Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 237
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Ulubiony tom HP
Drukuj temat · Ulubiony tom HP
~daseyy F
Dodany dnia 01-08-2010 20:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 236
Ostrzeżeń: 0
Postów: 76
Data rejestracji: 30.07.10
Medale:
Brak

Mi najbardziej spodobałą się Insygnia Śmierci. Harry z przyjaciółmi są o wiele dojrzalsi, nie to, co w poprzednich częściach.
Podoba mi się też dlatego, że jest tam dużo Czarnego Pana i więcej akcji .
Minus za śmierć Freda.
__________________
I want someone who loves me as much as Snape loved Lily.
25.media.tumblr.com/50cac36a761b9da303e191459f3654a8/tumblr_mjk4czCTxI1roblj6o4_250.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Minstrel F
Dodany dnia 01-08-2010 21:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 61
Ostrzeżeń: 0
Postów: 15
Data rejestracji: 01.08.10
Medale:
Brak

Zdecydowanie Kamień Filozoficzny. Jest najbardziej baśniowy ze wszystkich, ma ten urok i niepowtarzalny klimat. Napisany jest w prosty sposób, a treść łatwo wchodzi w pamięć. Świat magii jest w nim przedstawiony lekko i przyjemnie. Połknąłem całość w jeden dzień, lektura była dla mnie tak wciągająca.
Wyślij prywatną wiadomość
~AliceSpinnet F
Dodany dnia 04-08-2010 19:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 483
Ostrzeżeń: 0
Postów: 78
Data rejestracji: 02.08.10
Medale:
Brak

Ciężko mi było wybrać, bo w każdym tomie są momenty, które mi się nie podobają kompletnie, ale też takie, które uwielbiam.
Po dłuższym zastanowieniu wybieram dwie ostatnie części - Księcia Półkrwi oraz Insygnia Śmierci.
Chociaż mam też duży sentyment do Kamienia Filozoficznego, bo czytając ten tom czuje się taką magię ;3
__________________
- Już...nigdy...nie tkniesz... moich... dzieci! - Krzyknęła pani Weasley. Bellatriks zaniosła się takim samym śmiechem jak jej kuzyn Syriusz, gdy padał do tyłu przez czarną zasłonę w Sali Śmierci... I nagle Harry poczuł, że już wie, co się zaraz stanie, zanim to się stało. Zaklęcie Molly przemknęło pod wyciągniętą ręką Bellatriks i ugodziło ją w pierś, prosto w serce. Szyderczy śmiech Bellatriks zamarł, oczy wyszły jej na wierzch i zaledwie zrozumiała, co się stało, runęła na posadzkę.
Wyślij prywatną wiadomość
~salazar F
Dodany dnia 04-08-2010 19:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 99
Ostrzeżeń: 0
Postów: 53
Data rejestracji: 28.07.10
Medale:
Brak

Wszystkie są świetne . Ale najbardziej HP i Kamień Filozoficzny. W tej części Harry dowiaduje się o Hogwarcie i to jest w tym tomie najfajniejsze najfajniejsze.
__________________
Wyślij prywatną wiadomość
~fankaHP7 F
Dodany dnia 04-08-2010 20:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 122
Ostrzeżeń: 0
Postów: 31
Data rejestracji: 02.08.10
Medale:
Brak

Bardzo lubię wszystkie książki z serii HP. Każda jest odmienna, wyjątkowa... Ale najbardziej do gustu przypadła mi 3 i 5 Uśmiech dlaczego?? W 3 jest coś takiego innego, tajemniczego... bardzo lubię czytać tę część książki kiedy cała 3 idzie do Hagrida wesprzeć go przed egzekucją Hardodzioba.... zostaja jakoś tajemniczo ostrzeżeni, Dumbledore zagaduje ministra... oni się chowają a potem myślą że Dziobek został zabity... i zaczyna się akcja!! Potem w skrzydle szpitalnym Dumbladore mówi Hermionie zagadkowo że mogą uratować więcej niż jedno istnienie i tak dalej...I cofają się w czasie Uśmiech . Wtedy wszystko się wyjaśnia, kto ich ostrzegł, czemu Dumbledore tak zagadywał ministra!!TO BYŁ GENIALNE!!. A potem Kiedy Lupin się zamienia w wilkołaka woła go inny wilkołak ( którym okazała się Hermiona Rozbawiony) . to wszystko było tak genialne połączone, że od tamtej pory jestem dla Rowling pełna szacunku RozbawionyRozbawiony ( w sensie jeszcze bardziej niż prędzej) . A poza tym bardo lubiłam Lupina Uśmiech:*

A piątkę lubię za tę jej odmienność (pierwszy pocałunek Harry'ego... Reaktywacja Gwardii...) ... I bardzo się cieszyłam, że było w niej więcej takiej rodzinnej atmosfery Rozbawiony)... Syriusz na wolności, w pewnym sensie Uśmiech . Mieszkanie na Grimmauld Place ... doprowadzanie domu do porządku Uśmiech Ta część był taka bardziej przyziemna... domowa, rodzinna ;p;p I oczywiście lubię ją za postacie.. Lupin, Syriusz, Nimfadora..eh... najlepsi na koniec zawsze odchodzą... :''Oczko
__________________
W imię większego dobra... !!


Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!!!!
bez urazy Oczko
http://www.youtube.com/user/mefistofelcia1 Wyślij prywatną wiadomość
~Melissa Cordiel F
Dodany dnia 05-08-2010 21:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 114
Ostrzeżeń: 0
Postów: 22
Data rejestracji: 30.07.10
Medale:
Brak

Jeśli chodzi o mnie to najbardziej spodobała mi się 3 i 7 część HP. Więzień Azkabanu jest genialny, ponieważ "zawiera" GENIALNEGO Syriuszka, a Insygnię Śmierci pokochałam, ponieważ... ponieważ jest... ach... CUDOWNA! Wszystkie wątki łączą się w jedną, ważna całość a wszystkie dotychczasowe tajemnice zostają odkryte. No i ten Happy End... ;D
__________________
Zasady są po to, żeby je łamać! xD
Dziękuję za wszystkie pozdrowienia, miłe słowa i wsparcie! ;* Pozdrawiam serdecznie WSZYSTKICH fanów HP i użytkowników Hogsmeade! Oczko Bywajcie!
Wyślij prywatną wiadomość
~batb3 F
Dodany dnia 08-08-2010 07:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 42
Ostrzeżeń: 0
Postów: 15
Data rejestracji: 31.07.10
Medale:
Brak

Ja najbardziej lubię trzecią część, ze względu na klimat, nowe przedmioty i przygodę z Syriuszem. Czytałem ją najwięcej razy ze wszystkich części.
__________________
well, just becouse i'm white you gonna treat me like a nigga!
Wyślij prywatną wiadomość
~Gandalf Szary F
Dodany dnia 10-08-2010 13:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 42
Ostrzeżeń: 0
Postów: 18
Data rejestracji: 09.08.10
Medale:
Brak

Mi najbardziej przypadł do gustu ,,Harry Potter Czara Ognia " walka ze smokiem i wiele innych. Podoba mi się też książę pół krwi w którym Albus Dombeldour został zabity a Harry okazał się odważny i bystry.
Edytowane przez Milka dnia 10-08-2010 13:56
Wyślij prywatną wiadomość
~Roxa F
Dodany dnia 10-08-2010 14:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 45
Ostrzeżeń: 0
Postów: 31
Data rejestracji: 09.07.09
Medale:
Brak

Moim Ulubionym tomem jest [i]insygnia Śmierci./i]Wybrałem go ponieważ zawsze lubiłem wracać to tych opowieści 3 braci i o bitwie o Hogwart.
Wyślij prywatną wiadomość
~Crime67 F
Dodany dnia 10-08-2010 15:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 98
Ostrzeżeń: 1
Postów: 25
Data rejestracji: 09.08.10
Medale:
Brak

Moje ulubione?
Komnata, bo jest pierwsza. Wszystko dopiero się poznaje, wszystko jest nowe.
Więzień, bo lubię Syriusza. I w ogóle ten tom był fajny.
Insygnia, bo są ostatnie. Takie zakończenie, finał wszystkiego.
__________________
Live fast die young.
Nie byłabym sobą gdy byłabym inna.
Rape me.
Indile.
http://sesz.mylog.pl Wyślij prywatną wiadomość
~HPiZF F
Dodany dnia 12-08-2010 16:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 99
Ostrzeżeń: 0
Postów: 58
Data rejestracji: 10.07.09
Medale:
Brak

Mi stanowczo najbardziej podobał się Zakon. Ale wcześniejsze książki sprawiły, że ani mi się śniło dać spokój Na tej książce którą przeczytałem w tydzieńRozbawiony.
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów,
Kretynizmu Puchonów,
i Wiedzy-o-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
Strzeż nas Gryffindorze!

Pozdrowienia dla drogi Gościu
Edytowane przez HPiZF dnia 16-08-2010 20:13
bit.ly/Tmf5ae Wyślij prywatną wiadomość
~amphi15 F
Dodany dnia 12-08-2010 16:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 77
Ostrzeżeń: 0
Postów: 19
Data rejestracji: 11.08.10
Medale:
Brak

Kocham oczywiście wszystkie części, jednak moją ulubioną są IŚ. Książka jest już dojrzalsza od poprzednich i duuuuużo się dzieje. Takie... podsumowanie, albo finał poprzednich sześciu tomów. Jednak, pamiętam, że najbardziej poruszyły mnie ostatnie strony akcji, czyli głównie Bitwa o Hogwart i jak do niej doszło. Podobała mi się ta solidarność GD, to że do końca wszyscy byli razem, gotowi na śmierć z przyjaciół, rodzinę i przyszłość czarodziejskiego świata. I tylko jedna rzecz mnie rozczarowała; to w jaki sposób Harry wykończył Voldemorta. Było do przewidzenia oczywiście, że Harry przeżyje (co dla wielu jest dużym rozczarowaniem), bo to najważniejszy bohater itp. itd., spodziewałam się jednak większego bum, czegoś przez co Harry pokazałby, że jest wyjątkowy, że ma... ja wiem? Coś szczególnego oprócz blizny na czole. Tymczasem odbicie Avady ExPelliarmusem, będące może nawet ciekawym pomysłem, ciut mnie zawiodło... :/
Aczkolwiek książka, mimo tego końcowego 'niedociągnięcia' jest bezkonkurencyjna! Uśmiech
__________________
Greets for u drogi Gościu ! Uśmiech


' The last enemy that shall be destroyed is death'


Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i Wszechwiedzy Krukonów

CHROŃ NAS GRYFINDORZE!!!

"...dla należycie uporządkowanego umysłu śmierć jest tylko początkiem nowej, wielkiej przygody..."


"... - Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi. ...
- Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem. ...
- Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem. ...
- Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju ..."



' (...)Never opened myself this way
Life is ours, we live it our way
All these words I don't just say
And nothing else matters(...)'
Wyślij prywatną wiadomość
~amphi15 F
Dodany dnia 12-08-2010 16:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 77
Ostrzeżeń: 0
Postów: 19
Data rejestracji: 11.08.10
Medale:
Brak

Crime67 napisał/a:
Moje ulubione?
Komnata, bo jest pierwsza. Wszystko dopiero się poznaje, wszystko jest nowe.
Więzień, bo lubię Syriusza. I w ogóle ten tom był fajny.
Insygnia, bo są ostatnie. Takie zakończenie, finał wszystkiego.


A to Komnata nie jest druga??? xD
__________________
Greets for u drogi Gościu ! Uśmiech


' The last enemy that shall be destroyed is death'


Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i Wszechwiedzy Krukonów

CHROŃ NAS GRYFINDORZE!!!

"...dla należycie uporządkowanego umysłu śmierć jest tylko początkiem nowej, wielkiej przygody..."


"... - Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi. ...
- Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem. ...
- Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem. ...
- Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju ..."



' (...)Never opened myself this way
Life is ours, we live it our way
All these words I don't just say
And nothing else matters(...)'
Wyślij prywatną wiadomość
~pudin F
Dodany dnia 12-08-2010 16:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 50
Ostrzeżeń: 0
Postów: 10
Data rejestracji: 03.06.10
Medale:
Brak

Oczywiście insygnia śmierci dużo się działo przez cały czas. Emocje nie pozwalały mi przestać czytać. Uwielbiam tą cześć.Tooth

Pozdrowienia dla gryfonów myślących jak ja. Rozbawiony
nie mam Wyślij prywatną wiadomość
~Croce F
Dodany dnia 12-08-2010 20:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 356
Ostrzeżeń: 0
Postów: 49
Data rejestracji: 22.07.10
Medale:
Brak

Bardzo lubię wszystkie części Harry'ego Pottera, lecz tylko jedna wezbrała we mnie chęć do natychmiastowego powtórzenia tej samej lektury Pottera. O, tak:to ,,Harry Potter i Więzień Azkabanu". Dlaczego? Jedną z postaci, które darzę nadzwyczajną sympatią to Syriusz Black, ojciec chrzestny Harry'ego. Te sceny we Wrzeszczącej Chacie, kiedy to Harry, Ron oraz Hermiona dowiedzieli się prawdy o Syriuszu, można powiedzieć, że mną wstrząsnęła w bardzo miły sposób. Sama czułam się tak, jak Harry... Dlatego ta książka zawsze będzie u mnie na pierwszym miejscu. Ach, tak! Jeszcze Zakon Feniksa... Co prawda, przyznaję się, nie przeczytałam jej do końca. Brak książki w bibliotekach a ja mieszkam na wsi, więc dopiero we wtorek (10.08.10.r.) miałam możliwość wybrania się do księgarni, gdzie zakupiłam tę część. W trakcie czytania, ale jak do tej pory jest całkiem, całkiem. Tylko, że... śmierć Syriusza. Nie jest to przyjemne, ale skoro tak ma być to dobrze, tylko oby jakoś sensownie i ciekawie Rowling opisała jego... wpadnięcie za zasłonę? Słyszałam, że tak ma być... A i Książę Półkrwi mnie wciągnął. Ta scena w jaskini z tym zielonym eliksirem... Niezłe. Ale jednak Więzień Azkabanu (żeby nie było, wszystkie są bardzo ciekawe).
__________________
Magia jest cenną "rzeczą", choć nie wiem, czy to odpowiednie określenie.
Magia to potęga, lecz istnieją dwa rodzaje "potęgi". To od Ciebie zależy, który rodzaj wybierzesz...
Wiele, wiele ludzi oddałoby wszystko za to, by świat był "magiczny". Nie dostrzegają tylko, że świat z dnia na dzień staje się coraz bardziej napełniony magią, w różnej formie - jedna z nich to książka, którą z pewnością bardzo dobrze znasz...

Croce
drogi Gościu , buuu! Zboczeniec! xD
Wyślij prywatną wiadomość
~Sandra F
Dodany dnia 14-08-2010 14:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 160
Ostrzeżeń: 0
Postów: 71
Data rejestracji: 27.06.10
Medale:
Brak

Insygnia Śmierci. Zdecydowanie. Dopiero przy tej części wszystko zrozumiałam... Dlatego jak dla mnie, jest najlepsza.Rozbawiony
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I od Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !!!


"ŚMIERC BĘDZIE OSTATNIM WROGIEM, KTÓRY ZOSTANIE ZNISZCZONY"

"ŻADEN NIE MOŻE ŻYC, GDY DRUGI PRZEŻYJE."


-Nie możecie tego zrobic bez mojej zgody, no i musielibyście miec kilka moich włosów.
-No i w tym nasz plan się wali, to fakt -powiedział George. - bo przecież nie zdobędziemy paru włosów bez twojej zgody.
-No jasne, jest nas tylko trzynaścioro na jednego faceta, któremu nie wolno urzyc czarów, nie mamy szans -dodał Fred.
Wyślij prywatną wiadomość
~kondzik1808 F
Dodany dnia 14-08-2010 14:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 57
Ostrzeżeń: 0
Postów: 13
Data rejestracji: 14.08.10
Medale:
Brak

Zdecydowanie trzy ostatnie części, a jak miałbym wybierać to KSIĄŻĘ PÓŁKRWI. Cudowna atmosfera, cudowna książka. Świetna też jest insygnia. Niepowtarzalny klimat i ciekawa fabuła.Oczko
__________________
rhcp <3

The more I see the less I know
The more I like to let it go hey oh
Wyślij prywatną wiadomość
~House Maniaczka F
Dodany dnia 14-08-2010 15:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 79
Ostrzeżeń: 0
Postów: 29
Data rejestracji: 09.08.10
Medale:
Brak

A mi najbardziej podobała się część z Komnatą Tajemnic, czyli drugi tom. Jest dla mnie najlepszy pod względem zakończenia. Najlepsze fragmenty ze Zgredkiem, Potter jak zawsze trochę mnie denerwował. Na ogromny plus jest jeszcze rozdział w Zakazanym Lesie, z akromantulami.Wredny
Wyślij prywatną wiadomość
~Magdalena Lestrange F
Dodany dnia 14-08-2010 19:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -29
Ostrzeżeń: 1
Postów: 10
Data rejestracji: 21.07.10
Medale:
Brak

Bardzo podobała się część Książę Półkrwi. Wzruszyła mnie scena gdy zabito Dumbledor'a i po. Jednak Najlepszym wg mnie rozdziałem była bitwa o Hogwart w Insygniach Śmierci.
__________________
ZniesmaczonyŚmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony
ŚMIERĆ BĘDZIE OSTATNIM WROGIEM,KTÓRY ZOSTANIE ZNISZCZONY

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~NimfadoraTonks F
Dodany dnia 18-08-2010 10:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 284
Ostrzeżeń: 1
Postów: 144
Data rejestracji: 11.08.10
Medale:
Brak

Mi najbardziej podobał się Zakon Feniksa, nie ma konkretnego wytłumaczenia po prostu Zakon i już.;]
__________________
Harry spojrzał na Tonks.
-Myślałem, że jesteś z Teddym i swoją matka?
-Nie mogłam wytrzymać, nie wiedząc... Ona się nim zaopiekuje... Widziałeś Remusa?
-Mial prowadzić jedną z grup na błonia...
Tonks bez słowa wybiegła z pokoju.

[...]

Harry zobaczył jeszcze dwa ciała, ciała Remusa i Tonks.
Leżeli,bladzi i spokojni, jakby spali pod ciemnym, zaczarowanym sklepieniem.
http://harrypotter893.bloog.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT