Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 309
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Pozostałe
»» Dyskusje wszelakie
»»» Jak zaczęła się Wasza przygoda z Potterem?
Drukuj temat · Jak zaczęła się Wasza przygoda z Potterem?
~Sayuki F
Dodany dnia 06-08-2009 07:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 390
Ostrzeżeń: 0
Postów: 64
Data rejestracji: 09.09.08
Medale:
Brak

U mnie to było tak, że tata przyniósł mi kiedyś z zakupów książkę, dokładnie drugą część, no i mi się spodobała, więc czytałam dalsze części. W sumie nic ciekawego. Dopiero potem pojawił się film i w ogóle cała ta sensacja wokół HP.
www.umi252.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Dynamo961 F
Dodany dnia 06-08-2009 09:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 64
Ostrzeżeń: 0
Postów: 25
Data rejestracji: 08.11.08
Medale:
Brak

Najpierw u mojej siostry oglądałam jedynkę i dwójkę po kilka razy.Potem pani w przedszkolu zamiast bajki czytała nam KF i kawałek KT(dzięki czemu zyskała przydomek ,,Mroczna pani Małgosia",bo oprócz tego ubierała się na czarno i ogólnie miała czasami różne dość dziwne pomysły).Potem na długo zapomniałam o Potterze,aż do czwartej klasy,kiedy miałam KF jako lekturę.Przeczytałam,pomyślałam,że jak mogłam być taka głupia i nie czytać dalej,przeczytałam wszystkie części,aż do KP,a potem już tylko wyczekiwałam na IS i ekranizacje kolejnych części (i wyczekuję nadal).
dynamitki96.fbl.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Aroos F
Dodany dnia 12-08-2009 20:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1008
Ostrzeżeń: 1
Postów: 54
Data rejestracji: 12.02.09
Medale:
Brak

W moim przypadku był to listopad 2000 roku,gdy przypadkiem w moje ręce wpadła "Komnata tajemnic"Płaczeoczywiście książka)
Później,ciekaw wcześniejszych przygód Harrego sięgnąłem po "Kamień Filozoficzny" który dostalem od Św.Mikołaja na gwiazdkę 2000.Potem był film i tak mnie już wciągneło.
Można więc powiedzieć że jestem Pottero maniakiem prawie od początku.(Polskie wydanie Kamienia Filozoficznego wyszło w kwietniu 2000,a Komnaty Tajemnic w wrześniu tego samego roku)
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Lilian F
Dodany dnia 16-08-2009 10:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 650
Ostrzeżeń: 0
Postów: 122
Data rejestracji: 25.07.09
Medale:
Brak

Moja przygoda z Harry'm Potterem zaczęła się w 2002 roku kiedy to przeczytałam 4 część. I zaczęło się. Później przeczytałam 1 i 2 część. a na końcu 3 i ta ostatnia najbardziej mi się spodobała. Bardzo lubię książki Pani Rowling lecz nie do stopnia totalnego szaleństwa.
__________________
fc05.deviantart.com/fs29/f/2008/103/e/f/Gryffindor_by_laurastarzx.gif
Poznajmy się drogi Gościu!!
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !

"...-Zostawcie go- powtórzyła Lily. Patrzyła na Jamesa z odrazą- Co on wam zrobił?
- No wiesz. . .- powiedział James powoli, jakby się zastanawiał- to raczej kwestia tego, że on istnieje. . . jeśli wiesz, co mam na myśli. . ."
http://alchemy1978.wordpress.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~_Harry_ F
Dodany dnia 16-08-2009 10:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 97
Ostrzeżeń: 0
Postów: 43
Data rejestracji: 14.08.09
Medale:
Brak

Kiedy byłem małym chłopcem, mama przyniosła mi książkę Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Czytała mi ją. Później kupowaliśmy następne części książek i tak to się zaczęło.
__________________
hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,on.gif


Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE
Wyślij prywatną wiadomość
~Kamate F
Dodany dnia 16-08-2009 10:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 477
Ostrzeżeń: 0
Postów: 116
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

ja widziałam pierwsze dwa filmy z Harrym Potterem w TV i takie średnie były. W tedy to ogólnie wkurzało mnie, że jakieś tam dziwne książki robią furorę na całym świecie i pewnie to jakiś bardziew. Byłam więc sceptycznie nastawiona, ale postanowiłam przeczytać I tom. Z negatywnymi uczuciami zasiadłam do lektury i po przeczytaniu pierwszego rozdziłu zapomniałam o powodach, które skłoniły mnie do zapoznania się z tą lekturą. Potem już tylko latałam do biblioteki po kolejne tomy.
__________________
"Oddychamy światłem, oddychamy muzyką, oddychamy chwilą obecną." A. Rice "Wampir Lestat"

_________
Jeśli lubisz opowieści fantasy to pisz na PW, mam link do fajnego bloga.
Wyślij prywatną wiadomość
~kasias_122 F
Dodany dnia 16-08-2009 11:25
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 21
Ostrzeżeń: 4
Postów: 125
Data rejestracji: 09.05.09
Medale:
Brak

Ja na samym początku byłam uprzedzona do HP. Dopiero gdy mój brat dostał na urodziny 2 tom książki to z nudów zaczęłam czytać. Tak mnie to wciągnęło, że przeczytałam wszystkie tomy książki i mam zamiar obejrzeć wszystkie filmy. Po prostu pokochałam ten świat, i teraz chyba nie umiałabym bez niego żyć Oczko. Czytam też dużo ff na ten temat.
Wyślij prywatną wiadomość
~Oyster F
Dodany dnia 21-08-2009 21:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 489
Ostrzeżeń: 1
Postów: 141
Data rejestracji: 19.08.09
Medale:
Brak

Prawdziwy szał ogarnął mnie jak poszłam do kina na Komnatę Tajemnic. Pamiętam, że wówczas pochłonęłam cztery tomy momentalnie, chociaż byłam zaledwie w drugiej klasie podstawówki. I potem wiadomo, oczekiwanie na tom piąty, szósty i siódmy... A teraz tylko filmy. Uśmiech
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
Chroń nas Slytherinie.


hogsmeade.pl/tiara,slytherin,on.gif
http://oyster.photoblog.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Astoria Greengrass F
Dodany dnia 21-08-2009 21:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 41
Ostrzeżeń: 0
Postów: 10
Data rejestracji: 19.08.09
Medale:
Brak

Od filmu Hp i KT, ale także od dziewczyny która malowała sobie na czole blizny i chwaliła się, że była na Kamieniu Filozoficznym w kinie.
Żałuję, że od razu nie zaczęłam od książek, bo do samego końca wyobrażałam sobie głównych bohaterów jak aktorów.
Wyślij prywatną wiadomość
~DeadHelena F
Dodany dnia 21-08-2009 21:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 621
Ostrzeżeń: 1
Postów: 290
Data rejestracji: 20.08.09
Medale:
Brak

Któregoś roku na Gwiazdkę dostałam pierwszą część Pottera. Przez długi czas leżała sobie na półce,aż któregoś dnia gdy byłam chora zaczęłam czytać.
zajęło mi to dwa wieczory .Potem sięgdęłam po kolejne tomy,by wsiąknąć na dłużej
__________________
i29.tinypic.com/2q2laa0.gif
Arctic Monkeys Forever<3
Wyślij prywatną wiadomość
~Clara Manon Roberts F
Dodany dnia 23-08-2009 00:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Goblin
Punktów: 25
Ostrzeżeń: 0
Postów: 7
Data rejestracji: 19.08.09
Medale:
Brak

ja przeczytałam I tom za namowa siostry, która już od dłuższego czasu była zachwycona HP.
__________________
hogsmeade.pl/tiara,slytherin,on.gif
www.mort.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
!kdanielk3 F
Dodany dnia 23-08-2009 08:31
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5718
Ostrzeżeń: 0
Postów: 229
Data rejestracji: 11.09.08
Medale:
Brak

W moim przypadku było tak. W tym czasie kiedy powstawał film Harry Potter u nas w szkole panował szał Pokemonów (i uwierzcie, były wtedy naprawdę modne). W moim wyobrażeniu HP tylko niszczył wizerunek prawdziwego hobby i mani. BYłem wręcz przeciwny tej ksiżce i filmowi. Jeddnakże bardzo fajna pani polonistka przekonała mnie do wycieczki na KPIKF. Z początku sie opierałem, lecz (dzięki Bogu) uległem. Zafacynował mnie film, a potem, gdy zauważyłem że ksiązka jest znacznie ciekawsza i dostarcza większych emocji - zatraciłem się w niej. I aż do teraz jestem jej wierny. Mimo, że mam 19 lat, to ona wykreowała mój swiatopogląd, ona tworzyła moje dzieciństwo i ona pozostanie w mej pamięci. PZD
__________________
hogsmeade.pl/images/other/pt.jpg.jpg
hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
hogsmeade.pl/images/other/ITM2010.jpg

Moje życie realizuje się w muzyce, a każdy jej objaw jest dla mnie błogosławieństwem. W tej pieśni brzmią zatarte ideały przyjaźni, a w niej przyjaciele - dla nich życie z piedestałów strącam, i śmierci na spotkanie wychodzę...

Musical nie jest filmem, po którego obejrzeniu chcemy zmieniać świat i stawać się lepszymi ludźmi przez zmianę swojej postawy i osobowości - musical ma bawić...
Wyślij prywatną wiadomość
~Albert F
Dodany dnia 23-08-2009 09:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 223
Ostrzeżeń: 0
Postów: 55
Data rejestracji: 10.08.09
Medale:
Brak

Po nakręceniu 3 części Harry'ego, pojechaliśmy z rodzicami i braćmi do Tesco na zakupy. Tam starszy brat zauważył wydanie 5 tomów w cenie 4, i postanowił kupić, i zacząć czytać. Przeczytał jednak 1 część i rzucił w kąt, więc ja zacząłem czytać. Teraz nie mogę przestać. Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Malfoy-shine F
Dodany dnia 23-08-2009 09:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Animag Wąż
Punktów: 554
Ostrzeżeń: 1
Postów: 120
Data rejestracji: 20.08.09
Medale:
Brak

Ja szczerze powiedziawszy pierwszą część "Harrego..." obejrzałam w telewizji bo nie myślałam że to takie interesujące ; przygody małego czarodzieja. Ale kiedy obejrzałam, bomba poszłam do biblioteki i zaczęłam czytać drugą część i nie mogłam się doczekać ekranizacji trzeciego filmu Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Carmini F
Dodany dnia 23-08-2009 10:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 474
Ostrzeżeń: 0
Postów: 68
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Było dziwnie oO
Na początku zagrałam w grę HPiKF i bałam sie mu rozbić czoło ;D
Potem kuzyn dał mi pełno pieczątek, naklejek itp z tego, wiec przeczytałam książkę ;] zabrałam ją bratu o!
Później dostałam HPiWA. Następnie kupiłam Zakon Feniksa, chyba dalej
była Czara Ognia ( na Bożenarodzenie) i dopiero HPiKT ( no nie miałam gdzie kupić xD) i na koniec ostatnie tomy. Ave.
__________________
.Kiedy.Byłem.Mały.Byłem.Aeroplanem.
Wyślij prywatną wiadomość
~Dziewczyna_Malfoya F
Dodany dnia 23-08-2009 11:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 67
Ostrzeżeń: 1
Postów: 71
Data rejestracji: 21.08.09
Medale:
Brak

Byłam w pierwszej klasie, jak reklamowali ' Komnatę Tajemnic ' .
I Jeden mój kolego, przyniósł na DVD , czy to była jeszcze kaseta ..? Dobra, nie pamiętam .

No i przyniósł do szkoły. Pamiętam jaka byłam zawiedziona, że przyniósł pierwszą część, a nie drugą .

bardzo chciałam zobaczyć ten samochód, jak w reklamie ; D

Później w telewizji była druga część . Obejrzałam ją . I gdzeiś w trakcie prac nad trzecią, byłam z mamą w bibliotece, i mama mówi :

- O, zobacz. Harry Potter ! Wypożycz sobie .
- To jest książka Harry Potter ?
- No Jasne . Jak Ty nie chcesz, to wypożycz mi, bo ja mogę wypożyczać tylko w dziale dla dorosłych .

Wzięłam wtedy trzecią część. Później czwartą . Tylko raz wypożyczyłam Harrego, bo moja kuzynka miała wszystkie książki .
I gdy przeczytałam czwartą, wziewałam się za pierwszą, za drugą ....Później za piątą, szóstą i siódma .

Nie wiem czemu tak nie w kolei, ale jakoś tak wyszło .

Pamiętam jak w czwartej klasie, nauczycielki pochwalały mnie, za to, że czytam takie grube książki ; ]]

No i lubię Harrego do dzisiaj, chociaż wśród moich rówieśników jest pogardzany .
__________________
Dlaczego w każdym filmie jest tak mało Malfoy'a ?!
Przecież on jest taaaki śliczny ! <3

x D
Wyślij prywatną wiadomość
~Evi91 F
Dodany dnia 23-08-2009 13:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 543
Ostrzeżeń: 0
Postów: 152
Data rejestracji: 04.08.09
Medale:
Brak

Obejrzałam pierwszy film, bo wtedy był to wielki hit. Potem jakoś na 2 nie poszłam, a potem znowu obejrzałam trójkę w kinie i od kumpeli pożyczyłam dwójkę. Jak byłam w gimnazjum i nie ukazała się jeszcze Czara Ognia inna przyjaciółka pożyczyła mi książkę "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Przeczytałam w dwa dni. Potem czytałam "Komnatę Tajemnic" i "Wiezień Azkabanu". przed okazaniem się w kinach "Czary Ognia" przeczytałam wszystkie 4 części. No i potem przeczytałam "Zakon Feniksa". I jak ukazały się następne części, również bardzo szybko je przeczytałam.
__________________
"Warto Żyć
Warto Śnić
Warto Być
Warto Śmiać
Cieszyć Się
Warto Kochać..."

hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,ona.gif

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i Od-Wiedzy-Własnej-WszechWiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFINDORZE !
Wyślij prywatną wiadomość
~Weronika Black F
Dodany dnia 24-08-2009 20:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 101
Ostrzeżeń: 0
Postów: 29
Data rejestracji: 16.08.09
Medale:
Brak

Pierwszy raz czytała moja mama. Ja oglądałam filmy. Tak obejrzałam trzy pierwsze części. Mama powiedziała mi ( miałam 10 lat ),że ja przeczytam jak ona skończy. Ale i tak jej nie posłuchałam i przeczytałam 1 tom w. . . jeden dzień !!! Oczko Nie wiem jak ja to zrobiłam. Rozbawiony Mama kupiła wszystkie tomy, a jak wyszedł 7 to kupili mi go następnego dnia, po premierze. Nie pozwolili mi stać w nocy i czekać na premierę Język Teraz czytam drugi raz całą serięJęzor
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE


Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
(...)

-Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
(...)

-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
(...)
-Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.
Wyślij prywatną wiadomość
~martusia3396 F
Dodany dnia 26-08-2009 17:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 233
Ostrzeżeń: 1
Postów: 84
Data rejestracji: 23.03.09
Medale:
Brak

Dopóki nie przeczytałam Kamienia, nie wiedziałam, co ludzie widzą w przygodach bliznowatego. Zrozumiałam dopiero, gdy znalazłam w domu koleżanki jedną część - chyba Komnatę. Wtedy pożyczyłam książkę i czytałam, nie zwracając uwagi na wszystko inne. Tak mnie wciągnęło. Nakłoniłam (albo zaszantażowałam jak kto woli) rodziców, żeby kupili mi pozostałe częśći. Od tamtej pory kiedy tylko mam czas, czytam po raz kolejny wszystkie książki o Chłopcu, Który Przeżył.
Wyślij prywatną wiadomość
~RubyMoore F
Dodany dnia 26-08-2009 19:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 96
Ostrzeżeń: 0
Postów: 38
Data rejestracji: 26.08.09
Medale:
Brak

U mnie ta "przygoda" zaczęła się w zerówce, albo jeszcze rok wcześniej. Pożyczyłam z biblioteki Pottera i Kamień no i tata mi czytał na dobranoc. Zaczęłam gadać o nim w przedszolu, a potem zaraziły się ode mnie koleżanki... Uśmiech
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów,
CHROŃ NAS SLYTHERINIE!


Wypolerujesz Kupę, I Tak Będzie Kupą!
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT