Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 229
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Dlaczego teleportacji nie zawsze towarzyszy trzask?
Drukuj temat · Dlaczego teleportacji nie zawsze towarzyszy trzask?
~Victim F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2012 11:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1579
Ostrzeżeń: 0
Postów: 377
Data rejestracji: 03.07.12
Medale:
Medal

Nie wiem, czy dobrze zauważyłam, ale niektórzy teleportują się z głośnym hukiem, inni z cichym pyknięciem (tu nie jestem pewna, ale coś mi siętak kojarzy), a niektórzy w całkowitej ciszy. Jak myślicie, dlaczego?
Wyślij prywatną wiadomość
~Luniaczek F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2012 11:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 267
Ostrzeżeń: 0
Postów: 116
Data rejestracji: 09.08.12
Medale:
Brak

Wydaje , mi się ze Ludzie teleportowali się z cicho , a Skrzaty domowe , głośno , ale nie jestem pewna ^.^
__________________
Łap Buziakaaa drogi Gościu ; *** <3
data.whicdn.com/images/35402399/tumblr_lofbvthwg01qmer81o1_500_large.gif
http://gochat.in/twiggykc piszcie mordix!
Wyślij prywatną wiadomość
~Matthew Lucas F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2012 12:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,044
Data rejestracji: 03.09.10
Medale:
Brak

Luniaczek napisał/a:
Wydaje , mi się ze Ludzie teleportowali się z cicho , a Skrzaty domowe , głośno , ale nie jestem pewna ^.^


No i właśnie się mylisz. W Zakonie Feniksa Mundungus Fletcher się teleportował z głośnym hukiem.

[...] Najpierw senną ciszę przerwał huk, jakby ktoś wystrzelił z pistoletu, [...]
Ów donośny trzask musiał oznaczać czyjąś aportację albo deportację. Taki właśnie odgłos towarzyszył zniknięciu Zgredka, domowego skrzata. [...]
- Och, ja chyba zamorduję Mundungusa Fletchera! Wyjechał! Żeby spotkać się z kimś i pogadać o kociołkach, które zsunęły się komuś z miotły. [...]
[...] - Ten Mundungus mnie śledził? No tak... To był on! Deportował się sprzed mojego domu! [...]


Ale, gdy Dumbledore się teleportował wraz z Harrym, nie było mowy o żadnym trzasku:

[...] - Znakomicie - rzekł Dumbledore. - No, to w drogę.
Harry poczuł, że ramię Dumbledore'a wymyka mu się z ręki, i wzmocnił uścisk. W następnym momencie ogarnęła go ciemność, ze wszystkich stron coś zaczęło na niego mocno napierać, zabrakło mu oddechu, żelazna obręcz ścisnęła klatkę piersiową, gałki oczne zostały wepchnięte w głąb oczodołów, bębenki uszne w głąb czaszki, a potem...
Zachłysnął się chłodnym nocnym powietrzem [...]


Nie ma wzmianki o huku.
Być może to niedociągnięcie p. Rowling albo ma to związek z umiejętnościami? Ale to by było dziwne, skoro Mundungus deportował się z hukiem, a uczniowie na lekcjach bezszelestnie.

Rozległ się wrzask, wszyscy spojrzeli w tym kierunku przerażeni i zobaczyli, jak Susan Bones z Hufflepuffu chwieje się wewnątrz swojej obręczy, podczas, gdy jej lewa noga wciąż tkwi o pięć stóp dalej, na pozycji wyjściowej.

Deportowała się bez huku (ale z wrzaskiem Susan, bo ona odkryła, że się rozszczepiła). Co prawda niecałkowicie, ale to nie zmienia postaci rzeczy.
__________________
I znowu za dużo wolnego i jednocześnie za mało...
Wyślij prywatną wiadomość
!Asik F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2012 12:21
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,186
Data rejestracji: 19.07.11
Medale:
Medal

A może po prostu zależało to od umiejętności czarodzieja? Tak jak z prowadzeniem samochodu. Jedni pamiętają o każdym kierunkowskazie, inni mają to gdzieśUśmiech
__________________
"In heaven everything is fine" - Eraserhead, 1977

Jeśli chcesz mnie o coś zapytać to tutaj: http://hogsmeade....ost_172074

Jeśli chcesz podyskutować o fotografii to zapraszam do mojej grupy społecznej: FOTOGRAFIA: http://hogsmeade....roup_id=93
http://joannacora.fotolog.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~Matthew Lucas F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2012 12:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,044
Data rejestracji: 03.09.10
Medale:
Brak

Asik - nie sądzę, by to była poprawna odpowiedź. Skoro podczas nauki ŻADEN uczeń nie aportował się z trzaskiem, to dlaczego niby Mundungus miałby teleportować się z hukiem? Przecież Mundungus miał większe umiejętności niż jakiś tam bachor. No, chyba, że on miał po prostu innego nauczyciela, inną technikę, wszystko inaczej.
__________________
I znowu za dużo wolnego i jednocześnie za mało...
Wyślij prywatną wiadomość
~Victim F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2012 12:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1579
Ostrzeżeń: 0
Postów: 377
Data rejestracji: 03.07.12
Medale:
Medal

A może to zależy od stopnia skupienia? Na lekcjach teleportacji uczniowie bardziej się skupiali, a Mundungus, który wiele razy to robił, mógł się nie skupiać i mu się niechcący wymsknął ten trzask?
Wyślij prywatną wiadomość
~Sahem F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2012 12:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 919
Ostrzeżeń: 0
Postów: 190
Data rejestracji: 26.08.11
Medale:
Brak

Co do uczniów - uważam, że Rowling nie pisała nic o trzaskach, bo z góry założyła, że są one słyszalne i zbędne będzie podkreślanie tego na każdym kroku.
Moim zdaniem to zależy od umiejętności. Z drugiej jednak strony, możliwe, że brak wzmianki o trzaskach przy deportacji/aportacji Dumbledore wynika z tego samego względu, co przy uczniach. Po prostu Rowling uznała to za mało znaczący szczegół, który w danej sytuacji nie był dla czytelnika najważniejszy Oczko
__________________
http://www.obliviate.wxv.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Matthew Lucas F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2012 12:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,044
Data rejestracji: 03.09.10
Medale:
Brak

Słyszalne dla nich, ale nie dla nas. Stąd mamy wątpliwości. Nie musiała p. Rowling podkreślać tego na każdym kroku, ale przykładowo napisać, że Sala wypełniła się hukiem czy coś w tym rodzaju, byśmy mieli pewność.

Co do Dumbledore'a, racja, szczegół nie był znaczący, p. Rowling podkreśliła uczucia Harry'ego. Ale także powinna wytłumaczyć, byśmy mieli 100% pewność, dlaczego tak a nie inaczej.

A sprawa Mundungusa - faktycznie, to pasowało do sytuacji.
__________________
I znowu za dużo wolnego i jednocześnie za mało...
Wyślij prywatną wiadomość
~bochenek89 F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 26-09-2012 01:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2125
Ostrzeżeń: 0
Postów: 506
Data rejestracji: 10.10.11
Medale:
Medal

To czy teleportacji towarzyszył trzask, czy nie jest błahą sprawą (w porównaniu do wielu innych, które opisywane są w 7 tomach). Rowling mogła zwyczajnie przeoczyć wspomnienie o trzasku przy opisie kolejnych teleportacji, albo uznała to już za sprawę oczywistą (w 5 tomie często wspomina o trzaskach jakie towarzyszą przy teleportacji Freda i George'a).
__________________
67.media.tumblr.com/49bc610d5189f4e1c93116d8aa7b92d9/tumblr_ohbmm0gfJ71tjbzooo1_500.gif

Edytowane przez bochenek89 dnia 26-09-2012 17:29
Wyślij prywatną wiadomość
~EvelynBrown F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 10-10-2012 18:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 282
Ostrzeżeń: 0
Postów: 105
Data rejestracji: 24.08.12
Medale:
Brak

Ja się zgodzę z tym, że p. Rowling nie musiała tego podkreślać na każdym kroku. Z Dumbledorem opisywała odczucia Harry'ego i nie musiała pisać o tym trzasku. Owszem byłoby jaśniej kiedy by o tym napisała.
__________________
2.bp.blogspot.com/-cYaMzAzMg4s/Tiqn-iElB0I/AAAAAAAAFJk/U8pk59nL4yI/s1600/tumblr_loqc58PWOv1qf3q8y.gif

Sprytu Ślizgonów
Szczerości Puchonów
Wiedzy Krukonów
Ucz nas Gryffindorze!


Fred i George są THE BEST!
Buziaki dla drogi Gościu

1.asset.soup.io/asset/2300/4657_488a_390.gif

http://www.youtub...ure=fvwrel
Wyślij prywatną wiadomość
~Cho98 F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 10-10-2012 20:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 103
Ostrzeżeń: 0
Postów: 42
Data rejestracji: 25.06.12
Medale:
Brak

Jak dla mnie to zalezy po prostu od czrodzieja....charakteru, osobowosci, zdolnosci i wielu innych rzeczy. Nie ma co sie zastanawiac, po prostu kazdy jest innyUśmiech
__________________
Tak, Harry, jesteś prawdziwym panem śmierci, ponieważ prawdziwy jej pan nigdy przed nią nie ucieka. Godzi się z tym, że musi umrzeć, i wie, że w życiu są o wiele gorsze rzeczy od umierania.

Otwieram sie na sam koniec....

Pozdrawiam drogi Gościu Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Asella F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 10-10-2012 20:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 826
Ostrzeżeń: 0
Postów: 213
Data rejestracji: 07.05.11
Medale:
Brak

Nasza ulubiona autorka nie musiała o tym pisac za każdy razem. Przecież wiadomość o głośności teleportacji nie podtrzymuje jakoś soecjalnie akcji książki. zaznaczyła kilka razy czy był huk czy ciche pyknięcie kiedy to było konieczne jej zdaniem.
Jednak odpowiadając na pytanie bardziej dokładnie sądzę że mogło to zależeć od skupiena czarodzieja lub jakiś jego emocji. dumbledore kiedy sie teleportował był spokojny, jednak Mundungus był podeksytowany lub zdenerwowany.
__________________
Śmierć będzie ostatnim wrogiem który zostanie pokonany.
Każdy ma coś o co warto walczyć.
Chcieć osiągnąć coś co nieosiągalne, spróbować i mieć tą świadomość że się próbowało, żeby nie żyć ze świadomością że nigdy się nie spróbowało.
Prawdziwy pan śmierci nigdy przed nią nie ucieknie tylko zmierzy się z nią twarzą w twarz wiedząc że nikogo ona nie ominie.

Chyba zatem nie mamy wyboru. Musimy iść naprzód.
Czy kiedykolwiek mieliśmy inny wybór? Zawsze musieliśmy iść naprzód.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Hogs i gości , ale szczególnie tych którzy mnie pozdrawiają z bliżej nie określonych powodów ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~TakkJakbyJa F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 11-10-2012 16:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 355
Ostrzeżeń: 0
Postów: 130
Data rejestracji: 12.07.12
Medale:
Brak

Jeśli chodzi o huk, albo ciche puknięcie to wydaje mi się, że to kwestia doświadczenia. Uśmiech Teleportacji ZAWSZE towarzyszy jakiś dźwięk, tylko autorka po prostu o tym nie wspominała, tak jak o tym kiedy bohaterowie brali prysznic etc. Nie wzbogacało to szczególnie książki.

__________________
Jeżeli przyjmiemy, że ludzkie życie ma być rządzone przez rozsądek, to traci swój potencjał
images.wikia.com/harrypotter/pl/images/2/20/Tonks.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Nerko F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 21-08-2014 23:35
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -102
Ostrzeżeń: 1
Postów: 68
Data rejestracji: 21.08.14
Medale:
Brak

Moim zdaniem teleportacji zawsze towarzyszy trzask, tylko p. Rowling nie pisała później o hukach, ponieważ to już było dla nas wiadome. Przykładowo Mundungus i bliźniacy teleportowali się o wiele wcześniej (zostało to opisane w piątym tomie), a późniejsze deportacje już nie były opisywane tak dokładnie, bo o wszystkim mieliśmy już pojęcie.
__________________
Przepraszam za wszystko, to koniec. Pamiętajcie, nie dopuśćcie do tego, aby strona była ważniejsza od rodziny!
Wyślij prywatną wiadomość
~DuskAstral F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 19-01-2015 14:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 51
Ostrzeżeń: 0
Postów: 24
Data rejestracji: 12.01.15
Medale:
Brak

Myślę, że to zależy od umiejętności albo od emocji ( może być tak, że osoby spokojne teleportowały się cicho a osoby podekscytowane z trzaskiem. )
Istnieje też możliwość,że autorka specjalnie to pominęła bo to było już jasne dla wszystkich.
Wyślij prywatną wiadomość
~Agnes00 F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 19-01-2015 18:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 367
Ostrzeżeń: 1
Postów: 339
Data rejestracji: 01.04.14
Medale:
Brak

Według mnie chodzi tutaj o poziom umiejętności teleportacji - jeśli ktoś jest już mistrzem w tej dziedzinie robi to bezszelestnie, a tego który dopiero się uczy słychać na 2km.
__________________
UśmiechAgnessssssssŚmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Lily736 F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2015 20:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 200
Ostrzeżeń: 0
Postów: 76
Data rejestracji: 24.01.15
Medale:
Brak

To pewnie od czegoś zależało, umiejętności, albo skupienia... No chyba że autorka nie zwracała na to szczegółów...?
__________________
,,Co ma być to będzie, a jak już przybędzie, damy sobie z tym radę'' ~ Hagrid
,,Udało się, dostali w kość, niech Potter żyje nam! A Voldek gnije w piekle, za którym tęsknił sam!'' ~ Irytek
,,Jeśli chcesz poznać człowieka, dowiedz się jak traktuje podwładnych, a nie równych sobie'' ~ Syriusz Black, Łapa
,,Nie żałuj umarłych. Żałuj żywych, a przede wszystkim tych, który żyją bez miłości'' ~ Albus Dumbledore
,,Trzeba być bardzo dzielnym, by stawić czoło wrogom, ale tyle samo męstwa wymaga wierność przyjaciołom'' ~ Albus Dumbledore
,,Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć'' ~ Albus Dumbledore
,,Myśli mogą pozostawić głębsze ślady niż cokolwiek innego'' ~ Pomona Pomfrey
Wyślij prywatną wiadomość
~HermioneG F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 11-11-2015 22:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 545
Ostrzeżeń: 0
Postów: 123
Data rejestracji: 07.11.15
Medale:
Brak

No cóż, według mnie to nie miało jakiegoś specjalnego znaczenia. J. K. Rowling nie musiała przy każdej deportacji opisywać trzasku, który towarzyszył deportującym się czarodziejom. Oczko
__________________
,,A kiedy upadniesz, ja będę przy Tobie.
~podłoga "
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT