Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 181
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» Wątki LGBTQ w kinie
Drukuj temat · Wątki LGBTQ w kinie
~Bella Muerte F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 01-03-2016 22:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1246
Ostrzeżeń: 1
Postów: 403
Data rejestracji: 11.03.10
Medale:
Medal Medal

Faktem jest, że świat zachodniej kultury masowej otworzył się na pokazywanie nieheteronormatywnego/ alternatywnego stylu życia.
Jakie jest wasze zdanie na temat włączania wątków LGBTQ do filmów fabularnych w ogóle? Macie jakieś swoje ulubione filmy przedstawiające wyżej wspomniane mniejszości?
Trójką moich ulubionych są z pewnością "Samotny mężczyzna" w reżyserii znanego projektanta mody Toma Forda, "Brokeback Mountain" Anga Lee oraz " Obywatel Milk" Gusa van Santa.
Wszystkie z powyższych są dedykowane dojrzałemu nieskategoryzowanemu, aczkolwiek obeznanemu w dobrej jakości kinie odbiorcy.
Zachęcam do podzielenia się własną opinią.
__________________
Take your protein pills & put your helmet on

Edytowane przez Bella Muerte dnia 02-03-2016 22:20
Wyślij prywatną wiadomość
#Ginny Evans F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 11-03-2016 23:59
Newswoman

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybraniec
Punktów: 8057
Ostrzeżeń: 0
Postów: 309
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal

Coraz więcej fimów i seriali (bo przecież nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała o serialach) porusza wątki LGBTQ+... i dobrze. W końcu ile można oglądać produkcji o parach hetero, już przesyt tego jest na rynku Oczko

Film, który pierwszy przyszedł mi na myśl to "Modlitwy za Bobby'ego". Opowiada on o młodym chłopaku, który wychowany w chrześcijańskiej rodzinie, próbuje zaakceptować samego siebie, ale także musi "zmierzyć się" ze swoją matką. Wielkie kino to nie jest, ale film miał przesłanie i ogólnie bardzo mi się podobał. Obejrzałam go, bo grał tam aktor z "teen wolfa". Fabuła filmu powiela dobrze znany schemat, ale mimo to warto obejrzeć. Chociażby, żeby się przekonać, że jak ktoś jest chrześcijaninem to nie oznacza, że powinien być przeciwny osobom ze społeczności LGBTQ.

Inny film jaki mi się kojarzy to "Kill Your Darlings" z Danielem Radcliffem. Tam wątek homoseksualny był wpleciony bardzo zręcznie i nie skupiała się na nim cała historia.

A, i muszę obejrzeć "The Danish Girl", bo Eddie Redmayne w końcu Serce

To chyba byłby na tyle jeśli chodzi o filmy, bo oglądam je raz na ruski rok, ale przejdźmy do seriali Rozbawiony Teraz chyba jest bardzo mało seriali, w których nie ma choćby pobocznego wątku LGBTQ. "How To Get Away With Murder", "The 100", "The Vampire Diaries", "The Originals", "The Walking Dead", "Shadowhunters", "Shameless", "Teen Wolf" - a to tylko kilka seriali, które obecnie oglądam na bieżąco.

Z takich większych reprezentacji, to był szał na the 100, gdzie główna bohaterka jest bi. Podobno była to pierwsza bohaterka pierwszoplanowa w serialu, która jest otwarcie bi, ale nie wiem czy to prawda.
W sense8 jest też dużo reprezentacji. Co prawda widziałam chyba tylko 3 odcinki, ale jest tam para lesbijek, w tym jedna po zmianie płci, a druga czarnoskóra, oraz para gejów.

No, ale najbardziej gejowski serial (w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu) to oczywiście glee <3 Tego nie da się opisać słowami, to trzeba zobaczyć. Z konkretów to oczywiście Klaine, czyli Kurt i Blaine, oraz Brittana, czyli Brittany i Santana, obydwa shipy mają jedene z największych fanbase'ów. Warto też wspomnieć o postaciach Unique i Sheldona, jako o bohaterach trans.

Jednak jest taka dziwna tendencja do zabijania bohaterów należących do LGBTQ. Nie wiem skąd się to bierze, ale jest to ciekawym zjawiskiem.

Ogólnie nie ogarniam ludzi, którzy narzekają, że za dużo jest teraz wszędzie osób LGBTQ. Bo problem nie jest taki, że teraz jest za dużo, tylko, że wcześniej nie było, albo była znikoma reprezentacja. Jedyne co mi się nie podoba, to to, że czasami postacie są na siłe wprowadzone, po to żeby był ktoś z LGBTQ, albo to, że postać jest np. gejem i to jest jej główny wątek. Scenarzyści czasem wydają się zapominać, że ludzie nie ograniczają się tylko do swojej orientacji seksualnej.
__________________
"The only consistency in the way humans think about animals is inconsistency."

Andrew Rowan, Center for Animals and Public Policy, Tufts University

Edytowane przez Ginny Evans dnia 13-03-2016 17:34
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT