Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 296
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Więzień Azkabanu
»»» Ile Hermiona naprawdę ma lat?
Drukuj temat · Ile Hermiona naprawdę ma lat?
~Dretwota F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 17-08-2015 00:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 49
Ostrzeżeń: 1
Postów: 29
Data rejestracji: 16.08.15
Medale:
Brak

Naszła mnie pewna myśl dotycząca Hermiony i zmieniacza czasu. Skoro Hermiona używała go przez cały rok, by zaliczać wszystkie możliwe przedmioty to czy przeżywając po kilka razy jedną godzinę nie dodawała sobie czasu na zegarze biologicznym? Praktycznie rzecz biorąc, skoro cofała się w czasie np o godzinę to najpierw musiała przeżyć tą godzinę np na numerologii by potem cofnąć się o godzinę i przeżyć znów kolejną godzinę na np mugoloznawstwie. Daje to dwie godziny życia zawarte w jednej godzinie zegarowej. A więc mnożąc takie przypadki i fakt, że Hermiona bardzo często używała zmieniacza to ile faktycznie miała lat?
Uważacie, że teza o o wiele starszej Hermionie, postarzonej zmieniaczem czasu ma w sobie ziarnko prawdy?
__________________
Nic nie jest takim jakim się wydaje
Wyślij prywatną wiadomość
~Lawinia White F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 17-08-2015 10:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 69
Ostrzeżeń: 0
Postów: 9
Data rejestracji: 20.07.15
Medale:
Brak

Rzeczywiście dziwne............. Wiedźma...........Skoro używała tego przez rok to różnica nie może być, aż tak duża ,bo przecież nie podróżowała w czasie 24 h na dobęUśmiech...................... więc mogła dodać sobie co najwyżej parę miesięcy..................Myślę ze nie odczuła by tego fizycznie.......... SowaWiedźmaWiedźmaSowa......
Edytowane przez Lawinia White dnia 17-08-2015 10:22
Wyślij prywatną wiadomość
~Dretwota F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 17-08-2015 10:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 49
Ostrzeżeń: 1
Postów: 29
Data rejestracji: 16.08.15
Medale:
Brak

Nasuwa się również jedna z przyczyn zakazania zmieniaczy czasu. Bo gdy faktycznie czarodziej cofa się o godzine, dwie czy tydzień, problemu biologicznego nie ma aż tak znaczącego. Problem polega na tym, że przy cofnięciu się o np rok, trzeba ten rok przeżyć "jeszcze raz". A więc czarodziej dochodzący do momentu cofnięcia jest starszy niż jego pierwotna wersja z momentu cofania a więc powstaje błędne koło. Tak więc czarodziej podróżujący w czasie starzeje się zatem o wiele szybciej i mógłby nawet nie dożyć swojego przyszłego "ja"
__________________
Nic nie jest takim jakim się wydaje

Edytowane przez Dretwota dnia 17-08-2015 10:27
Wyślij prywatną wiadomość
~Kathleen_Black99 F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 17-08-2015 12:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 382
Ostrzeżeń: 0
Postów: 107
Data rejestracji: 04.02.15
Medale:
Brak

To bardzo ciekawy temat ... Chyba masz rację - dlatego zakazano używać zmieniaczy. Ale skoro McGonagall jej go dała, a Ministerstwo się zgodziło, to raczej nie miało to wielkiego znaczenia jeśli oczywiście używałaby tego tylko do tych godzinek. Z drugiej strony faktycznie mogłaby być starsza w pewnym względzie ... Hmm, myślę, że to albo było drobne niedopatrzenie przez Rowling, albo jest jakieś wytłumaczenie do tego, którego nie znamy :)
__________________
Ten profil jest własnością
Księżniczki Gwiazd
- Kathleen Antares Azalia Riddle Black

Ballada o dwóch siostrach

Były dwie siostry: Noc i Śmierć,
Śmierć większa, a Noc mniejsza,
Noc była piękna jak sen, a Śmierć,
Śmierć była jeszcze piękniejsza.


static.tumblr.com/uufvqds/6Rsm8im9p/nc59518lg.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Stariee F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 17-08-2015 13:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Charłak
Punktów: 5
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 17.08.15
Medale:
Brak

Rzeczywiście.Zmieniacz czasu MÓGŁBY zmienić jej wiek.Ale zauważcie że to jest ZMIENIACZ czasu,no i on owszem,ZMIENIA czas,ale gdy jesteśmy w "podróży w czasie" nie widzimy siebie jako osoby starsze lub młodsze,oraz gdy powrócimy z naszej "podróży" będziemy tacy sami.LOGIKA!Skoro mamy 13 lat i cofniemy się w czasie 100 lat będziemy mieli lat 13 ale będziemy cofnięci w czasie o 100 lat.
__________________
Curry
Wyślij prywatną wiadomość
~Dretwota F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 17-08-2015 13:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 49
Ostrzeżeń: 1
Postów: 29
Data rejestracji: 16.08.15
Medale:
Brak

~Stariee
Podstawowa różnica mięcy zmieniaczem czasu a podróżami w czasie jest taka że z podróży w czasie można wrócić natomiast zmieniacza nie da się przestawić "trzy obroty w przód". Trzeba przeżyć tyle czasu o ile się cofło do momentu cofnięcia a więc logiczne jest że na zegar biologiczny nabijane są dodatkowe godziny.
__________________
Nic nie jest takim jakim się wydaje
Wyślij prywatną wiadomość
~LilyPotter F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 18-08-2015 09:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Postów: 622
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal

Kathleen_Black99 napisał/a:
Ale skoro McGonagall jej go dała, a Ministerstwo się zgodziło, to raczej nie miało to wielkiego znaczenia jeśli oczywiście używałaby tego tylko do tych godzinek.


Faktycznie, Hermiona argumentowała zmieniacz tylko nauką, w ciągu dziesięciu miesięcy szkoły dziennie mogła dodawać sobie godzinę lub dwie, przypuśćmy ze to będzie koło 48 tygodni... Koło 340 godzin? Licząc mocno na oko. Wychodzi koło 15 dni, więc zmiana w jej przypadku byłaby mało zauważalna, mogła się, że tak powiem 'postarzyć' dosyć niewiele.
Mimo wszystko to dosyć ciekawy temat, bo jeżeli faktycznie - to byłby to doskonały powód dla zakazania zmieniaczy czasu, używania ich z rozwaga. Cofanie się w przeszłość o kilka czy kilkanaście lat... Chociaż co kto lubi. Na jakimś fp znalazłam pytanie, czemu Harry nie cofnął się do czasu... Czegoś związanego z Voldemortem. Ogólnie ciekawi mnie też inna kwestia - cofając się w czasie ma się tyle lat, ile teraz (mam 10, cofam się o rok, nadal mam 10 czy 9?), czy ten wiek też się cofa? Jeżeli nie, cofając się mam nadal te 10 lat, to czy mogę cofnąć się przed własne narodziny? Pomijając kilkadziesiąt tysięcy obrotów. Chyba każdy chciałby coś zmienić, nawet za dzieciaka, i ta kwestia też jest ciekawa, tylko z drugiej strony - nauka nauką, ratowanie życia ratowaniem życia, ale jak uargumentowac inne powody zmiany czasu... Chyba zeszłam z tematu.

Żeby Hermiona faktycznie była starsza, musiałaby zmieniacza używać non stop, a nie tylko po to, żeby uczestniczyć w trzech lekcjach w jednym czasie, ten dwa tygodnie dodatkowe raczej większej różncy jej nie zrobiły. Chyba że nie umiem liczyć.
__________________
49.media.tumblr.com/d21688665e2fdd453d7ed9f23c58fc7c/tumblr_napa2wpA7m1t15wswo1_400.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Dretwota F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 18-08-2015 17:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 49
Ostrzeżeń: 1
Postów: 29
Data rejestracji: 16.08.15
Medale:
Brak

~LilyPotter
Oczywiście masz racjęOczko Specjalnie dałam taki temat bo głupio by było napisać "Ile Hermiona naprawdę ma dni";P
Co do zapytania o wiek.. Gdy cofasz się w czasie to nie cofasz się w biologii. Ty jedna odbywasz podróż w czasie tak więc nie cofasz całego wszechświata tylko sama przesuwasz się na osi czasu. Zatem cofając się o rok nadal masz 10 lat lecz spotykasz siebie mającą 9 lat. Z tym że ten rok musisz jakoś przeżyć zatem w dniu 10 urodzin masz 11 lat na liczniku biologicznym ;]

Poza tym nie wiadomo ile faktycznie Hermiona się cofnęła. "W celach naukowych" może oznaczać również kilka dodatkowych godzin samego wkuwania;P
__________________
Nic nie jest takim jakim się wydaje

Edytowane przez Dretwota dnia 18-08-2015 17:58
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT