Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 227
» Użytkowników online: 1

~Viktorirlz

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Kamień Filozoficzny
»»» Tiara Przydziału
Drukuj temat · Tiara Przydziału
~Gregman F
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 17-07-2013 11:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 327
Ostrzeżeń: 0
Postów: 110
Data rejestracji: 02.12.11
Medale:
Brak

daniel black napisał/a:
ale tiara nie wybrala charego bo jom poprosil ona wybrala go bo(cytat) "bo widzisz harry,to nasze wybur ukazuje kim naprawde jestesmy" ale terz bo harry ma wiele ceh sami-wiecei-kogo a sam wiecie kto by nie prosil by gogos wienc to go rurzni od sami wiecie kogo ktury byl w sliterinie(cytat)"wlasnie- przerwal mu rozradowany dumbledore . a to bardzo cie rurzni od toma riddlea"

A czasem nie:
Ale Tiara nie wybrała Harry'ego bo ją poprosił. Ona wybrała go o (cytat) "Bo widzisz Harry, to nasze wybory ukazują kim naprawdę jesteśmy". Ale też bo Harry ma wiele cech Sami-Wiecie-Kogo, a Sami-Wiecie-Kto nie prosił by kogoś, więc to go różni od Sami-Wiecie-Kogo, który był w Slytherinie (cytat)
"Właśnie - przerwał mu rozradowany Dumbledore - a to bardzo cię różni od Toma Riddle'a.
Nie lepiej?
A w temacie, to myślę że chyba Harry pasował do wszystkich domów. Był "dość bystry", miał cnoty Puchonów, w Slytherinie rozwinął by ambicje, a Gryffindor pasował ze względu na charakter. Ja myślę że Tiara daje wybór tym, którzy pasują do paru domów. (Np. Tiara przy McGonnagal wahała się z 5 minut między Gryffindiorem, a Ravenclawem, więc wybrała czapka).
__________________
Jestem Gregman i jestem w Ravenclaw Uśmiech


hogsmeade.pl/tiara,ravenclaw,on.gif


A więc tak:

Moja różdżka to: Brzoza, głos wili, 10,5 cali, giętka
Dosiadam Zmiatacza
A moje ulubione zaklęcia to: ExPelliarmus, Levicorpus


Czarna Lista

Najgorszy Gryfon: Cornac McLaggen
Najgorszy Puchon: Zachariasz Smith
Najgorszy Krukon: Marietta Egdecombe
Najgorszy Ślizgon: Draco Malfoy
Wyślij prywatną wiadomość
~Blanka_13 F
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 30-07-2013 13:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Gracz Quidditcha Ravenclawu
Punktów: 132
Ostrzeżeń: 0
Postów: 36
Data rejestracji: 27.07.13
Medale:
Brak

Moi zdaniem Tiara Przydziału jest jak najbardziej potrzebna. Czasami, żeby się dowiedzieć, jakim jest się naprawdę potrzeba opinii innych i taką właśnie opinię wydawała Tiara. Owszem, szanowała ona zdanie osoby, którą właśnie przydzielała, ale starała się dopasować główne cechy tej osoby do danego domu. Przecież ktoś mógł nie chcieć trafić np. do Hufflepuff'u tylko dlatego, że wszyscy mówili, że tam trafiają same ciamajdy itp. A kto wie jaka atmosfera naprawdę panowała w tym domu? Puchoni byli lojalni, pracowici i serdeczni. Może to właśnie tam powstawały najlepsze przyjaźnie? Może mimo, że nie wygrywali Pucharów Quidditch'a i Pucharu Domów to byli najlepszymi uczniami? W końcu Rowling nic na ten temat nie pisała. Tak czy innaczej Tiara Przydziału była bardzo potrzebną rzeczą w Hogwarcie.
Wyślij prywatną wiadomość
~gryfon 54 F
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 10-08-2013 10:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 24
Ostrzeżeń: 0
Postów: 19
Data rejestracji: 10.08.13
Medale:
Brak

Nie masz racji ponieważ myślisz że Harry tylko tak poprosił tiarę i dostał się do Gryffindoru ale tak nie jest.Tiara chciała przydzielić go do Slytherinu bo Voldemort umieścił w nim przypadkowo horkruks i miał po nim pare zdolności i powiązanie np.mowe wężów (okazuje sie w Harry Potter i Insygnia Śmierci )ale jednak tiara umieściła go w Gryffindorze bo ją poprosił i to była cecha Gryfona , żaden Ślizgon nie prosi bo są tacy !I to nawet tłumaczy Dumbledore w komnacie tajemnic (książka).Najpierw przeczytaj książki , później sie wypowiadaj.
Wyślij prywatną wiadomość
~ceresxxx F
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 10-08-2013 10:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Kierowca Błędnego Rycerza
Punktów: 912
Ostrzeżeń: 0
Postów: 215
Data rejestracji: 03.06.13
Medale:
Brak

Tiara Przydziału jest jak najbardziej potrzebna.Życie to sztuka wyborów i rzeczywiście czasem można wybrać sobie dom, ale trzeba do niego pasować.Można najbardziej pasować do innego domu, ale zawsze jeśli chcemy trafić gdzie indziej to musimy mieć w pewnej ilości właściwe cechy.Harry nie powiedział, że chce trafić do Gryffindoru, tylko, że nie chce trafić do Slytherinu,a tiara sama umieściła go w Gryffindorze.Inna sprawa, że charakter człowieka się zmienia i to od nas zależy jaką drogą pójdziemy.Tiara oceniała jedynie predyspozycje , które nie musiały świadczyć jaki będzie nasz charakter
__________________
ceresxxx
Wyślij prywatną wiadomość
~zbuntowana222 F
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 18-08-2013 16:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Goblin
Punktów: 28
Ostrzeżeń: 0
Postów: 9
Data rejestracji: 11.08.13
Medale:
Brak

niezupełnie, ja jak zaznaczałam odpowiedzi, zaznaczałam wszystko szczerze, na zapytanie dokąd chciałabym trafić nie odpowiedziałam. Zostałam przydzielona do Ravenclaw, chociaż niezupełnie wiem dlaczego akurat tam. Jeśli chodzi o naukę lubię tak średnio czytać książki, bardziej wolę dobrą zabawę i spotykanie ze znajomymi. Może wy mi napiszecie czym tiara kierowała się, przydzielając mnie do Ravenclaw?
https://www.facebook.com/justynaberc244 Wyślij prywatną wiadomość
~Priori Incantatem F
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 24-09-2013 18:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 919
Ostrzeżeń: 0
Postów: 269
Data rejestracji: 21.09.13
Medale:
Brak

Tiara przydziału jest tylko podsumowaniem preferencji każdego ucznia. Uśmiech Każdy z nas doskonale zna swój charakter i to czym się w życiu kieruje. Na tej podstawie odbywa się przydzielanie do domów. A jeśli ktoś kłamie, gdyż bardzo chce być w konkretnym domu to już jego sprawa.
Wyślij prywatną wiadomość
~BlackSpirit F
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 24-09-2013 18:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1141
Ostrzeżeń: 0
Postów: 271
Data rejestracji: 20.08.13
Medale:
Medal

Tiara przydziału jest potrzebna jedynie po to, by zachować ład i porządek, bo gdyby uczniowie zaczęli sami przydzielać się do domów, zrobiłby się niezły bałagan. Nauczyciele nie znali charakterów dzieci, więc nie mogli ich przydzielić sami. Przepraszam za powtarzające się wyrazy, ale nie przychodzą mi do glowy żadne sensowne synonimy :-)
__________________
"Das Böse ist die Abwesenheit des Guten."
Wyślij prywatną wiadomość
~Blackdobby F
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 02-10-2013 21:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 614
Ostrzeżeń: 1
Postów: 314
Data rejestracji: 20.09.13
Medale:
Brak

Tiara jest potrzebna! Wolicie, żeby wszyscy stali w kolejce i mówili do McGonagall " ja chcę tu...a ja tam!" Co?

__________________
Bo widzisz, Harry, to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności.
Wyślij prywatną wiadomość
~Veronika Astoria Malfoy F
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 03-01-2014 14:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 117
Ostrzeżeń: 0
Postów: 33
Data rejestracji: 29.12.13
Medale:
Brak

Tiara Przydziału nie jest bez sensu. Harry mógł trafić do Slytherinu, ale nie chciał, więc Tiara przydzieliła go do Gryffindoru, bo był odważny. Gdy by nie był odważny, ani zbyt mądry pewnie trafiłby do Slytherinu. To nie jest tak, że Tiara przydzieli cię tam, gdzie chcesz być np. Gdybyś był/była tchórzem, to nawet prośba przydzielenia do Gryffindoru nie pomoże.
__________________
Harry Potter jest o przezwyciężaniu strachu,
znajdowania wewnętrznej siły
i robienia tego, co jest słuszne
w walce z przeciwnościami.

Zmierzch jest o tym, jak ważne jest to,
by mieć chłopaka.

-Stephen King

Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
Wiedzy-o-własnej-wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!
Wyślij prywatną wiadomość
~pottermanka135 F
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 11-01-2014 16:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 143
Ostrzeżeń: 1
Postów: 107
Data rejestracji: 06.01.14
Medale:
Brak

może trochę, ale bez tiary byo by zamieszanie i prawdopodobnie nikkogo by nie było w Slytherynie
__________________
od przebiegłości ślizgonów
od kretynizmu puchonów
i od wiedzy o własnej wszech wiedzy krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~Fredzia Weasley F
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 12-01-2014 14:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 97
Ostrzeżeń: 0
Postów: 39
Data rejestracji: 07.01.14
Medale:
Brak

Tiara chciała posłuchać uczniów, aby mogła dobrze wybrać ^^
__________________
Dzięki za pozdrowieniaŚmiech Ja was też serdecznie pozdrawiam C:
Wyślij prywatną wiadomość
~Talasiek F
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 17-04-2014 19:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 103
Ostrzeżeń: 0
Postów: 35
Data rejestracji: 16.04.14
Medale:
Brak

Sądzę, że Tiara Przydziału na samym początku,kiedy zaczynasz przygodę z tą stronką jest genialnym pomysłem. Przecież to ważny element początku roku w Hogwarcie, więc i tutaj to powinno stać się tradycją Oczko
__________________
Od cnoty Gryfonów,
wredności Ślizgonów,
i od przemądrzałości Krukonów

chroń nas Hufflepuffie!
Wyślij prywatną wiadomość
~Sarius F
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 22-04-2014 09:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 18
Ostrzeżeń: 2
Postów: 66
Data rejestracji: 22.04.14
Medale:
Brak

Moim zdaniem tiara jest bardzo potrzebna, ponieważ wiele osób pochodzi z rodzin mugoli i nie wiedzą jakie są domy w Hogwarcie.

__________________
Czy pamiętasz jak mówiłem że ćwiczymy zaklęcia NIEWERBALNE , Potter?
-Tak
-Tak proszę , pana
-Nie ma potrzeby zwracania się do mnie per pan panie profesorze.


....A teraz Harry Potter kłóci sie ze swoim obrońcą - poinformowała pogodnie Luna Lovegood, podczas gdy Puchoni i Ślizgoni na trybunach klaskali i wyli z uciechy - chyba nie pomoże mu to w znalezieniu znicza, ale może to jakiś chytry podstęp...."
Wyślij prywatną wiadomość
~Bou F
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 22-04-2014 11:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2195
Ostrzeżeń: 1
Postów: 682
Data rejestracji: 27.04.10
Medale:
Brak

Racja, mogę sobie wybierać odpowiedzi takie, abym trafiła do wymarzonego domu. Ale nie o to w tym chodzi. Wybierałam odpowiedzi takie, które do mnie NAPRAWDĘ pasują. Bo chciałam wiedzieć do jakiego domu rzeczywiście POWINNAM trafić. Gdybym wybierała takie odpowiedzi, żebym trafiła do ukochanego domu, potem cały czas myślałabym o tym, że pewnie na niego nie zasługuję. A ostatnie pytanie i tak nic nie zmienia, bo zaznaczyłam "Ravenclaw" a trafiłam do Domu Lwa. xD
__________________
Bou Kotecek Sowa

media.tumblr.com/00cbcb82f4b1147f9ba3262d2bdfc851/tumblr_mtmatfNNo81qgb6q0o1_500.gif

news.mtv.it/files/2014/02/awkward-jenna.png

molpi.org/public/uploads/37b1ddbb9a269ab1ef0686331fe138d199037917.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Dafne Greengrass F
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 23-04-2014 10:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -21
Ostrzeżeń: 1
Postów: 30
Data rejestracji: 19.04.14
Medale:
Brak

Tiara była potrzebna. Przecież nawet nie dotknęła głowy Dracona a już wiedziała do jakiego domu go przydzielić. Tak samo było z rudzielcami Weasleyami.
__________________
Od cnoty Gryfonów
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów,
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE
Wyślij prywatną wiadomość
~Beellaa F
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 26-04-2014 21:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Goblin
Punktów: 37
Ostrzeżeń: 0
Postów: 17
Data rejestracji: 06.04.14
Medale:
Brak

Moim zdaniem tiara jest potrzebna ale tylko tym, którzy nie wiedzą, gdzie dokładnie chcieli by się znaleźć.
__________________
Bella<3
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona778 F
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 27-04-2014 10:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wszechmocny magik
Punktów: 6272
Ostrzeżeń: 1
Postów: 246
Data rejestracji: 24.03.14
Medale:
Brak

Trochę w tym prawdy jest ale myślę że gdyby tak było, to w Hufflepuff nie byłoby nikogo. Pozatym tiara przydziału to według mnie świetna tradycja jeśli chodzi o Hogwart.

raven: pozdrowień nie umieszcza się w treści postu, tylko ewentualnie w podpisie profilu
Edytowane przez Hermiona778 dnia 25-07-2014 18:23
Wyślij prywatną wiadomość
~bundzi F
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 27-04-2014 19:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 137
Ostrzeżeń: 0
Postów: 59
Data rejestracji: 14.07.13
Medale:
Brak

Dla mnie oczywiste jest to że tiara powinna istnieć niezależnie od tego ilu uczniów poszło do wybranego domu z własnej woli, była to tradycja zapoczątkowana przez legendarnych założycieli.
Wyślij prywatną wiadomość
~PatrycjaTrojan F
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 27-04-2014 21:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 32
Ostrzeżeń: 0
Postów: 13
Data rejestracji: 12.04.14
Medale:
Brak

Nie wiem..... chyba faktycznie to było bez sensu
__________________
- Ale to, co powiedział Harry, jest najważniejsze, gdy chcemy je od siebie odróżnić! - odezwał się Ron. - Kiedy w ciemnej alejce stajemy twarzą w twarz z czymś takim, chcemy przede wszystkim zobaczyć, czy to coś jest materialne, a nie pytamy: "Przepraszam, czy jesteś może odciskiem duszy, która opuściła ciało?"

"...Granger, odejmuję Gryffindorowi pięć punktów za chamskie wyrażanie się o naszej nowej dyrektor... Macmillan też pięć bo mi się sprzeciwiasz... Potter pięć bo cię nie lubię... Weasley, koszulka ci wyłazi za to też pięć punktów... "

r11; Czy pamiętasz, jak mówiłem, że ćwiczymy zaklęcia NIEWERBALNE, Potter? r11; Tak. r11; Tak, proszę pana. r11; Nie ma potrzeby zwracania się do mnie per pan, profesorze.

"-Och, jesteś prefektem, Percy?-zdziwił się jeden z bliźniaków.-Dlaczego nam nie powiedziałeś? Nie mieliśmy pojęcia.
-Daj spokój, przecież pamiętam, że coś o tym wspominał-powiedział drugi bliźniak.-Raz...
-Albo dwa...
-Chwilę temu...
-Przez całe lato..."

"- Nie sądzę, by to miało jakieś znaczenie- oświadczyła chłodno profesor McGonnagal- chyba że za drzwiami czeka jakiś szaleniec z siekierą, żeby zamordować pierwszą osobę która wyjdzie z Wielkiej Sali."

"Płacze...) Ostatni finał trwał pięć dni.
-Ekstra! Mam nadzieję, że i tym razem tak będzie! - zawołał zachwycony Harry.
-A ja mam nadzieję, że nie - oświadczył Percy ze świętoszkowatą miną.
-Strach pomyśleć, co bym znalazł w swojej poczcie, gdyby mnie nie było w pracy przez pięć dni.
-Tak, ktoś mógłby ci znowu podrzucić smocze łajno, no nie, Percy? - zakpił Fred.
-To była próbka nawozu z Norwegii! - oburzył się Percy, oblewając się rumieńcem. - To nie był żaden dowcip!
-Był - szepnął Fred do Harrego, kiedy wstawali od stołu. - My mu to posłaliśmy. "


"Kto ci podbił oko, Granger? Chcę mu posłać kwiaty."

"- Zjeżdżaj Percy- odpowiedział Fred.- Harry się śpieszy.
- Tak zasuwa do Komnaty Tajemnic na filiżankę herbaty ze swoim jadowitym sługą- dodał George chichocąc.

"- Chyba musisz iść do okulisty, żeby ci skontrolował wewnętrzny wzrok- powiedział Ron i obaj z trudem powstrzymali się od śmiechu, bo profesor Trelawney spojrzała w ich stronę."

,, To, że Twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce od herbaty, nie znaczy, że wszyscy są tak samo upośledzeni - powiedziała złośliwie Hermiona''

" - Hermiono, co ty właściwie robisz z tymi książkami? - zapytał Ron, kuśtykając w stronę łóżka.
- Próbuję ustalić, które mamy zabrać. Które mogą się przydać, gdy będziemy szukać horkruksów.
- No jasne, oczywiście - powiedział Ron, klepiąc się w czoło. - Zapomniałem, że będziemy polować na Voldemorta w objazdowej bibliotece." ;D

- Tak , Quirrell to był świetny nauczyciel- powiedział głośno Harry. - Miał tylko jedną wadę; z tyłu głowy wystawał mu Lord Voldemort.

[color=#990033]"r11; Nie możecie tego zrobić bez mojej zgody, no i musielibyście mieć kilka
moich włosów.
r11; No i w tym miejscu nasz plan się wali, to fakt r11; powiedział George r11; bo
przecież nie zdobędziemy paru twoich włosów bez twojej zgody.
r11; No jasne, jest nas tylko trzynaścioro na jednego faceta, któremu na
dodatek nie wolno użyć czarów, nie mamy szans r11; dodał Fred."
[/color]
Wyślij prywatną wiadomość
~ziemniaczek9 F
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 13-05-2014 17:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 201
Ostrzeżeń: 2
Postów: 132
Data rejestracji: 28.04.14
Medale:
Brak

uważam że głupio było by bez tiary przydziału ponieważ nikt by nie chciał iść do sliterinu a tak to nikt nie wie do którego domu trafiiUh-oh!
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT