Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 344
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Windows 8
~BlackSpirit F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 11-07-2014 13:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1141
Ostrzeżeń: 0
Postów: 271
Data rejestracji: 20.08.13
Medale:
Medal

Większość mówi, że najnowsze oprogramowanie od firmy Microsoft to dno. "Brak STARTU, jakieś kafelki..." - wypowiedzi niektórych posiadaczy. A co Wy sądzicie o Windows 8? Czy jest Waszym zdaniem godny uwagi i wart zakupu?
__________________
"Das Böse ist die Abwesenheit des Guten."
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 11-07-2014 14:12
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

BlackSpirit napisał/a:
zakupu


Jak Boga kocham, widziałem sporo kompów, ale jeszcze przy żadnym nawet pudełka z Windozą, bo 95% to OEMy przypisywane do komputerów ew. wersje z sieci.

A sam Windows 8.

Tak, jest dnem.

Dlaczego?

Bo z marketingowego punktu widzenia Microsoft strzelił sobie w stopę.

Zwykły User nie będzie chciał babrać się z nauką systemu od nowa.
W wypadku poprzednich windowsów interfejs był spójny, więc wszystko współgrało.

Tutaj za cholerę nie gra.

Co z tego, że może i te kafelki są OK, jak

1) cały windows przez to jest rozdwojony: tu kafelki, tam stary GUI, tu kafle, tam pulpit.
2) przez te durne kafle, to sam windows robi się systemem dla debili, żeby szukać zaawansowanych opcji... których się nie znajdzie, bo MS zrobił system dla idiotów?
Czy trzeba grzebać w durnym rejestrze tylko dlatego, by odblokować opcję która była standardem?!

Przez to to, że system jest świetnie zoptymalizowany i ma parę fajnych opcji w stylu wstrzymanie kopiowania/wykresy przy tym itp...

a co z tego?

Do tego jeszcze sposób wydawania aktualizacji, no, cudowny dla firm...
A już był Windows 8 Update 1, a już był 8.1, a już był 8.1 Update 1...
Które to jakoś naprawiały szkolne błędy...

Cała nadzieja w Windows 9, jak zrezygnują z WYMUSZANIA Modern UI / Metro, czyli właśnie kafelków, to będzie powtórka z Windows 7..

Ale tak to jest, jak się robi rodzinę Windowsów bez opamiętania, Windows Phone 8 jest spoko, ale te llamy z M$ nie pomyślały, że TAKI interfejs się nie sprawdzi na PC, bo ludzie NIE CHCĄ DOTYKOWYCH INTERFEJSÓW.

Ale tak to jest, jak anegdota informatyczna się sprawdza:

M$ co drugi system ma dobry. Wspaniały Windows 98 SE, słąby ME, wspaniały 2000, wspaniały xP (wyjątek od reguły, co tylko ją potwierdza), przeciętna Vista (chybaa że po Service Packach, to wtedy OK...), wspaniała 7, słaba 8... / średnia 8.1

To teraz pora na spoko 9? Ponoć 2015/2016?
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~Priori Incantatem F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 11-07-2014 16:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 919
Ostrzeżeń: 0
Postów: 269
Data rejestracji: 21.09.13
Medale:
Brak

Windows 8, a także jego nowa wersja Windows 8.1 jest to nic innego jak delikatnie innowacyjny design Windowsa 7. Praktycznie to samo w innym opakowaniu. Czy zatem warto go kupować? Oczywiście, że nie, choć prędzej czy później będziemy do tego zmuszeni. Nie mówię tu o problemie oprogramowania, co raczej o braku wsparcia niektórych firm produkujących komputery przenośne dla Windowsa 7 i starszych. Wierzcie mi, jeśli będziecie chcieli kupić nowego lapka do którego producent daje tylko sterowniki pod Win8 to gwarantuje wam, że choćbyście nie wiem jak się starali prędzej czy później ulegniecie zostając zmuszeni do korzystania z ósemki. Nie da się zainstalować wszystkich sterowników od danego lapka pod starsze windowsy, jeśli nie są one przeznaczone do pracy na konkretnych urządzeniach. Generalnie naprawę jest to dokładnie wizualnie to samo co 7, choć przy opcji Professional działa nieco wydajniej i zajmuje mniej miejsca na dysku. Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 11-07-2014 18:07
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

Bez przesady, wizualnie nie jest to samo - sporo czasu spędza się w metro ui, co przy początkowym zainteresowaniu może wkurzać, szczególnie że MS zmienił sposób pracy w systemie, co jest imo wyborem z tyłka, bo po co. Było fajnie, ale nie, wprowadźmy coś, co większość userów nie przyjmie z zachwytem, szczególnie że monitory dotykowe to zdecydowana mniejszość.

OK, da się zainstalować programy które dodają start, no ale to aplikacje zewnętrzne. A wprowadzenie menu dopiero teraz... no cóż, wątpię by podniosło jakoś sprzedaż systemu.

Pomijam już fakt, że w firmach i w serwerowniach mają wierutną bekę z ósemki i siedzą tam nadal na starym dobrym Windowsie 2003/xP Rozbawiony

A preinstalowanie 8 to zabawny pomysł, statystyki microsoftu w górę...
No cóż, trochę rzeczy da się poinstalować, mojego drugiego lapka, HPka udało się tak wyciapać, że wywaliłem mu Vistę która strasznie zamulała (a była po SP1, damn... :F )
i jakoś udało się znaleźć stery pod xPka.

No chyba że na serio zmiażdżyli support windowsa 7, wtedy to strzał w stopę #oscar pistorius
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
*Elf F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 12-07-2014 11:51
Super Administrator

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 605
Ostrzeżeń: 1
Postów: 74
Data rejestracji: 31.07.08
Medale:
Medal

Priori Incantatem napisał/a:
Windows 8, a także jego nowa wersja Windows 8.1 jest to nic innego jak delikatnie innowacyjny design Windowsa 7. Praktycznie to samo w innym opakowaniu. Czy zatem warto go kupować? Oczywiście, że nie, choć prędzej czy później będziemy do tego zmuszeni.


Zalecam zapoznać się najpierw z benchmarkami, testami, a najlepiej samemu sprawdzić systemem na swoim sprzęcie. Pełna integracja z UEFI, ultra fast boot, hybrydowe usypianie. To są ficzyrsy dotyczące tylko szybkości uruchamiania, które to z dyskiem SSD zajmuje 3s od wciśnięcia przycisku POWER.
Jeśli chodzi o porównanie interfejsów, to wypowiedzi, że wszystko jest identyczne mija się z prawdą dość boleśnie. Przede wszystkim Microsoft wywalił obrzydliwego i wydajnościowo ciężkiego Aero dodając kilka smaczków do bazowej usługi pulpitu. Doszła wspaniała obsługa wielu pulpitów (sam pracuję na 3), masa przydatnych skrótów klawiszowych z przyciskiem klawiaturowym Win i wiele narzędzi dostępnych tylko w Windows Server... jak chociażby PowerShell.
Generalnie nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz czytam taką pusta wypowiedź na podstawie wiedzy zaczerpniętej z internetów przepełnionych dziećmi...


To teraz trochę mojej opinii na podstawie ponad rocznej pracy z najnowszym Windowsem...

Pojawiła się wypowiedź, że sporo czasu spędzamy w interfejsie Metro - na co odpowiem: no chyba Ty. Ja, zaraz po zainstalowaniu systemu, rok temu, postanowiłem przetestować kilka aplikacji Metro. Szybciutko je wszystkie wyrzuciłem, ponieważ były jeszcze bardzo biedne. Aktualnie wchodzę tylko jak do startu.
Co do aplikacji Metro to nie wiem jak jest dzisiaj, ponieważ nie chce mi się ich testować i próbować przenosić z tych, do których jestem przyzwyczajony... jeszcze z 7, Visty czy xP. Pewnie się kiedyś tego podejmę, chociażby ze względu na świetną możliwość jaką jest wyświetlanie "zminimalizowanej" aplikacji Metro po prawej lub lewej stronie ekranu symultanicznie z pulpitem. Kiedyś Oczko

Windows 8.1 + dla marudzących aplikacja StartIsBack (ja osobiście korzystam z Metro) i gwarantuje zadowolenie. Wydajność szczerze mówiąc nieporównywalna z żadnym poprzednim produktem firmy z Redmond.
U mnie w firmie mamy aktualnie 2 komputery na Win8+ Pro i 3 laptopy na Win8+ z czego dwa laptopty to OEM i jeden ex. OEM, bo potrzebowałem kilku funkcji z Pro (Hyper-V, BitLocker, etc).
Jeśli chodzi o cenę to pozwolę sobie zrobić małe porównanie: tam gdzie kupujemy sprzęt cena Win8 w wersji Pro wynosi 250zł (+$3 za StartIsBack i mamy dokładnie to samo co w Win7), a cena Win7 Pro to 400zł.
Fuck logic? W życiu nie zapłaciłbym 140zł więcej za przestarzały produkt.

img.pietrzak.biz/images/2014/07/12/BOkiTmc.th.png
http://homepay.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny_i_Harry F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2014 11:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 37
Ostrzeżeń: 0
Postów: 20
Data rejestracji: 12.08.14
Medale:
Brak

wg mnie windows 8 nie jest zły. u mnie w szkole jest parę komputerów z tego systemu. oczywiście każdy ma inny gust a o gustach się nie dyskutuje Oczko
__________________
Chwała Gryffindor

Od sprytu Ślizgonów
Wiedzy Krukonów
Kretynizmu Puchonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE


Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
-Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
-Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.
Wyślij prywatną wiadomość
~wittcher11 F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2014 13:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 81
Ostrzeżeń: 0
Postów: 35
Data rejestracji: 12.08.14
Medale:
Brak

Moja babcia ma w domu komputer z tym systemem. Jest bardzo stabilny i wygodny. A brak startu to nie problem bo są do tego odpowiednie programy. Jeśli chodzi o kafelki to są bardzo wygodne. Jedyne co mi się nie podoba to nowy program do odtwarzania zdjęć (już paint jest lepszy wtf).
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT