Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 117
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» Dr Quinn
Drukuj temat · Dr Quinn
!mniszek_pospolity F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 25-06-2014 14:39
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

www.tvtango.com/uploads/seriesOverview/thumbnail/doctor_quinn_medicine_woman_241x208.jpg

Wykształcona lekarka porzuca wygodne życie w Bostonie, by udać się na Dziki Zachód i tam rozpocząć praktykę w przygranicznym miasteczku Colorado Springs.


źródło : Filmweb

Niektórzy z nas na pewno kojarzą ten serial (można go oglądać codziennie na kanale CBS Drama). Ciekawy jestem czy dużo pamiętacie z fabuły i przygód szlachetnej lekarki z Colorado Springs, a może dalej namiętnie spoglądacie na perypetie mieszkańców tego małego, ale jakże urokliwego miasteczka. Macie swoje ulubione odcinki, bohaterów, wątki ? Odpowiedzi uzasadniajcie.

Ten serial kojarzy mi się przede wszystkim z moim dzieciństwem...To był wielki hit jak byłem gdzieś w III-IV klasie podstawowej. Pamiętam, że zaraz po TeleexPressie zasiadało się przed telewizorem w oczekiwaniu na kolejny odcinek. Bardzo go polubiłem, zainteresował mnie od samego początku (szczególnie I seria przypadła mi do gustu). Lubiłem Horacego ;p i tego jego miny, właściciela baru Hanka - no po prostu idealny czarny charakter (oziębłość, mocne trunki, kobiety, sarkazm) i Indianina Tańczącą ? Chmurę ^^. No i te jego mądrości. Natomiast nie podobał mi się burmistrz Jake i właściciel sklepu Loren. Jakoś nie mogłem się do nich przekonać. No i adoptowany syn Matthew jako szeryf to kompletny niewypał. Zawsze mi się wydawało, że serialowa Dr Quinn potrafi wyleczyć ze wszystkiego, dosłownie. Jakieś było moje rozczarowanie kiedy nie udało się uratować jakiegoś żołnierza (nie wiem jaki to odcinek, rana postrzałowa w klatkę piersiową). No i ja go w ogóle nie traktowałem jako 'typowo medyczny', bo mam dość tych wszystkich "Lekarzy", "Chirurgów", itp. Tam te operacje, leczenie to raczej dodatek to cudnie zrealizowanej całości. Polecam serdecznie.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png

Edytowane przez mniszek_pospolity dnia 25-06-2014 14:40
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 25-06-2014 15:46
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

O booooooże! Przecież to moje dzieciństwo!

Powiem tak, czar i urok! Wspomnienia wracają! Niezapomniana muzyka z openingu, która po prostu chwyta za serce i wzrusza mnie do cna. A jest niewiele takich rzeczy, naprawdę.

Serial umieszczony w epoce, która bardzo mi odpowiadała... tuż po wojnie secesyjnej, oczywiście. Miasteczko, owszem urokliwe, ale niektórzy ludzie to zwykłe szuje. Jake i właśnie właściciel sklepu! Też ich nie lubiłam, po prostu... agh! Pamiętam, że był odcinek o Ku Klux Klanie, który w sumie nie do końca wiem, jak się znalazł w tym miasteczku, ale Jake i Loren popierali całe przedsięwzięcie i napastowali biednego Roberta i Grace - czarnoskórych mieszkańców miasta. Pamiętam, że ta Grace była chyba kucharką, a jej mąż kowalem i w ogóle podpalili im chyba dom, Roberta chcieli powiesić, ale nie zrobili tego (pewnie dzielna lekarka im nie pozwoliła). Mimo wszystko te postaci nie do końca były złe, ale mimo wszystko - hejted! O, nie lubiłam jeszcze tego durnego pastora, który potem stracił wzrok. Się tak bezczelnie przystawiał do dr Quinn.
Oczywiście Sully był moją miłością, potem był Matt, ale się nie przyznawałam, bo mam by mnie wyśmiała. XD
Sama postać lekarki była bardzo ciekawa. Jaki zaskok w miasteczku, kiedy miał przyejchac lekarz Michael, a tutaj bach - Michaela. Oczywiście była postacią dobrą do szpiku kości, ale nie przeszkadzało mi to kompletnie. Heroiczna lekarka była moją idolką.
Co do samej fabuły, to ten serial zasługuje na stos nagród - według mnie. Czysto obyczajowy, a porusza wszystkie problemy społeczne od narkotyków (czy to przypadkiem Matt nie ćpał, albo Brian? O.o), po rasizm, a przede wszystkim równouprawnienie.

Nie pamiętam poszczególnych odcinków, nie pamiętam wszystkich postaci, ale wiem, że był to serial, który naprawdę miło wspominam. Zawsze oglądałam go z mamą i leciałam do domu po szkole, żeby go z nią obejrzeć. Szkoda, że te czasy już nie wrócą.

Ogólnie rzecz biorąc serial bardzo wartościowy, całkiem inny, mądry, lepszy niż te wszystkie gunwa, który pokazuje telewizja.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT