Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 206
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Polityka- najgorsza nuda czy fascynująca rzecz?
Polityka mnie...
Bardzo fascynuje! Bardzo fascynuje! 13%[9 głosów]
Trochę interesuje Trochę interesuje 28%[20 głosów]
Raczej nudzi... Raczej nudzi... 37%[26 głosów]
Po prostu jej nie znoszę! Po prostu jej nie znoszę! 23%[16 głosów]
Głosów ogółem : 71
Drukuj temat · Polityka- najgorsza nuda czy fascynująca rzecz?
N
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 30-09-2008 10:24
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Właśnie, właśnie...wielka polityka. Dla jednych jest to katorga gdy przełączając kanały telewizyjne trafia na nudną jak flaki z olejem konferencje jakiegoś tam posła... Inni natomiast z wypiekami na oglądają programy publicystyczne do których zapraszani są politycy, śledzą najnowsze sondaże partii politycznych, wiedzą kto jest jakim ministrem,kto jest kim w tej całej polityce. A jak jest z Wami? Należycie do "tych pierwszych" czy może przeciwnie? Wypowiadajcie się!

Bo ja osobiście bardzo się polityką interesuję. Od 2 lat. Tak mnie to wciąga że szok xD.
Wyślij prywatną wiadomość
~Irreplaceable_ F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 30-09-2008 14:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2090
Ostrzeżeń: 1
Postów: 394
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Ja zagłosowałam na "Raczej nudzi". Dlaczego? Po prostu, jak zacznę słuchać, jak to źle jest, jak to oni mają nam pomóc, ale i tak nic nie robią, to mnie szlag dosłownie bierze. Są tacy, którzy się interesują, którzy się znają i wiedzą co i jak, ale ja (już się przyznam^^) dopiero niedawno się dowiedziałam, jak nasz poprzednik przed Tuskiem się nazywał...
Wyślij prywatną wiadomość
~nencik F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 30-09-2008 14:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 171
Ostrzeżeń: 0
Postów: 82
Data rejestracji: 29.09.08
Medale:
Brak

Ja jej nienawidzę!!! Jestem w ogóle za młody, a większość polityków to po prostu oszuści... :/
Wyślij prywatną wiadomość
!Bela F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 30-09-2008 17:47
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2359
Ostrzeżeń: 1
Postów: 143
Data rejestracji: 31.07.08
Medale:
Brak

Szkoda, że nie ma opcji "Trochę interesujące, ale czasem nudzi...".
Gdy w tv lecą jakieś obrady sejmu to od razu to wyłączam. Można mózg sobie zgrzać przy tym. ;D
Ciekawsze wzmianki są zawsze na różnych portalach informacyjnych, to lubię czytać. Dodam jeszcze, że polityka mnie interesuje jeśli chodzi o hm.. wynik prac(?). (uchwały, zmiany..) Plotki o tym, że jakaś posłanka ma brzydką torebkę, czy jaki poseł obraził premiera omijam szerokim łukiem, nie interesuje mnie to. ;p
Wyślij prywatną wiadomość
!Tonks2812 F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 30-09-2008 18:05
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Dziedzic Ravenclaw
Punktów: 6047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 219
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Ja zaznaczyłam 'trochę interesuje' ^^
Ogólnie lubię wiedzieć co się dzieje, często oglądam 'Tomasz Lis na żywo', polecam, świetny program ;] Najciekawsze są zawsze debaty przed wyborami Uśmiech te po prostu uwielbiam ^^
Ale nie jestem zapaloną 'polityko maniaczką' nie znam wszystkich ważnych osób w polityce i nie zawsze oglądam wiadomości Język
Najczęściej chyba czytam przeróżnie wyniki ankiet typu 'Gdyby wybory odbyły się we wrześniu, która partia miałaby najwięcej głosów?' Zawsze spoglądam z nadzieją, że będzie to PO ^^ może nie są idealni, ale to najmniejsze zło Wredny
__________________
Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie.

hogsmeade.pl/tiara,ravenclaw,ona.gif
Wyślij prywatną wiadomość
!Lavanda F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 30-09-2008 20:24
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1289
Ostrzeżeń: 2
Postów: 182
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

No, ja to raczej sie interesuje, albo bardziej ''zostalam do tego przez szkole zmuszona''. Babka od nauk humanistycznych kazala nam czytac gazete przynajmniej 3 razy w tygodniu, zainteresowac sie tym co sie dzieje na swiecie (nie tylko w polityce krajowej). Przyznam, ze niektore pomysly politykow to mnie po prostu smiesza i co chwila wybucham spazmatycznym smiechem jak to czytam, bo to przeciez jakas paranoja... no ale.
Doinformowanym trzeba byc ;D
Edytowane przez Lavanda dnia 30-09-2008 20:26
Wyślij prywatną wiadomość
~zakochana04 F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 30-09-2008 20:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 556
Ostrzeżeń: 0
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Interesuję sie polityką...to znaczy nie w tym stopniu, żeby decydować kto powinien rządzić, ale co się dzieje w państwie to wiem...czasami można się pośmiać jak sie posłucha polityków, można popłakać, poturlać się po podłodze...ogólnie jedno wielkie "Śmiechu warte"...
www.inna-hermiona.xt.pl Wyślij prywatną wiadomość
~nymph F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 30-09-2008 20:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1070
Ostrzeżeń: 2
Postów: 531
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

"raczej nudzi" zalerzy jeszcze jaki temat i wogóle ostatnio musze oglądać codziennie wybrany kanał informacyjny aby w piątek na WOS napisać swoją opinię na temat minionego tygodnia i wydarzeń ... ehh no kiedyś sie zdarzało raz na jakis czas obejrzeć wiadomości i było nawet interesujące ale teraz jak tak oglądam codziennie to już mi sie nudzi jak cholera
Wyślij prywatną wiadomość
!Ariana F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 30-09-2008 20:43
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2809
Ostrzeżeń: 0
Postów: 520
Data rejestracji: 09.08.08
Medale:
Brak

nencik napisał/a:
Ja jej nienawidzę!!! Jestem w ogóle za młody, a większość polityków to po prostu oszuści... :/


Ja gdy byłam w Twoim wieku uważnie śledziłam, co się dzieje w polityce, z musu, bo z musu (czytaj WOS) ale jednak. Nie ma to, jak wszystko sobie wiekiem usprawiedliwiać. ;]

A co do tej polityki - zaznaczyłam opcje drugą. Interesuje mnie to i lubię wiedzieć, co się dzieje w polityce, ale nie jestem nią zafascynowana. Tak szczerze mówiąc kiedyś bardziej się tym interesowałam. Teraz wystarczy, że przez trzy dni nie będę "na bieżąco" to po jakimś czasie nie umiem się połapać kto, z kim, jak, gdzie, o co w ogóle chodzi a stąd już krótka droga do nieinteresowania się niczym. Ale jak już chcę wiedzieć co się dzieje to rzucam okiem do gazety, na jakiś portal informacyjny lub na wiadomości w tv. Nie wyobrażam sobie np. oglądać obrad Sejmu. Raz widziałam kawałek - niezła komedia. Czasami tylko wstyd się robi, jak się to wszystko ogląda (patrz zachowanie naszych polityków podczas podpisywania umowy w sprawie tarczy antyrakietowej albo testy Leppera typu "jak można zgwałcić prostytutkę") i pomyśli się, że ktoś taki reprezentuje nasz kraj.
Edytowane przez Ariana dnia 30-09-2008 20:44
Wyślij prywatną wiadomość
~Dziewczynka F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 30-09-2008 20:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 157
Ostrzeżeń: 2
Postów: 163
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Trochę mnie interesuje, po prostu czasami posłucham tego co gadają i już. Ale głównie przelatuje to przeze mnie i nic nie pamiętam xD
Wyślij prywatną wiadomość
!Alae F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 30-09-2008 21:09
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2495
Ostrzeżeń: 1
Postów: 421
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Dawno, dawno temu, czyli mniej więcej miesiąc temu, byłam polityką nie tyle zafascynowana, co dość mocno zainteresowana. Niestety, internatowe warunki nie uwzględniają potrzeby orientowania się w sytuacji politycznej kraju. Jestem wręcz odcięta od informacji, a na przeglądanie portali internetowych nie mam siły i czasu (tłumacząc z polskiego na nasze - za leniwa jestem). I, nawet gdy przyjeżdżam do domu na weekend, i próbuję nadrobić zaległości, nie jestem w stanie zorientować się w kolejnych genialnych pomysłach naszych parlamentarzystów. A w Polsce takie genialne rozwiązania mnożą się jak komary i mają dosłownie żywotność komara. W gorętsze dni wystarczy na pięć minut wyłączyć tv, aby nie móc się później zorientować. Co dopiero pięć dni wyrwanych z życiorysu.
Wychodzę z założenia, że powinno się znać, przynajmniej ogólnie, sytuację polityczną własnego kraju. Ale nie widzę też większego sensu w przymuszaniu uczniów do oglądania wszystkich możliwych programów informacyjnych.
A na głupotę w polityce pozostaje tylko śmiech. Pytanie tylko czy radosny.

__________________
Czyś ty do reszty skwestorzył?

Edytowane przez Alae dnia 01-10-2008 17:21
Wyślij prywatną wiadomość
~mistake F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 30-09-2008 21:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2208
Ostrzeżeń: 2
Postów: 999
Data rejestracji: 13.09.08
Medale:
Brak

Codziennie przesiadując w pokoju z mamą która śledzi każde posunięcie naszego prezydenta i nie opuszczająca żadnego odcinka "Szkła kontaktowego" jestem zmuszona wiedzieć coś o polityce. Interesuję się polityką, wiem kto jest prezydentem, premierem i znam partie jednak nie śledzę uważnie każdego ruchu pana Kaczyńskiego. Uważam, że albo ktoś ją trawi, lub jej nie cierpi.
Wyślij prywatną wiadomość
~Cee F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 30-09-2008 21:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Teraz wystarczy, że przez trzy dni nie będę "na bieżąco" to po jakimś czasie nie umiem się połapać kto, z kim, jak, gdzie, o co w ogóle chodzi


Bo polska polityka to taka "Moda na sukces", tyle że odwrotnie. ;D
Nad polityką możnaby wiele dyskutować. Przede wszystkim, uważam, że polska polityka w obecnym momencie jest w miarę do zniesienia, nie to, co działo się za rządów Prawa i Sprawiedliwości. Jednak jedno się nie zmieniło - parlamentarzyści obiecują i obiecują, ale coś im nie za bardzo wychodzi realizowanie uchwał czy tych pomysłów. To z lekka żałosne.
Jeżeli chodzi o moją fascynację polityką, to staram się być na bieżąco z tym, co się dzieje w Polsce i głupio, będąc obywatelką Rzeczpospolitej, nie orientować się w najważniejszych rzeczach. Jednak jak wspomniała przede mną Ariana i do czego ja się dołączam, to zbyt dużo się dzieje - stałe kłótnie, posądzania o korupcję czy wykorzystywanie skarbu państwa. Zamiast zrobić coś pożytecznego dla Polski, oni zajmują się wyłapywaniem dawnych PRLowców i ciągają osiemdziesięcioletniego Jaruzelskiego po sądach. ;f Owszem, to także jest ważne, ale czas skupić się na jakichś planach na przyszłość...
Wracając do tematu - co tydzień na wos robimy prasówki, więc i tak, kto chce czy nie chce, jakieś tam ogólniki zapamięta. Czy interesuję się polityką? Cóż, jeżeli jakiś profesor politologii w TVN 24 ma coś mądrego do powiedzenia, to staram się być obecna przed telewizorem, ale obrady sejmowe... uh - i nic nie trzeba dodawać. ;D
Szkoda, że nie ma opcji "interesuję", bo mnie nie tylko "trochę" interesuje polityka. ;>

Edytowane przez Cee dnia 03-11-2008 19:59
Wyślij prywatną wiadomość
N
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 01-10-2008 11:21
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Heh. Widzę że większość z Was wypowiada się umiarkowanie Uśmiech. Ale nie jest źle-znacie przecież najważniejszych polityków Rozbawiony. Ale ja to maniak: znam prawie każdego posła, o partiach nie mówię xD. Mam nawet swoje sympatie polityczne, i to nie tylko w kraju-znam również partie i polityków zagranicznych. Ale ja mam świra po prostu i tyle Język. Przy obradach nawet nie zasnę ;D.
Wyślij prywatną wiadomość
~Rytelier F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 01-10-2008 12:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1167
Ostrzeżeń: 2
Postów: 86
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Polityka to nuda, jest jakaś rozmowa, to godziny nudnego gadania, nawet słuchać się nie chce, a te żarty polityczne to zamiast śmiać to płakać się chce.
__________________
Jeżeli będziesz doBry, to spadniesz z wieży, a jeśli zUy, to dostaniesz łopatą.
img177.imageshack.us/img177/8305/avatarwt7.png
Wyślij prywatną wiadomość
!AvadaKedavra F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 01-10-2008 16:58
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 113
Ostrzeżeń: 0
Postów: 19
Data rejestracji: 04.09.08
Medale:
Brak

Polityką się nie interesuję ale z przyzwyczajenia jestem na bieżąco. Dla mnie polityka (raczej wszystko to co się rozumie pod tym słowem) to żenada. Po prostu. Lepiej się nie wypowiadać zarówno o tej krajowej jak i zagranicznej. Szkoda słów. Cały świat jest w momencie (jak po II wojnie światowej) wielkich zmian. Dopiero teraz widać jak bardzo te zmiany są konieczne i jak nikt nie umie sobie z nimi poradzić. Bez nich świat nie ruszy do przodu wiec szykuje się kolejny "armagedon". Kwestia czasu.

Polityka jest dla 'tęgich' umysłów. Niestety na 10ciu, którzy się nią zajmują posiada go tylko 2ch (przy dobrych wiatrach).
Edytowane przez AvadaKedavra dnia 02-10-2008 12:18
Wyślij prywatną wiadomość
~Chichuana F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 01-10-2008 17:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1265
Ostrzeżeń: 0
Postów: 187
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Jak dla mnie nie jest ani nudna, ani fascynująca... Polityka to polityka. Kłótnie, spory, opozycyjne hasła to normalka przynajmniej na Wiejskiej...
Jakoś szczególnie się polityką nie interesuje, ale staram się być na bieżąco. Niektóre poruszane tematy są na prawdę wciągające, ale gadanie w programach typu regionalna TVP3 jest nudne.

Zawsze spoglądam z nadzieją, że będzie to PO ^^ może nie są idealni, ale to najmniejsze zło

Dokładnie. Chociaż nie mogę jeszcze głosować, gdybym mogła, oddałabym swój głos na PO. Dlaczego? Bo to najrozsądniejsza partia na polskiej scenie politycznej.
__________________
Profil jest już nieużywany. Nadal jestem wielką fanką HP, ale wyrosłam już z portali fanowskich.

Polecam "A Very Potter Miusical" i "A Very Potter Sequel" wyprodukowane przez StarKid. Aż szkoda, że w Polsce są tak mało popularni! Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
!Dominika F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 01-10-2008 17:38
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2702
Ostrzeżeń: 0
Postów: 298
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Nie interesuję się jakoś bardzo polityką, bo nie jest to dla mnie zbyt ciekawe, ale jednak staram się wiedzieć, co się dzieje w kraju. Wystarczy mi oglądnąć sobie wiadomości w telewizji albo przeczytać jakieś informacje w gazecie czy necie. Wiadomo, że jak trafię na wzmiankę o jakiejś ustawie to się tym bardziej zainteresuje, a jak o jakiejś kolejnej sex-aferze to od razu przełączam kanał.
__________________
Bo w ogrodzie rośnie pnącze
w dzikim winie świat się plącze,
bo w ogrodzie dzikie wino
kto je tutaj siał dziewczyno.
Wyślij prywatną wiadomość
~Cee F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 01-10-2008 22:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

A ja tam wolę SLD

Widocznie masz po prostu lewicowe poglądy. Rządy SLD przypadły na najważniejszy okres nowej niepodległej Rzeczpospolitej, a więc lata dziewięćdziesiąte i początek XXI wieku, ale ich era raczej się skończyła. Nie byłam zadowolona z tego, że to politycy z tej partii wchodzą w skład Rady Ministrów czy też stanowią większość w parlamencie. Ale, tak jak powiedziałam, ich "era" się skończyła, nie ma co liczyć na to, że znowu będą mieli takie poparcie jak obecne partie rządzące... A można wiedzieć, lewis, dlaczego tak bardzo lubisz SLD?
Wyślij prywatną wiadomość
N
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 02-10-2008 09:25
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Cee, jestem socjaldemokratą Uśmiech. Zawsze takie poglądy wydawały mi się najodpowiedniejsze i- tak, wiem. Były trochę afer z udziałem ludzi SLD...ale ostatecznie większość z nich nie otrzymała wyroków skazujących, bo sądy ich uniewinniły. O czymś też to świadczy.Poza ty rządy SLD wg. utrzymywały bardzo dobre kontakty z wszystkimi sąsiadami- zarówno z Rosją jak i z USA oraz całą UE. Oczywiście prawica tego nie potrafi- bo sztucznie opowiada się po jednej ze stron- PO zdecydowanie za UE, PiS za USA. Podczas rządów SLD w latach 1993-1997 spadło bezrobocie o 1,1 mln. Moim zdaniem te rządy miały na stanowiskach ministrów profesjonalne i odpowiednie osoby- min. Cimoszewicz, Zemke, Szmajdziński. Cee- po prostu zawsze byłem centrolewicowcem i przypuszczam że nim pozostanę Uśmiech. I zapewniam Cię że za kilka lat lewica wróci do władzy Uśmiech. Polacy zmęczą się "Irlandią" Rozbawiony.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT