Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 228
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Pozostałe
»» Dyskusje wszelakie
»»» Zanikająca Pottermania ?
Drukuj temat · Zanikająca Pottermania ?
~Gladus93 F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 06-06-2013 13:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 364
Ostrzeżeń: 0
Postów: 134
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

Witam wszystkich, nie było mnie tu już bardzo, bardzo długo i pomyślałem, że przyszedł czas by przedyskutować z wami kwestię naszej ukochanej książki.Tym czym jest teraz i czym jest dla was?. Jeśli chodzi o mnie to nie wygasła we mnie ta iskra którą miałem kiedyś, obecnie mam prawie 20 lat i jeśli tylko pomyślę o Potterze to od razu przypominają mi się najlepsze czasy z dzieciństwa i ten sentyment zastanie już u mnie chyba do ostatnich dni. Ostatnio nawet zdecydowałem zrobić sobie tatuaż z Insygniów bo tyle lat mam to w sobie, jest to w pewnym sensie cząstka mnie samego...Jak u was wygląda to po tylu latach ?
__________________
Nasze czyny za życia,brzmią echem w wieczności !!
http://www.facebook.com/damian.szczedzina.5 Wyślij prywatną wiadomość
~verbena92 F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2013 16:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 402
Ostrzeżeń: 0
Postów: 190
Data rejestracji: 30.09.12
Medale:
Brak

Potteromaniacy.... no to nie jest to samo co kiedyś, prawda? Teraz są fani zwani Beliebers (od DŻASTINA) i Directioners (od ONE DIRECTION).
Ale sądzę że pamięć będzie cały czas i jeżeli będziemy się lączyć dzieki takim stronom jak ta, to to wszystko co nas otaczało związane z Harry'm Potter'em nie zniknie. Wierni fani HP nigdy nie znikną i będą długo długo długo i o jeden dzień dłużej ;P
tylko musimy w to sami wierzyć i tego chcieć

AVE VOLDI <3
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2013 20:39
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Ja dopiero w tym roku zarejestrowałam się na Hogsmeade, to najlepszy dowód na to, że "iskra", o której pisze Gladus93 we mnie też nie zgasła Oczko Jest w "Potterze" coś, co sprawia, że wracam do niego co jakiś czas, myślę, że jeszcze nie raz i nie dwa go przeczytam. Czytałam w życiu dużo fajnych książek, ale bohaterowie z HP byli ze mną (wiem, brzmi górnolotnie) na tyle długo i na tyle dobrze mogłam ich poznać, że stali się jakby drugą rzeczywistością, do której fajnie od czasu do czasu wrócić. Nie wiem, czy kiedyś mi się to znudzi - być może tak. Ale kiedy ktoś mnie prosi o pożyczenie jakiejś książki, bez wahania proponuję "Harry'ego Pottera i Kamień Filozoficzny".
Co do zanikającej potteromanii - jasne, że ona nie funkcjonuje w takiej formie, jak jeszcze kilka lat temu. Teraz to już nie te same emocje, które towarzyszyły oczekiwaniu na kolejne tomy książki i części filmów (chociaż za tymi drugimi nigdy nie szalałam, ba - nawet nie wszystkie widziałam w całości), nie ma już w fanach sagi potrzeby dyskutowania, co może dziać się dalej, jakie tajemnice Rowling odkryje, albo jak filmowcy coś tam pokażą. Wszystko przemija, inne rzeczy są na topie. Ale HP zawsze będzie miał grono czytelników, których zafascynuje. Podobnie jak książki (to porównanie bardziej dla dziewcząt Oczko ) Małgorzaty Musierowicz, "Polyanna" albo "Ania z Zielonego Wzgórza" - nie ma masowych zachwytów i dyskusji na forach internetowych, ale w każdym kolejnym pokoleniu znajdują się wierne czytelniczki, które te historie zachwycą, chociaż minęło sporo lat od ich premier.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
`Czarodziejka F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2013 21:09
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11092
Ostrzeżeń: 0
Postów: 861
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal Medal Medal

Zgadzam się z Raven. To, że nie powstaną już kolejne części książki, czy filmów, nie oznacza, że świat wykreowany przez Rowling przestanie istnieć. Zawsze znajdzie się ktoś, kto choćby z ciekawości sięgnie po te książki.
Te książki już się zapisały w kanonie książek dziecięco - młodzieżowych i tak już pozostanie.
Ja przyznaję się bez bicia, że chociaż mam już 23 lata (od dwunastego roku życia jestem potteromaniaczką), to ten świat nadal mnie kręci. Co więcej - teraz, kiedy nie ma już "tego szału", staram się zdobyć jak najwięcej (książki, filmy, gadżety, wycinki z gazetRozbawiony). Potteromania jest nieuleczalną, przewlekłą chorobąxD
Jeśli ktoś ma ochotę, to staram się zachęcać ludzi do przeczytania choćby pierwszej części. Jak się nie spodoba, to trudno - nie każdy musi kochać HP.

Nie wydaje mi się, żeby za szybko mi przeszło. Potter to spora część mojego życia i całego dzieciństwa.
__________________

CRAZY WITCH TRIO!
Czarodziejka dark shadow Sailor Mars

Edytowane przez Czarodziejka dnia 24-06-2013 00:24
Wyślij prywatną wiadomość
~Clipsera00 F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2013 21:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 11
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 22.05.13
Medale:
Brak

Apropos książek, to ostatnio czytałam Basniobór 2 Jest super wciągająca. Super! Polecam. Nie idzie się oderwać. Ale HP raczej nie pobije, choć tamto miało pierwsze miejsce na liście bestellerów dla dzieci New York Taims'a. Ale jest jak jest. Żeby wiedzieć musisz sprawdzić... J.K.Rowling jeszcze nas czymś zaskoczy. Zobaczysz. To tylko kwestia czasu. Ale najlepsza jest siódma część HP.
My gadamy o książkach, a oni o meczu.... Obciach. Lubię Cię 'raven.
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2013 23:09
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Zarejestrowałem się tutaj troszkę pond pół roku temu a mam...26 lat. U mnie to się chyba nasila z wiekiem Oczko. Wiadomo, że nie ma już tak wielkiej pasji, zniecierpliwienia, oczekiwania na kolejne tomy, filmy itd. Nawet ostatnio przeczytałem pierwsze II części ( nawet ekranizację udało się obejrzeć Oczko ) więc podejrzewam, że HP nigdy mi się nie znudzi. Mimo upływu lat wciąż mnie zachwyca i sprawia, że nigdy nie mam dość.


__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~verbena92 F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2013 23:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 402
Ostrzeżeń: 0
Postów: 190
Data rejestracji: 30.09.12
Medale:
Brak

ja mam 21 i ze mną też gorzej z tą potteromanią
I want more more and more Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~dastanblack3000 F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 25-06-2013 14:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1481
Ostrzeżeń: 0
Postów: 435
Data rejestracji: 29.05.11
Medale:
Brak

Harry Potter nadal jest i będzie w książkach, filmach, grach , ale przede wszystkim w naszych sercach. Dla mnie ta historia trwa i nigdy się nie skończy. Moja potteromania trochę osłabła. Nie czytam już cały czas w kółko książek z tej serii i nie mam już aż tak wielkiego bzika na tym punkcie. Mimo to nadal jestem mega fanem i żeby nie zapomnieć chcę się zaopatrzyć prócz książek w jakiś dobry gadżet z filmu... tatuaż był by dobrym pomysłem dlatego tylko zachęcam!!! Cały czas wracam do filmów, a pierwszą obowiązkową książką jakie moje dzieci będą mieli przeczytać będzie oczywiście Harry Potter. Może kiedyś nakręcą jeszcze raz wszystkie filmy Uśmiech Na pewno nie przebiją tych z naszych czasów, ale na pewną ożywią fazę na Harrego. Po Ostatnim filmie o Harrym wpadłem w coś w rodzaju depresji Smutny Ale po jakimś czasie się z tego podniosłem. Jest wiele innych książek i filmów które warto obejrzeć i którymi warto zapełnić pustkę po Harrym. Zdecydowanie polecam Igrzyska Śmierci polubiłem je prawie tak samo jak Harrego. Uśmiech
__________________
Walking on air


;>
Wyślij prywatną wiadomość
~mionka99 F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 25-06-2013 16:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Charłak
Punktów: 5
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 25.06.13
Medale:
Brak

uwielbiam te książki. mogłabym je czytac non_stop. nigdy mi sie nie znudza. najlepiej by było gdyby jego historia w_ogóle sie nie konczyła, ale cały czas trwała...
__________________
mionkaKotecek

Edytowane przez mooll dnia 25-06-2013 19:47
Wyślij prywatną wiadomość
~ulka_black_potter F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 26-06-2013 14:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 322
Ostrzeżeń: 0
Postów: 26
Data rejestracji: 26.06.13
Medale:
Brak

Mam tak samo jak Gladus, Harry ciągle we mnie siedzi, ale zgasła ta iskierka... Kiedyś potrafiłam przeczytać serię kilkanaście razy z rzędu, a teraz... większość ważnieszych fragmentów potrafię mniej więcej zacytować z pamięci. Nie ma juz tej radochy z czytania co kiedyś, gdzie co rusz wyłapywało się jakieś nowe fakty, błędy i takie tam.

HP jednak zawsze będzie siedziało w moim serduchu, dlatego też tu przybyłam (na tę stronę). Przeczytałam o Hogs na innej fanowskiej stronce i postanowiłam sprawdzić czy tu jeszcze jacyś potteromaniacy się trzymają: >
Wyślij prywatną wiadomość
~ms_seavales F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 26-06-2013 14:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 109
Ostrzeżeń: 0
Postów: 29
Data rejestracji: 20.11.12
Medale:
Brak

Mi się wydaje, że zwłaszcza dla tych, którzy z HP dorastali, którzy w tamtym okresie, kiedy wychodziły kolejne tomy zafascynowali się tą serią będzie to zawsze nieodłączna część ich życia. Ja mam obecnie 21 lat, a moja fascynacja światem HP raczej rośnie niż maleje!

Co do tatuażu, to też rozważam zrobienie sobie czegoś związanego z tematem. To znaczy jest to jedna z opcji, bo póki co mam już jeden tatuaż, ale muszę przyznać, ze chodziło mi po głowie, żeby kolejnym był napis "mischief managed", może na nadgarstku...
__________________
We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are.
Wyślij prywatną wiadomość
~Pyszczek08 F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 07-07-2013 20:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 44
Ostrzeżeń: 0
Postów: 20
Data rejestracji: 07.07.13
Medale:
Brak

Myślę że potteromania nigdy się nie znudzi no bo jakRozbawiony a nawet jeśli ktoś przestanie być fanem Harry'ego to przecież nadal są książki i filmy-wciąż będą rosnąć potteromaniaki Uśmiech i dobrze Rozbawiony
__________________
PyszczekOczko

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I od wyniosłości Gryfonów
CHROŃ NAS Ravenclawie !
Wyślij prywatną wiadomość
~Instrum Manga F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 30-07-2013 21:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 66
Ostrzeżeń: 0
Postów: 86
Data rejestracji: 28.07.13
Medale:
Brak

Mimo że rzeczywiście "faza" na Harrego Pottera powoli zanika u mnie jest to wciąż ten sam dreszcz co w dzieciństwie. Za każdym razem kiedy zabieram się do oglądania którejś z części, oglądam ją z takimi samymi emocjami i zainteresowaniem jak za pierwszym razem. Jestem wielką fanką tej serii, potrafię powiedzieć dialogi po kolei, z każdej części od początku do końca filmu xD. Moje całe dzieciństwo to Harry Potter i swoje dzieci w przyszłości też zamierzam wychować na cudownym świecie magiiOczko Myślę o zrobieniu sobie tatuażu z jakimś motywem magicznym, ale to decyzja na całe życie więc muszę to dobrze przemyślećUśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Miecio F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 30-07-2013 23:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 147
Ostrzeżeń: 0
Postów: 54
Data rejestracji: 25.12.12
Medale:
Brak

Mi za "Chwilę" stuknie ćwierć wieku, ale to nie zmienia faktu, że nadal gdzieś tam trzymam iskrę fascynacji z dawnych lat=) Chyba w 2002/03 roku pierwszy raz sięgnąłem po książkę i tak już zostało.
Mimo tego, że teraz wiodę całkowicie dorosłe życie, to czasami noszę barwy Gryffindoru... Oczko
__________________
24.media.tumblr.com/tumblr_ld4x56KMAm1qbryyno1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Kadmus Peverel F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 31-07-2013 09:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Goblin
Punktów: 27
Ostrzeżeń: 1
Postów: 63
Data rejestracji: 30.07.13
Medale:
Brak

Jestem w 6 klasie i po za mną nikt nie czyta książek tylko filmy . Chociaż niedawno wszystkie części książki są w bibliotece . I spodziewam się że za 5-10 lat część 1 i 3 będą lekturami szkolnymi
Wyślij prywatną wiadomość
~Anna Renner F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 31-07-2013 09:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Charłak
Punktów: 5
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 31.07.13
Medale:
Brak

jestem w połowie nauki w technikum. gdy moi znajomi słyszą: 'Harry Potter' wybuchają śmiechem, przez co ja zaczęłam podchodzić do niech sceptycznie. nadal jestem zafascynowana twórczością J.K. Rowling i nie widzę swojego zycia bez wrócenia do którejś z książek, obejrzenia filmu, bądź przeczytania jakiegoś opowiadania FF Tooth
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT