Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 159
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Twórczość Fanów
»» Komnata Złotego Pióra
»»» 25 grudnia - i znowu to samo (LilyPotter vs Dretwota) [zakończony]
Drukuj temat · 25 grudnia - i znowu to samo (LilyPotter vs Dretwota) [zakończony]
~raven F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 20-01-2016 17:41
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Pojedynkują się: LilyPotter, Dretwota
Forma: kartka z pamiętnika
Tytuł: 25 grudnia - i znowu to samo
Temat: nowy uczeń w Hogwarcie
Długość: minimum jedna strona w Wordzie (Times New Roman, rozmiar czcionki 12)
Elementy obowiązkowe: eliksiry, Albus Dumbledore, Weasley, Hogwart, Veritaserum
Elementy zabronione: Harry Potter, składanie życzeń
Czas oceniania: nie dotyczy


Dretwota nie nadesłała swojego tekstu pojedynkowego, więc walkowerem zwycięża LilyPotter! Dretwota zostaje regulaminowo ukarana, nagroda punktowa trafia na konto LilyPotter, której tekst możecie przeczytać poniżej. Zachęcam do komentowania pracy.
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 20-01-2016 17:41
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Tekst autorstwa LilyPotter:

21.12
Cholera by wzięła tą nieszczęsną lekcję eliksirów - nie dość, że musiałem zostać po zajęciach (bo, oczywiście, prefekt musi być na każde skinięcie opiekuna domu, jasne, jeszcze czego), to to, co mi oznajmił Snape chyba wykracza poza wszystkie wcześniejsze nowinki. Całe szczęście, że nie chodziło o to, że wlałem troszkę za dużo veritaserum do napoju pewnej ślicznotki z Ravenclawu, no ale, do rzeczy.
Co tym razem wymyślił nasz szanowny pan dyrektor, Albus Percival Jakiśtam Dumbledore? Nowego ucznia. W środku semestru. Bo tak, ot co. Nie dość, że jako prefekt prawdopodobnie dostanę to cudowne zadanie oprowadzenia młodziaka, jeżeli się dostanie do naszego domu, to na dodatek mowa nie o jedenastolatku, tylko praktycznie dorosłym facecie, lat szesnaście z kawałkiem, będzie rok niżej niż ja. Cudownie. Po prostu cudownie. Ma przyjechać za cztery dni, do tego czasu Hogwart musi lśnić, ma być wszystko cacy i nie wiem jak jeszcze.
Nie, nie jestem zirytowany, no skąd. Cholerne święta. Znowu muszę tu zostać, więc znowu będzie beznadziejnie. Rok temu byłem sam z dwójką młodych Weasley'ów. Też są rudzi, jak wszyscy oni tam. No, ten chłopaczek ma trochę ciemniejsze włosy, jakby nie patrzeć, ale i tak - Weasley to Weasley, czy jest rudy, czy nie.

25.12, godzina bliżej nieokreślona, nie mam zamiaru się stąd ruszać do końca ferii świątecznych.
No i, cholera, nie Slytherin. Ale mimo wszystko nie zapowiadało się na to, że będzie aż tak beznadziejnie. Rok temu to przy tym pikuś, chociaż ta słodziutka Puchonka nadal na mój widok przeklina.
Dziesiąta-zero-dwie, szanowny dyrektor wbija do pokoju przy Wielkiej Sali, gdzie z resztą prefektów naczelnych dyskutowaliśmy o nowym. Dyskutowaliśmy, tia. Byłem zajęty wyzywaniem tych idiotów z Gryffindoru - uważali, że skoro to oni pierwsi się dowiedzieli, nowy powinien trafić bezpośrednio do nich. Nie wiem na jakiej zasadzie to sobie uroili, szczególnie że szanowny dyrektor raczył nas już oświecić o szybkim wykorzystaniu Tiary. Wracając, ja się wesoło z nimi wyzywałem, dziewczyna ode mnie miała to wszystko serdecznie gdzieś i oglądała paznokcie - a ja, głupi, kiedyś myślałem, że z niej coś będzie! Dumbi upadł na głowę, że jej takie stanowisko wręczył - Krukoni nagle rozwiązywali jakiś dylemat, Puchoni jak zwykle gruchali sobie spokojnie nikomu nie przeszkadzając... A tu wpada pan D. z wesołą nowiną, że jest.
I go wprowadza. Ją wprowadza. Ślicznotka z Ravenclawu sprzed kilku dni odpadała w przedbiegach (inną kwestią jest, że nadal nie wyszła ze skrzydła szpitalnego, ups?). Wysoka, niewiele niższa ode mnie. Długie, rudawe włosy, ale takie pięknie rude, nie weasley'owo rude. Szczupła, ale tam gdzie trzeba odpowiednio ładnie, no. W ciuszkach szkoły wyglądała absurdalnie dobrze, chociaż przyznam, paru elementów chętnie bym się pozbył, najlepiej od zaraz. A jak się odezwała, to po prostu, no moja jest i tyle, biorę, panowie, biorę, nawet jak półkrwi to biorę, ba, nawet miejsce w pokoju zaoferuję.
Ale nie. Dumbi wyciąga tą swoją Tiarę, sadza pannę śliczną na krzesełku, ja tu mentalnie umieram i modlę się o nasz dom, obiecując wszystkim bóstwom dożywotnie ofiary, Tiara milczy, nagle zaczyna się śmiać, my konsternacja, o co chodzi.
I tylko cicho słychać, jak dziewczyna mruczy coś o tym, że nie chce do Gryffindoru. Cudnie, nawet jak nie będzie u mnie, to i tak ją jakoś ogarnę, tak czy nie, kto jest największym ciachem na roku i tak dalej. Tiara w zaparte milczy, atmosfera gęstnieje, Dumbek od kwadransa wyciera te swoje okularki, szew się otwiera...
No i, do jasnej cholery, Gryffindor.
Ja nie wiem, co ta Tiara ma we łbie. Serio, nie wiem. Mówi dziewoja, że tam nie chce, a ta na siłę, widziałem jej skwaszoną minę, pewnie nawet Huffelpuff by wolała. Żeby nie było, do Puchonów nic nie mam, przyjaźni, mili, da się z nimi normalnie żyć bez większych niesnasek, ale się przyjęło, że to dom całej reszty. No, ale skoro panna śliczna w Gryffindorze, to mogę co najwyżej sobie popatrzeć. Dobre i to, niby, ale, no w mordę, to musiało być celowe. Gryfoni już zaczęli świętować, aktualnie tez pewnie bawią się w tym swoim pokoiku, kiedy ja leżę i to bazgrolę.
Jakby tego nie było mało, Gryfoni oczywiście wykręcili się z oprowadzania tejże piękności po szkole, kij wie dlaczego, ale nikt ich nie ogarnia. Krukoni zwolnieni, bo próba chóru przed poobiednim koncertem (a jednak w tym roku zostało nas więcej, głównie przez nowego), Puchoni chętnie by ją przyjęli, ale profesor Sprout miała jakieś pilne zadanie, w szklarni, i tak jakoś padło na mnie, a ja, idiota życia, się zgodziłem. Czemu by nie, czy coś, Snape pewnie by mnie zamordował, gdyby mnie wtedy z nią zobaczył. Bogu dzięki, ominęliśmy skrzętnie lochy, taka delikatna istotka nie powinna błądzić po ciemnych, wilgotnych lochach, nawet z tak mężnym kompanem u boku. Jak już Dumbi się zwinął, pokazałem tym idiotom, co o nich myślę, oferując ślicznotce ramię. Dopóki nie miała domowych ciuszków, nie było tak źle.
No dobra, ja-dzielny-rycerz, pokazałem wszystko to tu, to tam, sale, gdzie mają pokój wspólny, nakreśliłem wszystko co nakreślone powinno zostać, podsunąłem historię Hogwartu (dla wytrwałych), gdyby jeszcze miała jakieś pytania, ba, nawet z Irytkiem pogawędziłem co mu zrobię, jak chociaż przypadkiem jej dotknie. A może nie tyle ja, co Krwawy Baron, jak dobrze mieć kumpli też wśród duchów.
Odprowadzam ją do Wielkiej Sali, na obiad, pokazuję jej stół, ale że była jeszcze chwila, to idę z nią do holu, pogapić się w okno, to takie romantyczne. Trudno, nawet jeżeli to Gryfonka, takiej okazji nie można przepuścić. No i proponuję, może jakaś kawa, dzisiaj, wieczorem, w Hogsmeade, mam przepustkę, z resztą są święta, dyrektor pozwoli, będzie cacy, a tam jest bardzo ładnie, to taka kawiarenka dla par i w ogóle...
Spojrzała na mnie, zachichotała. Ja w zonk, o co się rozchodzi, powiedziałem cos źle? Każda na to leci.
No, każda, tylko każda z tych, co gustują w męskim gronie, cholera. I jeszcze miała czelność zapytać, czy nie mam znajomych jakichś ładnych dziewczyn, bo ona chętnie by się na tą kawę przeszła, tylko że towarzystwo też musi być odpowiednie.
Wspominałem już, że nienawidzę świąt?
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
~wiechlina roczna F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 20-01-2016 18:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2520
Ostrzeżeń: 0
Postów: 187
Data rejestracji: 11.05.15
Medale:
Medal

Styl porywający do tego stopnia, że obawiałem się uronić nawet jednego słowa. Tematyka forma idealnie odpowiada założeniom. Jest kilka perełek np. "Albus Percival Jakiśtam Dumbledore", idealny zwrot jak na Ślizgona. Wcześniej ten incydent z Veritaserum Rozbawiony. Najbardziej intrygujący moment to jednak dyskusja z Tiarą Przydziału. Osoba z takiej rodziny, jeśli nawet jakiejś dalszej jej gałęzi i nie chce do Gryffidoru.Niesłychane. Przypuszczam iż wcześniej chyba uczyła się, w Durmstrangu. To zapowiadało jakąś mroczną tajemnicę. Miałem nadzieję, że pod koniec coś się wyjaśni. Pozostaje jednak wieloznaczna domyślność. Tymczasowo interpretuję to jako "kobiecy instynkt stadny". Ale bez obrazy, bo chodzi mi o osoby które tymczasowo nie szukają "drugiej połówki". Uważając, że jeszcze na to nie pora, bo OWTM-y trzeba jak najlepiej zdać. Odpowiednie towarzystwo ma, w tym pomagać.
Znakomicie napisane, chyba gdzieś mignęła mi tylko jedna literówka. Gratulacje.
__________________
Eeee pomyłka.
Każdy zasługuje na własną.......siekierę.
Wyślij prywatną wiadomość
~LilyPotter F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 22-01-2016 06:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Postów: 622
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal

No nic, szkoda, chyba drugi pojedynek z walkowerem, następnym razem będę się znęcać to znaczy nie, wróć, ładnie prosić o jednak wysłanie tekstu na skrzynkę, trudno.
Jak już pisałam na maila, w tej chwili znalazłam kilka błędów które mnie okropnie rażą, ale powodzenia w szukaniu, ta łatwo nie będzie, nie mam zamiaru ich wytykać Język Chociaż z formą męską, o którą się tak obawiałam, chyba wszystko w porządku.

Tymczasowo interpretuję to jako "kobiecy instynkt stadny". Ale bez obrazy, bo chodzi mi o osoby które tymczasowo nie szukają "drugiej połówki". Uważając, że jeszcze na to nie pora, bo OWTM-y trzeba jak najlepiej zdać. Odpowiednie towarzystwo ma, w tym pomagać.
A tu własnie nie do końca. Chciałam zrobić tylko delikatną sugestię, że 'panna śliczna', jak to mój bohater twierdzi szuka kobiety, ale do związku (bo czemu by nie zrobić lekkiego wątku homo). Ale to dobrze, że nie jest tak na wierzchu, bo to miała być jednak czysta rozpacz bohatera który wyrywa jak leci, ale nie może sobie znaleźć istotki na dłużej Język I dziękuję za komentarz ^^
__________________
49.media.tumblr.com/d21688665e2fdd453d7ed9f23c58fc7c/tumblr_napa2wpA7m1t15wswo1_400.gif
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT