Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 305
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Jak LV nagradzał śmierciożerców?
Drukuj temat · Jak LV nagradzał śmierciożerców?
~MorgaMorgana F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2015 14:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Charłak
Punktów: 5
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 09.01.15
Medale:
Brak

Może to dziwne pytanie, ale bardzo mnie nurtuje. Bo wiecie, nagroda w normalnej pracy to awans, podwyżka, premia czy coś, a Volemort mówił że wynagrodzi Lestrange'ów tak, że im się nawet nie śniło (czy jakoś tak)...Barty Crouch Jr mówił, że Voldi go wynagrodzi. Nie ogarniam jak on ich mógł wynagradzać... Zaszczycił ich swoją obecnością i zjadł z nimi kolację?
Wyślij prywatną wiadomość
~LimonQa F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2015 16:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 155
Ostrzeżeń: 0
Postów: 99
Data rejestracji: 22.09.14
Medale:
Brak

hm... też się nad tym zastanawiam ale wydaje mi się że nagrodą była jego łaska, albo pochwalenie go przed innymi śmierciożercami ;p
__________________
"Świat wcale nie dzieli się na dobrych i złych ludzi, bo każdy z nas ma tyle samo dobra co zła. Tylko od nas zależy, którą drogą pójdziemy"
Wyślij prywatną wiadomość
~Lily736 F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2015 18:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 200
Ostrzeżeń: 0
Postów: 76
Data rejestracji: 24.01.15
Medale:
Brak

Może... Danie życia wiecznego...? No nie wiem... Albo może przysłanie pomocy w czymś, nie mam pojęcia...
__________________
,,Co ma być to będzie, a jak już przybędzie, damy sobie z tym radę'' ~ Hagrid
,,Udało się, dostali w kość, niech Potter żyje nam! A Voldek gnije w piekle, za którym tęsknił sam!'' ~ Irytek
,,Jeśli chcesz poznać człowieka, dowiedz się jak traktuje podwładnych, a nie równych sobie'' ~ Syriusz Black, Łapa
,,Nie żałuj umarłych. Żałuj żywych, a przede wszystkim tych, który żyją bez miłości'' ~ Albus Dumbledore
,,Trzeba być bardzo dzielnym, by stawić czoło wrogom, ale tyle samo męstwa wymaga wierność przyjaciołom'' ~ Albus Dumbledore
,,Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć'' ~ Albus Dumbledore
,,Myśli mogą pozostawić głębsze ślady niż cokolwiek innego'' ~ Pomona Pomfrey
Wyślij prywatną wiadomość
~Nikaa F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2015 19:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 537
Ostrzeżeń: 0
Postów: 142
Data rejestracji: 26.01.15
Medale:
Brak

Dobre pytanie... Może miał ich wynagrodzić dopiero wtedy, gdy gdy zabije Harry ' ego. Może tylko ich chwalił. Nie wiem.
Wyślij prywatną wiadomość
~Parvatiss F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 12-08-2015 13:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 256
Ostrzeżeń: 0
Postów: 116
Data rejestracji: 17.11.12
Medale:
Brak

Samo poważanie i pochwała Voldemorta jest wiele warta. Chyba wszyscy śmierciożercy dążą do tego. Bo co innego mają niby otrzymać? Złoto? Większość ma go pod dostatkiem. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Swoją drogą pomysł z kolacją z Voldemortem jest całkiem niezły.
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu
26.media.tumblr.com/tumblr_ldouk4e9BB1qc6eaoo1_500.gif

George
-Zawsze uważałem, że my z Fredem powinniśmy dostać ze wszystkiego P, bo sam fakt, że pojawiliśmy się na egzaminach, był powyżej oczekiwań.


24.media.tumblr.com/tumblr_mcg898mwlT1rjp4eoo1_500.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~olga2004 F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 12-08-2015 15:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 63
Ostrzeżeń: 0
Postów: 17
Data rejestracji: 23.05.15
Medale:
Brak

Myślę, że w jego przypadku samo to, że ich nie zabijał było dosyć dziwne ;-)
__________________
olga2004

POZDRAWIAM CIĘ, DROGI GOŚCIU =)

What about second breakfast?-Pippin Took
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 12-08-2015 17:40
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Mi się wydaje, że po prostu Czarny Pan obdarzył ich większym zaufaniem, szacunkiem czy czymś podobnym. Byli mu bliżsi np. niż Malfoy, Yaxley czy inni, którzy uwierzyli w jego śmierć, porażkę, ostateczną klęskę. No i nie zapominajmy, że uwolnił ich z Azkabanu. Ofiarowanie wolności, to moim zdaniem już wielka nagroda.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~wiechlina roczna F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 12-08-2015 21:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2520
Ostrzeżeń: 0
Postów: 187
Data rejestracji: 11.05.15
Medale:
Medal

A czy oni potrzebowali nagrody ? Wystarczy, że mieli mniejsze od wszystkich innych obawy o życie. Zapewne widzieli często, jak Voldemort torturuje i zabija tych, co nie chcą mu służyć. Oni zaś mogli liczyć na względny spokój i "poważanie" wynikające ze strachu, a cześć z nich, to nawet na jakieś stanowiska. Niektórzy wykorzystywali swoją bezkarność i robili lewe interesy, sprzedając różne swoje produkty, związane z czarną magią. Między innymi, pub Aberfortha Dumbledore'a do tego wykorzystywali.
__________________
Eeee pomyłka.
Każdy zasługuje na własną.......siekierę.
Wyślij prywatną wiadomość
~Kathleen_Black99 F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2015 12:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 382
Ostrzeżeń: 0
Postów: 107
Data rejestracji: 04.02.15
Medale:
Brak

Myślę, że tą nagrodą była właśnie pochwała Vodemorta, ale też dostęp do grona jego zaufanych. Mogli też zapewne więcej zabijać i być wysyłanym na ważniejsze misje oraz może, gdyby Voldemort objął władzę, jakieś stanowiska.
__________________
Ten profil jest własnością
Księżniczki Gwiazd
- Kathleen Antares Azalia Riddle Black

Ballada o dwóch siostrach

Były dwie siostry: Noc i Śmierć,
Śmierć większa, a Noc mniejsza,
Noc była piękna jak sen, a Śmierć,
Śmierć była jeszcze piękniejsza.


static.tumblr.com/uufvqds/6Rsm8im9p/nc59518lg.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~TheGunner7 F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 15-08-2015 13:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 54
Ostrzeżeń: 0
Postów: 13
Data rejestracji: 14.08.15
Medale:
Brak

Myślę, jak moi przedmówcy, że nie chodziło o złoto, a właśnie o poważanie i zaufanie w oczach Czarnego Pana... może też dawał im ważniejsze misje, czy coś w tym rodzaju. Chodzi też chyba o to miejsce przy stole, np. z pierwszego rozdziału IŚ, kiedy mówił do Snape'a żeby zajął miejsce zaraz po jego lewicy, a Yaxley'a posadził dalej, przy Dołochowie
__________________
"Minerwa McGonagall: Harry, czy to prawda, że podniosłeś głos na profesor Umbridge?
Harry Potter: Tak.
Minerwa McGonagall: I że zarzuciłeś jej kłamstwo?
Harry Potter: Tak.
Minerwa McGonagall: Weź sobie ciasteczko."


Dedykacja tego komentarza jest rozszczepiona na siedem cząstek. Dla Neila, dla Jessiki, dla Davida, dla Kenzie, dla Di, dla Anne, i dla drogi Gościu, jeśliś wytrwał z Harrym aż do końca.

4.bp.blogspot.com/-12Xt0023QMQ/TiqnlzViM3I/AAAAAAAAFIU/fWJ4kTSz8ZE/s1600/tumblr_loq7rx9bDO1qbq87vo1_500.gif

Edytowane przez TheGunner7 dnia 15-08-2015 13:42
Wyślij prywatną wiadomość
~Dretwota F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 17-08-2015 10:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 49
Ostrzeżeń: 1
Postów: 29
Data rejestracji: 16.08.15
Medale:
Brak

A ja myślę, że mogło chodzić o władzę. Wiadomo, że śmierciożercy zawsze byli niżej niż Czarny Pan, ale służąc mu dobrze i wiernie otrzymywali pochwałę i większe zaufanie Voldemorta. Myślę że dawał im też większą swobodę i przymykał oko na ewentualne drobne wybryki. Pochwała Czarnego Pana gwarantowała też awans w szeregach, przez co w sporach wewnętrznych zwyciężał ten, kto miał większe zaufanie Pana. Dla śmierciożerców Lord był wizjonerem.. mesjaszem można powiedzieć, i sam fakt przychylności takiej osoby był dla nich największą nagrodą. A będąc w szeregach takiej osoby czuło się potęgę i władzę.. W końcu uważali się za lepszych od innych właśnie dla tego.

A z konkretnych przypadków to np wspomniany Barty Crouch Jr wykorzystał przychylność Pana do zemsty na ojcu. Bellatrix Lestrange mogła być szalona i bezkarnie zabijać i torturować. Lucjusz Malfoy w latach świetności był bardzo ważną figurą, bo kto mu podskoczy gdy jest prawą ręką Voldemorta? Potem jednak widzimy jak traci przychylność przez co stacza się do najniższego szeregu.. Jednak najbarwniejszym przykładem jest Snape, który przychylność Czarnego Pana wykorzystał do pozyskiwania cennych informacji dla zakonu, co przechyliło szalę zwycięstwa;]
__________________
Nic nie jest takim jakim się wydaje
Wyślij prywatną wiadomość
~matkaboskafatimska F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 01-09-2015 20:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 41
Ostrzeżeń: 0
Postów: 13
Data rejestracji: 01.09.15
Medale:
Brak

Sama pochwała Voldemorta przed innymi była dla śmierciożercy bardzo ważna. Dawała poczucie bezpieczeństwa, i wzbudzała pewnego rodzaju zaufanie u Czarnego Pana...
__________________
38.media.tumblr.com/4b0af6d0df64446da99b23889efd16c6/tumblr_mo87ddYq3w1qbxh0uo1_500.gif

Oh Mary, Mary
To be this young is oh so scary
Mary, Mary
To be this young im oh so scared
I wanna live, I wanna love
But its a long hard road, out of hell
I wanna live, I wanna love
But its a long hard road, out of hell

images5.fanpop.com/image/photos/25200000/GIF-harry-and-draco-25206367-500-225.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~AoiAkuma F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 01-09-2015 20:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 148
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 29.08.15
Medale:
Brak

Nagrodą było pewnego rodzaju poważanie u Voldemorta. Do głowy wpadła mi też pewna myśl: obietnica nagrody od Czarnego Pana mogła być motywacją dla Śmierciożerców. Nawet jeśli by zwątpili, mogliby pamiętać o tej obietnicy i spodziewać się wypełnienia jej po udanej misji. Oczywiście zapewnienie o nagrodzie mogło być tylko zapewnieniem, nie mającym odzwierciedlenia w rzeczywistości. Ot, czysta motywacja dla niektórych.
__________________
images6.fanpop.com/image/photos/33900000/Draco-malfoy-in-Half-blood-prince-harry-potter-33929674-245-200.gif
http://bo-kocham-czytac.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~HermioneG F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 09-11-2015 22:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 545
Ostrzeżeń: 0
Postów: 123
Data rejestracji: 07.11.15
Medale:
Brak

Nagrodą mogło być np. Pochwalenie ich przed innymi śmierciożercami, w końcu Voldemort zbyt miły i hojny nie był, aby dawać im nagrody materialne. Chyba, że zamienił Glizdogonowi rękę na metalową Język
__________________
,,A kiedy upadniesz, ja będę przy Tobie.
~podłoga "
Wyślij prywatną wiadomość
~AngieCh F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 14-11-2015 13:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 790
Ostrzeżeń: 0
Postów: 140
Data rejestracji: 01.08.14
Medale:
Brak

Według mnie nagrody Czarnego Pana były bardzo zróżnicowane. Zacznijmy od uwolnienia śmierciożerców, w tym jego najwierniejszej Belli. Otrzymanie wolności od swojego Pana za to, że byli mu wierni to na pewno wielka nagroda. Wielką nagrodę otrzymała również sama Bellatrix. To właśnie ją Czarny Pan zabrał ze sobą z Ministerstwa Magii w V tomie. Wydaje mi się, że gdyby Bella nie okazała swojej wierności w wystarczający sposób, to Voldemort nie zawracałby sobie głowy jakimś tam śmierciożercom, przecież pozostałym "pozwolił" zostać i zamknąć ich w Azkabanie, bo w końcu na to zasłużyli, że nie zdobyli przepowiedni. Dlatego uważam, że Bella otrzymała naprawdę ogromną nagrodę. Ponadto jestem zdania, że Czarny Pan chciał nagrodzić swoich śmierciożerców jeszcze bardziej, gdy już mu się uda zabić Harry'ego. Mogę przypuszczać, że przykładowo takiej Bellatrix zapewniłby może nie nieśmiertelność, ale na pewno starałby się podtrzymać ją przy życiu jak najdłużej. Niektóre nagrody zostały rozdane, sama pochwała była czymś nadzwyczajnie wybitnym dla nich, ale sądzę również, że wiele "nagród" miało zostać rozdane dopiero po klęsce Pottera.
Kolacja z Czarnym Panem hmm...bardzo ciekawa nagroda z tym, że w Dworze Malfoyów wszyscy zasiedli przy stole z Voldemortem, wydaje mi się, że Glizdogon musiał przygotować jakiś posiłek, a przecież przy stole nie siedzieli tylko śmierciożercy, którzy zasługiwali na nagrodę. Nie mniej jednak kolacja sam na sam z Czarnym Panem byłaby na pewno niezwykle ciekawa Rozbawiony
__________________
Magic is Might.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT