Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 135
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Przeznaczenie...
Drukuj temat · Przeznaczenie...
~Elfka F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 12-05-2009 15:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 702
Ostrzeżeń: 2
Postów: 348
Data rejestracji: 02.05.09
Medale:
Brak

Nie lubię horoskopów. Strasznie mnie wkurzają. Nie dość że kłamią jak z nut (nie znoszę kłamstwa) to jeszcze próbują nam wepchnąć że niby los jest zapisany tam w górze. Ostatnio pisało że w maju będę tryskała zdrowiem a tu co: omdlenie a teraz mam katar. Jedyne co powiem to: moim przeznaczeniem jest bycie aktorką. I tylko w to wierzę bo to zależy ode mnie.
__________________
Serdecznie i gorące pozdrowienia dla Jamie Black NAJLEPSZEJ CZŁOWIECZYNY NA ŚWIECIE i dla Jamajki jej psa!
Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2009 21:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

Wydaje mi sie, że cos w tym jest.
Przenaczenie - cos takiego moze byc, oczywscie nikt tego nie wiem tak naprawe, ale jednak w to wierze.
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
Wyślij prywatną wiadomość
~al_kaida F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2009 21:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2217
Ostrzeżeń: 0
Postów: 501
Data rejestracji: 15.10.08
Medale:
Brak

Ja wiem tylko, że mój chłopak jest moim przeznaczeniem. I tylko pod tym względem wierzę w przeznaczenie. A wszystko co robię, to już zależy tylko ode mnie.
__________________
Wbrew powszechnie panującym pogłoskom, al_kaida jest rodzaju żeńskiego.

i54.tinypic.com/s1430i.gif
______________________________________________
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy czytają moje wypociny Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~zonazmierzchu F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2009 13:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 59
Ostrzeżeń: 0
Postów: 16
Data rejestracji: 19.07.09
Medale:
Brak

Wierze w przeznaczenie ale nie lubię patrzeć na życie pod kątem testu za który zostaniemy skarceniu lub nagrodzeni... Bywa iż myślę że jestem kowalem własnego losu, i tak że, moje starania i tak nic nie zmienią, bo przecież i tak wszystko już ktoś (zwał jak zwał) zaplanował ... Życie w którym nie mam nic do powiedzenia i w którym nic ode mnie nie zależy nie jest warte przeżycia...
Jednak wybierając drogę którą pójdę na marketu mogę zmienić wiele, spotkać umierającą staruszkę, starą koleżankę i odnowić znajomość...
Pytanie tylko czy ktoś już to zaplanował, i co byłoby gdybym poszła na skróty...
Edytowane przez Ariana dnia 26-08-2009 21:20
Wyślij prywatną wiadomość
~about F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 06-01-2010 19:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1417
Ostrzeżeń: 0
Postów: 224
Data rejestracji: 11.10.09
Medale:
Brak

Przeznaczeniem tłumaczą się tylko osoby słabe, ot co. To przecież ja kieruję własnym życiem, nie gwiazdy. Niektóre dziwne zbiegi okoliczności są przypisywane (niestety) dobremu losowi. Wierzę w siebie, w swoje możliwości i w swoje szczęście, nie w ingerencję kogoś/czegoś.

Tak, horoskopy czytam z nudów, kiedy naprawdę jestem wolna od jakichkolwiek zajęć. Biorę je z przyzwyczajenia - ot machinalne chwycenie po gazetę siostry/mamy. Nie wierzę w nie jednak. Jak już mówiłam coś się sprawdzi, jednak żadne to przeznaczenie.
__________________
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.

Albert Einstein
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 06-01-2010 20:49
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Uważam, że nie ma czegoś takiego jak przeznaczenie. Każdy człowiek kieruje swoim losem i dąży do celów. To dzięki własnym decyzjom nasze życie toczy się tak, a nie inaczej.

Nie wierzę w przesądy, horoskopy, różnego rodzaju wróżby. To wszystko jest wymysł człowieka, aby ludzie nieumiejący podejmować decyzji i kierować własnym życiem, mogli żyć w oparciu o te wszystkie zabobony.
Wyślij prywatną wiadomość
~kapsiutek F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2010 13:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1475
Ostrzeżeń: 1
Postów: 268
Data rejestracji: 04.12.09
Medale:
Brak

Kiedyś wierzyłam. Zawsze mówiłam `no cóż, możliwe, że to było mi przeznaczone`. W miarę wzrostu wieku zaczęłam zmieniać swoje poglądu. Bo co jakieś przeznaczenie ma do mojego życia? Np. jeśli dostaję ze sprawdzianu jedynkę, to dlatego, że się nie nauczyłam, a nie dlatego, że jakieś pożal się Boże gwiazdy tak chciały (wtf).

Moje zdanie zmieniło się także po przeczytaniu The Secret (polecam). Książka mówi o tym, że to my kierujemy swoim życiem. My i tylko my. Nie ma przeznaczenia, jest prawo przyciągania.
__________________
She's freaky and she knows it
She's freaky, but I like it!
Justin Timberlake
Wyślij prywatną wiadomość
~Potteromaniak0987 F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 15-01-2010 21:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2335
Ostrzeżeń: 1
Postów: 307
Data rejestracji: 08.11.09
Medale:
Brak

Nie wierzę w przeznaczenie ani wróżby ani inne tego typu przepowiednie. Los każdy sobie układa, zawsze trzeba się choć trochę bardziej postarać żeby było lepiej, wiadomo że nie zawsze wychodzi jakby się chciało, ale sami mamy największy wpływ na wydarzenia.
W przeznaczenie może nie wierzę, ale wierzę to że wszystko w życiu to co złe spotkało po czasie się zwraca w takich jakby wynagrodzeniach i odwrotnie. Widzę to po sobie i innym mi bliskich osobach :)
Wyślij prywatną wiadomość
~Kamate F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 16-01-2010 12:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 477
Ostrzeżeń: 0
Postów: 116
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

Hm... Przeznaczenie... zależy jak je zdefiniować.
Ja jakoś specjalnie w nie nie wierzę. Przecież jeśli faktycznie by istniało to połączyłoby mnie z przeznaczonym mi mężczyznom nawet jeśli nie wychodziłąbym z domu i nikogo nie poznawała.
Przecież to bzdura wymyślona po to żeby mieć na co zwalić winę za niepowodzenia:
-Widocznie tak musiało być... Eh, te przeznaczenie.
__________________
"Oddychamy światłem, oddychamy muzyką, oddychamy chwilą obecną." A. Rice "Wampir Lestat"

_________
Jeśli lubisz opowieści fantasy to pisz na PW, mam link do fajnego bloga.
Wyślij prywatną wiadomość
~dodo2708 F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 30-04-2012 07:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 231
Ostrzeżeń: 1
Postów: 101
Data rejestracji: 07.04.12
Medale:
Brak

No oczywiście, że przeznaczenie istnieje, ale również zgadzam się z przedmówcami, że nie należy w nie wierzyć, i że można wszystko zmienić.Rozbawiony
__________________
Najserdeczniejsze pozdrowienia dla drogi Gościu!

media.tumblr.com/tumblr_m3z04njANp1r9jaq7.gif
<3
Wyślij prywatną wiadomość
~Hannibal F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 30-04-2012 12:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Horkruks
Punktów: 7188
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2,127
Data rejestracji: 04.04.12
Medale:
Brak

Przeznaczenie... nie. Przypadek? Tak.
Wierze w przeznaczenie... Tak juz chyba jest. Poza tym jako katoliczka wierze, ze nasze zycie jest z gory zapisane, co czynai nas w pewien sposob ubezwlasnowolnionymi, ale jednak to przeznaczenie w jakis sposob, nie?

Uważam, że nad życiem każdego człowieka nie panuje żadna nadrzędna siła. Każdy jest "kowalem swojego losu''. Jeśli wszystko byłoby z góry zapisane, po co w ogóle żyć, funkcjonować, skoro i tak nic to nie da, nie zmieni?
Nie wierze w przeznaczenie. Uważam, że wszystko co dzieje się i istnieje jest dziełem przypadku, zbiegu okoliczności, kilku czynników które zupełnie przypadkowo zbiegają się w miejscu i czasie. Teoria chaosu, efekt motyla i podobne zjawiska nie miałyby prawa bytu, gdyby nie seria przypadków i drobnych, nawet niezauważalnych zmian parametrów, i tak dalej...

Przeznaczanie nie istnieje, a rzeczywistość jest dziełem przypadku.
I to wsyztsko w tej materii.
__________________

24.media.tumblr.com/tumblr_lhagp76XxW1qeyk51o1_500.gif
http://hannibal-fucking-winchester.tumblr.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Severus Tobias Snape F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 30-04-2012 16:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1013
Ostrzeżeń: 2
Postów: 406
Data rejestracji: 18.03.12
Medale:
Brak

Ja po czesci wierze,a po cześci nie. mówie na to fatum czyli los nieunikniony. Znaczy to,że jak pisane jest ci tego dnia zginąc,to nie wazne jak bys się chronił to i tak zginiesz (chyba,ze nad tym panujesz).Z drugiej strony jednak to nasza decyzja jest jak sie potoczy nasze zycie i w kazdej chwili mozemy cos zmienic,choc niektóre rzeczy są poprostu nieuniknione (osoby z darem jasno i czarno - widzenia dobrze o tym wiedzą,a przynajmniej powinny) Uśmiech
__________________
OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZMU PUCHONÓW
I WIEDZY O WŁASNEJ WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!

(...) Nie oczekuję od was, że naprawdę docenicie piękno kipiącego kotła i unoszącej się z niego roziskrzonej pary, delikatną moc płynów, które pełzną poprzez żyły człowieka, aby oczarować umysł i usidlić zmysły... Mogę was nauczyć, jak uwięzić w butelce sławę, uwarzyć chwałę, a nawet powstrzymać śmierć,(...). - Severus Tobias Snape

Umysł nie jest książką, którą można otworzyć i przeczytać w wolnym czasie.- Severus Tobias Snape
Wyślij prywatną wiadomość
~marihermiona F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2012 07:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1058
Ostrzeżeń: 1
Postów: 541
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Brak

Ja nie wierzę w przeznaczenie. Wiem, że sama potrafię zaplanować przyszłość, naprawić coś.
__________________
"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldor. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 18-10-2013 18:00
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Moim przeznaczeniem jest nie wierzyć zbytnio w przeznaczenie. Jednak może coś w tym jednak jest. Tyle historii się nasłuchałem, że nic już dla mnie tak oczywiste nie jest. Nie wierzę w pecha ( czarny kot przebiegnie drogę ), przyszłość wyczytaną z gwiazd, szklanej kuli, tarota, fusów...Jednak fajną książkę mi się zdarzyło przeczytać kiedyś tam ( ale jaki tytuł ? ). W każdym bądź razie było tam o aniołach stróżach. Kilkadziesiąt przypadków ( kierowca, któremu samochód stanął na jakimś pustkowiu ponad -30 stopni, znikąd pomocy, a jednak przeżył, dziewczyna, którą ścigali oprawcy - chcieli ją zgwałcić, ale zauważyli jakichś kilku karków obok niej, a była sama, i wiele, wiele innych ). Dlatego wcale z taką pewnością nie odrzucam możliwości, że jakaś siła nadrzędna towarzyszy nam - nawet jeżeli nami nie "rządzi", to ma jakiś wpływ - może znikomy ? A może całkiem spory ?
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~BlackSpirit F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 18-10-2013 18:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1141
Ostrzeżeń: 0
Postów: 271
Data rejestracji: 20.08.13
Medale:
Medal

Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak przeznaczenie... Będzie, co ma być. Pewnie powtórzyłam czyjąś wypowiedź i nie jestem zbyt oryginalna, ale widzę, że większość osób ma taki sam pogląd w tej sprawie. Czasem można przewidzieć co się stanie (np. jak nie nauczymy się na kartkówkę to dostaniemy słabą ocenę), ale to nie to samo co "przeznaczenie".
__________________
"Das Böse ist die Abwesenheit des Guten."
Wyślij prywatną wiadomość
~ceresxxx F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 19-10-2013 15:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Kierowca Błędnego Rycerza
Punktów: 912
Ostrzeżeń: 0
Postów: 215
Data rejestracji: 03.06.13
Medale:
Brak

W pewnym sensie coś takiego jak przeznaczenie istnieje.Powiedzmy, że dwie osoby spotykają co kończy się głębszą znajomością i ślubem.Dlaczego akurat oni się spotkali, przecież są miliony osób na świecie, możemy tak gdybać w nieskończoność.Nikt jednak nie jest w stanie przewidzieć co zrobią ludzie mają oni wolną wolę, więc może coś rzeczywiście wpływa na nasz los, ale tylko my decydujemy co z tym zrobimy.
__________________
ceresxxx
Wyślij prywatną wiadomość
~Mirii_Massoro F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 19-10-2013 17:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 99
Ostrzeżeń: 1
Postów: 48
Data rejestracji: 30.12.12
Medale:
Brak

Szczerze mówiąc to uważam, że po części obie te teorie są prawdzie. Kiedyś zagłębiłam się trochę w numerologie i zobaczyłam, że nie jest ona tak do końca nie prawdziwa. A czy to co się ma wydarzyć jest gdzieś zapisane możliwe, że tak Uśmiech
__________________
Potterhead to jedna rodzina,
od HP się przyjaźń zaczyna.
I choć nas dzieli odległość,
To łączy wspólna namiętność.

Te rozdziały znane tylko nam,
są dla nas magiczne jak raj.
Różdżki, zaklęcia, pejzaże,
gdzie przyjaźń, czas nam pokarze.

Zmęczenie, ból, urazy,
to w HP codzienne obrazy.
A litry krwi przelane,
są w słusznej sprawie oddane.
https://www.facebook.com/pages/Harry-Potter-zawsze Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT