Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 303
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Filmy
»» Insygnia Śmierci
»»» Co by było gdyby Severus Snape był ojcem Harry'ego?
Drukuj temat · Co by było gdyby Severus Snape był ojcem Harry'ego?
~HerEma79159 F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 22-07-2012 21:20
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 64
Ostrzeżeń: 2
Postów: 57
Data rejestracji: 21.07.12
Medale:
Brak

Wtedy to by był Harry Snape . Według mnie może i by pasowało te nazwisko ale jaki charakter miałby Harry potter? Czy byłby wtedy przyjacielem dracona?
Edytowane przez wojciec15 dnia 10-09-2013 22:46
Wyślij prywatną wiadomość
~Gryf5r F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 22-07-2012 21:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 673
Ostrzeżeń: 0
Postów: 162
Data rejestracji: 08.08.11
Medale:
Brak

Sądzę, że wtedy zmieniłby się charakter Severusa, ponieważ spędziłby resztę życia ze swoją jedyną miłością. Jakby wpłynął Sev na charakter Harry'ego ? Hmmm.. myślę, że w tej kwestii Lily zabrałaby ostateczny głos. Czy byłby przyjacielem Dracona ? To zależy do jakiego domu zostałby przydzielony. W końcu wtedy nie obawiałby się tak Slytherinu.
__________________
Rzecz nie jest w tym jaki jesteś, lecz jaki nie jesteś. "
Albus Dumbledore
Wyślij prywatną wiadomość
~gods F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 22-07-2012 22:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 68
Ostrzeżeń: 0
Postów: 33
Data rejestracji: 31.01.11
Medale:
Brak

Nie wyobrażam sobie Harry'ego chodzącego z Malfoyem po szkole jako Harry z Ronem. Dobrze, że pani Rowling miała lepszy pomysł. Wredny
__________________
Harry spojrzał w stronę kanapy. Cała trójka Dursleyów osłaniała głowy rękami, bo szklanki waliły ich w czaszki, rozchlustując zawartość.
- Och, tak mi przykro - odrzekł uprzejmie Dumbledore i ponownie machnął różdżką, a wszystkie trzy szklanki zniknęły. - Ale... wie pan, lepiej było po prostu wypić, jak przystało na ludzi dobrze wychowanych.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lawrencee F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 26-07-2012 20:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1668
Ostrzeżeń: 2
Postów: 358
Data rejestracji: 16.02.11
Medale:
Brak

Gdyby Snape był ojcem Harry'ego, nie powstawałoby tyle dobrych Snarry, ale kto wie...?
Co do charakteru Seva - może byłby milszy? W końcu Lily wybrałaby jego i nie wściekałby się tak na Pottera. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie dziecka Lily i Severusa.
Chociaż...
Powiedzmy wysoki brunet, z normalnym nosem i oczach po matce, talentem po ojcu...
Nie wiem, ale może mogłoby być to ciekawe.
Z durigej strony nie uważasz że to całkiem dobry temat przewodni jednego z opowiadań? Moim zdaniem. To dość... Nietypowe.

W każdym razie Sevi i tak tatusiem nie będzie Oczko
__________________
[center]Na niektóre rzeczy lepiej zamknąć oczy, usta, otworzyć umysł i słuchać. Obudzić się jak wstanie noc.
* * *
Odkrywasz nowe rzeczy odwiedzając stare miejsca.
* * *
http://myszenka.tumblr.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~LilyPotter F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 26-07-2012 20:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Postów: 622
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal

Gdyby tak była, mój najlepszy materiał na FF poszedłby w odstawkęKotecek
Szczerze? Byłabym strasznie zadowolona. okropnie. Masakrycznie. Zmieniłoby się podejście Seva, który by miał swoją miłość życia.I ogólnie, byłoby suuuuper Kotecek
*wyszczerz*
__________________
49.media.tumblr.com/d21688665e2fdd453d7ed9f23c58fc7c/tumblr_napa2wpA7m1t15wswo1_400.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~panti00 F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 27-07-2012 17:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 344
Ostrzeżeń: 1
Postów: 212
Data rejestracji: 29.06.12
Medale:
Brak

To byłoby wspaniałe. Jakoś nigdy nie przepadałam za Jamesem Potterem ... A Snape zapewne miałby zupełnie inny charakter będąc z kobietą którą kochał przez całe życie ... aż do śmierci ...
__________________
Sprytu Ślizgonów
Szczerości Puchonów
Wiedzy Krukonów
Ucz nas Gryffindorze!




"Nie żałujmy tych, którzy umarli, Harry. Żałujmy żywych, a przede wszystkim tych, którzy żyją bez miłości" ~by Albus Dumbledore


Pozdrawiam Cię drogi Gościu !!!
Wyślij prywatną wiadomość
~Xero F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 27-07-2012 18:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 143
Ostrzeżeń: 0
Postów: 37
Data rejestracji: 12.07.12
Medale:
Brak

Zgodze się z tym, że Snape wtedy miałby zupełnie inne podejście do Harrego lecz ''co by było'', pomysłów można pisać w nieskończoność!Uśmiech
W sumie dla mnie dobrze jest jak jestOczko;p
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów
I o wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
Strzeż nas SLYTHERINIE !


'' Każdy z nas wierzy, że to, co ma do powiedzenia, jest o wiele ważniejsze od tego, co mógłby powiedzieć drugi." - Albus Persiwal Wulfryk Brian Dumbledore

Bazyliszek zbliżał się powoli. Harry słyszał złowrogi szelest łusek na zakurzonej podłodze.[...] Olbrzymi, jadowicie zielony wąż, gruby jak pień dębu, sprężył pionowo górną część cielska, tak że jego wilki łeb kołysał się między kolumnami.
Wyślij prywatną wiadomość
~emilyanne F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 27-07-2012 18:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5622
Ostrzeżeń: 1
Postów: 633
Data rejestracji: 28.10.11
Medale:
Brak

Co by było? Totalna masakra i zgon. Są takie ficki, wiesz? Poczytaj sobie, zobacz, jak widzą to inni.
Moim zdaniem... No, masakra. Nie chodzi o charakter, bo to nabywa się dzięki otoczeniu. Iście prawdopodobnym byłoby, że Snape nie wiedziałby nawet o pokrewieństwie. A jeśliby się dowiedział... No, albo uradowałby się i wziął Lily w objęcia, po czym załatwiłby szybki ślub, albo zakląłby siarczyście, bo Evansówna postanowiłaby wychować Harry'ego wraz z Jamesem, albo jeszcze szlag by go trafił, bo Potter wciąż przypominałby mu o Lily.
Dla mnie taka wersja jest nie do przyjęcia, zwłaszcza, że całą tą miłość Severusa od pewnego momentu zaczęłam uważać za istną katastrofę Język
__________________
Pomilczmy razem... no bo tak.



to takie reumatyczne xxx

pingwiny.nick.com.pl/images/layout/postacie/3duzy.png


twoje problemy są niczym czeski film. moje też, ale na szczęście u siebie się tego nie zauważa.
http://niedoskonali.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Natalia Tena F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 27-07-2012 19:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2599
Ostrzeżeń: 0
Postów: 743
Data rejestracji: 16.07.12
Medale:
Brak

cóóż, z pewnością Harry nie byłby Harrym a Severus Severusem. Oczko
primo:
Harry z pewnością miałby inny wygląd. Jak każdy chyba wie, młody Potter był bardzo podobny do ojca, tylko oczy miał po matce. Wnioskuję, że gdyby Severus był ojcem to młody Snape też miałby oczy po matce. Włosy zapewne ciemne, ciemniejsze niż obecnie ma, zapewne wysokiego wzrostu, szczupły. Ale ciekawi mnie, czy by odziedziczył po ojcu "wiecznie tłuste włosy" ? Rozbawiony Charakter? Ojj, wiele by zależało od ojca, czyli Severusa. Gdyby był taki, jakim go znamy z książek, to dziecko miałoby jednym słowem ciężko. Ale patrząc na to z innej perspektywy, gdyby Lily odwzajemniła jego uczucie, to mógłby być niezmiernie kochającym ojcem, a jego relacje byłyby mniej więcej takie jak Syriusza i Harry'ego. Wiele teorii można by było snuć na ten temat Oczko
Ale bym bardzo chciała, aby to Lily Evens związała się z Severusem Snapem niż z Jamesem Potterem. Nie pałam do niego wielką sympatią. Arogancki, lubił się popisywać, wyżywać na Severusie..
Severus zakochany mógł wiele poświęcić dla osoby którą na prawdę kochał. Oczko Spał pod portretem Grubej Damy, aby przeprosić Lily za nazwanie ja "szlamą". Ciekwi mnie też to, do jakiego domu by trafił - Gryffindoru czy Slytherinu? Obstawiałabym bardziej Gryffindor, gdyż matka miała rodziców mugoli, a ojciec był półkrwi.
Podsumowując wszystko, gdyby Severus i Lily mieli dziecko, to z pewnością byłby to ciekawy "okaz" Rozbawiony Chciałabym, aby pani Rowling napisała o tym książkę Oczko "Los, który potoczył się nie tak jak chciał " Rozbawiony ale ehh, możemy tylko pomarzyć i pogdybać na ten temat Oczko

__________________
Chciałabym wszystkich serdecznie przeprosić - zwłaszcza RazoraBMW, Asika i Toma Riddle'a, a także wszystkich innych, którzy zostali zapoznani z informacją o rzekomej śmierci jednej z użytkowniczek - Machete. To co pisałam/mówiłam było wyjątkowo dziecinne i głupie i chcę za to przeprosić.
Odchodzę także z Hogsmeade, już nie będę wracać.
Wyślij prywatną wiadomość
~madame104 F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 27-07-2012 19:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 176
Ostrzeżeń: 0
Postów: 87
Data rejestracji: 25.06.12
Medale:
Brak

Moim zdaniem , Lily nie pokochałaby Severusa , tak jak kochała James'a Dziwnie by było gdyby Sev był ojcem Harry'ego , ciekawe jaki miałoby to wpływ na oceny , życie w Hogwarcie i wgl . Mieć ojca nauczyciela , a zresztą Gdyby Severus był jego ojcem może Voldemort nie pragnąłby tak bardzo zabić ich trójki.


Proszę o wypowiadanie się w jednym poście, nie w kilku kolejnych, w przeciwnym razie może to skończyć się ostrzeżeniem.
Edytowane przez wojciec15 dnia 10-09-2013 22:47
Wyślij prywatną wiadomość
~LifelessHeart F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 27-07-2012 20:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 8
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 21.07.12
Medale:
Brak

No napewno byłoby to ciekawe, ale jednocześnie prawie na 100% zmieniłoby bieg całej książki, a chyba wszystkim podoba się tak jak jest. A poza tym Harry jest dobry sam z siebie bo pamiętajcie, że wychowywali go ŹLI wójkowie. Więc raczej nie zmieniłby się gdyby wychowywał go także ZŁY Snape. Tyle ode mnie Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~natssa65 F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2012 13:38
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 136
Ostrzeżeń: 1
Postów: 93
Data rejestracji: 14.08.12
Medale:
Brak

Harrry byłby brzydszy i być może w Slytherinie.Miałby innych przyjaciół.I bym go nie lubiła.A to bardzo wpływa na jego reputacje.Cooo
natssa65 dodał/a następującą grafikę:
122334.png
[84.5KB]
__________________
Pozdrowienia dla Luniaczek
Wyślij prywatną wiadomość
~SeverusSav94 F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2012 14:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 215
Ostrzeżeń: 0
Postów: 134
Data rejestracji: 24.08.12
Medale:
Brak

Książka byłaby bardziej ciekawa, choć nie ukrywam, że wtedy Harry nie był by tak dzielny i odważny pewnie Uśmiech
__________________
Pozdrawiam FawkesAjLov Uśmiech

i728.photobucket.com/albums/ww286/Moxxatm/gif/1220745581101.gif
i106.photobucket.com/albums/m274/bekkiglittz/GIFs/Random/f279fd79.gifi1174.photobucket.com/albums/r612/MissusJ/heath%20ledger/the%20joker/the%20joker%20GIFs/The-Joker-50-GIF.gif

Niektórzy muszą kroczyć ścieżkami wymagającymi wyboru


- To bardzo wzruszające, Severusie- powiedział z powagą Dumbldore.- A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca? - Jego losem?-wykrzyknął Snape.- ExPecto patronum! Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łanai. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbldore patrzył, aż jej srebrna poświata znikła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez. -Przez te wszystkie lata?... -Zawsze.
Wyślij prywatną wiadomość
~Espana2010 F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2012 16:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 253
Ostrzeżeń: 0
Postów: 63
Data rejestracji: 25.08.12
Medale:
Brak

Gdyby Severus był ojcem Harrego,--nie byłoby przepowiedni -a co za tym idzie ,Voldemort sprawowałby niepodważalnie ,absolutną władze nad światem czarodziejów. Severus pewnie byłby jego najwierniejszym sługą ,a jego syn -Harry-w Hogwarcie trafiłby do Slytherinu gdzie miałby za najlepszego przyjaciela Dracona Malfoy"a . W późniejszym czasie, prawdopodobnie zostałby -tak jak ojciec-ulubiencem i najwierniejszym sługą Czarnego Pana... A najprawdopodobniej gdyby Snape był ojcem Harrego -TAKA OPOWIEŚĆ BY NIGDY NIE POWSTAŁA...



POZDROWIENIA DLA CIEBIE drogi Gościu
Wyślij prywatną wiadomość
~Kasia_Potterka F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2012 17:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 305
Ostrzeżeń: 0
Postów: 160
Data rejestracji: 24.08.12
Medale:
Brak

Nie mogę sobię tego wyobrazić...Wydaje mi się że wszystko byłoby do góry nogami.Nie byłoby Hermiony i Rona..i niczego normalnego.
__________________
"Każdy z nas ma swoje Westerplatte..."
Wyślij prywatną wiadomość
~mrs krum F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 10-01-2013 16:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 360
Ostrzeżeń: 0
Postów: 163
Data rejestracji: 01.09.12
Medale:
Brak

Nie nie nie, nie mogę sobie tego wyobrazić. James&Lilly forever Rozbawiony
__________________
25.media.tumblr.com/tumblr_ly1tcbThMD1qj2h7eo1_250.gif24.media.tumblr.com/tumblr_ly1tcbThMD1qj2h7eo2_250.gif24.media.tumblr.com/tumblr_ly1tcbThMD1qj2h7eo6_250.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Rockstar F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 10-01-2013 17:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 62
Ostrzeżeń: 0
Postów: 19
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Brak

Wszystko było, by inaczej. Harry wyglądałby inaczej, charakter też pewnie miałby inny. A po drugie jestem pewna, ze Lily nie pokochałaby Severusa tak jak kochała Jamesa. W ogóle mi to nie pasuje... to była by zupełnie inna historia.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lena1495 F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 10-01-2013 17:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 175
Ostrzeżeń: 2
Postów: 170
Data rejestracji: 02.12.12
Medale:
Brak

Harry na pewno wylądowałby w Slytherinie, a Voldemort zapanowałby nad światem magii i sam Severus na pewno byłby inny


pozdrowienia dla wszystkichRozbawiony


__________________
Od cnoty Gryfonów
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów,
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE


W snach wchodzimy do świata, który jest całkowicie nasz własny.

Każdy człowiek jest jak księżyc,
ma swoją drugą stronę, której
nie pokazuje nikomu...
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 10-01-2013 17:29
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Zupełnie nie wyobrażam sobie takiej sytuacji... Nie widzę w roli ojca Severusa Snape'a, nie dlatego, że byłby złym i nieodpowiedzialnym tatą Harrego, ale jaką wybrałby drogę - czy oby na pewno służyłby Czarnemu Panu ? Podejrzewam, że ze względu na miłość do Lilly i swojego syna nie związałby się ze śmierciożercami - bo doskonale wiedział z jakim ryzykiem się to wiąże - co innego, gdy jako samotny, nieszczęśliwie zakochany i pasjonujący się czarną magią kawaler... ale powtarzam, dla mnie to kompletna abstrakcja...
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Shalis F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 10-01-2013 19:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 279
Ostrzeżeń: 0
Postów: 72
Data rejestracji: 05.01.13
Medale:
Brak

Hah, no byłoby nieźle, ale też pytanie, czy gdyby Lily związała się z Severusem byłby wgl Harry? Wtedy mogłoby równie dobrze wszytsko potoczyć się inaczej. Przepowiedi by nie było, Harry wyglądałaby zupełnie inaczej, bo przecież podobny był do ojaca... no nie wiem, nie wiem...;)
__________________
Leanne Snape

Jedyną rzeczą, której Voldemort nie potrafi zrozumieć, jest miłość.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT