Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 211
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Języki obce
Drukuj temat · Języki obce
~Anika F
#61 Drukuj posta
Dodany dnia 13-01-2009 19:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 72
Ostrzeżeń: 1
Postów: 142
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Uczę się angielskiego siódmy rok w szkole. Oprócz tego chodzę do szkoły języków obcych na angielski. To mój ulubiony język.
__________________
...::Anika::...

Ja 15:58Kotecek6
heh...dzisiaj mi sie nudziło to paznokcie u lewej reki se pomalowam...w szkole... czarnym markerem....;p tylko "f***owy" na różowo a później na czerwono

Ja 19Kotecek8Kotecek4
w sumie chodzi o to, że to mój bezpodstawny kaprys, bo tak jest fajnie, lepiej i ogólnie jakoś "fajniej i lepiej" xD Rozumiesz?? Nie?? ja też nie xD serio to już nie pamiętam, za co to. Amen xD
Wyślij prywatną wiadomość
~INVISIBLE F
#62 Drukuj posta
Dodany dnia 13-01-2009 19:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 176
Ostrzeżeń: 0
Postów: 51
Data rejestracji: 28.09.08
Medale:
Brak

rany... angielski jest świetny (m.in dlatego iż jest prosty). Niemiecki hmm... w sumie niewiele mam o nim do opowiedzienia bo ucze sie go dopiero rok (praktycznie nic nie umiem ale podstawy są spoko) Ogólnie języki to mój żywioł, praktycznie wogóle mi nie sprawiają trudności Język
Wyślij prywatną wiadomość
~igla F
#63 Drukuj posta
Dodany dnia 13-01-2009 19:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 310
Ostrzeżeń: 0
Postów: 105
Data rejestracji: 04.01.09
Medale:
Brak

Angielski i niemiecki. Praktycznie obu uczę się od podstawówki, tylko z tą różnicą, że w gimnazjum miałam dwa lata przerwy od niemca. Przy wyborze liceum i drugiego języka sugerowałam się po części tym, że już miałam z nim kontakt. Ale zastanawiałam się jeszcze nad rosyjskim, jednak profil mojej klasy nie przewidywał go/

Generalnie nie mam jakichś większych problemów z nimi.
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE


"Jeśli chcesz poznać człowieka, patrz, jak traktuje podwładnych, a nie równych sobie."

Spójrz na mnie - wyszeptał. Zielone oczy odnalazły czarne oczy, ale po chwili coś w tych czarnych oczach znikło, stały się nieruchome, puste i martwe. Ręka trzymająca szatę Harrego opadła z głuchym stukiem na podłogę i Snape już się więcej nie poruszył
Wyślij prywatną wiadomość
~Sirius PL F
#64 Drukuj posta
Dodany dnia 13-01-2009 19:55
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 174
Ostrzeżeń: 5
Postów: 338
Data rejestracji: 27.09.08
Medale:
Brak

Angielskiego uczę się od 7 lat, niemieckiego od 2 lat. Uczę się tych dwóch języków obcych. W szczególności przykładam się do nauki języka angielskiego, który znam już bardzo dokładnie. Niemieckiego uczę się tylko dlatego, że jest to przedmiot obowiązkowy w moim gimnazjum. W przyszłości chciałbym poznać język hiszpański.
__________________
Podpis zedytowany
Wyślij prywatną wiadomość
~Nicolette F
#65 Drukuj posta
Dodany dnia 13-01-2009 20:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1467
Ostrzeżeń: 0
Postów: 685
Data rejestracji: 15.12.08
Medale:
Brak

Mi idzie teraz siódmy rok nauki języka angielskiego. Nauka przychodzi mi raczej łatwo, przez to, że mam dobrą pamięć, i większość zapamiętuje z lekcji. W moim gimnazjum jest także niemiecki, ale tylko dla tych, który nimiecki miele w podstawówce. Prawdę mówiąc, to nawet chciałabym na niego chodzić, tyle że angielski i niemiecki są w tym samym czasie. Potrzebowałabym Zmieniacza Czasu ;D

__________________
*

Inspektor Lestrade: W kolejnym życiu byłbyś dobrym przestępcą.

Sherlock Holmes: Tak, a pan świetnym policjantem.

Edytowane przez Nicolette dnia 13-01-2009 20:01
www.las-ceglasty.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Sinoque F
#66 Drukuj posta
Dodany dnia 14-01-2009 15:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 64
Ostrzeżeń: 1
Postów: 34
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

nie będe oryginalna. Uczę się niemieckiego i angielskiego.
Niemieckiego 6 rok w szkole. Z czego w klasach 4-6 nie nauczyłam się kompletnie nic. Dopiero w gimnazjum zaczełam rozumieć o co w ogóle chodzi w tym języku. Ogólnie niemieckiego nie lubię. Jest jakiś taki... nieprzyjemny? xD
angielskiego się uczyłam w pierwszej klasie podstawówki i w tamtym roku. Ale nie nauczyłam się tam kompletnie nic. Cała lekcja polegała na opowiadaniu, jak to wspaniale jest w Anglii. Jedna osoba robiła zadania, a reszta odpisywała.
Dopiero w tym roku, jak zapisałam się na normalny angielski się czegoś nauczyłam ;p
__________________
'Nikt na Ciebie nie czeka. Oprócz mnie...'
www.xxxpauluskaxxx.fbl.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Claudia F
#67 Drukuj posta
Dodany dnia 14-01-2009 15:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 323
Ostrzeżeń: 0
Postów: 151
Data rejestracji: 02.01.09
Medale:
Brak

Dziewiąty rok uczę się angielskiego i logicznie rzecz biorąc powinnam umieć go perfekcyjnie. Niestety przez całą podstawówkę miałam tak niedorozwiniętą nauczycielkę, że wiele się nie nauczyłam. W dodatku trafiłam jeszcze na nią w gimnazjum. Co prawda przez pierwsze dwa lata gimn. miałam spokój, bo była w stosunku do mnie miła i w ogóle. Jednak w trzeciej klasie coś jej się odmieniło i jest na mnie strasznie cięta. Ale mało mnie ona obchodzi. To białoruska, która kiepsko mówi po polsku, uczy angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego. I za gorsz nie ma talentu dydaktycznego. ;d
Drugim językiem jest niemiecki, którego uczę się 6 rok. Od 2 klasy gimn. pojęłam o co w nim chodzi i zakochałam się w nim. To zapewne dzięki fantastycznemu nauczycielowi, który zachęca nas do pracy, ale nie katuje. Jest świetny! Pozdrowienia Panie F.!
__________________
Słońce wznosi się zawsze ponad horyzontem.

Księżyc pozostaje[alt][/alt] zawsze sam.
Wyślij prywatną wiadomość
~Madeleine Lestrange F
#68 Drukuj posta
Dodany dnia 18-01-2009 00:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1185
Ostrzeżeń: 1
Postów: 268
Data rejestracji: 14.12.08
Medale:
Brak

Od sześciu lat uczę się angielskiego, od czterech niemieckiego i od teraz francuskiego. Za niemieckim nie przepadam, ale nie sprawia mi trudności. Jest dosyć łatwy. Angielski lubię - bardzo mnie się przyda i ładnie brzmi. Za to od zawsze chciałam uczyć się francuskiego. Kiedyś z koleżanką udawałyśmy na basenie, ze jesteśmy Francuzkami. Szukałyśmy w internecie słówek i sformułowań, pytałyśmy się ludzi po francusku o godzinę. Mówiłyśmy gardłowym "r" i wymyślałyśmy słowa. Później okazało się, że taka jedna pani zna francuski. No i wydało się...
Nie mam sposobu. Lepiej się nauczyć, gdy toczy się naukę indywidualnie.
__________________
"Stojąc w miejscu też można zabłądzić."

"Szczęście jest jak motyl. Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda ci się. Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu!"

"Przez następne 365 dni będę patrzyła na świat jakbym go widziała po raz pierwszy. Szczególnie na rzeczy nieistotne."

"Trzeba się śmiać nie czekając na szczęście, bo gotowiśmy umrzeć nie uśmiechnąwszy się ani razu."

"Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu."

Pozdrawiam drogi Gościu najserdeczniej jak potrafię! ;p Teraz mnie widzisz, drogi Gościu? Nie? To szkoda ;p.
Wyślij prywatną wiadomość
~vivien F
#69 Drukuj posta
Dodany dnia 24-03-2009 19:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 97
Data rejestracji: 20.03.09
Medale:
Brak

Uczę się angielskiego i niemieckiego (polskiego też). Chciałabym się uczyć francuskiego i łacińskiego. O wiele bardziej wolę angielski od niemieckiego, ale więcej umiem mówić po niemiecku, niż po angielsku.
Wyślij prywatną wiadomość
~Fanka Syriusza Blacka F
#70 Drukuj posta
Dodany dnia 24-03-2009 19:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 261
Ostrzeżeń: 0
Postów: 79
Data rejestracji: 08.02.09
Medale:
Brak

Uczę się od prawie ośmiu lat angielskiego i francuskiego... Oba języki były w mojej podstawówce obowiązkowe więc siłą rzeczy czegoś tam się nauczyłam... Zdecydowanie więcej umiem z angielskiego niz z francuza, ale oba przedmioty lubie Rozbawiony
__________________
drogi Gościu pamiętaj o mnie i zaproś do znajomych !!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~Kabaczek F
#71 Drukuj posta
Dodany dnia 24-03-2009 19:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 656
Ostrzeżeń: 1
Postów: 166
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja angielskiego się uczę już od naprawdę długiego czasu, będzie z 10 lat. Posługuję się tym językiem tak, że załatwić mogę większość spraw i nie mam jakiegoś wielkiego kłopotu z płynnym mówieniem i czytaniem więc jest ok. Ale to mi nie wystarczy i chcę sobie zrobić FC (First Certificate), jak już będę go miał to w razie czego mogę kiedyś uczyć dzieci w podstawówce. Rozbawiony. Uczę się też niemieckiego od 3 lat ale niestety umiem tylko IŚ HAJSE KUBA. Rozbawiony
Edytowane przez Ariana dnia 24-03-2009 20:24
www.capoeirabrasil.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Fernando F
#72 Drukuj posta
Dodany dnia 07-04-2009 15:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 264
Data rejestracji: 02.04.09
Medale:
Brak

W szkole uczę się angielskiego. Bardzo lubię ten język i mam świetnego nauczyciela Oczko W przyszłości chciałbym też rozpocząć naukę języka francuskiego. Na razie potrafię po wiedzieć po "francuskiemu" parę słów i kilka zdań.
Wyślij prywatną wiadomość
~Niewidka F
#73 Drukuj posta
Dodany dnia 12-04-2009 13:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1969
Ostrzeżeń: 0
Postów: 487
Data rejestracji: 05.04.09
Medale:
Brak

Od 1 klasy podstawowej uczę się języka angielskiego. Gdy jestem już w gimnazjum chodzę na lekcje zaawansowane, 4 godziny w tygodniu. Radzę sobie bardzo dobrze, choć czasem popadam w skrajności. A pisząc szczerze to w ogóle ten język mi się nie podoba, chętnie uczyłabym się hiszpańskiego, lub francuskiego. Od jakiegoś czasu uczę się również j. niemieckiego, podoba mi się i idzie w miarę dobrze.
__________________
Najtrudniej jest widzieć słońce, wierzyć w słońce i nie czuć ciepła.

Edytowane przez Niewidka dnia 18-10-2009 20:55
Wyślij prywatną wiadomość
~Bonnie313 F
#74 Drukuj posta
Dodany dnia 26-05-2009 18:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2669
Ostrzeżeń: 1
Postów: 675
Data rejestracji: 16.02.09
Medale:
Brak

Przez całą podstawówkę uczyłam się angielskiego. Teraz w gimnazjum mam jeszcze obowiązkowy niemiecki. Nie narzekam, bo uczenie się języków obcych zawsze łatwo mi szło. Pamiętam, jak w podstawówce w 6 klasie się załamałam, bo dostałam 4 z angielskiego. xD Jeśli chodzi o języki, to zawsze byłam pewna co do tego, że będę miała dobrą ocenę np. ze sprawdzianu. Do tej pory jestem najlepsza z języków w mojej klasie. Natomiast językiem, który chciałabym znać, jest francuski. Nawet przy wymowie mam takie charakterystyczne "r". Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~darksev F
#75 Drukuj posta
Dodany dnia 07-06-2009 11:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2736
Ostrzeżeń: 1
Postów: 424
Data rejestracji: 07.06.09
Medale:
Brak

Ja zacząłem naukę z angielskim od 1 klasy podstawówki, i ciągnie się to do teraz.xD Teraz zaczynają w gimn coś uczyć^^ Ale mam zamiar zacząć się edukować się w innym języku,ale nie wiem jakim. Na kółka językowe nie mam czasu...;d
Wyślij prywatną wiadomość
~Paddy F
#76 Drukuj posta
Dodany dnia 07-06-2009 15:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 14
Ostrzeżeń: 1
Postów: 50
Data rejestracji: 01.06.09
Medale:
Brak

Ja uwielbiam niemiecki, za to nie przepadam za angielskim, bo przez 4 lata podstawówki miałam beznadziejną nauczycielkę... no i ogólnie angielski idzie mi tak sobie, w przeciwieństwie do niemca ;]
Pozdrawiam
__________________
Paddy
Wyślij prywatną wiadomość
~Madlenne F
#77 Drukuj posta
Dodany dnia 07-06-2009 15:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1654
Ostrzeżeń: 0
Postów: 401
Data rejestracji: 08.02.09
Medale:
Brak

Cóż, uczę się niemieckiego (11 rok) i angielskiego (2 rok). Kiedyś, przez pewien czas uczyłam się też francuskiego, ale niewiele już z tego pamiętam...
Szczerze powiedziawszy wolę niemiecki sto razy bardziej od angielskiego. Angielski wydaje mi się być taki nieuporządkowany... Niemiecki jest bardziej logiczny. Jest reguła, czasem kilka wyjątków i tyle. No i te czasy! Dobija mnie ilość angielskich czasów. Niemieckich jest dużo mniej i to ogromny plus tego języka.
__________________
I heard your voice through a photograph
I thought it up and brought up the past
Once you know you can never go back
I've got to take it on the otherside


http://hogsmeade....ad_id=2030
Wyślij prywatną wiadomość
~Voldzio_User F
#78 Drukuj posta
Dodany dnia 07-06-2009 17:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 16
Ostrzeżeń: 0
Postów: 4
Data rejestracji: 21.05.09
Medale:
Brak

Cóż... uczę się angielskiego i fińskiego. Pierwszy raz z angielskim zetknąłem się 9 lat temu, czyli jak miałem 5 lat. Teraz wiele z niego korzystam, bo teraz czasami 'douczam' rodziców z tego języka. Bardzo lubię ten język. Fińskiego ucze się od dwóch miesięcy, i całkiem dobrze mi idzie. Francuskiego się nie uczę, ponieważ mam zwolnienie, choć żałuję. Planuję teraz trochę poduczyć się angielskiego. Moim ulubionym językiem jest zdecydowanie język angielski.
Wyślij prywatną wiadomość
!Claire Lethal F
#79 Drukuj posta
Dodany dnia 09-07-2009 15:36
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Mistrz Zielarstwa
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 1
Postów: 383
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Od pewnego czasu po głowie chodzii mi myśl, żeby się nauczyć języka portugalskiego w wersji brazylijskiej. Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie. Wydałam połowę kieszonkowego na książkę do tego języka i mam nadzieję, że chęci mi nie przejdą.

Mam zamiar uczyć się sama, w internecie nie znalazłam żadnej radomskiej szkoły językowej ani żadnego krepetytora, który miesza w mojej mieścinie.
Już powoli zaczęłam przeglądać filmiki na youtube z wymową portugalską.

Zobaczymy, co z tego wyjdzie. :}
__________________

Z głupkami nie ma sensu rozmawiać, przed głupkami trzeba się bronić.


Wojciech Cejrowski
Wyślij prywatną wiadomość
~fantastic F
#80 Drukuj posta
Dodany dnia 09-07-2009 15:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 465
Ostrzeżeń: 0
Postów: 95
Data rejestracji: 09.07.09
Medale:
Brak

Uwielbiam języki ;D uczę się na_razie angielskiego i francuskiego xD uwielbiam oby dwa. ;]] Chyba mam jakieś zdolności językowe. ^^
heh a tak naprawdę oby dwa są fajne, kiedyś poszłam raz na lekcje niemieckiego koszmar nienawidzę tego języka! Hiszpańskiego też chcę się uczyć jest super xD ale na_razie tylko tych dwóch i nie mam z nimi trudności.
Edytowane przez Ariana dnia 09-07-2009 19:25
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT