Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 327
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Image
»»» Makijaż
Drukuj temat · Makijaż
~Eisblume F
Dodany dnia 10-11-2010 17:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1201
Ostrzeżeń: 1
Postów: 290
Data rejestracji: 04.05.10
Medale:
Brak

Nie przepadam za malowaniem, ale gdy gdzieś wychodzę to przeważnie używam grafitowego cienia do powiek, tuszu i pomadki. W naszej szkole teoretyczni nie wolno się malować, ale i tak wszyscy to robią. To zależy od nauczyciela czy zwraca na to uwagę czy nie.
__________________
"Tak, Harry, jesteś prawdziwym panem śmierci, ponieważ prawdziwy jej pan nigdy przed nią nie ucieka. Godzi się z tym, że musi umrzeć, i wie, że są o wiele gorsze rzeczy od umierania."

"Harry Potter i Insygnia Śmierci'' <333
Wyślij prywatną wiadomość
~Miionka F
Dodany dnia 10-11-2010 21:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 343
Ostrzeżeń: 0
Postów: 102
Data rejestracji: 29.10.10
Medale:
Brak

W moim gimnazjum nie tolerują tego. Oczywiście pomińmy fakt, że chodzą do niego same młode tapeciary, które noszą z sobą do szkoły prostownice. Oczywiście są nauczyciele, którzy przymrużają oko na dziewczyny TAK umalowane, ale co poniektórzy każą im się myć - no i dobrze!

Ja osobiście się nie maluję, po co mi to? Od czasu do czasu przemaluję rzęsy tuszem - to wszystko. Makijaż nie jest mi do szczęścia jakoś potrzebny. ;)
__________________
Need more friends with wings
All the angels I know
Put concrete in my veins


There's nothing to lose
When no one knows your name
There's nothing to gain
But the days don't seem to change.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Bellatriks F
Dodany dnia 18-11-2010 19:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2508
Ostrzeżeń: 0
Postów: 934
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

W mojej szkole makijaż jest niby zakazany, ale trudno znaleźć taką dziewczynę, która by się nie malowała. Ja do szkoły ograniczam się do pudru, błyszczyka i tuszu do rzęs, ale normalnie to się bardzo mocno maluję, co oczywiście kończy się wrzaskami mamy, że wyglądam jak trup, bo lubię gothic.
__________________
''...zło i ból to moi najlepsi przyjaciele - nigdy mnie nie opuszczą...''

Ludzie na świecie dzielą się na głupich i jeszcze głupszych - dla mnie stworzono oddzielną kategorię - jestem po prostu sobą.
Ludzie często mówią mi, że mam głowę na karku, a ja odpowiadam na to: ''Przecież każdy ma głowę na karku. Wyobrażasz sobie, żeby głowa mogła być gdzieś indziej?''
Mówią o mnie ''córka diabła'' - temu nie zaprzeczę ani ja, ani ktos, kto mnie dobrze zna Język .
Pozdrawiam wszystkich tych, którzy mnie pozdrawiają Język

Edytowane przez raven dnia 06-04-2013 23:24
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermioina98 F
Dodany dnia 21-03-2011 16:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 644
Ostrzeżeń: 1
Postów: 217
Data rejestracji: 06.03.11
Medale:
Brak

U mnie w szkole makijaż jest zakazany z wyjątkiem Dnia Kobiet, Dnia Dziecka, Dnia Luzu_(wymysł szkoły._W danym dniu uczniowie przychodzą do szkoły jak chcą, są luźne lekcje, a czasem prowadzą je uczniowie ze starszych klas),_itp.
Osobiście lubię sobie pomalować tylko rzęsy. Nie lubię kosmetyków w stylu pudru, podkładu, kredek, itp. Uważam, że na razie jest mi to niepotrzebne i nie chcę sobie psuć cery.
__________________
"Otwieram się na sam koniec."


media.tumblr.com/tumblr_lwegdi4Cj61qetyuv.gif

"Odbijam nie twą twarz ale Twego serca pragnienia."

Edytowane przez raven dnia 06-04-2013 23:26
Wyślij prywatną wiadomość
~Adrienne F
Dodany dnia 04-05-2011 19:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 655
Ostrzeżeń: 1
Postów: 348
Data rejestracji: 25.04.11
Medale:
Brak

U mnie w szkole tolerują tylko tusz do rzęs, ale większość sobie nic z tego nie robi. Ja maluję się tylko tuszem, ale mam wrednego nauczyciela od matmy, który jak czegoś nie umiem, każe mi zmywać. ;D
__________________
Pozdrawiam całe Hogsmeade!

Edytowane przez raven dnia 06-04-2013 23:27
Wyślij prywatną wiadomość
~blackout F
Dodany dnia 07-05-2011 12:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 643
Ostrzeżeń: 0
Postów: 179
Data rejestracji: 17.04.11
Medale:
Brak

Nie lubię się malować, maluję się tylko na ważne okazje, np. ślub. Ale wtedy tylko błyszczyk, tusz, ew. cień do oczu.
Na co dzień tylko balsam do ust, ew. bezbarwny błyszczyk, na święta ew. błyszczyk o jakimś kolorze.
U mnie w szkole właściwie nie toleruje się makijażu, ale i tak większość dziewczyn ma pomalowane rzęsy, ew. błyszczyk i nikt nic nie mówi. Chyba, że ktoś jest zbyt mocno pomalowany. Np. moja kumpela ma zawsze puder (twierdzi, że to kryje jej piegi), czarny tusz i czarną kredkę do oczu (w wielkich ilościach). Często robi też makijaż "pandę", dlatego ostatnio pani pedagog i pani od geografii na nią naskakują - pani pedagog spokojnie zwraca uwagę, a pani od geografii wpada w szał xD. Na dodatek z powodu choroby naszej matematyczki (ta "choroba" to chyba ciąża) przychodzi do nas nauczycielka z podstawówki (w mojej podstawówce nie było (i nie ma) gimnazjum). (Nie wiem czemu, bo przecież jest jeszcze 2 nauczycieli matmy Smutny.) Ona za ten makijaż moją kumpelę wykończy xD.
__________________
-Spójrz... na... mnie- wyszeptał. Zielone oczy odnalazły czarne oczy, ale po chwili coś w tych czarnych oczach zanikło,stały się nieruchome, puste i martwe. Ręka trzymająca szatę Harry'ego opadła z głuchym stukiem na podłogę i Snape już się więcej nie poruszył.

Draco dormiens nunquam titillandus.


- Szpiegowałem dla ciebie, kłamałem dla ciebie, narażałem dla ciebie życie, a wszystko to robiłem, by zapewnić bezpieczeństwo synowi Lily. A teraz mówisz mi, że hodowałeś go jak prosiaka na rzeź.
-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbledore. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...

-Zawsze.

It's a gift and a curse.
- Adrian Monk

Love never die.
- quote from Ghost Whisperer.

Humanity is overrated.
- Dr. House

"...W ciszy tak smutno, szepce zegarek
o czasie, co mi go nie potrzeba..."


Śmierć jeno przemierza świat, podobnie jak dwaj wierni druhowie, którzy razem przemierzają morza; jeden zawsze będzie żyć w drugim. Zniewoleni miłością, żyją w tym, co wszechobecne. W owym boskim zwierciadle widzą się twarzą w twarz, wolni i nieskalani. Wielka to dla nich pociecha, bo choć rzec można, że z tego świata odeszli, to ich przyjaźń wciąż trwa, bo jest nieśmiertelna.



Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I od Wiedzy O Własnej Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !

To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce od herbaty, nie świadczy o tym, że wszyscy są tak upośledzeni.

Ron uniósł wysoko odznakę.
- Nie wierzę! Nie wierzę! Och, Ron, to cudownie! Prefekt! Jak każdy w naszej rodzinie!
- A ja i Fred to co, jesteśmy tylko sąsiadami?


Granger, odejmuję Gryffindorowi pięć punktów za chamskie wyrażanie się o naszej nowej dyrektor... Macmillan też pięć bo mi się sprzeciwiasz... Potter pięć bo cię nie lubię... Weasley, koszulka ci wyłazi za to też pięć punktów

-Ostatni finał trwał pięć dni.
-Ekstra! Mam nadzieję, że i tym razem tak będzie! - zawołał zachwycony Harry.
-A ja mam nadzieję, że nie - oświadczył Percy ze świętoszkowatą miną.-Strach pomyśleć, co bym znalazł w swojej poczcie, gdyby mnie nie było w pracy przez pięć dni.
-Tak, ktoś mógłby ci znowu podrzucić smocze łajno, no nie, Percy? - zakpił Fred.
-To była próbka nawozu z Norwegii! - oburzył się Percy, oblewając się rumieńcem. - To nie był żaden dowcip!
-Był - szepnął Fred do Harry'ego, kiedy wstawali od stołu. - My mu to posłaliśmy.


Only I can live forever.
Wyślij prywatną wiadomość
~szakalaka F
Dodany dnia 07-05-2011 12:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 229
Ostrzeżeń: 1
Postów: 51
Data rejestracji: 06.05.11
Medale:
Brak

U mnie makijaż jest tolerowany, więc korzystam z okazji ;]
A to, że mam duże oczy i baardzo długie rzęsy, makijaż mi pasuje. Tak więc ja się maluję ;]

__________________
kolorowo.

Edytowane przez raven dnia 06-04-2013 23:33
Wyślij prywatną wiadomość
~zaeli F
Dodany dnia 30-08-2011 12:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1201
Ostrzeżeń: 0
Postów: 348
Data rejestracji: 06.06.11
Medale:
Brak

Na co dzień to tylko błyszczyk, ale to bardziej z lenistwa niż z powodu jakichś zakazów Uśmiech Na wyjście na miasto dorzucam tusz do rzęs, a na jakąś imprezkę staram się już bardziej - puder, kredka, czasami cienie ...
__________________
Nothing lasts forever though we want it to ...
<3

"Do not pity the dead, Harry. Pity the living, and, above all those who live without love."
<3
Wyślij prywatną wiadomość
~Gryf5r F
Dodany dnia 30-08-2011 12:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 673
Ostrzeżeń: 0
Postów: 162
Data rejestracji: 08.08.11
Medale:
Brak

Ja nakładam Under Twenty 2 w 1 : lekki krem+puder antybakteryjny, później cienie do powiek : odcienie złota, beżu, pomarańczu, później odżywka do rzęs i brwi lub tusz do rzęs i pomadka ochronna lub błyszczyk. U mnie tolerują Uśmiech
__________________
Rzecz nie jest w tym jaki jesteś, lecz jaki nie jesteś. "
Albus Dumbledore
Wyślij prywatną wiadomość
~Blackie Black F
Dodany dnia 30-08-2011 13:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 700
Ostrzeżeń: 0
Postów: 134
Data rejestracji: 01.01.11
Medale:
Brak

Ogółem nie maluję się, a jak już to powieki tylko kremowym, jakimś lśniącym cieniem, który nie rzuca się w oczy i błyszczyk, najlepiej jak najbardziej przypominający kolor moich ust. Na jakieś imprezy albo dyskoteki w szkole to oczywiście szaleję z makijażem (kiedyś dzięki szmince, cieniom i pudrze stworzyłam całkiem wiarygodnego sińca). U mnie w szkole jest luz jeśli chodzi o makijaż. Dopuszcza się w miarę nierzucający się w oczy lakier (odcienie różu, bezbarwny, delikatne fiolety i wszystko, żeby tylko nie było najintensywniejsze), cienie do powiek podobnie jak lakier, a tusz do rzęs powinien być jednak w miarę możliwości naturalnie koloryzujący i prawie nie wydłużający czy jakieś inne tegesy. Ja najczęściej wieczorem, dzień przed szkołą maluję rzęsy, niedokładnie zmywając tusz i gotowe Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~iamodile F
Dodany dnia 30-08-2011 13:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 156
Ostrzeżeń: 0
Postów: 36
Data rejestracji: 06.08.11
Medale:
Brak

Ja też się prawie nie maluję. Tusz do rzęs, błyszczyk, czasem cień na powieki. W przeciwieństwie do moich koleżanek nie używam fluidu, czasem tylko trochę pudru. Do fluidu mam wielki uraz, przez koleżanki z twarzą pomarańczową! od nadmiaru i ich zniszczoną skórą po latach takiej tortury.
__________________
oj tam oj tam ;-)
Wyślij prywatną wiadomość
~Raksha F
Dodany dnia 30-08-2011 13:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 585
Ostrzeżeń: 0
Postów: 93
Data rejestracji: 05.08.10
Medale:
Brak

Pffff, NEVER. Nie ma mowy, siłą byście tego na mnie nie nałożyli.
Pod koniec roku się mój nauczyciel historii ze mnie śmiał, że nie wiem czym jest fluid x)
__________________
"Harry, however, had never been less interested in Quidditch; he was rapidly becoming obsessed with Draco Malfoy."
"Malfoy was screaming and holding Harry so tightly it hurt"
DRARRY ^^

i54.tinypic.com/2e205sm.gif
i43.tinypic.com/14lrddy.png
i42.tinypic.com/350rnub.png

Edytowane przez Raksha dnia 30-08-2011 13:43
Wyślij prywatną wiadomość
~RedQueen F
Dodany dnia 30-08-2011 16:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Horkruks
Punktów: 7249
Ostrzeżeń: 0
Postów: 543
Data rejestracji: 11.01.11
Medale:
Brak

Maluję się od czasu do czasu, ale tylko lekko tuszem do rzęs, ewentualnie błyszczykiem. Na dyskotekę czasem użyję eye-linera. Według mnie makijaż ma tylko delikatnie podkreślać urodę, dziewczyny z ostrym makijażem postarzają się i wyglądają sztucznie!! Uśmiech
__________________
Masz pytanie do mnie? Kotecek
http://hogsmeade....rowstart=0

Edytowane przez RedQueen dnia 30-08-2011 16:45
Wyślij prywatną wiadomość
~Cho-Chang F
Dodany dnia 31-08-2011 14:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 89
Ostrzeżeń: 0
Postów: 54
Data rejestracji: 07.08.11
Medale:
Brak

Używam tylko tuszu do rzęs i czasem ( bardzo rzadko) pudru.
__________________
Umysł nie jest książką, która można otworzyć i przeczytać w wolnym czasie. Myśli nie są wyryte wewnątrz czaszki gdzie mógłby je przejrzeć jakiś intruz. Umysł to rzecz złożona i wielowarstwowa.
(Sewerus Snape)

Pozdrawiam cię drogi Gościu Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermioina98 F
Dodany dnia 10-09-2011 00:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 644
Ostrzeżeń: 1
Postów: 217
Data rejestracji: 06.03.11
Medale:
Brak

W mojej szkole nie można się malować, farbować włosów ani malować paznokci, chociaż większość dziewczyn się maluje nauczyciele przymykają na to oko. Dla mnie nie jest to straszne, bo jak się maluję to jedynie rzęsy, bo po prostu nie lubię być za bardzo umalowana. Do szkoły używam jedynie korektora maskującego, ale tylko wtedy jak wyleci mi jakiś syf lub coś w tym stylu. Paznokcie maluję kiedy mam wolne, a włosów wcale.
__________________
"Otwieram się na sam koniec."


media.tumblr.com/tumblr_lwegdi4Cj61qetyuv.gif

"Odbijam nie twą twarz ale Twego serca pragnienia."
Wyślij prywatną wiadomość
~lexie F
Dodany dnia 10-09-2011 07:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Charłak
Punktów: 11
Ostrzeżeń: 0
Postów: 7
Data rejestracji: 10.09.11
Medale:
Brak

Ja bardzo rzadko się maluję. A jak już to w mój skład wchodzą te rzeczy:

-Tusz do rzęs
-Jaskrawy lakier do paznokci....(Jaskrawy czyli nie czarny ^^)
-I szminka ochronna lub także zrobiony prze zemnie błyszczyk koloru fioletowego. I to wszystko.
Wyślij prywatną wiadomość
~hedwigowo F
Dodany dnia 10-02-2012 17:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2076
Ostrzeżeń: 0
Postów: 746
Data rejestracji: 29.12.11
Medale:
Brak

U nas nie tolerują, jak ktoś zmienia fryzury, maluje się. Ja nie cierpię makijaży, moim zdaniem przyjdzie jeszcze na to czas. Po co psuć sobie cerę już na samym 'starcie'?
__________________
Al PACZino, capuccino ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~onlyHorcrux F
Dodany dnia 11-03-2012 14:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dyrektor Hogwartu
Punktów: 4642
Ostrzeżeń: 2
Postów: 397
Data rejestracji: 22.02.12
Medale:
Brak

Ja mam popaprane gimnazjum, gdzie każda dziewczyna wali na siebie pół tony makijażu, i ubiera się jak... Okej, nie dokończę. W sumie, to maluję tylko paznokcie, i oczy tuszem, czasami kredką. I tyle. Nienawidzę przesady.
Wyślij prywatną wiadomość
~xowiki F
Dodany dnia 11-04-2012 22:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 588
Ostrzeżeń: 0
Postów: 115
Data rejestracji: 13.11.11
Medale:
Brak

Ja ostatnio zrobiłam się niezwykle leniwa w tej kwestii. Jedynym kosmetykiem do makijażu, którego używam jest tusz do rzęs (w nadmiarze wręcz) i od święta (czyli, gdy mi się chcę) linerka. Ot cały mój makijaż Rozbawiony
__________________
~ ~ * ~ ~

- Lily... Przez tyle lat
- Zawsze



Kto ci podbił oko, Granger? Chcę mu posłać kwiaty


A ja i Fred to co, jesteśmy tylko sąsiadami?


Może jest, a może go nie ma,ale pozostaje faktem, że potrafi się poruszać szybciej niż Severus Snape, gdy mu się zagrozi szamponem



Pozdrowienia dla mojego kochanka i żony. Oni wiedzą, o kogo chodzi xD

Buziaki misie <3
http://story-dhl.blogspot.com Wyślij prywatną wiadomość
^N F
Dodany dnia 11-04-2012 22:26
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Tak jakoś w drugiej klasie liceum zaczęłam się malować. Podkład antybakteryjny w kremie + puder + mascara, to u mnie codzienność. Żeby zakryć niedoskonałości na twarzy, często używam korektora antybakteryjnego. Jeśli w moim syfie w pokoju, napatoczy mi się kredka do oczu, to również jej używam. Być może te wszystkie kosmetyki wypisane przeze mnie sprawią, że niektórzy uznają mnie za jakąś pustą, wypudrowaną lalę, jednak umiem się umiejętnie pomalować, więc mojego makijażu praktycznie nie widać. W tej kwestii ważnym elementem jest dobór kosmetyków, a nie wpychanie do koszyka pierwszych lepszych produktów.

Czasem jeszcze, jak idę na imprezę, albo mam zwyczajnie ochotę, to nakładam sobie cień do powiek.
Edytowane przez N dnia 11-04-2012 22:27
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT