Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 276
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Twórczość Fanów
»» Fan Fiction [Z]
»»» [M] Na skraju
Drukuj temat · [M] Na skraju
~Rock_Idiot F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 31-10-2008 19:49
Zbanowany

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1182
Ostrzeżeń: 2
Postów: 401
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

"Prawdziwy przyjaciel".

Hanna biegła przed siebie. Łzy piekły ją w oczy, a gałęzie drzew chlastały po twarzy i rękach. Kolce niskich krzewów czepiały się jej ubrania, jakby chciały ją zatrzymać. Gdzieś za nią słychać było "Hanno, Hanno!", ale nie zwracała na to uwagi.
W końcu dobiegła do miejsca, które wydawało jej się odpowiednie. Miejsce odpowiednie na śmierć, brzmiało to dla niej niczym tytuł jakiejś banalnej piosenki. Jednak tym razem nie był to żaden twór czyjejś wyobraźni, lecz jej życie.
Miała teraz szanse na odzyskanie wolności. Mogła w końcu uwolnić się od oschłego ojca, surowej babci... Od całego swojego życia.
Zawsze sądziła, iż jej celem jest... no cóż, szkoła. Jednak skońcyła edukację i tkwiła w domu. Nie była w stanie stanąć na nogach, zdobyć jakąś pracę, czy dobyć wyższe wykształcenie. Lęk przed opuszczeniem ostatniego miejsca, gdzie mogła schować się przed światem paraliżował ją.
Jednak nie tylko to spowodowało, iż bała się wyjść przeznaczeniu naprzeciw. Wszystko zaczęło się psuć w pierwsze Boże Narodzenie od opuszczenia Hogwartu. Nigdy nie zapomni wyrzutów, które prawiła jej babcia.
" Najpierw trafiłaś do Hufflepuffu, czym sprawiłaś wstyd rodzinie, ty ciemna dziewczyno! My, Abbottowie, od zawsze byliśmy Krukonami i kształciliśmy się w domu Roweny Ravenclaw, ale ty byłaś zbyt leniwą krową, by tam trafić! Głupia, leniwa i tępa krowa...". Ostatnie słowa babcia wykrzykneła jej w twarz. Wtedy też po raz pierwszy została uderzona. Babcia wymierzyła jej policzek suchą, pomarszczoną dłonią. Cała familia zamarła, a Hanna wybiegła.
Nie dość, iż sama miała wyrzuty sumienia, iż zawiodła rodzinę, trafiając do "nędznego, śmierdzącego Hufflepuffu".
Po długim biegu znalazła się na urwisku. Stanęła na jego krawędzi i rozpostarła ramiona, by po raz ostatni poczuć wiatr we włosach i chłód bryzy na twarzy. Fale rozbijały się jakieś trzydzieści metrów pod nią, a mokre skały wystawały ponad powierzchnią wody.
Wiedziała, że jeśli skoczy - zginie, ale o to chodziło. Nagle ktoś dotknął jej ramienia. Odwróciła się, gotowa w każdej chwili zrobić krok w tył i wpaść prosto w objęcia śmierci.
Twarz stojącego przed nią chłopaka była pyzata, zaś światło księżyca odbijało się w grubych jak denka od butelek szkłach okularów.
To był Ernie MacMillian, jedyna osoba, którą mogła nazwać swoim przyjacielem
- Co tutaj robisz? - zapytał, uśmiechając się.
- Skaczę - odpowiedziała Hanna, nie zastanawiając się.
- Dlaczego? - odrzekł chłopak. Teraz na jego twarzy gościł smutek.
- Bo mam dosyć! Nic nie idzie tak, jakbym chciała! Nic...!
Hanna krzyczała, płakała i śmiała się przez łzy.
- Skoczę z tobą - powiedział chłopak.
Dziewczyna uśmiechneła się. Chwyciła Erniego za dłoń. Oboje po raz ostatni spojrzeli na otaczający ich świat. Chwila była idealna, by umrzeć z pięknymi wspomnieniami. Widocznie bogowie byli im przychylnie.
Dziewczyna i chłopak uśmiechnęli się do siebie. Skoczyli.

***
Następnego dnia w "Proroku Codziennym" można było przeczytać artykuł o dwójce nastolatków, którzy spadli z urwiska. Rozmawiano o nich przez dwa dni, potem tematem rozmów został Harry Potter, który dostał Order Merlina I klasy...
.Przepraszam, że tak krótko, ale uznałam, iż zawarłam w tym tekście wszystko, co chciałam.
__________________
Boże, jak ja nie znoszę tych, co są jak trzcina na wietrze

Edytowane przez Rock_Idiot dnia 31-10-2008 21:02
Wyślij prywatną wiadomość
~Magic Dream F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 31-10-2008 20:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2207
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,062
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

przed siebie. łzy

Łzy z dużej ;D
Ostatnie słowa babcia wykrzykneła jej w twarz. Wtedy też po raz pierwszy została uderzona.

Przez chwilę miałam wrażenie, że to babcia została uderzona. x)
Nie dość, iż sama miała wyrzuty sumienia, iż zawiodła rodzine

Iż, iż... ;] Może 'że'? I zgubiłaś ogonek przy e, w 'rodzinę'.

Twarz sotjącego

stojącego
- Skaczę. - odpowiedziała Hanna, nie zastanawiając się.

Po skaczę nie powinno być kropki.
- Skoczę z tobą. - powiedział chłopak.

Ta sama sytuacja, co powyżej.
przychylnie.

przychylni (chyba ^^)

Rozmawiano o nich przez dwa dni, później zostali zapomniani.

Buuu... smutno mi. Ale to zdanie jest odrobinkę dziwne. Może nie od strony gramatycznej, ale znaczeniowej. Tak nagle wszyscy zapomnieli? Może się nie znam, ale mi się niestety to zakończenie nie podoba.

Muszę przyznać, że się wzruszyłam. Ładnie opisałaś uczucia Hanny, przedstawiłaś ją w innym świetle. Podoba mi się też orginalność całego tekstu, postacie itd. Były drobne usterki (czyli to, co wymieniłam wyżej), ale jestem zdecydowanie na tak. Daję W, pozdrawiam. ;*

Magic Dream.
__________________
Skomentujesz?


magiczny dżem... dżemi i drzemie
bo w nim moce... dżemią i drzemią
bo to jest ten... dżemik i drzemiak
i gdzieś pod kocem... dżemi i drzemie


Suszak, 15 III 2009, godzina 15:42:07

Edytowane przez Magic Dream dnia 31-10-2008 20:07
Wyślij prywatną wiadomość
N
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 31-10-2008 20:19
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Bardzo mi się podoba. Rzadko zdarzają się tak wzruszające teksty. Błędów nie wytykam, bo mi nie wypada- śmiem twierdzić że są osoby o wiele bardziej do tego moralnie uprawnione niż ja. Uwielbiam tego typu krótkie teksty. Szkoda, że nie ma wyższej oceny niż "Wybitny" Uśmiech.
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 31-10-2008 21:08
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

A mnie się tam podobało, smutne, atylko trochę nie zrozumiałam samego końca, czego ten chłopak skoczył razem z nią... nie opsiałaś jakby on miał jakieś problemy. Ale to nic, mnie i tak się podobało, że nawet przeczytałam dwa razy ^^
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~Vampirzyca F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 31-10-2008 21:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1667
Ostrzeżeń: 1
Postów: 371
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Lady, bo w tym chodzi o to, że przyjaciel skoczy za tobą w ogień, nie opuści cię nigdy. Rock, wruszył mnie odrobinę ten tekścik. To było COŚ. Rozwijasz się, dziewczyno. Brawo.
__________________
Wilson: On każdego roku leczy tysiące ludzi, a ty ilu? Trzydziestu?
House: McDonald robi lepsze hamburgery, niż twoja matka, bo robi ich więcej?
http://aaaaniaaa.powiedz.to/ Wyślij prywatną wiadomość
~Malaga F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 31-10-2008 22:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1432
Ostrzeżeń: 1
Postów: 332
Data rejestracji: 14.10.08
Medale:
Medal

Smutne. Smutne i boskie.
Aż mi się płakac troszkę zachciało przy końcówce.
Super.
Może i ja kiedyś taka będę p;
__________________
Suhak Nieczysty Absolutnie
zaraz dżemkę sobie utnie
i będzie kląskać z supermocą
jak to inne suhaki mogą i chcą.


- Medżik Dżemik, 15 III 2009 godzina 15Kotecek4:28


Hm, jakby ktoś był zainteresowany nowym forum dla początkujących pisarzy lub poetów, to zapraszam na PW. Może Mirriel to to nie jest, ale napewno coś dobrego z tego wyjdzie ;P Także - pisarze, do piór (klawiatur)! I po adresik na PW.
Wyślij prywatną wiadomość
~Red Crayon F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 01-11-2008 15:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 349
Ostrzeżeń: 1
Postów: 191
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Śliczne, wiesz? Już ci to pisałam na GG, ale się powtórzę. Śliczne. Nie wzruszyłam się, ale to tylko dlatego, że i tak już byłam zaryczana... Świetnie podeszłaś do tej bohaterki. Mimo, że jest właściwie tylko wspomniana w książce, ty opisałaś całą jej historię bardzo realnie i dokładnie. Chwała ci za to! Momentami były malutkie zgrzyty, ale... Świetne! xD
__________________
Pessum Ire - Podążam ku zagładzie


]http://www.hogsme...rowstart=0 NOWY ODCINEK! REAKTYWACJA NA POWAŻNIE!
ZAPRASZAM CIĘ, drogi Gościu! ^^[/bcolor]
karola555@yahoo.de Wyślij prywatną wiadomość
~ladybird F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 02-11-2008 00:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 521
Ostrzeżeń: 3
Postów: 331
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Smutne, piękne i bardzo mnie się podoba.
Niecodzienny pomysł i genialne wykonanie, chociaż zgadzam się że zgrzyty wystąpiły.
Ale i tak się wzruszyłam, a wcześniej udało się to tylko Red Crayon. Więc duże brawo dla Ciebie!
Wyślij prywatną wiadomość
~Empathy F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 02-11-2008 09:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 339
Ostrzeżeń: 1
Postów: 83
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Nie, nie i jeszcze raz nie. Wydaje mi sie, że z tego mogło wyjść coś naprawdę fajnego, ale nie jako miniaturka. Ja jestem zdania, że w miniaturkach wgl nie powinny pojawiać sie postacie epizodyczna, że o wymyślonych już nie wspomnę. Nic o nich nie wiem a tu bęc i koniec i wiemy jeszcze mniej. No ale jak kto woli. Nie wzruszyło mnie ani trochę bo było zbyt sztuczne i nieprawdziwe. Powiedz mi jakby twoja przyjaciółka miała tak sobie skoczyć o, to coś by zrobiła? Próbowała ją od tego odciągnąć czy zaoferowałabyś się, że skoczysz z nią, ot tak po prostu, bo wasz wolne popołudnie, co? Tym bardziej, że Hanna jak widać była w chwilowej depresji wszystko naprawiłaby nowa praca albo studia (czy co tam występuje w świecie magii) a myślę, że to akurat byłoby to załatwienia. Tekst pod względem stylistyki jest raczej dobry, wychwyciłam może jedną literówkę i chyba ze dwa zdania mi sie nie podobały. Przede wszystkim popracuj nad postaciami, a potem to już z górki. Weny życzę ;)
__________________
,,Wolę być nienawidzony za to, kim jestem, niż kochany za to, kim nie jestem.''
Kurt Cobain
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT