Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 263
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Hobby
»»» Jazda konna
Drukuj temat · Jazda konna
~Marti F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 13-10-2008 18:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 52
Ostrzeżeń: 1
Postów: 8
Data rejestracji: 04.10.08
Medale:
Brak

Ja lubię jeźdźić konno.Czy są tu tacy którzy maja podobna pasję?
__________________
Metal jest bogiem, koncert nałogiem, perkusja zabawa, Iron Maiden podstawą.
Wyślij prywatną wiadomość
~Irreplaceable_ F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 13-10-2008 21:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2090
Ostrzeżeń: 1
Postów: 394
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Kiedyś, nawet nie całkiem rok temu, koleżanka namawiała mnie na to, żebym razem z nią się wybrała na próbną jazdę konną do pobliskiej stadniny koni. W związku z tym, że zabardzo to ja nie mogłam jechać (coś mi wypadło) po prostu nie poszłam. I teraz wiem, że dużo, ale to dużo straciłam. Mogłam jechać, wieem ^^ . Podobno było tak fajnie, ze dużo osób tam chodziło, praktycznie to koni mogło zbraknąć ^^. Ale szczerze mówiąc to mi jakoś już nie ciągnie ta zabawa z końmi. Wolę czasem pospędzać czas z przyjaciółmi ;p
Wyślij prywatną wiadomość
~Cee F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 13-10-2008 21:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Eee... ja niestety nie jestem stworzona do jazdy konnej. Moje krocze nie wytrzymuje tego podskakiwania. Rozbawiony Ale lekki pasaż może być, od tego nie cierpię na żadne schorzenia, związane z ujeżdżaniem. ^^

Edytowane przez Cee dnia 03-11-2008 21:14
Wyślij prywatną wiadomość
~Chichuana F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 13-10-2008 22:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1265
Ostrzeżeń: 0
Postów: 187
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Jazda konna i ja to dwa inne światy! Oczko Może to zabrzmi śmiesznie, ale nawet po krótkiej jeździe na koniu miałam zakwasy na wewnętrznej stronie ud. Wole inne sporty.
Ale oczywiście podziwiam jeźdźców, oglądałam na olimpiadzie i niektóre przejazdy były imponujące!
__________________
Profil jest już nieużywany. Nadal jestem wielką fanką HP, ale wyrosłam już z portali fanowskich.

Polecam "A Very Potter Miusical" i "A Very Potter Sequel" wyprodukowane przez StarKid. Aż szkoda, że w Polsce są tak mało popularni! Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Gaga F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 13-10-2008 23:12
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 738
Ostrzeżeń: 1
Postów: 286
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Kiedyś się jeździło ^.^. Kiedyś. Teraz to narzekam na brak czasu i chęci.
Bardzo lubiłam konie, wręcz codziennie chciałam na tory chodzic, ale obecnie sobie odpuściłam. Już mnie nie ciągnie.
Moje krocze nie wytrzymuje tego podskakiwania. Rozbawiony

Dokładnie ! ;ddd. I między innymi dlatego już zrezygnowałam. Pamietam raz po dośc długiej jeździe, w następny dzień ruszyc z łóżka sie nie mogłam, bo miałam takie zakwasy X.x
Wyślij prywatną wiadomość
~Cherry F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 11-11-2008 20:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1153
Ostrzeżeń: 2
Postów: 241
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

A ja nigdy nie jechałam na koniu, jakoś nie było okazji, albo ja nie chciałam, nie wiem. Może kiedyś spróbuję, chociaż za bardzo mnie do tego nie ciągnie. W ogóle jeśli chodzi o sport to ja dziękuje, taka łamaga ze mnie, że pewnie przy pierwszym lepszym podskoku zleciałabym z tego konia.
No cóż, pozostaje mi tylko podziwiwać umiejętności innych. ; o
__________________
There is something
I see in you
It might kill me
I want it to be true
<3
Wyślij prywatną wiadomość
~Blair F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 11-11-2008 20:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Redaktor Żonglera
Punktów: 1008
Ostrzeżeń: 0
Postów: 259
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Kiedyś byłam na takich koloniach, gdzie praktycznie tylko jeździło się konno. Więc byłam pewna, że to moja pasja, hobby na zawsze, etc. Ale wróciłam do domu i oczywiście znając mój słomiany zapał zapomniałam o tym po niecałym tygodniu. ^^
__________________
Nie zależy mi na pieniądzach i na sławie, chcę być tylko doskonała.
Marilyn Monroe.

i40.tinypic.com/10oierr.gif

Edytowane przez Blair dnia 11-11-2008 20:49
Wyślij prywatną wiadomość
N
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 06-01-2009 12:04
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Nigdy nie jeździłem konno Język. W ogóle ja to mam jakiś taki wstręt do koni... nie że jakaś fobia, nie boję się ich...ale jakoś tak mnie odrzucają xD. Kiedyś u mnie w mieście nad Wisłą, na błoniach byli faceci przebrani za rycerzy i można było posiedzieć na koniku xD , albo przejechać się ( to jest siedzisz na konia a facet ze sznurkiem prowadzi xD). Nie znoszę koni xD. Są takie dziwne Rozbawiony. Poza tym śmierdzą xD. Wiem, mam z garem trochę ^^.
Wyślij prywatną wiadomość
!Alae F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2009 21:54
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2495
Ostrzeżeń: 1
Postów: 421
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Jazda konna to jedno z niewielu zainteresowań, których naprawdę mi szkoda. Znaczy się szkoda, że nie mogę kontynuować nauki, bo swojego czasu jeździłam w szkole w moim mieście. Jakieś trzy, cztery lat temu. Potem szkółkę zamknęli. A teraz mieszkam w internacie, a po szkole ledwo mam czas na życie prywatne i chwilę odpoczynku.

Jednak nadal mam do tego sportu sentyment. Generalnie nie przepadam za zwierzętami (nie licząc kotów, które uwielbiam), ale praca z końmi naprawdę daje satysfakcję, gdy widzi się jak koń zaczyna z tobą współpracować. Ja trenowałam na przepięknym Bursztynie, którego bardzo lubiłam, niestety bez wzajemności. Oj, nieraz się spadło.
Piękne czasy.

__________________
Czyś ty do reszty skwestorzył?
Wyślij prywatną wiadomość
~Tromedlov F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 11-03-2009 21:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 183
Ostrzeżeń: 0
Postów: 42
Data rejestracji: 23.02.09
Medale:
Brak

Konno, jeżdżę od trzech lat. Nie jest to długi czas, ale zdecydowanie wystarczający, żeby całkowicie się w tym zatracić. Uważam ten sport za najpiękniejszy jaki znam. To nie tylko fizyczny wysiłek, ale też magiczny kontakt ze zwierzęciem. Obcowanie z końmi daje mi niesamowitą radość. Najpiękniejsze jest jednak to, że serce, które wlewasz we wszystkie czynności - nie spotyka się z martwym przedmiotem, a z żywym stworzeniem, które się odwdzięcza.

Alae napisał/a:
praca z końmi naprawdę daje satysfakcję, gdy widzi się jak koń zaczyna z tobą współpracować.


Bezcenne. Zdecydowanie. ; - )
Wyślij prywatną wiadomość
~Harry_ F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 11-03-2009 22:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 502
Ostrzeżeń: 1
Postów: 118
Data rejestracji: 10.03.09
Medale:
Brak

Kiedyś jeździłem konno było cudnie. Lubiłem opiekować się końmi u wujka w stadninie. Było tam osiem koni każdy był szybki, sprytny i do tego piękny. Najbardziej przypadły mi do gustu dwa konie: czarny i biały Uśmiech Były cudne i zawsze zadbane.

Moim zdaniem cudnie jest jeździć konno, lecz teraz przestałem.
__________________
"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony."
"Jeśli chcesz poznać człowieka, dowiedz się, jak traktuje swoich podwładnych, a nie równych sobie."

fc07.deviantart.net/fs46/f/2009/197/c/c/Dark_Mark_animation_by_andrei1015.gif

Edytowane przez Alae dnia 11-03-2009 22:26
Wyślij prywatną wiadomość
~SeverusS F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 03-04-2009 20:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 407
Ostrzeżeń: 1
Postów: 128
Data rejestracji: 29.03.09
Medale:
Brak

Od najmłodszych lat bardzo lubiłam konie, do tej pory mam ich figurek dość pokaźną sumkę. Jazda konna coś coś wspaniałego, w siodle czuje się wolna od wszystkiego, ale niestety nie dane mi jest to podziwiać często.
__________________
- Szpiegowałem dla ciebie, kłamałem dla ciebie, dla ciebie stawiałem się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Wszytko po to, by, jak przypuszczałem, zachować syna Lily przy życiu. A teraz mi mówisz, ze hodowałeś go jak świnie na rzeź...
- To poruszające, Severusie - powiedział Dumbledore poważnie. - W końcu dorosłeś na tyle, żeby się nim przejąć?
- Nim? - krzyknął Snape. - ExPecto Patronum!
Z końca jego różdżki wypłynęła srebrna łania. Wylądowała na podłodze gabinetu, przeskoczyła raz przez gabinet i wyleciała przez okno. Dumbledore patrzył jak odlatuje. Kiedy jej srebrny blask zniknął w oddali, odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
- Po tak długim czasie?
- Zawsze. [...]
Wyślij prywatną wiadomość
~Lilly Luna Potter F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 19-05-2009 18:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 772
Ostrzeżeń: 0
Postów: 252
Data rejestracji: 07.01.09
Medale:
Brak

Jazda konna?? Super!! Tylko gdybym umiała jeździć...To znaczy kiedyś się trochę uczyłam i bym chciała kontynuować...Rozbawiony Od bardzo dawna podobały mi się konie, bo to piękne zwierzęta!! Rozbawiony Zostało mi do dzisiaj...
__________________
...:::Ja nie szukam żadnych kłopotów.
To kłopoty zwykle znajdują mnie:::...


Pozdrowienia!! W szczegolnosci dla drogi Gościu
¤Lilly Luna Potter¤
Wyślij prywatną wiadomość
~Ariana Malfoy F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 19-05-2009 19:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1014
Ostrzeżeń: 1
Postów: 266
Data rejestracji: 04.01.09
Medale:
Brak

Jeździłam kiedyś konno. Uwielbiałam to. Ale to było już BARDZO dawno temu i już tego nie robię. Niestety jazda konna należy do sportów gdzie aby je uprawiać potrzebny jest zasobny portfel. I dla tego nie jeżdżę. Mam za to znajomą która jeździ i kiedyś mnie namawiała na przejażdżkę ale nie skorzystałam też.
__________________
PEOPLE LIKE YOU, ARE THE REASON PEOPLE LIKE ME. KILL PEOPLE
<><><><><><><><><><><><><>
Kiedy palec wskazuje niebo, głupiec patrzy na palec..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ej drogi Gościu pozdrawiam Cię Oczko A w szczególności pozdrawiam: Ami,
Lilly Luna Potter, Krzywołap 21, Emily Riddle, FeltonLover, Karola_94 Rozbawiony

^^^
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów,
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!
...........................

___________
Ludzie od czasu, do czasu potykają się o prawdę,
ale większość z nich podnosi się i pędzi jakby nic się nie stało.

[ Winston Churchill ]
_._._._._._._.
Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
(...)

-Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
(...)

-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
(...)

-Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.

[img]img232.imageshack.us/img232/7993/rtamichaeljackson726489.gif[/img]
[img]img517.imageshack.us/img517/1659/1134425189fslytherinyy3.th.jpg[/img]img5.imageshack.us/img5/6710/herbslythpj5.gifimg525.imageshack.us/img525/6458/9444489.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Domaa F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 10-07-2009 11:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 881
Ostrzeżeń: 1
Postów: 207
Data rejestracji: 28.06.09
Medale:
Brak

Nie znoszę koni xD. Są takie dziwne Rozbawiony. Poza tym śmierdzą xD.


Konie w ogóle nie śmierdzą przynajmniej według mnie jak się spędza z nimi dużo czasu to tego w ogóle nie czuć, a już na pewno nie jak się siedzi w siodle. Co do koni to kocham ! Jeżdżę konno mi się to strasznie podoba, uwielbiam to robić. Stęp, kłus, galop super ;d na szczęście w galopie jeszcze nie spadłam co mnie cieszy heheh. Strasznie lubię także kłus anglezowanie jest fajne, a stęp też jest super. Jeżdżąc konno strasznie pokochałam konie. Lubię z nimi przebywać, nawet przyjeżdżałam pomagać przy nich i przy jazdach, strasznie to lubię. Zamierzam po gimnazjum iść do jakiejś szkoły z profilem konnym. Jutro najprawdopodobniej jadę w teren, fajnie jest w terenie jeszcze lepiej niż na maneżu, ostatnio jak jechałam koń odwrócił do mnie głowę aż go nie po klępie wyglądał strasznie fajnie. Konie są słodziutkie.
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 27-07-2009 19:12
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Kiedyś dziadek na wsi miał konia to i ja oczywiście miałam świra na jego punkcie. No i nie obeszło się bez jazdy, najpierw to razem z mamą jeździłam a potem sama próbowałam, ale z czasem dziadek konia sprzedał i się skończyło. Potem jednak chodziłam do szkółki jeździeckiej a i z czasem miałam coraz mnie czasu (szkoła itp.) i musiałam zrezygnować a szkoda bo ja konie bardzo lubię. Może w najbliższym czasie znów się zapisze do takie szkółki ale tylko na sierpień. A co do bólu krocza, to da się wytrzymać jak już się przyzwyczai.
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~Ann F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 27-07-2009 20:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 453
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Tak naprawdę to na koniu siedziałam zaledwie parę razy w życiu. Lubię te zwierzęta lecz nigdy nie miałam w sobie wystarczająco dużo samozaparcia aby się zmobilizować i zacząć naukę. Obecnie naukę jazdy konnej planuje rozpocząć moja siostra, a ja postanowiłam się przyglądać. Mam już aż za nadto dodatkowych zajęć i pasji w związku z czym podczas roku szkolnego nie miałabym czasu. Może jednak kiedyś w przyszłości uda mi się wziąć lekcje.
__________________
"Music the great communicator..."
Wyślij prywatną wiadomość
~Crima F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 05-09-2009 14:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 685
Ostrzeżeń: 0
Postów: 217
Data rejestracji: 30.07.09
Medale:
Brak

Konie? Wolę koty, no ale na kotach jeździć nie można..
W każdym razie dosiadałam konia tylko kilka razy, i za każdym razem strasznie się bałam, ze to coś zaraz mnie z siebie zrzuci, albo tym konikiem prześmiardnę.. ;o To chyba nie dla mnie, ale za to moja koleżanka uwielbia konie i na nich jeździ. (;
__________________
I' m so happy, cause today I found my friends. They' re in my head.
- Kurt Cobain.
www.crima.fbl.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Madwoman F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 30-12-2009 14:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 482
Ostrzeżeń: 0
Postów: 126
Data rejestracji: 26.11.09
Medale:
Brak

Kocham jazdę konną. To uczucie gdy wiatr rozwiewa włosy - bezcenne. Kiedyś jeździłam konno u mojego sąsiada z naprzeciwka, niestety teraz już tego nie robię, ale strasznie chciałabym znów pojeździć, ale faktycznie zasobny portfel by się przydał.;(
__________________
Never fear shadows, for shadows only mean there is a light shining somewhere near
***
Witaj, drogi Gościu pozdrawiam cię serdecznie!
Wyślij prywatną wiadomość
~Loonyy F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 19-03-2010 15:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1752
Ostrzeżeń: 3
Postów: 419
Data rejestracji: 18.03.10
Medale:
Brak

Ja uwielbiam jeździć konno. Uwielbiam konie i w ogóle wszystkie zwierzęta. Nigdy nie zapomnę mojego pierwszego galopu :D Moja pani instruktorka wtedy powiedziała: No to spróbuj zagalopować.
A ja na to: Co? Teraz? Może na następnej jeździe?
Ale pani powiedziała, że teraz, no i trzeba było zagalopować. A jak się wtedy bałam! :D
__________________
Nigdy nie mogłam pogodzić się z kreowaniem mnie na symbol seksu. Z seksu uczyniono przedmiot. Nienawidzę myśli, że mam być przedmiotem.
Bóg umiera jeśli go nie kochamy, ale ja nie umarłam, choć nikt mnie nie kochał.
www.photoblog.pl/loonyy Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT