Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 335
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Ulubiony tom HP
Drukuj temat · Ulubiony tom HP
~pilif10 F
Dodany dnia 24-03-2014 18:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 15
Ostrzeżeń: 0
Postów: 7
Data rejestracji: 24.03.14
Medale:
Brak

Najbardziej podobała mi się część 3 , ponieważ przyjemnie się ją czytało jest krótka , ale ma wiele wątków .
Wyślij prywatną wiadomość
~Magic321 F
Dodany dnia 12-04-2014 21:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 73
Ostrzeżeń: 0
Postów: 29
Data rejestracji: 12.04.14
Medale:
Brak

Uwielbiam każdą z książek HP, ale jednak najlepiej czyta mi się część 3 Uśmiech Przypadła mi do gustu pewnie dlatego że uwielbiam Syriusza Blacka Oczko
Magic321 dodał/a następującą grafikę:
c73a51ce_large_3.gif
[502.97KB]
Wyślij prywatną wiadomość
~Et Venefici F
Dodany dnia 21-04-2014 11:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 401
Ostrzeżeń: 0
Postów: 63
Data rejestracji: 21.04.14
Medale:
Brak

Uwielbiam wszystkie części Harry'ego Pottera, lecz najbardziej przemawia do mnie siódmy tom. Insygnia Śmierci są bardzo wciągające. To ostatni tom i, chyba, każdy chce się dowiedzieć jak kończy się ta "historia". Książka jest ciekawa, lecz też smutna. Bardzo zasmuciła mnie śmierć Zgredka, lecz dziękuję p. Rowling, że umarł w tak honorowy sposób. Nieprzewidywalny był fakt, że Harry był horkruksem! Autorka musiała się nad książką nieźle napracować, aby stworzyć tak wspaniałe dzieło !Uśmiech
__________________
31.media.tumblr.com/tumblr_ljvbkslhsS1qhxvoeo1_500.gif
Ty też go uwielbiasz, drogi Gościu?
Wyślij prywatną wiadomość
~Sarius F
Dodany dnia 22-04-2014 00:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 18
Ostrzeżeń: 2
Postów: 66
Data rejestracji: 22.04.14
Medale:
Brak

Wszystkie części HP są super, ale mi najbardziej podoba się Zakon Feniksa. Po pierwsze jest to najdłuższy tom. Po drugie podobają mi się spotkania GD. A po trzecie w tej części jest prawdziwa walka na śmierć i życie z śmierciożercami. Szkoda tylko że Syriusz ginie...
__________________
Czy pamiętasz jak mówiłem że ćwiczymy zaklęcia NIEWERBALNE , Potter?
-Tak
-Tak proszę , pana
-Nie ma potrzeby zwracania się do mnie per pan panie profesorze.


....A teraz Harry Potter kłóci sie ze swoim obrońcą - poinformowała pogodnie Luna Lovegood, podczas gdy Puchoni i Ślizgoni na trybunach klaskali i wyli z uciechy - chyba nie pomoże mu to w znalezieniu znicza, ale może to jakiś chytry podstęp...."
Wyślij prywatną wiadomość
~Waist F
Dodany dnia 24-04-2014 12:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 85
Ostrzeżeń: 0
Postów: 20
Data rejestracji: 17.04.14
Medale:
Brak

Każdy tom Harry'ego Pottera ma w sobie "to coś" co czyni go jedynym i niepowtarzalnym, ale zdołałam sobie wyrobić opinię na temat każdego z nich. Podsumowując, mam 4 ulubione części.
Komnata Tajemnic - nie do końca wiem, co mnie w niej urzekło. Może zagadka, czym jest tajemniczy notes albo "wspaniały" nauczyciel obrony przed czarną magią Lockhart? Świetna walentynka Ginny?
Czara Ognia - pierwsza z bardziej mrocznych części, ogólnie spodobał mi się pomysł Turnieju Trójmagicznego i Moody, który okazał się nie być Moodym.
Zakon Feniksa - dość obszerny, ale i ciekawy tom, mamy tu nową postać Umbrigde, której szczerze nienawidzę, ale muszę przyznać, że dodała smaczku książce, do tego dodajemy Gwardię Dumbledora i mamy przepis na świetną powieść. Szkoda tylko, że zginął Syriusz.
Insygnia Śmierci - dużo przygód, dużo śmierci i dużo dzieci. Fajny motyw z tą historią o trzech braciach. Myślę, że ten tom wszystko nam objaśnił. Tylko dlaczego Rowling postanowiła uśmiercić tylu bohaterów? :C
Cała historia Harry'ego ogólnie bardzo mi się spodobała i na pewno nie zostanie przeze mnie zapomniana.
__________________
- Widzisz? - rozległ się pełen napięcia głos. Tonks patrzyła groźnie na Lupina. - Ona nadal chce za niego wyjść, chociaż został ukąszony! Ją to nie obchodzi! - Jest różnica - odrzekł Lupin, prawie nie poruszając ustami, nagle jakiś spięty. - Bill nie będzie prawdziwym wilkołakiem. Oba przypadki są zupełnie... - A mnie to wcale nie obchodzi,rozumiesz?! - zawołała Tonks chwytając go z przodu za szatę i potrząsając nią. - Mówiłam ci milion razy... [...] - A ja milion razy mówiłem TOBIE - powiedział Lupin, starając się nie patrzeć jej w oczy - jestem dla ciebie za stary, za biedny... zbyt niebezpieczny...

media.tumblr.com/25c58e3df8cdfab969283c7f012c2ccc/tumblr_inline_mptxcdFuWJ1qz4rgp.gif
Napisz do mnie, jeśli tylko chcesz drogi Gościu
Wyślij prywatną wiadomość
~Minerwa McGonnagal F
Dodany dnia 25-04-2014 12:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 31
Ostrzeżeń: 0
Postów: 13
Data rejestracji: 05.03.14
Medale:
Brak

Mi się podobały wszystkie części, ale najbardziej:
- Kamień Filozoficzny
- Komnata Tajemnic
- Czara Ognia
- Zakon Feniksa
- Instygnia Śmierci
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona778 F
Dodany dnia 03-05-2014 13:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wszechmocny magik
Punktów: 6272
Ostrzeżeń: 1
Postów: 246
Data rejestracji: 24.03.14
Medale:
Brak

Każda jest świetna i każda ma coś co szczególnie zachwyciło ale w HP i więżniu z Azkabanu było najwięcej ciekawych momentów. Jedyne co mi się nie spodobało to to ,że sprawa Hardodzioba była tak przeciągnienta, a pozatym to suuuperRozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~endiria F
Dodany dnia 10-05-2014 22:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Charłak
Punktów: 10
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 18.08.13
Medale:
Brak

Każda z książek ma swój niepowtarzalny urok, to trzeba przyznać. WA ma dla mnie najbardziej sentymentalne znaczenie, dlatego z pewnością to właśnie ją uznaję za jedną z ulubionych. No i pojawiają się tam dementorki. I Hardodziobek. X'D Zawsze mi było żal, że tak szybko się kończy.
I piąta część. Taaaka grubaśna, przynajmniej już się jej tak szybko przeczytać nie da. Jak film niezbyt mi się podobał, tak do książki mogę wracać co rok. I wreszcie jest więcej o Belli <3
http://ask.fm/endiria Wyślij prywatną wiadomość
~Electro24 F
Dodany dnia 13-05-2014 15:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 135
Ostrzeżeń: 0
Postów: 43
Data rejestracji: 13.05.14
Medale:
Brak

Najbardziej ulubiony tom...to tylko część 3.Dlaczego?Chyba dlatego, że jednym z ulubionych bohaterów to Syriusz Black Uśmiech
A miejsce drugie zajmuje Harry Potter i Czara Ognia,a trzecie...Insygnia.
Tylko szkoda, że autorka uśmierciła Zgredka w części 7, ponieważ był wiernym przyjacielem,który pomagał wielokrotnie Harry'emu (raz nawet aż za bardzo Oczko ).
Więc na pytanie ~Et Venefici nie muszę kłamać: Zgredek jest fantastyczny!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~ziemniaczek9 F
Dodany dnia 23-05-2014 16:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 201
Ostrzeżeń: 2
Postów: 132
Data rejestracji: 28.04.14
Medale:
Brak

Moim ulubionym tomem książki jest harry potter i czara ognia, ponieważ odbył się turniej trójmagiczny i był cedrik Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Regulus Arktus Black F
Dodany dnia 14-06-2014 15:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Goblin
Punktów: 29
Ostrzeżeń: 0
Postów: 16
Data rejestracji: 12.06.14
Medale:
Brak

Lubie wszystkie ale najbardziej Insygnie śmierci , tam wszystko się dobrze kończy .
------------------ Wyślij prywatną wiadomość
~Liaula F
Dodany dnia 30-06-2014 11:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 183
Ostrzeżeń: 0
Postów: 41
Data rejestracji: 29.06.14
Medale:
Brak

Zaznaczyłam wszystkie, by wszystkie kocham prawie tak samo. Ale wyróżniłabym Więźnia Azkabanu i Czarę Ognia. WA jest co prawda trochę cienki, ale pojawia się Syriusz, którego bardzo lubię, na koniec cofają się w czasie... No i ogólnie jakoś najbardziej podoba mi się ta książka. ;P
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Morgana F
Dodany dnia 30-06-2014 18:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 310
Ostrzeżeń: 0
Postów: 74
Data rejestracji: 30.06.14
Medale:
Brak

Każdy tom HP ma w sobie coś magicznego, wspaniałego i sprawia, że fabuła przez cały czas utrzymuje poziom. Nie sposób jest wybrać ulubiony tom, ale na szczególne uznanie zasługuje Zakon Feniksa :D. Czyta się ją niezwykle szybko, jest ciekawa, a na dodatek jest najgrubsza z ksiąg.
Wyślij prywatną wiadomość
~Slythgirl F
Dodany dnia 16-07-2014 22:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 40
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 16.07.14
Medale:
Brak

zaznaczyłam, że wszystkie jednak to odnosi się bardziej do filmów, gdyż z książek nie przepadam za tomem 1, 2, 5 Zniesmaczony (~Penelope - zgadzam się z tobą, nie na widzę tej pustki. Wtedy wściekam się na wszystko... nawet na HP...Czarodziej
To samo odnosi się do 8 ekranizacji, boję się ją oglądać z 2 powodów, 1- muszę patrzeć na śmierć mojego ulubionego bohatera, 2 ta *** dziura ! A do tego zawsze ryczę na bitwie o Hogwart Płacze
__________________
Slytherin...
These cunning folks use any means to achive their ends.

You don't know what pain is until you've finished a book

~Morsmorde
Wyślij prywatną wiadomość
~Flagrante F
Dodany dnia 16-07-2014 22:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 97
Ostrzeżeń: 0
Postów: 35
Data rejestracji: 13.07.14
Medale:
Brak

Ja najbardziej lubię Insygnia Śmierci. Chociaż tak dokładnie to nie wiem dlaczego akurat ten tom.
Ostatnio nauczycielka polskiego zapytała się mnie co mnie urzekło w Harrym Potterze (w książkach) nie potrafiłam jej odpowiedzieć bo to coś co jest w tych książkach jest nie do opisania...
Wyślij prywatną wiadomość
~Eagle F
Dodany dnia 16-07-2014 22:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Lord
Punktów: 54246
Ostrzeżeń: 0
Postów: 124
Data rejestracji: 06.06.14
Medale:
Brak

Mój ulubiony tom to Zakon Feniksa. Pojawia się tam uwielbiana przeze mnie Luna Lovegood. Ciekawa część: Gwardia Dumbledore'a, rządy Dolores Umbridge i walka w Departamencie Tajemnic.
__________________
__________________
Portret : " Co było pierwsze ,feniks czy płomień "
Luna : " [ ... ] Myślę, że odpowiedź jest taka, że koło nie ma początku . "
Portret : " dobrze uzasadnione . "
img1.wikia.nocookie.net/__cb20130818111734/harrypotter/fr/images/7/73/Patronus_Luna.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona Granger0072 F
Dodany dnia 17-07-2014 10:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 115
Ostrzeżeń: 1
Postów: 88
Data rejestracji: 12.07.14
Medale:
Brak

Ogólnie wszystkie części są ekstra, ale chyba najbardziej spodobała mi się Czara Ognia. Jest ona najciekawsza, bo jes w niej opisany Turniej Trójmagiczny, w którym Harry wziął udział. Wtedy się też Voldemord odrodził. Czarodziej
__________________
-Zawsze uważałem, że my z Fredem powinniśmy dostać ze wszystkiego P, bo sam fakt, że pojawiliśmy się na egzaminach, był powyżej oczekiwań.

Od sprytu Ślizonów
kretynizmu Puchonów
wiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE

...Śpieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą...
Wyślij prywatną wiadomość
~UseSectumsempra F
Dodany dnia 17-07-2014 20:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Gracz Quidditcha Ravenclawu
Punktów: 137
Ostrzeżeń: 0
Postów: 40
Data rejestracji: 10.06.14
Medale:
Brak

Każdy tom tej serii miał w sobie coś niepowtarzalnego, magicznego i wybrać ten jedyny, niepowtarzalny to ciężki wybór. Dla mnie najlepsza książka powinna łączyć emocje, zwłaszcza te skrajne. Czytelnik, który przeżywa powieść raz płacząc, a raz śmiejąc się jest czymś pięknym. Tak było w przypadku szóstej i siódmej części. Rzewnymi łzami opłakiwałam śmierć każdego z bohaterów, a następnie tarzałam się po podłodze ze śmiechu po jednym z zabawnych dialogów, bądź sytuacji.
To cudowne, że pani Rowling potrafiła połączyć ze sobą, tak różne rzeczy i sprawić by stały się spójną całością. Za każdym razem czytając po raz kolejny jej książki przypominam sobie moment, w którym 5 lat temu zaczęłam zagłębiać się w magiczny świat Harry'ego Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny_i_Harry F
Dodany dnia 12-08-2014 12:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 37
Ostrzeżeń: 0
Postów: 20
Data rejestracji: 12.08.14
Medale:
Brak

Moim ulubionym tomem jest Książę Półkrwi, ponieważ tam Harry i Ginny zaczynają ze sobą chodzić, i też dlatego, że dowiadujemy się że profesor Severus Snape jest księciem półkrwi Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~alienor F
Dodany dnia 20-08-2014 23:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Goblin
Punktów: 36
Ostrzeżeń: 0
Postów: 9
Data rejestracji: 20.08.14
Medale:
Brak

Zagłosowałam na "Książę Półkrwi", ponieważ to pierwsza książka z serii, na której płakałam. Oczywiście przez śmierć Albusa. Poza tym; pokazuje działania Draco dla Voldemorta, czyli "wewnętrzną" pracę Śmierciożerców, poznajemy prawdę o horkruksach, dowiadujemy się o całej historii Riddle'a, więź pomiędzy Harrym i Voldemortem, i ogólnie dużo wyjaśnia oraz jest taka..tajemnicza. Na drugim miejscu stoi Insygnia..Zakon, Kamień..Czara Ognia..Komnata, no i jeszcze może być Więzień Azkabanu..
Chociaż chyba nie tak miało być..? Well, oops (rozkłada ręce i uśmiecha się przepraszająco).
__________________
"No, that's absuurd!" - best Snape line EVER.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT