Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 371
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Ralph Finnes
~AlanissLastrange F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 17-03-2013 15:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 174
Ostrzeżeń: 0
Postów: 105
Data rejestracji: 07.03.13
Medale:
Brak

Jak wiadomo, Ralph Finnes wcielił się w rolę samego Lorda Voldemorta. Pod 'maską' charakteryzacji niektórzy nie potrafią go rozpoznać, ale jak sprawdził się jako aktor?
Czy pasuje do niego rola Sami-Wiecie-Kogo? Było przekonujący czy raczej śmieszny? Jak odbieracie jego grę? A może na tym miejscu widzielibyście kogoś innego?

Zdanie na ten temat powinno zawierać uzasadnienie.
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I Wiedzy-o-własnej-wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE


hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,ona.gif

Edytowane przez Czarodziejka dnia 26-01-2014 17:28
just-do-photos.blogspot.com Wyślij prywatną wiadomość
~Grangeromaniaczka F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 17-03-2013 16:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 109
Ostrzeżeń: 0
Postów: 49
Data rejestracji: 04.12.12
Medale:
Brak

Zgadzam się. Grał świetnie. Gdy byłam mała i pierwszy raz oglądałam Czarę Ognie to bardzo się go przestraszyłam. W bardzo podobny sposób wyobrażałam sobie Lorda Voldemorta. Finnes grał bosko. Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
*mooll F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 08-05-2013 22:03
Super Owadzik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10619
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,380
Data rejestracji: 28.09.09
Medale:
Brak

Co prawda Lord Voldemort w swojej "odnowionej postaci" pojawił się właśnie w "Czarze Ognia",postać ta przewija się przez kolejne tomy, dlatego temat lepiej pasuje do Dyskusji Ogólnej w Filmie. Przenoszę.
__________________
Kiedy kobieta nie ma racji, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to natychmiast ją przeprosić.


Oscar Wilde


* * *

Mol pisze swój Fick: James Potter - Ostatnia Szansa [35/?]
http://hogsmeade....ad_id=2444
Wspieraj artystów pisarzy - dobrowolne datki w postaci komentarzy są bardzo pożądane.
Wyślij prywatną wiadomość
~Bloo F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 21-05-2013 18:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Barman w w Świńskim Łbie
Punktów: 1390
Ostrzeżeń: 0
Postów: 220
Data rejestracji: 04.12.09
Medale:
Brak

Jestem świeżo po obejrzeniu wszystkich siedmiu (ośmiu) części Harry'ego Pottera i przyznaję, że z perspektywy czasu, zmiany zapatrywań i przypomnienia sobie tego i owego, nadal uważam, że Ralph świetnie zagrał Lorda Voldemorta. W ogóle podstawowym atutem wszystkich filmów o Potterze od samego początku była świetna i mocna obsada, która nawet przy kiepsko napisanym scenariuszu, wyciągała z fabuły i postaci co się dało najlepszego.
Osobiście Lord Voldemort nie bardzo podoba mi się jako czarny charakter. Uważam, że Rowling nieco go zepsuła - zwłaszcza w siódmej części. Mimo to, Finnes potrafił wykrzesać z tej postaci demoniczność, a jego śmieszność w "Insygniach" pokazał wręcz w mistrzowski sposób, dzięki czemu ratował i siebie jako aktora, i postać, która jawiła się w moich oczach jako totalny idiota.
Gdybym miała wybrać film, w którym Voldemort podobał mi się najbardziej, byłaby to "Czara Ognia". Wtedy naprawdę sprawiał wrażenie groźnego. Dodatkowo jego charakteryzacja - mimo, że komputerowa - miałam wrażenie, że jest staranniejsza i mroczniejsza od tych, które zaprezentowały nam późniejsze filmy. Choć przyznaję też, że w część drugiej "Insygniów Śmierci" fajnie było pokazane, jak z utratą każdego kolejnego horkruksa, Voldemort zmienia się fizycznie - wyraźnie się rozpadając.
Podsumowując: nie potrafię sobie wyobrazić nikogo innego w roli Czarnego Pana niż Ralpha Finnesa, który dzięki swoim niekwestionowanym zdolnościom, nadał postaci Voldemorta prawdziwej grozy, nawet jeśli sama postać to bezmyślny idiota.
__________________
"Życie nie jest idealne, Człowieku-Wiadro"
T. Pratchett
rupieciarnia.xaa.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Rogaczka F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 27-07-2013 14:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Gryffindoru
Punktów: 441
Ostrzeżeń: 0
Postów: 115
Data rejestracji: 24.07.13
Medale:
Brak

Idealny! Wszystko było tak dopracowane, wypieszczone... Oglądałam Voldka z prawdziwym lękiem!!
__________________
Różdżka: dąb szypułkowy, 12 i 3/4 cala, z piórem feniksa Rozbawiony
"- Przez te wszystkie lata?
-Zawsze..."
"HARRY, ZABIJĘ CIĘ, JEŚLI PRZEZ NICH ZGINIEMY!"
Wyślij prywatną wiadomość
~kakat40 F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 20-09-2013 21:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 505
Ostrzeżeń: 0
Postów: 52
Data rejestracji: 08.08.13
Medale:
Medal

Nie da się ukryć, że charakteryzację miał rewelacyjną. Uśmiech Nie wiem jak inni, ale ja bez problemu potrafię rozpoznać aktora pod maską Voldemorta. Grał idealnie. Nadaje się do tej roli jak nikt inny Rozbawiony Jednak mimo wszystko, za każdym razem jak go widzę to z niewiadomych przyczyn Voldemort mnie po prostu bawi Rozbawiony Może dlatego że nie ma nosa... Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 04-11-2013 21:24
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Ralph spisał się na piątkę z plusem. Trudno wyobrazić sobie kogoś innego w tej roli. Z drugiej jednak strony charakteryzacja zrobiła swoje. Filmowy Lord Voldemort mało przypominał człowieka z krwi i kości. O ile w IV i V części wypadł moim zdaniem perfekcyjnie ( być może dlatego, że grał tam o wiele mniej ), to już VII ten "czar" gdzieś się rozpływa. Takie przedrzeźnianie Lucjusza, mimika nie bardzo przypadły mi do gustu. Mimo wszystko książkowy Czarny Pan bardziej przerażał.

Ralpha cenię przede wszystkim za udział w takich filmach jak "Lista Schindlera", "Angielski pacjent", "Pokojówka na Manhattanie" czy "Czerwony Smok". Z perspektywy czasu coraz trudniej ujrzeć kogoś innego w roli największego wroga Pottera.

__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Talasiek F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 24-04-2014 01:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 103
Ostrzeżeń: 0
Postów: 35
Data rejestracji: 16.04.14
Medale:
Brak

Oj, poradził sobie w stu procentach!!! Sam jego głos, gestykulacja i świetne udawanie bezwzględności pasują do niego bardzo, bardzo dobrze Uśmiech Charakteryzacja zrobiła dużo, jak wiadomo, jednak gdyby nie jego talent nie było takiego 'dobrego' Voldka jakiego znamy Uśmiech
__________________
Od cnoty Gryfonów,
wredności Ślizgonów,
i od przemądrzałości Krukonów

chroń nas Hufflepuffie!
Wyślij prywatną wiadomość
~Sarius F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 24-04-2014 09:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 18
Ostrzeżeń: 2
Postów: 66
Data rejestracji: 22.04.14
Medale:
Brak

Uważam, że poradził sobie super z tą rolą. Nie wyobrażam sobie innego aktora w tej roli.
__________________
Czy pamiętasz jak mówiłem że ćwiczymy zaklęcia NIEWERBALNE , Potter?
-Tak
-Tak proszę , pana
-Nie ma potrzeby zwracania się do mnie per pan panie profesorze.


....A teraz Harry Potter kłóci sie ze swoim obrońcą - poinformowała pogodnie Luna Lovegood, podczas gdy Puchoni i Ślizgoni na trybunach klaskali i wyli z uciechy - chyba nie pomoże mu to w znalezieniu znicza, ale może to jakiś chytry podstęp...."
Wyślij prywatną wiadomość
~Grover F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 24-01-2015 16:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 33
Ostrzeżeń: 0
Postów: 7
Data rejestracji: 24.01.15
Medale:
Brak

Jak dla mnie z rolą poradził sobie bardzo dobrze. Wszystkie jego ruchy, mycie głowy rękoma po odrodzenia (kocham ten moment) wyszły wspaniale. Nie wyobrażam sobie lepszego aktora na to miejsce, widać, że wczuł się w swoją rolę. Zastanawiam się tylko, czy nie było to dla niego zbyt uciążliwe. Przed każdym kolejnym dniem pracy musiał być charakteryzowany na Voldemorta, bo przecież filmu w 1 dzień nie zrobili. :/
Wyślij prywatną wiadomość
~Frozenkowa F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 06-08-2017 12:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 43
Ostrzeżeń: 0
Postów: 10
Data rejestracji: 01.08.17
Medale:
Brak

Ralph grał PRZEŚWIETNIE, jeszcze kiedy sobie wyobrażę Rowana Atkinsona, który był brany pod uwagę, myślę sobie, że dodatkowo Fiennes był dużo lepszym wyborem. Jest równie dobrym aktorem, a jednak wydaje mi się, że Atkinson zbyt kojarzy się z Jasiem Fasolą i przez ten pryzmat mógłby nie być traktowany przez widzów tak "poważnie". Poczytałam trochę na temat tego, jak wyglądała praca za kulisami filmu (nie tylko Fiennesa rzecz jasna) i byłam pełna podziwu, kiedy się dowiedziałam, że w siódmej części ubrali go w damską bieliznę, żeby - jako Voldemort - poruszał się bardziej elegancko. Poszłam za ciosem i pooglądałam te mini setki z planu, było tam mnóstwo dubelków, widać, że Fiennes naprawdę się wczuł, chociaż nie można mu się dziwić, to nie pierwsza rola, kiedy gra szaleńca, w "Liście Schindlera" też wypadł bardzo przekonująco. Pomyślał o wszystkim, nawet o tym, żeby kontrolować głos.
__________________
media.giphy.com/media/146k5Nh3jWFbj2/giphy.gif
data.whicdn.com/images/23581471/large.gif
68.media.tumblr.com/ff62e2be7a161c8ea1f987ed6fb59808/tumblr_mzkombTxCZ1qmjb5oo3_500.gif
i.imgur.com/c0xU4h8.gif
https://www.facebook.com/Prorok.Frozenki/ Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT