Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 132
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Macie jakieś ciekawostki na temat książki Harry Potter?
Drukuj temat · Macie jakieś ciekawostki na temat książki Harry Potter?
~Nat_Hermiona F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 17-08-2012 13:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 256
Ostrzeżeń: 0
Postów: 56
Data rejestracji: 14.08.12
Medale:
Brak

Jak tak to piszcie. Takie ciekawostki jak te :
Gdy mugol przechodzi obok Hogwartu, widzi tylko ruiny, i tabliczkę ''budynek grozi zawaleniu''.

George po śmierci Freda nie był w stanie wyczarować patronusa itp.

A i czy mi się zdjaję czy wszyscy mnie pozdrawiają ? *.*

Zszokowany

'DEDYKACJA TEJ KSIĄŻKI JEST ROZSZCZEPIONA NA SIEDEM CZĄSTEK: DLA NEILA DLA JESSIKI DLA DAVIDA DLA KENZIE DLA DI DLA ANNE I DLA CIEBIE JEŚLI WYTRWAŁ Z HARRYM AŻ DO KOŃCA'

Pozdro.


UśmiechUśmiechUśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Densho F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 17-08-2012 13:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 37745
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,722
Data rejestracji: 02.08.11
Medale:
Medal Medal Medal

Ostatnio znalazłam takie informacje:

- Czy wiesz, że... wspomniany w filmie Nicholas Flamel żył w rzeczywistości i był alchemikiem, który ponoć zdołał uzyskać Kamień Filozoficzny. Okoliczności jego śmierci spowija tajemnica; niektórzy wierzą, iż Flamel żyje do dzisiaj.

- Czy wiesz, że... w scenie, w której widać bardzo małego Harryr17;ego trzymanego na rękach przez matkę, za jej plecami kręci się zabawka ze Złotymi Zniczami.

- Czy wiesz, że... kiedy wreszcie w wyniku długotrwałego castingu wyłoniono kandydatów do głównych ról, Joanne K. Rowling powiedziała, że spotkanie z mającym zagrać Harryr17;ego Danielem Radcliffem było jak spotkanie z odnalezionym synem.

- Czy wiesz, że... w Hogwarcie są 142 klatki schodowe.

- Czy wiesz, że... w sklepie Ollivandera ułożono na półkach 16 500 specjalnie zrobionych pudełek i futerałów na różdżki.

- Czy wiesz, że... łacińskie motto Hogwartu: "Draco dormiens nunquam titillandus" można przetłumaczyć jako: "Nie łaskocz śpiącego smoka".

- Czy wiesz, że... należącą do Harryr17;ego sowę zagrały aż trzy sowy o imionach Ook, Gizmo i Sprout.

- Czy wiesz, że... przez 278 dni roku szkolnego, w Hogwarcie uczy się jednocześnie czterystu uczniów.

- Czy wiesz, że... pośród wiszących na ścianach Hogwartu portretów słynnych czarowników i czarownic można dostrzec obraz, przedstawiający Annę Boleyn, żonę Henryka Ósmego, którą jej współcześni uważali za czarownicę.



__________________
[...] Za bardzo mi na tobie zależało. Bardziej mi zależało na twoim szczęściu niż na tym, byś poznał prawdę, bardziej na twoim spokoju niż na moim planie, bardziej na twoim życiu niż na życiu innych osób, które mogły je stracić, gdyby cały plan zawiódł. Innymi słowy, zachowałem się tak, jak się tego spodziewał Voldemort po nas, głupcach, którzy kochamy. [...] Co mnie mogło wówczas obchodzić, że w jakiejś mglistej przyszłości zginie nieokreślona liczba bezimiennych, pozbawionych twarzy ludzi i stworzeń, skoro ty byłeś żywy i szczęśliwy tu i teraz? [...]

Albus Dumbledore



s3.favim.com/orig/41/albus-dumbledore-black-and-white-couple-harry-potter-i-love-you-Favim.com-345283.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Smarkerus Snape F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 17-08-2012 15:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 102
Ostrzeżeń: 0
Postów: 51
Data rejestracji: 05.08.12
Medale:
Brak

Ja mam takie:
Czy wiesz że w Hogwarcie jest magiczne pióro, które wynajduje nowo narodzone magiczne dzieci i wpisuje ich imiona do wielkiej pergaminowej księgi. Każdego roku Prof. McGonagall sprawdza księgę i wysyła sowę do dzieci, które ukończyły 11 lat.

Czy wiesz że zbliżona wartość Galeona to około 5 funtów ang, 7.30 dolara, 8 Euro albo 29 złotych

Czy wiesz że wiele nazw w książce zostało zaczerpniętych z map, np. Snape to wioska w Anglii, Dursley, to miasteczko niedaleko miejsca, w którym urodziła się J.K Rowling. Firenzo to włoska nazwa Florencji (Firenze), a Flitwick (nauczyciel zaklęć) to miasteczko w Anglii.

Czy wiesz że wiele przepisów tradycyjnie serwowanych w Hogwarcie na święta pochodzi od Helgi Hufflepuff?

Czy wiesz że najszczęśliwsi ludzie nie stają się duchami
__________________
Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć.

Albus Persiwal Wulfik Brian Dumbledore
Wyślij prywatną wiadomość
~twister24 F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 19-09-2012 10:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 157
Ostrzeżeń: 0
Postów: 65
Data rejestracji: 17.09.12
Medale:
Brak

Znalazłam kilka:
Albus Dumbledore, ma około 150 lat. Okazuje się bowiem, że czarodzieje żyją znacznie dłużej niż zwykli, podatni na choroby mugole


Severus Snape liczy sobie 35 lat.

James Potter podobno odziedziczył po swoim ojcu wielką sumę pieniędzy, więc nie potrzebował dobrej pracy.


Urodziny Hermiony są 19 września.


Nauczyciele nie zostają w Hogwarcie na wakacje letnie - tylko Filch nie wraca do domu.


Istnieje możliwość użycia czarów bez różdżki (np. Harry nadmuchał swoją ciotkę), lecz nie osiągnie się wówczas tak dobrych efektów.


Quidditch nic nie znaczy po angielsku, Rowling sama wymyśliła to słowo i koniecznie chciała, by zaczynało się na literę "Q".


Początkowo nazwisko Hermiony brzmiało Puckle ale Rowling zmieniła je uznając za zbyt r16;frywolner17; i raczej niepasujące do charakteru Hermiony.

Gilderoy Lockhart jest jedynym z bohaterów wzorowanym na prawdziwej (i niezbyt lubianej) postaci z życia autorki. Reszta postaci może nosić pewne cechy ludzi jej znanych.


Panieńskie nazwisko Molly Weasley brzmi Prewett. W V tomie gdy Moody pokazuje Harry'emu zdjęcie z pierwszymi członkami zakonu, wymienia Gideona i Fabiana Prewettów na których potrzeba było aż pięciu śmierciożerców, jednak mało kto wie, że są to bracia pani Weasley.

Pełne imię Ginny to Ginevra (nie Virginia jak sądzi wiele osóCool i jest pierwszą urodzoną dziewczyną w rodzinie Weasleyów od wielu pokoleń.


Pan Weasley ma dwóch braci.


Fred i George urodzili się 1 kwietnia (w prima aprilis).



Pani Figg tak naprawdę nigdy nie widziała dementorów które zaatakowały Dudleya i Harry'ego w zaułku.


Nazwiska Moran,Quigley i Troy - członków Irlandzkiej narodowej drużyny Quidditcha są prawdziwymi nazwiskami przyjaciół autorki. De facto Troy jest bardzo zagorzałą fanką drużyny piłkarskiej West Ham, dlatego jest to jedyna drużyna piłkarska wymieniona w książce z nazwy (kibicuje jej Dean)


W starej celtyckiej kulturze każdy człowiek ma przypisane jakieś drzewo do daty swojego urodzenia (coś takiego jak nasze znaki zodiaku). Pokrywa się to z drzewami z jakich wykonane są różdżki Harry'ego (ostrokrzew), Rona (jesion) i Hermiony (winorośl). Rowling skorzystała również z innych legend (nie tylko celtyckich) przypisywanym różnym drzewom - i tak np. ostrokrzew ma moc odpierającą zło a cis (z którego zrobiona jest różdżka Voldemorta) reprezentuje zarówno śmierć jak i zmartwychwstanie a jego sok jest trujący. Natomiast różdżka Hagrida była dębowa (ang. oak) co w wolnym tłumaczeniu znaczy Leśny Król oraz coś o wielkiej sile, masywne.


Dean Thomas zawsze powtarzał, że pochodzi z czystej rodziny samych mugoli. Jednak jest to nieprawda. Dean był wychowany w Londynie przez matkę i ojczyma w towarzystwie wielu młodszych przyrodnich braci i sióstr. Prawdziwy jego ojciec porzucił swoją rodzinę gdy Dean był jeszcze bardzo mały. Mało osób wie jednak, że ojciec Deana był tak naprawdę potężnym czarodziejem który opuścił rodzinę by ją chronić przed zwolennikami Voldemorta którzy mogli by szukać na nich zemsty. Wkrótce potem zostaje zamordowany przez śmierciożerców za odmowę przyłączenia się do nich. Nigdy nie powiedział żonie o tym, że jest czarodziejem jednak Dean poznaje bliżej jego losy podczas swojego pobytu w Hogwarcie. Jednak ten wątek został całkowicie wycięty z książki gdyż, jak mówi sama Rowling, nie był istotny dla całej fabuły.

Mafalda była kuzynką Rona i zarazem córką jedynego członka rodziny Weasleyów który wybrał mugolskie życie jako księgowy(Ron wspomina o nim w I tomie podczas podróży do Hogwartu). Gdy jej rodzice dostają list z Hogwartu postanawiają wysłać córkę na lato do domu Weasleyów by nauczyła się trochę o świecie czarodziejów zanim pojedzie do szkoły. Po jej przyjeździe do Nory okazuje się jednak że dziewczyna jest najbardziej okropnym dzieckiem jakie mieli wątpliwą przyjemność poznać. Już na miejscu w szkole okazała się dość pożyteczna gdyż trafiła do Slytherinu i mogła podsłuchiwać wszystkie rozmowy Ślizgonów a była również wielką paplą. Niestety, jak mówi Rowling, nie było dane nam jej poznać ponieważ nie spełniała jako postać swojej funkcji i w późniejszej fazie pisania została zastąpiona przez Ritę Sketter.


Podobnie również było z Mopsy. Mopsy była ekscentryczną, kochającą psy, starą czarownicą która mieszkała na skraju Hogsmeade i przygarniała każdego bezpańskiego psa z okolicy. To u niej właśnie miał zamieszkać Syriusz po powrocie do Anglii w IV tomie. Niestety prawdopodobnie została wycięta z książki z powodu Hardodzioda.

Rowling miała podobno największe problemy z pierwszym rozdziałem otwierającym całą serie książek o Harrym Potterze. Rozdział ten miał wiele wersji zanim wyłoniła się ta ostateczna. Tak np. miały to być:

* Rozdział który opisuje przybycie Voldemorta do Doliny Godrika i następujące po tym zajścia.
* Rozdział w którym miała się pojawić postać o imieniu Piryt(Rowling opisywała go jako dandysa w białych jedwabnych rękawiczkach) pracujący dla Voldemorta. Piryt miał mieć spotkanie z Syriuszem przed domem Potterów(co miało zajść dalej nie wiadomo).
* Rozdział w którym Potterowie mieli by mieszkać nie w Dolinie Godrika ale na oddalonej wyspie blisko domu rodziców Hermiony. Ojciec Hermiony miał zobaczyć z lądu wielki wybuch, popłynąć łódką na wyspę i odkryć ciała Potterów jako pierwszy. Miało to wyjść na jaw w późniejszych tomach.

Snape nienawidził Nevilla, ponieważ mógł on być wybrańcem co by oznaczało, że Lily by przeżyła.

Voldemort nie potrafił kochać ponieważ został poczęty pod wpływem napoju miłosnego.
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 13-01-2013 00:41
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Całkiem niedawno spędziłam kilka godzin na szukaniu takich ciekawostek. Gdzieś je nawet spisałam na kartce. Jak je odnajdę, to tu wrzucę. Na razie pamiętam tylko, że Severus Snape był jedynym Śmierciożercą, który potrafił wyczarować patronusa i że ostatnim słowem w książce wypowiedzianym zarówno przez Severusa, jak i Lily było "Always". Aha, i jeszcze jedno. Patronusem Rona był pies rasy Jack Russell Spaniel. Teriery są znane z upodobania do polowania na wydry (patronusem Hermiony była wydra).
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Alyss F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 13-01-2013 16:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 62
Ostrzeżeń: 0
Postów: 16
Data rejestracji: 04.01.13
Medale:
Brak

Tak, nawet kilka. Wiem, że na planie do Emmy przyległo przezwisko "Jednorazowa Watson", bo starała się tak grać, żeby nie trzeba było powtarzać. Do Daniela "Powtórz to Dan", a do Ruperta "Jeszcze raz Grint"

Dumbledore to gej, jego chłopakiem był Grindewald.

Joanne miała grać matkę Harry'ego.

Jest dziecko, które nazywa się Lord Voldemort.

Sąsiedzi J.K. Rowling mieli na nazwisko Potter.
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 21-01-2013 18:57
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Znalazłam kartki z moimi notatkami, więc zamieszczam kolejną garść ciekawostek. Co do ich autentyczności nie mam pewności - pochodzą z różnych portali, tłumaczonych przez różnych ludzi wywiadów z Rowling i konferencji prasowych. Nawet jeśli część z tych informacji nie jest prawdziwa, i tak fajnie się takie rzeczy czyta Uśmiech

Draco Malfoy poślubił Astorię Greengrass, młodszą siostrę Daphne. Daphne poznajemy w piątym tomie, wśród koleżanek Pansy Parkinson, gdy Hermiona zdaje SUMy. Rowling nie związała Dracona z Pansy ponieważ nigdy jej nie lubiła i brzydziła się jej zachowaniem.

Neville wziął ślub z Hanną Abbott, która została właścicielką Dziurawego Kotła.

Luna została sławnym przyrodnikiem, odkryła dużo nowych gatunków magicznych roślin i zwierząt. Wyszła za mąż za Rolfa Skamandera, wnuka Newta Skamandera (autor książki "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"Oczko. Urodziła bliźniaki, które otrzymały imiona Lorcan i Lysander.

Teddy Lupin nie jest wilkołakiem. Jest za to metamorfomagiem, jak Tonks. Trafił do Hufflepuffu, podobnie jak jego matka.

Tonks w Hogwarcie była na tym samym roku co Charlie Weasley.

Charlie nigdy się nie ożenił, bardziej niż kobiety interesowały go smoki.

Po skończeniu szkoły Ginny została zawodową zawodniczką Quidditcha. Była gwiazdą drużyny Harpii z Holyhead. Po skończeniu kariery sportowej została dziennikarką sportową - pisała dla Proroka Codziennego.

Harry i Hermiona w dorosłym życiu pracowali dla Ministerstwa Magii. Hermiona zaczęła pracę w Departamencie Kontroli nad Magicznymi Stworzeniami, potem przeniosła się do Departamentu Przestrzegania Praw Czarodziejów. Zajmowała się znoszeniem prześladowań i prawa pro-czystej krwi. Wróciła do Hogwartu by ukończyć siódmy rok nauki.

Harry został aurorem, jest kierownikiem Departamentu Aurorów. Po objęciu posady Ministra Magii Kingsley Shackelbolt oznajmił, że każdy kto brał udział w bitwie o Hogwart może dostać posadę aurora bez zdawania Owutemów.

Ron z George'm prowadzą sklep z magicznymi dow****mi, który okazał się maszynką do ronienia pieniędzy.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Matthew Lucas F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 24-01-2013 22:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,044
Data rejestracji: 03.09.10
Medale:
Brak

Nagini, wbrew pozorom, nie była uwolnionym wężem z pierwszej części przygód HP. Tamten gad był boa dusicielem i gadał jak facet, natomiast Nagini to żmija i jest kobietą. Jest to bardzo ważnym faktem.
__________________
I znowu za dużo wolnego i jednocześnie za mało...
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 29-01-2013 02:01
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Klątwa ciążąca nad posadą nauczyciela obrony przed czarną magią przestała działać

Quirrell już wcześniej pracował w Hogwarcie - uczył mugoloznawstwa

Artur Weasley naprawił motocykl Syriusza, który następnie trafił do Harry'ego

Blizna na czole Pottera przestała go boleć

Bellatrix wyszła za mąż za czarodzieja czystej krwi ponieważ tego od niej oczekiwano, ale prawdziwą romantyczną miłością kochała tylko Voldemorta

Charłaki nie mogą uczęszczać do Hogwartu, ale widzą zamek, podczas gdy mugole zamiast niego widzą tylko ruiny i informację: "Budynek uszkodzony, grozi zawaleniem"

Po potyczce w lesie, kiedy Voldemort zniszczył horkruksa, który był w Harry'm, Potter utracił zdolność porozumiewania się z wężami

Dzieci czarodziejów przed Hogwartem najczęściej uczą się w domach. Nie mogą kontrolować swojej mocy, więc mogłyby stanowić zagrożenie dla siebie i innych ludzi

Internetowa Tiara Przydziału na stronie Pottermore umieściła J.K. Rowling w Hufflepuff'ie

Lokalizacja i nazwa Hogwartu zostały wybrane przez Rowenę Ravenclaw
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT