Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 266
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Ulubiony tom HP
Drukuj temat · Ulubiony tom HP
~Robotto F
Dodany dnia 19-08-2010 22:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 264
Ostrzeżeń: 0
Postów: 54
Data rejestracji: 19.08.10
Medale:
Brak

Moim ulubionym tomem z serii Harry Potter to Insygnia Śmierci. Nie wiem czemu, ale są bardzo tajemniczą książką i pełno w niej morderstw, o których lubię czytać (przynajmniej w wersji Avada Kedavra) - szybko i bezboleśnie, jakbyś gwałtownie zasnął i się nie obudził. W tej książce nie ma wady - przynajmniej ja tak twierdzę.
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny-MaduSSS F
Dodany dnia 20-08-2010 14:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 51
Ostrzeżeń: 0
Postów: 14
Data rejestracji: 19.08.10
Medale:
Brak

Hmmm.. Mi się wszystkie podobają, ale podobno są coraz lepsze i wychodzi, że nie licząc "Wszystkie" w ankiecie IŚ jest najlepsza, ale ja uważam, że jednak chyba szóstka, bo w 7 bardzo dużo było ofiar.... I to taki, takie no.. Smutne Dum,Fred... Itd. Naprawdę! I czasem sobie tak myślę:

NIE BĘDZIE WIĘCEJ TOMÓW! ZszokowanyNiee
Wyślij prywatną wiadomość
~piotrpapr17 F
Dodany dnia 20-08-2010 19:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 71
Ostrzeżeń: 0
Postów: 38
Data rejestracji: 20.08.10
Medale:
Brak

Mi najbardziej do gustu przypadła powieść ostatnia. Jest całkiem inna niż poprzednie ponieważ akcja nie dzieje się w hogwarcie lecz po całej Wielkiej Brytani. A bohaterowie są starsi a za razem mądrzejsi i patrzą na różne rzeczy z innego punktu widzenia. Ale choć wolę gdy akcja dzieje sie w hogwarcie to jednak Insygnia Śmierci wzbudza we mnie najwięcej uczuć. Ale poza tym każdą inną część czyta mi się wyśmienicie!
__________________
''Prawda to cudowna i straszliwa rzecz, więc trzeba się z nią obchodzić ostrożnie''
Wyślij prywatną wiadomość
~HeRmiOnA_is_the_best F
Dodany dnia 21-08-2010 20:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 76
Ostrzeżeń: 0
Postów: 24
Data rejestracji: 22.04.10
Medale:
Brak

Bardzo podobaly mi sie wszystkie czensci Harrego Pottera ale, niewiem czemu szczegulnie podobaly mi sie HP i wienzien azkabanu, HP i czara ognia, HP i ksionze polkrwi oraz na koniec HP i insygnie smierci....
1.W HPIKF podobalo mi sie naj bardziej scena w zakazanym lesie gdy mieli kare za chodzenie w nocy po zamku...
2. W HPIKT bardzo podobalo mi sie po pierwsze scena w komnacie tajemnic, gdy harry dowiaduje sie ze jest wezoustny, oraz scena mkoncowa gdy Dumbeldore tlumaczy Harremu ze tiara przydzialu dobrze go przydzielila....
3. W 3 czensci lubie scene koncowom w starej chacie....
4. czwurka ma duzo scen kture lubie.. np. zad. 1 zad. 2 zad.3. Gdy z czry wypadla kartka z imieniem Harrego... scena na cmentarzu...
5. 5 - scena z dementorami, gdy harry przylatuje do domu syriusz i denerwuje sie na swoich przyjaciul, gdy tworzom GD , randki Harrego z Cho scena w ministerstwie.....

__________________
:P
Wyślij prywatną wiadomość
~Luca_2 F
Dodany dnia 28-08-2010 15:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 248
Ostrzeżeń: 0
Postów: 79
Data rejestracji: 28.08.10
Medale:
Brak

Uwielbiam wszystkie. Jednak najbardziej podobała mi się siódemka: :HP i Insygnia Śmierci", ponieważ tam się wszystko się kończy. I zaczynają nowe życie...
Ale nie mogę wybaczyć dla J.K. Rowling, że uśmierciła Lorda Voldemorta i Severusa Snape'a. I to w tej samej części. To poniekąd też wpłynęło, że siódemka mi się tak bardzo podoba...
Wyślij prywatną wiadomość
~Hanna_Abbott F
Dodany dnia 29-08-2010 20:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 44
Ostrzeżeń: 1
Postów: 54
Data rejestracji: 06.07.10
Medale:
Brak

Zakon Feniksa mi się nie podobał...Śmierć Syriusza itd.
Bardzo podobała mi się wewnetrzna walka Harrego w Księciu Półkrwi
Ona jest siostrą Rona
Ale zerwała z Deanem
Co nie zmienia faktu że jest siostrą rona
On jest moim najlepszym kumplem!
To pogarsza sprawę ...itd.
Podobał mi sie też mecz Quiditcha z MacLaggenem w roli głównej
__________________
Pozdro dla Monika_Lestrange i Potter_maniaczka i Promited i Loonyy Śmiech
I oczywiście dla wszystkich którzy pozdrawiaja mnie.
-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem. - Mój ulubiony cytat ;]
Wyślij prywatną wiadomość
~Formidable F
Dodany dnia 04-09-2010 18:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 15
Ostrzeżeń: 0
Postów: 3
Data rejestracji: 04.09.10
Medale:
Brak

Niewątpliwie moim ulubionym tomem jest Książe Półkrwi, który zauroczył mnie od początku do końca. Nie dość, że poznajemy w nich przeszłość Voldemorta, to jeszcze zaczyna się robić coraz poważniej. Wpleciony zostaje także wątek miłosny i coraz więcej grozy. Podoba mi się również Więzień Azkabanu, być może dlatego, że w głównej mierze poświęcony jest Huncwotom, których po prostu uwielbiam. Poza tym, wyjaśnia się wiele spraw i ogólnie rzecz biorąc mam do tego tomu sentyment, tak jak i do Kamienia Filozoficznego, z racji tego, iż jest to pierwszy tom sagi i zostajemy wprowadzeni do tego magicznego świata.
Poniekąd moją ulubioną częścią są Insygnia Śmierci, ale zaznaczam, poniękąd, gdyż jest to najbardziej mroczna i tragiczna książka, a zarazem jest tajemiczna, fascynująca, pełna zwrotów akcji. Nie lubię więc jej jedynie z tego powodu, że uśmiercone tam zostają moje ulubione postacie, a jednocześnie uwielbiam ją za niektóre fragmenty, rozdziały.
To chyba tyle, tak czy inaczej cała saga jest mi naprawdę bliska i po prostu ją uwielbiam, więc trudno mi było wybrać spośród siedmiu tomów, te ulubione.
Wyślij prywatną wiadomość
~pozytywna1296 F
Dodany dnia 05-09-2010 13:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 16
Ostrzeżeń: 0
Postów: 5
Data rejestracji: 04.09.10
Medale:
Brak

Uwielbiam wszystkie części, ale najbardziej lubię Zakon Feniksa. Moim zdaniem jest najciekawsza no i rzecz jasna najgrubsza ;-).
Bardzo poruszyła mnie śmierć Syriusza. Był on jedną z moich ulubionych postaci z książki.
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermionka_96 F
Dodany dnia 05-09-2010 17:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Goblin
Punktów: 30
Ostrzeżeń: 0
Postów: 17
Data rejestracji: 12.08.10
Medale:
Brak

mi to najbardziej podobały sie Insygnia Śmierci i Książe Półkrwi. niestety najmniej podobał mi sie 1 czyli Kamień Filozoficzny (haha z każdym tomem Rowling miała coraz lepsze pomysły) Rozbawiony
__________________
The last enemy that shall be destroyed is death... Harry Potter forever!
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny24 F
Dodany dnia 21-09-2010 20:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 71
Ostrzeżeń: 0
Postów: 18
Data rejestracji: 17.06.10
Medale:
Brak

Mi najbardziej podobała się część druga i siódma. Dlaczego druga? Bo do końca musiałam przeczytać aby dowiedzieć się wszystkiego na temat otwarcia komnaty tajemnic. Tak samo siódma do końca nie było wiadomo co się stanie w następnym rozdziale. Byłam zaskoczona końcówkami obu tych części.
Wyślij prywatną wiadomość
~Kaszmir F
Dodany dnia 21-09-2010 20:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Kierowca Błędnego Rycerza
Punktów: 942
Ostrzeżeń: 1
Postów: 44
Data rejestracji: 05.09.10
Medale:
Brak

Zdecydowanie moim ulubionym tomem jest tom ostatni. Co do filmu to jeszcze nie wiem jaki będzie, ale książka od razu mi się spodobała. Może to dlatego, że bohaterowie są już dojrzalsi, jest więcej zwrotów akcji i nareszcie doczekałam się. Trójka bohaterów nie tylko odnosi same sukcesy ale i porażki takie , które mogą kosztować bardzo wiele. Niestety ginie wiele osób, ale jest to w pewnym sensie ciekawe urozmaicenie.
__________________
Pozdrawiam Cię MALADIE! : )

INNOCENTE
Wyślij prywatną wiadomość
~LadyRock F
Dodany dnia 22-09-2010 20:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Gracz Quidditcha Ravenclawu
Punktów: 115
Ostrzeżeń: 0
Postów: 38
Data rejestracji: 22.09.10
Medale:
Brak

Moje ulubione tomy to Komnata Tajemnic, Czara Ognia i Insygnia Śmierci. Jednak po głebszym zastanowieniu moim ulubionym tomem jest KT. Dlaczego? Ponieważ było w nim dużo tajemnic, intryg i było baaaaardzo mroczno ;d
__________________
Nie chciej,
działaj.




AC/DC !
Nirvana !
Nickelback !
Dżem !
Perfect !
The Pretty Reckless !
Guns `n` Roses !
Evanescene !
<3 <3 <3 <3


Pozdrowienia dla, ciebie, drogi Gościu!
Wyślij prywatną wiadomość
~susan viktmore F
Dodany dnia 25-09-2010 16:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 51
Ostrzeżeń: 0
Postów: 26
Data rejestracji: 18.09.10
Medale:
Brak

Lubię wszystkie, ale najbardziej spodobał mi się "Kamień Filozoficzny". Pozostałe części są coraz mroczniejsze, a tam jest wesoło... ;p dziękuję J.K. Rowling, że napisała te książki. Jupi!
__________________
susan viktmore
Wyślij prywatną wiadomość
~blackowa F
Dodany dnia 08-10-2010 20:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 175
Ostrzeżeń: 2
Postów: 196
Data rejestracji: 06.10.10
Medale:
Brak

Nie wiem , dlaczego , ale najbardziej spodobało mi się dwie ostatnie części . Według nie dzieje się najwięcej , wspaniałe akcje , momenty .Idealne . :>
__________________
Widać, jestem tempa. Bo nie spamuję <lol3214645735`2>

Pozdrawiam Cię drogi Gościu , pamiętaj o mnie. Język
www.historiasmierciozercy.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~kompcia F
Dodany dnia 16-10-2010 16:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -36
Ostrzeżeń: 1
Postów: 7
Data rejestracji: 16.10.10
Medale:
Brak

Insygnia Śmierci. Uśmiech Według mnie ta, bo w niej właśnie Harry poznał prawdę o Snapie. Ten wątek był bardzo ciekawy, a poza tym te wyprawy... Do Ministerstwa i do Banku Gringotta... Dużo się dzieje! Rozbawiony
__________________
Noo więc... Zacznę od tego, że oprócz Harry'ego Pottera interesuję się także anime i mangą. Bleach, Naruto, Zero no Tsukaima, Toradora, To Love Ru - to lubie! :> Książki J.K. Rowling zaczęłam czytać w III klasie podstawówki. Rozbawiony Teraz lat mam już "trochę" więcej, ale ile - nie powiem. To ściśle tajne Oczko Przeczytałam wszystkie części HP, każdą po 4 razy. xD Filmy też obejrzałam, ale książki są wg. mnie lepsze. Mają więcej dynamiki.
Ale dobra, koniec biografii. Jak chcesz, to napisz do mnie na GG. Ale najpierw poproś o numer!! Język
Wyślij prywatną wiadomość
~Pomylunaa_ F
Dodany dnia 16-10-2010 17:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 32
Ostrzeżeń: 1
Postów: 27
Data rejestracji: 16.10.10
Medale:
Brak

Wszystkie książki mi się podobają. Ale najbardziej przypadła mi do gustu Insygnia Śmierci. ;)
Wyślij prywatną wiadomość
~Harry-Potter123 F
Dodany dnia 16-10-2010 17:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 223
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 06.12.09
Medale:
Brak

wszystkie są wspaniałe,choć najbardziej do gustu przypadła mi książka HP i IŚ a także HP i WA Oczko)))
W 7 tomie wiele się wyjaśnia i wgl , ale ginie dużo osób co mi bardzo nie odpowiada( m.in. Fred Weasley, Remus Lupin, Nimfadora Thonk ) ;<
Ostatnią część z 8 razy przeczytałam ^
__________________
..."Wiem o wielu sprawach, o których ty nie wiesz Tomie Riddle. O wielu bardzo ważnych sprawach. Chcesz poznać kilka z nich, zanim popełnisz kolejny wielki błąd?...'

'Severus Snape nie był twoim sługą. Snape był człowiekiem Dumbledor'a. Był nim od samego początku, od chwili, gdy zacząłeś gnębić moją matkę.A ty nigdy nie zdawałeś sobie z tego sprawy, bo jednej rzeczy nie pojąłeś Tomie Riddle. Czy kiedykolwiek widziałeś patronusa Snap'a?...'

'...Patronusem Snap'a była łania. Taka sama jak patronus mojej matki, bo Snape kochał ją przez prawie całe życie, od czasu, gdy jeszcze byli dziećmi. A powinieneś to zrozumieć..'

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!
Harry-Potter123Uśmiech




http://vimeo.com/10152570<----- OBEJRZYJ . jesli nie chcesz być obojętny na to co ludzie codziennie robią zwierzetą PODPISZ Petycje . samemu można zrobić wiele rzeczy, ale w grupie można dokonać wszystkiego !
Wyślij prywatną wiadomość
~Nattie F
Dodany dnia 14-11-2010 16:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 63
Ostrzeżeń: 0
Postów: 22
Data rejestracji: 14.11.10
Medale:
Brak

w "insygniach" sie bardzo duzo dzieje... juz sie nie moge doczekac filmu... a z bohaterow najbardziej lubie Lunę Lovegood i Ginny Weasley
Wyślij prywatną wiadomość
~Sam-Ja F
Dodany dnia 15-11-2010 14:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 73
Ostrzeżeń: 0
Postów: 29
Data rejestracji: 27.05.10
Medale:
Brak

Wszystkie ale jakbym miał wybierać to HP i Insygnia Śmierci Uśmiech
Dlatego że ja lubię kiedy się coś dzieje na przykład Bitwa o Hogwart albo na weselu ten patronus. Jak byli w banku Gringota lub znajdowali się w domu Blacka i wiele innych Happy Póżniej najlepsza była HP i Więzień Azkabanu a na koniec HP i kamień filozoficzny ....Wredny
__________________
Professor, the answer seems simple, but I do not know
http://www.facebo...ak-Wroński
Wyślij prywatną wiadomość
~zuza1302 F
Dodany dnia 15-11-2010 15:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 14
Ostrzeżeń: 0
Postów: 11
Data rejestracji: 14.05.10
Medale:
Brak

Każdy tom ma w sobie coś takiego że jak go czytam, to ryczeć mi się chce, ze szczęścia, bo Rowling była na tyle kochana że stworzyła Harry'ego. Tak więc; wszystkie. ; )
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT