Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 259
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Sport
»»» Igrzyska Olimpijskie - Soczi 2014
Drukuj temat · Igrzyska Olimpijskie - Soczi 2014
~raven F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 09-02-2014 14:10
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

7 lutego rozpoczęły się Igrzyska Olimpijskie w Soczi, przyda się więc chyba odpowiedni temat, w którym będzie można na bieżąco komentować sportowe zmagania Uśmiech

Za nami już ceremonia otwarcia, treningi oraz pierwsze oficjalne zawody, na których rozdano 24 medale.
Co myślicie o zorganizowaniu IO w Rosji? Jak oceniacie wszystkie wpadki organizatorów? Które dyscypliny najbardziej Was interesują? Staracie się śledzić relacje z igrzysk? Jak oceniacie szanse Polaków na zdobycie medali olimpijskich? Której (poza polską albo oprócz polskiej) reprezentacji i jakim sportowcom szczególnie kibicujecie? No i oczywiście, komentujcie wydarzenia na bieżąco, jak już Wam się zdarzy coś obejrzeć Uśmiech


***
Niestety, jeszcze nie miałam okazji za bardzo wdrożyć się w igrzyska, bo połowę piątku i sobotę spędziłam głównie w pociągach i autobusach. Ominęły mnie więc treningi skoczków (a nie ukrywam, że właśnie ta dyscyplina najbardziej mnie interesuje) i pierwszy występ Justyny Kowalczyk. Za to już kilka razy zdążyłam się wkurzyć, tudzież zasmucić - to 6. miejsce Justyny to jednak nie jest powód do radości (szacun, że walczy mimo kontuzji!), no i upadek Roberta Kranjca, który może... nie, tfu, tfu, mam nadzieję, że wróci na drużynówkę i Słoweńcy zawalczą o medal Uśmiech
Od dziecka lubiłam biathlon, więc po ogarnięciu tabelki z terminarzem, postaram się obejrzeć jakiś konkurs tej dyscypliny. Oprócz tego starty Polaków w biegach narciarskich, obowiązkowo skoki, łyżwiarstwo figurowe (ja chcę Lambiela!!! Pretensja ) i curling Uśmiech Jeśli chodzi o sam curling, to co prawda niespecjalnie mnie interesuje, kto tam w ogóle startuje, ale szybko "przywiązuję się" do zawodników, których rywalizację zdarza mi się oglądać, może więc tym razem też znajdę sobie jakichś ulubieńców Uśmiech tzn tradycyjnie będę kibicować Norwegom, a poza tym...to się zobaczy. Szkoda, że TVP nie zdecydowała się na transmitowanie zawodów curlingowych na żywo, trzeba będzie urządzić polowanie na jakieś strzępy relacji.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 09-02-2014 15:08
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Co myślicie o zorganizowaniu IO w Rosji?


Bardzo dobry pomysł. Prezydent Putin, i w ogóle cały sztab stanął na wysokości zadania. Piękna oprawa, cudne otwarcie. Rosja kraj jak każdy inny, a nawet pod wieloma względami lepszy od tych 'zachodnich', które czeka wymarcie. Im dalej na wschód tym wartości rodzinne silniejsze. Jestem całym sercem za.

A co do samych igrzysk zimowych, to dla mnie to tak nudne widowisko, że poza skokami narciarskimi nic nie oglądam. Biegów w ogóle, jakiś dziwaczny curling odpada, podobnie saneczkarstwo, snowboard i hokej na ludzie. Zimowe sport strasznie mnie nudzą jak wspomniałem wcześniej. O ile jeszcze letnie mogą być ( piłka nożna, koszykówka, zapasy, judo, siatka, ), to te 'zimne IO' uważam za mało interesujące, i trochę stratę czasu. ( jak dla mnie ). Skoki oglądam, ale nic poza tym. Dużo szumu, a potem szybkie zapomnienie. Jakby nie były organizowane, to też uważam, że świat by się nie zawalił. Ja bynajmniej nie mam czym się pasjonować. Równie dobrze mógłbym zachwycać się patrzeniem w pusty ekran TV.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png

Edytowane przez mniszek_pospolity dnia 09-02-2014 15:10
Wyślij prywatną wiadomość
`Czarodziejka F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 09-02-2014 21:27
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11092
Ostrzeżeń: 0
Postów: 861
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal Medal Medal

Ja tam nie będę oglądała tych zawodów, bo mówiąc szczerze, wcale mnie to nie interesuje. O ogóle dyscypliny zimowe nigdy mnie specjalnie nie kręciły. Bardziej interesują mnie Igrzyska letnie (szczególnie wioślarstwo, lekka atletyka czy jeździectwo).

Oczywiście kibicuję naszym zawodnikom (w duchu), ale nie wpadam w zachwyt za każdym razem, kiedy nasi osiągają sukcesy. Wspaniale, że się im powodzi, ale co mi to tego? Ja z tego powodu nie stanę się mądrzejsza.Rozbawiony Ale, żeby nie było, że jestem kompletną ignorantką, to powiem, że ewentualnie luknę, co się w skokach dzieje. I tyle. Kowalczyk też mnie nie interesuje. Niech sobie biega i zdobywa medale.

Igrzyska organizowane są w Rosji? Niech będzie! Wpadki organizatorów? Zdarzają się. Gdyby nie trąbili tyle o tym, to nawet nie wiedziałabym, kiedy dokładnie się zaczęły. Ale jestem za tym, żeby nasi zdobili medale, nie ważne jakie.

Edit: No i Stoch zdobył złoto! Nawet ja się dowiedziałam (jakby o tym nie trąbili wszędzie).

Edit 2: No dobra, przyznaję! Wzruszyłam się, kiedy w Soczi właśnie zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Oby to nie był ostatni raz na tych igrzyskach.
__________________

CRAZY WITCH TRIO!
Czarodziejka dark shadow Sailor Mars

Edytowane przez Czarodziejka dnia 10-02-2014 17:39
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 13-02-2014 13:11
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

No i mamy kolejny medal Jupi!
Co prawda biegu samego nie widziałam, trzeba było trochę popracować Oczko, dotarłam do domu dopiero na wypowiedź Justyny już po samym starcie. I powiedzieć muszę, że zupełnie inaczej spojrzałam na tę kobietę. Zawsze wydawało mi się, że gwiazdorzy. Mimo, że starała się sprawiać wrażenie sympatycznej, uśmiech nie schodził jej z ust, to jednak jej ton miał taką dziwną manierę, która nieco odrzucała. A uśmiech wydawał mi się raczej wymuszony. Dzisiaj pierwszy raz od bardzo dawna zauważyłam u niej autentyczność. Radość połączoną ze wzruszeniem, nie potrafiła ukryć łez. Widać, że ten medal kosztował ją więcej niż ten sprzed 4 lat i chyba więcej dla niej znaczy. Szacun, że startowała mimo kontuzji i wygrała po prostu z klasą.

Co do samej Rosji. Czytałam opinię, że podczas wyborów miasta-gospodarza Igrzysk Olimpijskich, nie zabrakło Putina, nie zabrakło kawioru, za to zabrakło zdrowego rozsądku. Pomijam politykę, chociaż przeciwna jestem takiemu "nagradzaniu" państw, w których łamie się podstawowe prawa człowieka. Ale w czym Rosja gorsza od Stanów Zjednoczonych pod tym względem? Chodzi mi więc o coś innego: Rosja to ogromny i piękny kraj. Zajmuje ogromną przestrzeń na dwóch kontynentach (są tak duzi, że nawet bez mrugnięcia okiem chętnie "oddali" nam Obwód Kaliningradzki Rozbawiony ), od Morza Czarnego po mroźną Syberię. Skoro Rosja jest znana z tego, że tam tak zimno, to niech mi ktoś wyjaśni, po kiego wuja robić Zimowe Igrzyska Olimpijskie w nadmorskim kurorcie, w którym MUSIANO spodziewać się dodatnich temperatur? Zważywszy na to, że areny olimpijskie, hotele, wioska były stawiane od podstaw, można było to zrobić na północy, bez niepotrzebnego narażania zdrowia sportowców. Już nie chodzi o to, że narciarze narzekają na trudne warunki, ale tylu upadków, ile już miało miejsce, nie było chyba jeszcze na żadnej poważnej imprezie. I to nie wina sportowców, bo upadali też najlepsi. No i tych wpadek nie można pominąć. Niedokończone hotele, place pudowy, syf... Ale fakt, zdarza się najlepszym.

Podsumowując - Rosja (ewentualnie) tak, ale nie Soczi. To teraz pójdę wypić herbatkę w moim kubeczku z Soczi hjehje...
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.

Edytowane przez raven dnia 13-02-2014 13:12
Wyślij prywatną wiadomość
~Seszen202 F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 13-02-2014 17:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 289
Ostrzeżeń: 0
Postów: 99
Data rejestracji: 21.09.13
Medale:
Brak

Cóż... Niektórzy przesadzają.Co z tego,że nie wypaliło ze śnieżynką?Tu w końcu chodzi o sport!
Szczerze się przyznam,że nie jestem fanatyczką sportu,ale sporty zimowe lubiłam od małego.Tak więc obowiązkowo oglądam łyżwiarstwo figurowe,biathlon i biegi narciarskie.Jednak moim największym bzikiem są skoki narciarskie.Chociaż cieszyłam się dzisiaj z medalu naszej królowej śniegu,Justyny nic nie mogło się równać z radością po zwycięstwie Kamila Stocha.Skoki rządzą!
Wracając do opinii samych igrzysk to pomimo kilku wpadek,nie muszę mówić jakich,nie jest aż tak tragicznie,choć mogłoby być o wiele lepiej.
__________________
- Dzień dobry - rzekł Mały Książę.

- Dzień dobry - odparł Kupiec.

Kupiec ten sprzedawał udoskonalone pigułki zaspokajające pragnienie. Połknięcie jednej na tydzień wystarcza, aby nie chciało się pić.

- Po co to sprzedajesz? - spytał Mały Książę.

- To wielka oszczędność czasu - odpowiedział Kupiec. - Zostało to obliczone przez specjalistów. Tygodniowo oszczędza się pięćdziesiąt trzy minuty.

- A co się robi z pięćdziesięcioma trzema minutami?

- To, co się chce...

"Gdybym miał pięćdziesiąt trzy minuty czasu - powiedział sobie Mały Książę - poszedłbym powolutku w kierunku studni..."

Antoine de Saint-Exupery Mały książę

Pozdrawiam wszystkich.Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Faria7 F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 14-02-2014 10:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2652
Ostrzeżeń: 2
Postów: 582
Data rejestracji: 10.06.11
Medale:
Brak

Nie jestem jakąś wielką fanką zimowych sportów, ale muszę przyznać, że tegoroczne otwarcie igrzysk zrobiło na mnie duże wrażenie. Misterne przygotowanie, piękne kostiumy, muzyka, tańce... a co do tej feralnej śnieżynki - to tylko jednorazowa wpadka, nie sądzę, aby to była jakaś wielka katastrofa.

Co do samych dyscyplin - oglądam biegi, skoki, czasem snowboard ( half pipe ), zdarzyło mi się także łyżwiarstwo figurowe. Hokej, curling, saneczkarstwo zupełnie mnie nie pociąga.

Na koniec - wielkie gratulacje dla Justyny i Kamila, to dopiero pierwszy tydzień, a już dwa złote medale! Uśmiech
__________________
38.media.tumblr.com/9067e1618b9a3845638175beea21f5b8/tumblr_n72qvlvMKI1tuwm3vo1_500.gif

24.media.tumblr.com/910bb60d3c67f346bd80379fbf2343bf/tumblr_n581fdpZ0J1qeijvdo2_250.gif

media.tumblr.com/cff6ef8e64712708def81c6bb4c0b62c/tumblr_inline_mjh4kwWLC31qdjtxa.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Lavenda1234 F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 15-02-2014 17:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 67
Ostrzeżeń: 0
Postów: 32
Data rejestracji: 20.08.11
Medale:
Brak

Mamy 3 złoty medal w łyżwiarstwie szybkim.
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 16-02-2014 01:53
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

I czwarty, i czwarty! Jeeeej <3
Fajowo, chociaż strasznie mi się ten konkurs skoków nie podobał. Odległe miejsca zawodników z czołówki PŚ, zepchnięcie Freunda na czwarte miejsce przez nielubianego (to mało powiedziane) przeze mnie Prevca... I tylko 2 powody do radości (za to jakiej Rozbawiony ) - złoto Kamila i srebro Noriakiego <3 oglądałam ten konkurs w barze w Poznaniu, generalnie hałas nieznośny wręcz, gwar rozmów, tłukące się szkło. Ale podczas drugiego skoku Kasaiego ktoś wrzasnął "CICHO!", nagle cisza wręcz przejmująca. Nie wiem czy bardziej mnie ucieszył wtedy rezultat Japończyka, czy reakcja ludzi zgromadzonych w barze - wrzask radości, jakby to Polak odniósł sukces. Super, na taką reakcję kibiców na całym świecie może liczyć bardzo niewielu sportowców. No, a przy skoku Stocha to już w ogóle szał.
Startu Bródki nie widziałam, siedziałam akurat w pociągu, bez wifi, nawet telefonowy net nie działał Smutny zadziałały dopiero smsy od znajomych i rodziny, że mamy medal. No cóż, trochę szkoda, że nie widziałam, ale ważne, że jest kolejne ZŁOTO Rozbawiony
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
~marcelinawampir F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 16-02-2014 15:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 40
Ostrzeżeń: 0
Postów: 27
Data rejestracji: 24.01.14
Medale:
Brak

oglądałam wczoraj skoki Kamil rządzi!!!
__________________
marta Dowcipniś
pozdrawiam MarynięJęzyk
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 17-02-2014 14:33
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Takie coś wynalazłem :
Komentator norweskiej telewizji NRK, Arne Scheie uważa, że błędy organizatorów odebrały Andersowi Bardalowi szansę na zdobycie olimpijskiego medalu. - Zawody powinny zostać przerwane - stwierdził dziennikarz, odnosząc się do trudnych warunków atmosferycznych w pierwszej serii.


No i proszę...Nie tylko okropny Pointer wścieka się jak nie idzie po jego myśli. Norwegowie też nie potrafią pogodzić się z porażką. Zawody przerwać, bo Bardal nie zdobył medalu, żałosne.
Może pokażą coś w drużynówce, bo ten jeden brąz to jest dużo poniżej oczekiwań moim zdaniem. Cieszy medal 'dziadka' Japończyka - zasłużył bez dwóch zdań. Podobnie zresztą jak Kamil. Drużynówka już dziś...W sumie nie widzę zdecydowanego faworyta ( może Niemcy, Austria, Słowenia ).

Co z tą Polską ? ; ) - Mamy mistrza i dwóch solidnych ( Ziobro, Kot ), ale z 4 zawodnikiem jest problem. Nie ma co ukrywać, ale Żyła zawiódł na całej linii. Mam nadzieję, że odblokuje się jakoś, bo z takimi skokami jak do tej pory, to nie mamy co o medalu marzyć. Wszyscy muszą skoczyć bardzo dobrze, bo "przyzwoicie", to nam da 5,6 miejsce. I prawda jest taka, że to Murańka zamiast Żyły powinien jechać...

Pomijam politykę, chociaż przeciwna jestem takiemu "nagradzaniu" państw, w których łamie się podstawowe prawa człowieka.


Jakby były w Belgii, to też źle, bo tam eutanazja dzieci obowiązuje np. i też ktoś mógłby się burzyć. Uważam, że IO w Soczi są naprawdę wzorcowo zorganizowane. I trzeba bardzo dużo złej woli, żeby nie zauważyć starań naszych sąsiadów. Nawet śmieszyły mnie te 'wyławiane skandale', bo cmentarz w pobliżu czegoś tam...To cmentarz mieli przenieść ?? ( u nas by tak zrobili ), szukanie wpadek na siłę, żal po prostu. Nie potrafimy się cieszyć, tylko wiecznie grymasić. . I media odgrywają tu zasadniczą rolę, bo zawsze będą szukać taniej sensacji...Niektórzy nawet kompromitują się porównując te IO do tych w Berlinie w 1936 r ( Putin = Hitler )...

a to "wywiad" z medalistą...


Kibice ze Stanów Zjednoczonych są oburzeni zachowaniem dziennikarki stacji NBC Christin Cooper, która w niedzielę przeprowadziła wywiad z brązowym medalistą w supergigancie Bode Millerem. Amerykanka pytała alpejczyka tak dogłębnie o jego zmarłego przed rokiem brata, że ten popłakał się przed kamerami i niemal zasłabł.


A IO idą swoim torem, Polska ma cztery złote medale, a osobiste sympatie do Putina nie mają tu nic do rzeczy.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png

Edytowane przez mniszek_pospolity dnia 17-02-2014 16:40
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 17-02-2014 18:02
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

No i proszę...Nie tylko okropny Pointer wścieka się jak nie idzie po jego myśli. Norwegowie też nie potrafią pogodzić się z porażką. Zawody przerwać, bo Bardal nie zdobył medalu, żałosne.

Jest różnica między komentarzem dziennikarza (ileż razy polskim komentatorom, dziennikarzom i kibicom zdarzało się wyrażać takie opinie, kiedy przez warunki Małysz miał gorszy wynik?), a zachowaniem trenera Austrii podczas tamtych zawodów. Nie chodzi o zdanie na jakiś temat (każdy może mieć inne), tylko zwykłą kulturę i przyzwoitość, których Pointnerowi zabrakło, oraz sposób wyrażania poglądów i wykorzystanie pozycji dla własnych celów. Nie oceniam tego w ten sposób dlatego, że Pointnera nie lubię, bo ceniłam go jako trenera. To, że nie kibicuję Austriakom i nie lubię połowy ich reprezentacji (bardzo lubię np. Loitzla i Koflera), nie oznacza, że nie potrafię docenić ich pozycji w tej dyscyplinie. Ale racjonalnie patrząc - Pointner zachował się jak kretyn i gbur, złamał wszelkie zasady fair play.
Poza tym, co do dziennikarza, był taki moment na skoczni, kiedy coś z warunkami było wybitnie nie tak. Dowodem na to są słabe skoki Morgensterna, Ammanna, Wellingera i właśnie Bardala, być może faktycznie zawody powinny być na moment przerwane. Nie znam szczegółów, oglądałam ten konkurs w barze i nie słyszałam komentarza, ale skoczkowie z czołówki PŚ jeden po drugim psuli swoje skoki, to nie przypadek.

Co z tą Polską ? ; ) - Mamy mistrza i dwóch solidnych ( Ziobro, Kot ), ale z 4 zawodnikiem jest problem.

Ta, zgadzam się, ale trzeba wziąć pod uwagę, że Słoweńcy "stracili" Kranjca, Austriakom też na IO nie idzie. Norwegowie też nie zachwycają. Myślę, że obok Japonii i Niemiec jesteśmy jedną z najsilniejszych obecnie ekip, nie bez szans na medal. Jak nie teraz, to kto wie, czy jeszcze kiedyś będzie szansa. Chociaż wolałabym widzieć w składzie na dzisiaj Kubackiego, bo jemu w tym sezonie chyba częściej zdarzały się przypadkowe dobre skoki niż Żyle. Pozostaje trzymać kciuki i liczyć na ten medal. Nawet niemieccy dziennikarze w nas wierzą Rozbawiony

Nawet śmieszyły mnie te 'wyławiane skandale', bo cmentarz w pobliżu czegoś tam...To cmentarz mieli przenieść ?? ( u nas by tak zrobili ), szukanie wpadek na siłę, żal po prostu.

Na siłę? Wiadomo, że to od dziennikarzy zależy, jaki obraz imprezy sportowej "pójdzie w świat". Nie powinni być tam traktowani lepiej od samych sportowców, to jasne, ale organizatorzy IO sami sobie strzelili gola, dając zachodnim dziennikarzom niewykończone hotele bez prądu i ciepłej wody, bez działających wind, z zablokowanymi schodami przeciwpożarowymi, ze słynnymi już "podwójnymi toaletami", gruzem przed budynkami, niewykończonymi posadzkami, wodą w kolorze herbaty, z robotnikami i bezdomnymi psami, śpiącymi w pokojach hotelowych... To nie jest szukanie wpadek na siłę. Tak, z niedziałającej "gwiazdki", która nie zamieniła się w kółeczko podczas ceremonii otwarcia i "oddania" Polsce Obwodu Kaliningradzkiego, można się pośmiać, bo to żaden problem, technologia nawaliła, ktoś nie dopatrzył się w porę błędu. Ale jesteś dziennikarzem, jedziesz na najważniejszą imprezę sportową czterolecia i zamiast 11 zarezerwowanych pokoi, Twoja ekipa dostaje 1, bez prądu i ciepłej wody. Jesteś po kilkunastogodzinnej podróży, zmęczony i zły, Twoje narzędzie pracy wymaga prądu, którego nie ma, a Ty marzysz o kąpieli.
Sportowcy może i mają lepiej, ale nasi szczypiorniści są jednak bardzo niezadowoleni, że dostali kawalerkę na trzech, kiedy spodziewali się pokoi max. 2-osobowych. Niedźwiecki nocuje w kuchni, reszta jakoś poodgradzała się meblami, żeby mieć trochę przestrzeni tylko dla siebie. Panczenistki miały więcej szczęścia.
Ok, każdemu może się zdarzyć. Ale uważam, że nie na imprezie, na którą przeznaczono 50 miliardów dolarów.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 17-02-2014 20:15
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

( może Niemcy, Austria, Słowenia ).


No tylko Słoweńcy zawiedli moje przeczucia.

Austriakom też na IO nie idzie.


Indywidualnie im nie szło, ale to jest ta właśnie diametralna różnica pomiędzy zawodami indywidualnymi a drużynówką. Taki konkurs rządzi się swoimi prawami. Gratuluję Austriakom, bo pokazali, że mimo nie najlepszych lokat, to potrafili zespołowo o medal zawalczyć. Wielki szacunek dla Morgensterna.

Co do Polaków...Nie liczyłem na medal, ale jak zawsze napompowali tę bańkę do granic oporu. Nie było przesłanek ku temu ( zobaczyć wystarczy wyniki drużynowe w PŚ - 4 miejsca się kłaniają ) Jeszcze nie ten czas...Mamy narybek mocny ( Biegun, Wolny, Murańka ), i trzeba ten potencjał wykorzystać. Oczywiście ja traktuję 4 miejsce drużynowe jako sukces, a nie wielką porażkę. Jednak do Japończyków straciliśmy bardzo dużo.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png

Edytowane przez mniszek_pospolity dnia 17-02-2014 20:16
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 17-02-2014 21:56
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

( zobaczyć wystarczy wyniki drużynowe w PŚ - 4 miejsca się kłaniają )

No, faktycznie było tych konkursów od groma i ciut ciut, było z czym porównywać. W obu Słowenia wygrała, idąc Twoim tokiem myślenia, powinna dostać złoty medal już przed konkursem. Nie było też przesłanek żeby Austria stanęła na podium, w skoro pierwszym konkursie była na miejscu 5. (za Polską), a w drugim (mieszanego nie biorę pod uwagę, bo to inna bajka) co prawda na trzecim, ale pod nieobecność Japończyków. To jest sport, statystyki jedno, wyniki drugie - dowodem może być złoto Bródki. Ja uważam (tak, nadal), że przesłanki były, gdyby Żyle udało się też pierwszy skok nieco lepiej wykonać, moglibyśmy zawalczyć. Ale czwarte miejsce też jest ok, zaznaczyliśmy kolejny raz swoją obecność w czołówce. Jak dla mnie największa radość poniedziałku (oprócz drugiego skoku Żyły Oczko ) - złoto dla Niemców, jak 12 lat temu Rozbawiony
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 17-02-2014 22:05
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Były za to jak najbardziej przesłanki, że Żyła nie jest pewnym 'punktem' naszej drużyny. Ja się też cieszę. No, statystyki mają jednak jakieś znaczenie. Prevc skakał jak młody bóg, ale sam to nic nie wskóra, trudno. Niemcy byli lepsi minimalnie, a Austriacy...Ja ich zawsze stawiam w gronie faworytów, bo mają 'równy skład' - starczyło na srebro, a do złota zabrakło naprawdę niewiele. Słoweńcy mnie zaskoczyli w sumie niską pozycją ( Norwegia ---> zero niespodzianki, tak jak Czechy i Finlandia w 8 ).

Konkurs nie był moim zdaniem jakoś mega porywający - po I serii byłem przekonany, że medal mamy zamieciony. Podtrzymuję swoje zdanie, że pan Kruczek powinien zabrać Murańkę, bo Żyła był od dłuższego czasu 'nijaki' dobre skoki przeplatał o wiele słabszymi. W każdym bądź razie 4 miejsce jeszcze kilka lat temu brałbym w ciemno. Niedosyt pozostaje, ale chyba mamy już wystarczająco powodów do dumy i świętowania.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 17-02-2014 22:23
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Prevc skakał jak młody bóg, ale sam to nic nie wskóra, trudno. (...) Słoweńcy mnie zaskoczyli w sumie niską pozycją

Ja, niestety, spodziewałam się słabego występu Słoweńców. Już pierwszy skok Kranjca po upadku i jego jazda z uniesioną nartą sugerowały, że dla niego jest właściwie po zawodach. Potem nie było lepiej - i na treningach/w seriach próbnych, i na samych zawodach. Dopiero jego ostatni skok na IO był udany, chociaż nie medalowy. A mieli serio realne szanse na medal w drużynie. Myślę, że gdyby poza Prevcem, jeszcze Robert prezentował się dobrze, to i pozostała dwójka byłaby mocniejsza psychicznie. A tak, to Peter został takim ichniejszym "Małyszem" - z aspiracjami i szansami na wiele, ale bez wsparcia drużyny.

pan Kruczek powinien zabrać Murańkę, bo Żyła był od dłuższego czasu 'nijaki' dobre skoki przeplatał o wiele słabszymi

Uważam, że obaj mają podobny poziom. Zadecydowało doświadczenie, więc w 100 procentach popieram decyzję Kruczka. Chociaż gdyby było więcej czasu, uczciwiej byłoby przeprowadzić konkurs i zabrać tego, który zajmie wyższą lokatę, jak to się odbyło w norweskiej kadrze. Natomiast w dzisiejszym konkursie według mnie powinien wystąpić Kubacki, bo jemu częściej zdarzały się "przebłyski" dobrych skoków. O.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 17-02-2014 23:17
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Natomiast w dzisiejszym konkursie według mnie powinien wystąpić Kubacki,


Też wolałbym Kubackiego, ale nie jestem przekonany czy skoczyłby jakoś lepiej od Żyły. Wracam więc do tego co wcześniej. Brak tego czwartego. No i Jan Ziobro naprawdę pokazał klasę. Trzeba chyba zacząć stawiać na młodych, bo argument , że "Murańka za młody i nie ma doświadczenia" nie bardzo do mnie trafia. To kiedy ma skakać ? Nie każdemu dane latać na skoczniach tyle co Kasai. Myślę, że dalsze gdybanie straciło sens. Jest 4, i jest naprawdę dobrze. ( nie można mieć wszystkiego ).
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 24-02-2014 10:52
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

No to XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie przeszły do historii Uśmiech
Sportowo dla reprezentacji Polski - zdecydowanie na plus! 6 medali, w tym aż 4 złote. 3 miejsca na podium dla panczenistów - mimo braku możliwości trenowania w Polsce, wielki podziw dla nich. 11 miejsce w klasyfikacji medalowej - zapamiętamy to chyba na długo.

Dla mnie (oczywiście, poza sukcesami Polaków) plusem jest niemal stuprocentowe zrealizowanie założonego Soczi-planu transmisyjnego - widziałam wszystkie dyscypliny, które chciałam zobaczyć, poza występami par tanecznych i sportowych w łyżwiarstwie figurowym. To, jak TVP potraktowała te IO to jedna wielka porażka, przerywanie transmisji w najmniej odpowiednich momentach po to, by przenieść się na inną arenę (gdyby akurat startowali Polacy, jeszcze bym zrozumiała) albo nadać ciągnące się w nieskończoność reklamy - bez komentarza. Ostatecznie solistki i solistów w łyżwiarstwie obejrzałam w internecie (no, tutaj chwała TVP, że mają taką fajną stronę, ale skoro wysłali tylu ludzi do Soczi, to ktoś mógł się pofatygować i komentować start panów, w tej dyscyplinie to się jednak przydaje), podobnie jak finałowe mecze curlingu. Tutaj muszę wyrazić żal, że Norwegowie tak szybko odpadli, ale złota dla Kanadyjek i Kanadyjczyków to już powód do radości. Smutne, że mecz o 3. miejsce panów był tak zacięty, że potrzebny był dodatkowy, jedenasty end, podczas gdy finał skończył się już po ośmiu, bo Norwegowie zwyczajnie pozamiatali Brytyjczyków, a tym pozostało tylko skrócenie swojej męczarni i zakończenie rozgrywki na 2 rundy przed końcem.
Aha! Zasmuciło mnie pierwsze miejsce Rosjan w klasyfikacji medalowej Uśmiech miałam nadzieję, że ranking wygrają Norwegowie albo Kanadyjczycy.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 24-02-2014 20:45
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Cieszy przede wszystkim wyśmienita postawa Biało - Czerwonych, tak cudnie jeszcze nie było. Wielki szacunek dla Kamila Stocha - za pokonanie ciążącej na nim presji, 'niespalenie się' - co zdarzało się najlepszym ( przykładem Masahiko Harada ), i demolka wręcz konkurencji w I konkursie na średniej skoczni. Radość też ze złota Justyny i pana Bródki, o którym nigdy wcześniej nie słyszałem. Przed pozostałymi medalistami Polski ślę ukłony i wyrażam szacunek. Raduje także I miejsce w klasyfikacji medalowej braci zza wschodniej granicy Rosjan. Pokazali i udowodnili po raz kolejny, że są sportową potęgą, że mają świetlaną przyszłość w zimowych igrzyskach. Myślałem, że złoto w hokeju zgarnie USA, ale cieszę się też z najlepszego medalu dla Kanadyjczyków. No i Kasai i jego srebro i brąz w drużynie. Ten człowiek pokazuje, że wiek to nie przeszkoda, a Japończycy są jak wino ; im starsi tym lepsi : ). Troszkę szkoda, że nie udało się "zgarnąć" przynajmniej brązu, ale życie nie jest baśnią. No i gratuluję Morgensternowi oraz całej ekipie Austrii za zdobycie srebrnego medalu w drużynówce. No to tyle.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png

Edytowane przez mniszek_pospolity dnia 24-02-2014 20:47
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT