Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 131
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Filmy
»» Książę Półkrwi
»»» Narcyza, śmierciożerca czy kochająca matka?
Drukuj temat · Narcyza, śmierciożerca czy kochająca matka?
~Nimfadora Tonks Lupin12 F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 10-08-2014 08:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 114
Ostrzeżeń: 0
Postów: 44
Data rejestracji: 30.07.14
Medale:
Brak

Narcyza była śmierciożercą z własnej woli. Ale jednak widać było, że dla Dracona zrobiłaby wszystko.
Złożenie wieczystej przysięgi, zabranie go z Miejsca Wojny o Hogwart... Kim według was jest Narcyza?
Kochającą matką czy groźnym śmierciożercą?
__________________
W świecie magii czuje, że mogę być sobą. Dziękuje Joana!!! Za stworzenie takiego wspaniałego miejsca!!!Dowcipniś
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona778 F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 10-08-2014 09:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wszechmocny magik
Punktów: 6272
Ostrzeżeń: 1
Postów: 246
Data rejestracji: 24.03.14
Medale:
Brak

Draco zawsze był dla niej najważniejszy. Myślę, że jeśli w gre wchodził jej syn, to on był numerem jeden, a nie czarny pan. Kochająca matka.
__________________
Żałuję że wybrałam sobie taką mało kreatywną nazwę użytkownika, a nie chce zakładać nowego konta bo mam dużo punktów ^^. Pozdrawiam serdecznie <3
Wyślij prywatną wiadomość
~Eagle F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 10-08-2014 10:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Lord
Punktów: 54246
Ostrzeżeń: 0
Postów: 124
Data rejestracji: 06.06.14
Medale:
Brak

Przyłączam się do odpowiedzi Hermiona778 . Narcyza może i trzymała stronę śmierciożerców, ale dla swojego syna Dracona, mogłaby zrobić wszystko. Była naprawdę kochającą matką.
__________________
__________________
Portret : " Co było pierwsze ,feniks czy płomień "
Luna : " [ ... ] Myślę, że odpowiedź jest taka, że koło nie ma początku . "
Portret : " dobrze uzasadnione . "
img1.wikia.nocookie.net/__cb20130818111734/harrypotter/fr/images/7/73/Patronus_Luna.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~UseSectumsempra F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 10-08-2014 10:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Gracz Quidditcha Ravenclawu
Punktów: 137
Ostrzeżeń: 0
Postów: 40
Data rejestracji: 10.06.14
Medale:
Brak

Myślę, że Narcyza nie przyłączyła się zupełnie dobrowolnie do śmierciożerców. Została wychowana przez Black'ów, a jak każdy wie ta rodzina popierała władzę Czarnego Pana. Być może nie miała tyle odwagi, by jak Andromeda odejść od rodziny, nie mówiąc już o poślubieniu mugola.
Dodatkowo myślę, iż nie była osobą asertywną, a pod wpływem Bellatriks oraz Lucjusza całkowicie się poddała.
Mimo wszystko była kochającą matką. O swojego syna troszczyła się najbardziej jak mogła sprowadzając na siebie gniew społeczeństwa.
Podziwiam ją za to, że się nie poddała (we wszystkich względach) Uśmiech
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i Przebiegłości Ślizngonów,
Chroń nas RAVENCLAWIE!
Wyślij prywatną wiadomość
~Anka Potter Always Together F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 10-08-2014 19:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1573
Ostrzeżeń: 0
Postów: 254
Data rejestracji: 10.07.14
Medale:
Brak

Myślę, że została śmierciożercą (a właściwie tylko zwolenniczką Czarnego Pana, trzeba to przyznać) ze względu na Lucjusza, pod jego naciskiem. Tak naprawdę przecież nie brała udziału w akcjach, nie była Śmierciojadkiem w pełnym tego słowa znaczeniu. Kochała Dracona ponad życie!
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów
Przebiegłości Ślizgonów,
Chroń Nas Ravenclawie!

Jestem Krukonką braterską jak Gryfonka. Jestem przyjacielska jak Puchonka, ale mam w sobie coś ze Ślizgonki

Pomyślnych Igrzysk... I niech los wam zawsze sprzyja!

data1.whicdn.com/images/58526072/large.gif
fc05.deviantart.net/fs71/f/2012/361/5/5/the_hunger_games_gif__by_ourdestinytodie-d5petn3.gif
img1.demotywatoryfb.pl//uploads/201502/gallery_1423069410_938646.gif
gfx.stacja7.pl/repo/photo/articleHomePage/5283.1.jpg

Edytowane przez Anka Potter Always Together dnia 11-03-2015 13:50
http://kto-jest-wrogiem.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~natusia12060 F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2014 17:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 6
Ostrzeżeń: 0
Postów: 4
Data rejestracji: 13.08.14
Medale:
Brak

niby dla Drakona zrobiłaby wszystko ale z własnej woli została śmierciożercą
"kto raz został śmierciożercą, nigdy nim być nie przestanie"
Wyślij prywatną wiadomość
~wittcher11 F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2014 19:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 81
Ostrzeżeń: 0
Postów: 35
Data rejestracji: 12.08.14
Medale:
Brak

Na początku nie lubiłem Narcyzy ale po tym, jak uratowała życie Harrego od razu ją polubiłem. To było naprawdę bohaterskie, jak wiadomo zrobiła to by zobaczyć Dracona ale jeśli zostałoby wykryte, że Harry żyje Narcyza mogłaby zostać zabita na miejscu. Ten gest oznaczał, że Cyzia miała w sobie wiele dobra i darzyła syna miłością. Trzeba też brać pod uwagę, że żyła w otoczeniu ludzi dla których priorytetem była czystość krwi więc po części sama tym nasiąkła. Cyzia to mieszanka dobra Andromedy i nienawiści Belli. Nie można jej więc winić za czyny jakich się dokonała ponieważ prawdopodobnie robiła to w strachu. Narcyza Malfoy to moja ulubiona postać.
Wyślij prywatną wiadomość
~Densho F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2014 19:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 37745
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,722
Data rejestracji: 02.08.11
Medale:
Medal Medal Medal

Nie wiem czy się mylę, ale z tego co kojarzę, to Narcyza nie była bezpośrednio związana ze Śmierciożercami. Była jedynie zwolenniczką Czarnego Pana, nie miała Mrocznego Znaku. Popierała czystość krwi i wspierała swojego męża a później także syna.

Miłość macierzyńska to wielkie uczucie (oczywiście zdarzają się wyjątki). Matka jest w stanie zrobić dla swojego dziecka bardzo dużo, a czasem nawet wszystko. Jak dla mnie, Narcyza mogła być z jednej strony groźną czarownicą, z drugiej strony kochającą matką. Jak dla mnie to jedno nie wyklucza drugiego. Gdyby ktokolwiek skrzywdził jej syna, to pewnie byłaby bardzo nieobliczalna.
__________________
[...] Za bardzo mi na tobie zależało. Bardziej mi zależało na twoim szczęściu niż na tym, byś poznał prawdę, bardziej na twoim spokoju niż na moim planie, bardziej na twoim życiu niż na życiu innych osób, które mogły je stracić, gdyby cały plan zawiódł. Innymi słowy, zachowałem się tak, jak się tego spodziewał Voldemort po nas, głupcach, którzy kochamy. [...] Co mnie mogło wówczas obchodzić, że w jakiejś mglistej przyszłości zginie nieokreślona liczba bezimiennych, pozbawionych twarzy ludzi i stworzeń, skoro ty byłeś żywy i szczęśliwy tu i teraz? [...]

Albus Dumbledore



s3.favim.com/orig/41/albus-dumbledore-black-and-white-couple-harry-potter-i-love-you-Favim.com-345283.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Nikaa F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 10-03-2015 20:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 537
Ostrzeżeń: 0
Postów: 142
Data rejestracji: 26.01.15
Medale:
Brak

Jak już mówiło wiele osób - moim zdaniem Narcyza była kochającą matką, dla swojego syna zrobiłaby wszystko. Sądzę, że najchętniej wygóle nie dołączyłaby do śmierciożerców. Czytając książkę miałam wrażenie, że po prostu do nich nie pasuje i jest tam nie z własnej woli. Zdecydowanie jest ona niezwykle kochającą matką.
__________________
"A small fact: you are going to die."

"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić."


Pozdrowienia dla wszystkich czarodziejów i czarownic (a w szczególności dla Ciebie, drogi Gościu) Czarodziej
Wyślij prywatną wiadomość
~Kathleen_Black99 F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 11-03-2015 13:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 382
Ostrzeżeń: 0
Postów: 107
Data rejestracji: 04.02.15
Medale:
Brak

Narcyza nie była Śmierciożercą! Jedynie zwolenniczką Czarnego Pana, co na szczęście niektórzy napisali i brawa dla nich.
A o do tematu, jak dla mnie Cyzia była wspaniałą matką, chociaż dosyć rozpieszczała swojego synka. Co jak wiemy wyszło niestety na niekorzyść. Ale jako matka spisała się w 100% nie mam jej nic do zarzucenia.
__________________
Ten profil jest własnością
Księżniczki Gwiazd
- Kathleen Antares Azalia Riddle Black

Ballada o dwóch siostrach

Były dwie siostry: Noc i Śmierć,
Śmierć większa, a Noc mniejsza,
Noc była piękna jak sen, a Śmierć,
Śmierć była jeszcze piękniejsza.


static.tumblr.com/uufvqds/6Rsm8im9p/nc59518lg.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~AngieCh F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 11-11-2015 14:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 790
Ostrzeżeń: 0
Postów: 140
Data rejestracji: 01.08.14
Medale:
Brak

Zacznijmy od tego, że Narcyza nie była śmierciożercą. Popierała tylko Czarnego Pana i jak mi się wydaje to niekoniecznie z własnej woli. Najpierw dorastała w rodzinie, gdzie się na okrągło mówiło o czystości krwi etc, potem poślubiła Lucjusza, który mówił jej dokładnie to samo, co rodzina. Wg mnie Narcyza w głębi duszy była bardzo spokojną i przede wszystkim dobrą osobą, która się nieco pogubiła na swej drodze. Nie chciała zawieść męża, ale również nie chciała "stracić twarzy" i udawała ciągle, że jest za wybiciem wszystkich szlam. Prawda jest taka, że dla Narcyzy liczyło się zupełnie co innego, mianowicie rodzina i jej szczęście. Przykładowo, gdyby Bella miała syna i Czarny Pan zrobiłby go śmierciożercą w wieku 16 lat i nakazał zabić dyrektora szkoły, Bella prawdopodobnie skakałaby z radości, że jej potomek ma się czym wykazać. Jak sami widzimy u Narcyzy nie było żadnej radości, lecz smutek i wielkie cierpienie.
__________________
Magic is Might.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT