Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 264
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Ulubiony tom HP
Drukuj temat · Ulubiony tom HP
~Estelle F
Dodany dnia 30-07-2012 20:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 275
Ostrzeżeń: 2
Postów: 149
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Brak

Uwielbiam wszystkie tomy HPi wszystkie filmy
ksiązka - HP I WA, WP I KP, HP I IŚ
filmy lubie od 3 części gdy jest już inny dyrektor!
Wyślij prywatną wiadomość
~Kruloffa F
Dodany dnia 01-08-2012 16:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 34
Ostrzeżeń: 0
Postów: 26
Data rejestracji: 18.02.12
Medale:
Brak

"Harry Potter i Książe Półkrwi" - wtedy dopiero poczułam jak ważna postacią w tej historii jest A. Dumbledore . Poznajemy wtedy małego Riddla .
__________________
Ostatecznie, dla należycie zorganizowanego umysłu, śmierć to tylko początek nowej wielkiej przygody. ~ A. Dumbledore
Wyślij prywatną wiadomość
~SeVv F
Dodany dnia 08-08-2012 23:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Goblin
Punktów: 32
Ostrzeżeń: 0
Postów: 17
Data rejestracji: 08.08.12
Medale:
Brak

Co do książek to mam w posiadaniu tylko II,III,IV. Zabrałem się w te wakacje za czytanie. Nie mogłem nigdzie na półkach znaleźć I więc zabrałem się za II. Teraz jestem w połowie III i przyznam, że nie chce się człowiek odrywać. Do tej pory w ogóle nie chciałem czytać książek, ale jakoś mnie skusiło na HP i to chyba będzie jedyna seria którą przeczytam. Co do filmu to lubie tylko i wyłącznie oglądać wszystkie jeden po drugim Rozbawiony
__________________
s3.imgimg.de/uploads/SeverusSnapeBattleBlf0c036bbpng.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Dexter Uno F
Dodany dnia 10-08-2012 00:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Charłak
Punktów: 10
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 09.08.12
Medale:
Brak

Czara ognia i Kamień filozoficzny(święta bożego narodzenia strasznie przypomina.)
Wyślij prywatną wiadomość
~_BellatriksLestrange_ F
Dodany dnia 10-08-2012 09:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 240
Ostrzeżeń: 0
Postów: 90
Data rejestracji: 23.07.12
Medale:
Brak

Harry Potter i Zakon Feniksa. Cała prawda o ojcu Harrego i straszna śmierć Syriusza.
Wyślij prywatną wiadomość
~Luniaczek F
Dodany dnia 10-08-2012 09:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 267
Ostrzeżeń: 0
Postów: 116
Data rejestracji: 09.08.12
Medale:
Brak

Uwielbiam wszystkie , Zakon Feniksa jest najdłuższy więc jestem zmuszona go lubić , ale nie dziejeje się w tej części dobrze ...Książe Połkrwi także swiętna częśc jak dla mnie , bo uwielbiam eliksiry , Horacego ,i Severusa jako nauczyciela Obrony Przed Czarną Magią ( jednakże Lupin był trochę lepszy , .) Oczywiście jeszcze , Insygnia śmierci , baaardzo ciekawe Uśmiech Ale chyba moją ulubioną częścią jest Czara Ognia , Nie przewidywalne zakończenie , I wogóle Uśmiech
__________________
Łap Buziakaaa drogi Gościu ; *** <3
data.whicdn.com/images/35402399/tumblr_lofbvthwg01qmer81o1_500_large.gif
http://gochat.in/twiggykc piszcie mordix!
Wyślij prywatną wiadomość
~koraalinaa F
Dodany dnia 10-08-2012 19:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 97
Ostrzeżeń: 0
Postów: 29
Data rejestracji: 10.08.12
Medale:
Brak

dałam odpowiedż, że wszystkie , bo to fakt - cała seria jest ŚWIETNA < 33 (wszystkie części przeczytałam 2 razy, a niektóre 3 razy xD).
ale najbardziej podobał mi się Więzień Azkabanu . A potem Zakon Feniksa . ;D

* Koniec psot *
__________________
koraalinaa 
Wyślij prywatną wiadomość
~Hedwigaa_16 F
Dodany dnia 12-08-2012 18:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 141
Ostrzeżeń: 0
Postów: 74
Data rejestracji: 12.08.12
Medale:
Brak

Wszystkie mi się podobają , ale jak bym miała wybierać to więzień azkabanu i zakon feniksa , bo jest w nim dużo mojego ulubionego bohatera - Syriuszaa , alee jeszcze podoba mi się książę półkrwi , bo dużo jest Severusaa . <3
Wyślij prywatną wiadomość
~senkhara F
Dodany dnia 15-08-2012 19:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Charłak
Punktów: 9
Ostrzeżeń: 0
Postów: 3
Data rejestracji: 15.08.12
Medale:
Brak

Czara Ognia, Książę Półkrwi i Insygnia Śmierci Uśmiech <3
Czara Ognia - w sumie nie wiem za co, ale to jest zdecydowanie mój ulubiony tom, mogę go czytać i czytać. <3
Książę Półkrwi - cała ta książka od eliksirów, Ginny + Harry, horkruksy, wspomnienia w Myślodsiewni...
Insygnia Śmierci - wszystko się wyjaśnia, Snape okazuje się być inny niż wszyscy myśleli... Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Nerona_58 F
Dodany dnia 15-08-2012 20:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 649
Ostrzeżeń: 1
Postów: 167
Data rejestracji: 10.08.12
Medale:
Brak

chyba najbardziej z książek przypadł mi do gustu książę półkrwi.wszystko jest takie tajemnicze i emocjonujące. bardzo ciekawe były fragmenty kiedy Harry ma lekcje z Dumbledorem i poznaje przeszłość Voldemorta. książka jest trochę, ale tak minimalnie, lepsza od filmu, ale on też nie jest zły. ciekawy jest też początek kiedy dumbledore przychodzi do dursleyów, bardzo mnie to rozbawiło.
__________________
* Co to jest?-zapytała Clary.
* Fiolki ze święconą wodą, błogosławione noże, stalowe i srebrne miecze-odparł Jace, kładąc broń na posadzce obok siebie.-Drut z elektrum, niezbyt przydatny w tej chwili, ale dobrze jest mieć coś na wszelki wypadek, srebrne kule, czary ochronne, krucyfiks, gwiazdy Dawida...
* Jezu!-mruknęła Clary.
* Wątpię, czy zmieściłby się tu

''Dary Anioła''


W moim świecie muzyka pod względem użyteczności plasuje się gdzieś między wstążkami do włosów a tęczą, przy czym tęcza może przynajmniej dawać pewne pojęcie o pogodzie.


Boję się umrzeć pod ziemią, co jest głupie, bo nawet jeśli zginę na powierzchni, to i tak zaraz pochowają mnie pod nią.


Kosogłos

24.media.tumblr.com/tumblr_md0ya63Ol61rjhud3o2_500.gif

media.giphy.com/media/67BuQknlWjZIY/giphy.gif

dary-aniola.fan-strefa.pl/wp-content/uploads/2013/05/baza24.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Nat_Hermiona F
Dodany dnia 15-08-2012 20:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 256
Ostrzeżeń: 0
Postów: 56
Data rejestracji: 14.08.12
Medale:
Brak

O każdej myślałam, że jest dobra. Ale każda kolejna była jeszcze lepsza i wnosiła coś nowego.
Jeżeli mam wybrać ULUBIONĄ to nie podam żadnej , bo nie potrafię.
No ale powiem tak :
Trzy ostatnie części były najlepsze. Działo się w nich najwięcej i były ze sobą powiązane, może dlatego, tak mi się spodobały.

Zakon Feniksa :

Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć. ~Dumbeldore.

Nie musisz się wstydzić tego, co teraz czujesz. Przeciwnie... to, że odczuwasz taki ból, jest twoją największą siłą. ~ Dumbeldore

-A Dumbledore mówi, że ma to w nosie, że zależy mu tylko na tym, by go nie wyrzucili z talii kart sprzedawanych z czekoladowymi żabami ~Bill

Zawsze uważałem, że my z Fredem powinniśmy dostać ze wszystkiego P, bo sam fakt, że pojawiliśmy się na egzaminach, był powyżej oczekiwań. ~George *.*

"- Zostawcie go- powtórzyła Lily- Co on wam zrobił? -No wiesz... - powiedział James powoli, jakby się zastanawiał - to raczej kwestia tego, że on istnieje... jeśli wiesz, co mam na myśli..." ~ Lily i James o Snape *.*

Książe Półkrwi :

"Harry rozejrzał się. Biegła ku niemu Ginny; z rozjaśnioną, ale pełną dziwnej powagi twarzą rzuciła mu się w ramiona. Bez zastanowienia, wcale tego nie planując, nie przejmując się tym, że obserwuje ich cały tłum, pocałował ją. (...) Potwór zamieszkujący jego klatkę piersiową ryknął triumfalnie." ~Harry. *.* <Słodziutko.>

Kto ci podbił oko, Granger? Chcę mu posłać kwiaty. ~ Draco.

"Każdy z nas wierzy, że to, co ma do powiedzenia, jest o wiele ważniejsze od tego, co mógłby powiedzieć drugi."~Dumbeldore

- Tak, Harry, jestem obdarzony nadzwyczajną inteligencją i zrozumiałem wszystko, co mi powiedziałeś. (...) Możesz nawet rozważyć możliwość, że zrozumiałem więcej od ciebie. ~Dumbeldore

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony." ~Lily i James *.*

Insygnia Śmierci:

Lovegood pokazuje symbol Insygniów Śmierci
- To są Insygnia Śmierci. - Wziął pióro ze stolika przy swoim łokciu i wyciągnął kawałek pergaminu spomiędzy sterty książek. - Czarna różdżka - powiedział [Lovegood] i nakreślił pionową linię na pergaminie. - Kamień Wskrzeszenia - oznajmił i dodał kółko na szczycie linii. - Peleryna-niewidka - stwierdził, otaczając linię i kółko trójkątem, tworząc symbol, który tak intrygował Hermionę. - Razem tworzą symbol Insygniów Śmierci.

Może jest, a może go nie ma, ale pozostaje faktem, że potrafi poruszać się szybciej niż Severus Snape, gdy mu się zagrozi szamponem. ~Fred *.*

,,-Chwileczkę!- odezwał się Ron ostrym tonem.- Zapomnieliśmy o kimś! -O kim?- zapytała Hermiona. -O skrzatach domowych, wszystkie są w kuchni, prawda? -Uważasz, że powinny ruszyć z nami do boju?- zapytał Harry. -Nie- odpowiedział z powagą Ron.- Uważam, że trzeba im powiedzieć, żeby uciekały. Chyba nie chcemy więcej Zgredków, prawda? Nie możemy im rozkazać, by zaraz umierały... Kły bazyliszka z głośnym klekotem powypadały Hermionie z ramion. Podbiegła do Rona, rzuciła mu się na szyję i pocałowała go w usta. Ron też rzucił kły i miotłę i odpowiedział na to z takim entuzjazmem, że stopy Hermiony zawisły w powietrzu. -Czy to odpowiedni moment?- zaprotestował nieśmiało Harry, a kiedy jedyną ich reakcją było to, że przywarli do siebie jeszcze mocniej i zaczęli się oboje lekko chwiać w miejscu, podniósł głos.- EJ! Jest wojna! Oderwali się od siebie, ale wciąż nie wypuszczali się z objęć. -Wiem, stary- powiedział on, który miał taką minę, jakby przed chwilą dostał tłuczkiem w tył głowy.- Więc teraz albo nigdy, prawda?" ~Harry, Ron, Hermiona *.*

Stary woźny pojawił się właśnie, kuśtykając i krzycząc: - Uczniowie nie są w łóżkach! Uczniowie są na korytarzach! - I mają tam być, ty cholerny kretynie! A teraz idź i zrób coś pożytecznego! Znajdź mi Irytka! ~ McGonagall

Przyłączę się do ciebie, kiedy piekło zamarznie. ~ Neville *.*< Propozycja >


[img]mages.search.conduit.com/ImagePreview/?q=Lyna+harry+potter&ctid=CT2776682&SearchSource=2&FollowOn=true&PageSource=Results&SSPV=&start=0&pos=5[/img]
Wyślij prywatną wiadomość
~HannaAbbot F
Dodany dnia 19-08-2012 23:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 272
Ostrzeżeń: 0
Postów: 54
Data rejestracji: 19.08.12
Medale:
Brak

Wszystkie części są niesamowite,ale najlepiej mi się czytało HP i Komnatę Tajemnic,ponieważ właściwa akcja(napaści,rozwiązywanie zagadki,itp.) zaczynało się wkrótce po przybyciu do Hogwartu,w przeciwieństwie do Kamienia Filozoficznego,gdzie najciekawiej robiło się dopiero pod koniec. Obok Komnaty Tajemnic,najwyżej cenię Księcia Półkrwi za tą mroczniejszą niż w pozostałych częściach fabułę,ale dziejącą się jeszcze w Hogwarcie(w przeciwieństwie do HP i Insygnia Śmierci),wątek romantyczny Język,który nie jest najważniejszy w książce,ale sprawia,że mam wrażenie,że czytam o rówieśniku zmagającym się z podobnymi,ludzkimi,nie-niesamowitymi i niemagicznymi problemami. W ogóle biję pokłony przed p.Rowling za to,że magiczną historię stworzyła w podobnym do naszego,świecie(np.politycy,normalny-jak na niezwykły świat- proces kształcenia młodych ludzi). Gdyby nie te niesamowite przygody i wojna ze złem, byłaby to opowieść o zwykłym świecie,w którym ludzie wspomagają sobie życie czymś niezwykłym-magią Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~xLily F
Dodany dnia 22-08-2012 12:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 107
Ostrzeżeń: 0
Postów: 41
Data rejestracji: 20.08.12
Medale:
Brak

Mi tam się podobał Zakon Feniksa Język Lot na testralach do MM , spotkania GD , denerwowanie Umbridge , jak musieli kuć to sumów xD szkoda tylko że Syriusz umarł Smutny
__________________
"- Więc ukryj ich gdzieś. Ukryj ją... Ich wszystkich. W jakimś... bezpiecznym miejscu. Błagam. - A co mi dasz w zamian, Severusie? - W zamian? - Snape wytrzeszczył oczy na Dumbledore`a, a Harry spodziewał się, że zaprotestuje, ale po długiej chwili powiedział: - Wszystko."

"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldor. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
[...] Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."


"Jeżeli ktoś kocha nas aż tak bardzo , to nawet jak odejdzie na zawsze , jego miłość będzie nas zawsze chronić"

Pozdrawiam Cię Luniaczek i Ciebie też drogi Gościu ;**
Wyślij prywatną wiadomość
~Blanco F
Dodany dnia 22-08-2012 12:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 162
Ostrzeżeń: 0
Postów: 94
Data rejestracji: 09.07.12
Medale:
Brak

Insygnia Uśmiech
__________________
Ś.P (*) e-potter (*) lumos

Przebiegłości Ślizgonów
dobroci Puchonów
i wiedzy Krukonów
NAUCZ NAS GRYFFINDORZE!!!


Pozdro dla : lady552, KEHI, Fantastyczna10, Sharon665, _oliwka_12, EvelynBrown, LennyTakes, Cynder, Harry-Potter-Blacku, Severus Snape0,Secretive
Wyślij prywatną wiadomość
~hermionagranger-199922 F
Dodany dnia 23-08-2012 13:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 23
Ostrzeżeń: 0
Postów: 7
Data rejestracji: 23.08.12
Medale:
Brak

mi najbardziej podoba się "Harry Potter i Czara Ognia" i tak też zagłosowałam to moja ulubiona część ponieważ Harry w tej cześć wykazał się jeszcze większą odwagą niż w poprzednich cześciach, nie był obojętny na wołanie o pomoc swoich przyjaciół i tojedo zasługa, że wkkrótce stworzony zakon feniksa będzie wiedział o powrocie SAMI-WIECIE-KOGO
POZDRAWIAM WSZYSTKICH GRYFONÓW
Edytowane przez hermionagranger-199922 dnia 23-08-2012 13:12
Wyślij prywatną wiadomość
~SeverusSav94 F
Dodany dnia 24-08-2012 12:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 215
Ostrzeżeń: 0
Postów: 134
Data rejestracji: 24.08.12
Medale:
Brak

Lubię wszystkie części HP bo to całe moje dzieciństwo, ale najbardziej Więzień Azkabanu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Martita F
Dodany dnia 24-08-2012 12:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1562
Ostrzeżeń: 0
Postów: 881
Data rejestracji: 27.01.12
Medale:
Brak

Wszystkie części mi się podobały ale najbardziej "Zakon Feniksa", "Książę Półkrwi" i "Insygnia śmierci" (od połowy) Rozbawiony
__________________
POZDRAWIAM CIĘ drogi Gościu!!!!Rozbawiony
Jeśli masz do mnie jakieś pytania to zapraszam: http://hogsmeade....ad_id=8161

pu.i.wp.pl/k,NzQ0NTMyMTMsNDg4NzkyMTg=,f,957095_Lordek_Voldemortek_big.jpg

bi.kotek.pl/bloxlite/f640x640/38/87/684b1f3799.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~natssa65 F
Dodany dnia 24-08-2012 14:48
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 136
Ostrzeżeń: 1
Postów: 93
Data rejestracji: 14.08.12
Medale:
Brak

Ja osobiście uwielbiam wszystkie!Tooth
__________________
Pozdrowienia dla Luniaczek
Wyślij prywatną wiadomość
~natssa65 F
Dodany dnia 24-08-2012 14:50
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 136
Ostrzeżeń: 1
Postów: 93
Data rejestracji: 14.08.12
Medale:
Brak

;)Ja osobiście uwielbiam wszystkie!
__________________
Pozdrowienia dla Luniaczek
Wyślij prywatną wiadomość
~EvelynBrown F
Dodany dnia 24-08-2012 14:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 282
Ostrzeżeń: 0
Postów: 105
Data rejestracji: 24.08.12
Medale:
Brak

No nie jestem pewna ale chyba Czara Ognia lub Książę Półkrwi. Albo to albo to... jestem nie zdecydowana Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT