków...

__________________
POZDRAWIAM CIĘ drogi Gościu!!!!Rozbawiony
Jeśli masz do mnie jakieś pytania to zapraszam: http://hogsmeade....ad_id=8161

pu.i.wp.pl/k,NzQ0NTMyMTMsNDg4NzkyMTg=,f,957095_Lordek_Voldemortek_big.jpg

bi.kotek.pl/bloxlite/f640x640/38/87/684b1f3799.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Victim F
Dodany dnia 03-09-2012 11:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1579
Ostrzeżeń: 0
Postów: 377
Data rejestracji: 03.07.12
Medale:
Medal

W szkole uczę się angielskiego, od roku też niemieckiego... Niemiecki to mój ulubiony ^^
Niby mam ambicje na holenderski, ale on strasznie trudny... Podstawowe zwroty umiem, doczuam się trochę na własną rękę, z internetu Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~MalyFuterkowyProblem F
Dodany dnia 03-09-2012 13:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Gracz Quidditcha Ravenclawu
Punktów: 129
Ostrzeżeń: 0
Postów: 56
Data rejestracji: 27.08.12
Medale:
Brak

Uczę się angielskiego i białoruskiego. Od tego roku zacznę naukę także rosyjskiego. Nie wiem jak sobie poradzę, białoruski i rosyjski mogą mi się mieszać. Zniesmaczony Ale angielski bardzo lubię. Uśmiech
__________________
" - Ale przecież pan jest normalny! Pan ma tylko... pewien problem...
Lupin wybuchnął śmiechem.
- Czasami bardzo przypominasz mi Jamesa. On też, w towarzystwie, nazywał to "małym futerkowym problemem". Wiele osób odnosiło wrażenie, że mam jakiegoś niesfornego królika."
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT