Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 233
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Pozostałe
»» Dyskusje wszelakie
»»» Jak zaczęła się Wasza przygoda z Potterem?
Drukuj temat · Jak zaczęła się Wasza przygoda z Potterem?
~ShataN Black F
Dodany dnia 22-11-2010 00:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 97
Ostrzeżeń: 1
Postów: 32
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Moja przygoda z Harrym Potterem zaczęła się chyba w 2 klasie podstawówki. Postanowiłem wtedy wypożyczyć sobie zacną księgę jakże mi wówczas nieznaną o tytule 'Harry Potter i Komnata Tajemnic'. Zanim zabrałem się do jej czytania minęły wręcz wieki. Czytałem ją na początku po kilka stron, lecz pod koniec książki przysysałem się do niej na troszkę dłużej, czytając po kilka rozdziałów na raz. Przeczytanie jej całej od momentu wypożyczenia zajęło mi około 2 miesięcy. Gdy poszedłem zdać książkę, pomyślałem, że fajnie byłoby przeczytać i część pierwszą. Tą przeczytałem już o wiele szybciej, bo jej przeczytanie zajęło mi tydzień bądź dwa. A potem wszystko poszło już z górki, lecz na część czwartą musiałem chwilę poczekać, bo nie było jej w mej szkolnej bibliotece. Aż potem zaczęło się wielkie oczekiwanie na część 5 w oczekiwaniu na która przewertowałem wszystkie poprzednie tomy jeszcze kilka razy. Każdy nowo ukazały tom czytałem już właściwie z większą zachłannością aż tak do tomu ostatniego. Po ukazaniu ostatniego tomu przeczytałem cała sagę chyba jeszcze dwa razy, a teraz powoli znów planuję zrobić to jeszcze raz tylko muszę sobie znaleźć parę wolnych wieczorów i skończyć czytać inne książki ;]
To by było chyba na tyle ;]
__________________
Nie zawrócisz kijem rzeki, a trole najlepiej zabija się spokojem.

M2MyEars
91.239.66.171/imgs/youtube_normal.png
http://facebook.com/M2MyEars/ Wyślij prywatną wiadomość
~weroniczka95 F
Dodany dnia 22-11-2010 15:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 107
Ostrzeżeń: 2
Postów: 85
Data rejestracji: 06.05.10
Medale:
Brak

Moja historia z Harrym Potterem zaczęła się w 2009 w wakacje. Jadąc na wieś do cioci poprosiłam braci ciotecznych o pożyczenie wszystkim części Harrego Pottera. W nie całe 2 miesiące przeczytałam całą serię. Wszyscy dziwili się że tak szybko przeczytałam jak z lekturami mam problem. I do tej pory staram się czytać miedzy czasie Harrego ale mi się nie udaje bo mam teraz egzaminy gimnazjalne i dużo jest nauki. Uśmiech
__________________
TO NASZE WYBORY UKAZUJĄ, KIM NAPRAWDĘ JESTEŚMY, O WIELE BARDZIEJ NIŻ NASZE ZDOLNOŚCI
Wyślij prywatną wiadomość
~sebus61 F
Dodany dnia 22-11-2010 15:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 35
Ostrzeżeń: 0
Postów: 11
Data rejestracji: 20.11.10
Medale:
Brak

Ja swoją przygodę zacząłem od filmu HP i KF.Gdy oglądnąłem to od razu na drugi dzień wypożyczyłem ja w bibliotece bardzo szybko ja przeczytałem i później KT i WA lecz CO juz musiałem sam kupowac poniewaz nasz ześwirowana bibliotekarka powiedziała ze te książki są satanistyczne i ona nie bedzie tego kupowac Oczko ale i tak dorwałem resztę książek.Oczywiście filmy tez oglądałem Oczko

PS Gdy ostatnio chciałem wrócić do tamtych ksiazek slad po nich w bibliotece zagina Oczko
__________________
Zostałem przydzielony do:

harrypotter.ugo.com/images/students/gryffindor.jpg


Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE

"Rzecz nie jest w tym, jaki jesteś, lecz w tym, jaki nie jesteś."
~Albus Dumbledore
Wyślij prywatną wiadomość
~unintended96 F
Dodany dnia 22-11-2010 16:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 28
Ostrzeżeń: 0
Postów: 14
Data rejestracji: 25.07.10
Medale:
Brak

hahahaha xD dobre ;d

u mnie to się zaczęło kiedy siedziałam u koleżanki. Zaczęło się od jakiegos tekstu 'o jak harry potter' i zaczęłyśmy rozmawiać o filmach i książkach, okazało się, że mamy parę części w domu i tak się napaliłyśmy, że w ten sam dzień byłam już w połowie pierwszej części xD tak się wciągnęłam, że przeczytałam wszystkie części w miesiąc
__________________
A potem drgnął lekko i znieruchomiał, a jego oczy były już tylko wielkimi szklistymi kulami pocętkowanymi odbiciem gwiazd, które przestał widzieć.


i tak ja też was pozdrawiam ;d
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Malfoy love F
Dodany dnia 22-11-2010 16:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 206
Ostrzeżeń: 1
Postów: 57
Data rejestracji: 19.09.09
Medale:
Brak

Moja przygoda z Harrym Potterem zaczęła się 2 klasie podstawowej.W piątek po szkole oglądałam gazetę z programem TV.Na TVN miał iść o 20.00 Harry Potter i Kamień Filozoficzny.Nie wiedziałam co to za film.Był zaliczany do filmów o tematyce fantasty.Ja lubię takie filmy , więc oglądnęłam pierwszą część.Po filmie byłam potteromaniakiem.Przyklejałam wszędzie plakaty ,naklejki,zakładałam zeszyty wszystko oczywiście było związane z HP.Później zaprzyjaźniłam się z dziewczyną z mojej klasy która też myła wielką fanką HP.Zaczełyśmy się spotykać.Zrobiłyśmy sobie różczki i wcielałyśmy się w bohaterów filmu.Takie były początki mojej przygody.Uśmiech
__________________
Od cnotów Gryfonów
Kretynizmu Puchonów
I-Od-Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów

Chroń Nas Slytherinie
Pozdrowienia dla wszystkich z Hogsmeade i dla moich znajomych.
Wyślij prywatną wiadomość
~AlresBlack F
Dodany dnia 22-11-2010 18:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 159
Ostrzeżeń: 0
Postów: 25
Data rejestracji: 13.10.10
Medale:
Brak

Moja przygoda z HP zaczęła się w sumie niedawno. Pewnego dnia będąc w kinie (z Babcią) z braku innego wyboru (dokonanego przez Babcię) poszłam na HP i zakon feniksa, Miałam w tedy gdzieś z 9 lat. Matko, pamiętam to jak dziś.... Babcia kłócąca się z panem wpuszczającym na seans... Oooo tak... "Ona wcale nie jest za mała!!!", kochana babcia, nigdy jej tego nie zapomnę, to ona otworzyła mi drzwi do tej niesamowitej przygody, przygody z Harrym Potterem.... Tak to się właśnie zaczęło, na szczęście Babcia nie pozostała tylko na otworzeniu drzwi, jak to ona. Na przekór mojej mamie, która uważała, że HP nie jest dla dzieci-takich jak ja ( w tamtym czasie Język) postanowiła wyposażyć mnie w całą serie książek i filmów ( brakuje jeszcze jednego Oczko ). Babciu...Dziękuję
__________________
co prawda gorzej być nie może Oczko

Edytowane przez AlresBlack dnia 22-11-2010 18:33
Wyślij prywatną wiadomość
~piotrek1x2 F
Dodany dnia 22-11-2010 19:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 227
Ostrzeżeń: 0
Postów: 57
Data rejestracji: 15.02.10
Medale:
Brak

Moja przygoda z Harrym, Ronem i Hermioną rozpoczęła się pod koniec 2001 roku wraz z wydaniem gry komputerowej "HPiKF". Miałem w tedy siedem lat, chodziłem do pierwszej klasy podstawówki. Później razem z klasą wybraliśmy się na pierwszą ekranizację i się już wciągnąłem na całego. Tata przeczytał mi trzy pierwsze części, od "HPiCO" do "HPiIŚ" już ja sam. Byłem na każdym filmie w kinie, na "HPiKF" i "HPiKT" ze szkoły, a na "HPiCO" i "HPiZF" na premierach.
__________________
DOBRY AUROR ZAWSZE NA POSTERUNKU.
Wyślij prywatną wiadomość
~Marilyn F
Dodany dnia 22-11-2010 20:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 113
Ostrzeżeń: 0
Postów: 21
Data rejestracji: 19.11.10
Medale:
Brak

Moja przygoda z HP zaczęła się jakieś 8 lat temu. Więc mam już długi staż. Pierwszy film jaki oglądnęłam to oczywiście HP i Kamień Filozoficzny. Szczerze, byłam młoda i głupia jakoś zapomniałam o filmie. Rok później oglądnęłam Komnatę Tajemnic i tak mnie to wciągnęło, że po kolei czytała każdą książkę, oglądałam każdy film, byłam na każdej premierze. Teraz jestem uzależniona od Harry'ego Potter'a.
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów,
Kretynizmu Puchonów,
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów,
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!
Wyślij prywatną wiadomość
~Lapa98 F
Dodany dnia 22-11-2010 20:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 320
Ostrzeżeń: 0
Postów: 93
Data rejestracji: 28.10.10
Medale:
Brak

W te wakacje. Nie lubiłam czytać, a się nudziłam. Zaczęłam czytać. Tak mi się spodobała, że HP5 przeczytałam w mniej niż jeden tydzień. Moje siostry przeczytały tę książkę t mi ją poradziły. Rozbawiony Nie mogłam bez niego wytrzymać, to przeczytałam po raz drugi i HP3 przeczytałam w 2 dni. Przez cały czas uwielbiam tę książkę i czasem denerwuję moją mamę tą moją małą obsesją. Kiedy jej minie zacznę czytać po raz trzeci!! Dowcipniś
__________________
Chciałam być w Slytherinie, ale nie wyszło. Uwielbiam Toma Feltona i Helen Bohman Carter. Rotfl
Wyślij prywatną wiadomość
~Fulanita F
Dodany dnia 22-01-2011 22:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Członek GD
Punktów: 519
Ostrzeżeń: 0
Postów: 148
Data rejestracji: 11.01.11
Medale:
Brak

Moja przygoda z Potterem zaczęła się w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Siedziałam w swoim pokoju, odrabiając pracę domową z matematyki (yhh) i tata wrócił z pracy. Wszedł do mojego pokoju i położył mi na biurku Harry Potter i Komnata Tajemnic. I tak oto zaczęła się moja przygoda z nastoletnim czarodziejem. Książkę przeczytałam w dwa czy trzy dni. Potem dostałam Kamień Filozoficzny, a dalej dokupywałam kolejne części. :D
__________________
"Don't call me Nymphadora, Remus," said the young witch with a shudder, "it's Tonks."
"Nymphadora Tonks, who prefers to be known by her surname only," finished Lupin.
"So would you if your fool of a mother had called you Nymphadora," muttered Tonks.


"Remus and Tonks, pale and still and peaceful-looking, apparently asleep beneath the dark, enchanted ceiling.."

Od przebiegłości Ślizgonów
Cnoty Gryfonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS HUFFLEPUFFIE!


hogsmeade.pl/images/hat/hufflepufff.gif
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
Dodany dnia 16-02-2011 12:11
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

A ja nie pamiętam kiedy dokładnie zaczęłam przygodę z Harrym Potterem. Ale było to dość wcześnie, wydaje mi się, że wtedy, jak byłam w pierwszej klasie podstawówki. Wtedy dostałam książkę Harry Potter i Kamień Filozoficzny byłam zmuszona ją przeczytać. Szczerze mówiąc HPiKF z początku w ogóle mi się nie podobał. Dopiero kiedy od koleżanki pożyczyłam HPiKT, bo bardzo mi ją polecała, to wtedy Potter naprawdę mi się spodobał. No i potem sięgnęłam po kolejne części sagi.
Wyślij prywatną wiadomość
~Wasp F
Dodany dnia 16-02-2011 15:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 672
Ostrzeżeń: 2
Postów: 258
Data rejestracji: 17.12.10
Medale:
Brak

No więc tak:kiedy miałam 8 lat to mama wypożyczyła mi z biblioteki 5 część Harry'ego.Nie chciałam tego czytać,bo myślałam,że ta seria jest strasznie nudna.Po obejrzeniu pierwszej części na video wciągnęłam się i polubiłam Harry'ego,jednak książki zaczęłam czytać dopiero jak miałam 10 lat.
Wyślij prywatną wiadomość
~markoatonc F
Dodany dnia 16-02-2011 17:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 319
Ostrzeżeń: 1
Postów: 98
Data rejestracji: 27.08.10
Medale:
Brak

w 2003 roku (miałem 8 lat) byłem już maniakiem czytania, (czytałem wszystko co mi się nawinęło) a tata na wakacje wziął sobie pottera 1,2 i ja obie poczytałem w ciągu jednego tygodnia i nie mogłem się doczekać dalszych części i tak się wciąłem.
__________________
Jestem nałogowcem czytania, i seria o Potterze jest przyczyną tego stanu.
Ulubieni autorzy: Rowling, Sapkowski, Asimov. oraz wele twórców fanficków do różnych universów. Nie czytam polskich fancicków, tylko angielskie/międzunarodowe
Wyślij prywatną wiadomość
~Luna Lovegood1707 F
Dodany dnia 17-02-2011 11:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 150
Ostrzeżeń: 3
Postów: 164
Data rejestracji: 28.01.11
Medale:
Brak

Luna Lovegood1707 napisał/a:
Mi najpierw mama zaczęła czytać pierwszą część jak miałam jakieś 5-6 lat,ale całą pierwszą część przeczytałam jak miałam dopiero 7 lat,bo mamie się to nie spodobała,a mi bardzo.Potem już jak przeczytałam pierwszą,to przeczytałam drugą,trzecią,a czwartą nie skończyłam czytać,bo zaczęłam piątą,potem dokończyłam czwartą,przeczytałam szóstą i w końcu siódmą.Potem oglądnęłam wszystkie filmy,tylko nie Insygnia Śmierci część 2 i zagrałam w pierwszą,drugą,trzecią i czwartą.Śmiech

Edytowane przez Luna Lovegood1707 dnia 17-02-2011 11:46
Wyślij prywatną wiadomość
~IskierkaXD F
Dodany dnia 17-02-2011 16:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 72
Ostrzeżeń: 0
Postów: 20
Data rejestracji: 20.11.10
Medale:
Brak

Moja przygoda z Harrym Potterem zaczęła 12 stycznia 2007. Przyjaciółka organizowała wówczas urodziny, na których oglądaliśmy "Zakon Feniksa". Wówczas raczej nie przepadałam za Potterem, ale z braku innego zajęcia od czasu do czasu zerkałam na film. Mało rozumiałam, lecz niektóre sceny już wtedy spodobały mi się. Gdy wróciłam do domu, obejrzałam pierwszą część, a następnie, coraz bardziej zafascynowana Harrym, pożyczyłam od starszej siostry "Kamień Filozoficzny". I tak się mniej więcej zaczęło Oczko
__________________
"Szkoła jest jak matrix - nauczyciele to agenci, a woźna to wybraniec"

"Książki dzielą się na dwa rodzaje: książki na chwilę i książki na każdą chwilę"

pu.i.wp.pl/k,NjE1NDUyNjUsNDg0OTQwNTc=,f,81082_beztytuu_big.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona6 F
Dodany dnia 17-02-2011 20:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 137
Ostrzeżeń: 0
Postów: 101
Data rejestracji: 10.01.11
Medale:
Brak

Moja przygoda z Harrym Potterem zaczęła się dzięki mojej kochanej młodszej siostry, która zapoczątkowała czytanie książek o Harrym Potterze w moim życiuUśmiech
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermioina98 F
Dodany dnia 11-03-2011 18:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 644
Ostrzeżeń: 1
Postów: 217
Data rejestracji: 06.03.11
Medale:
Brak

Mój brat jak czytał pierwszy raz to mu się dziwiłam, że mu się chce. Lecz gdy czytał drugi raz to pomyślałam, że to musi być naprawdę ciekawe więc zaczęłam czytać pierwszą część. No i wciągnęło mnie na maxa. Mogę rozmawiać ze znajomymi (a jest ich tylko dwoje) o serii przygód o małym czarodzieju w kółko. Podsumowując...zawdzięczam to bratu, który mi zawsze i wszędzie na pytanie "Co ty widzisz w tym Potterze", odpowiadał "Jest świetny! Zresztą, żeby mnie zrozumieć musisz najpierw przeczytać książki". No i zrozumiałam.Uśmiech
__________________
"Otwieram się na sam koniec."


media.tumblr.com/tumblr_lwegdi4Cj61qetyuv.gif

"Odbijam nie twą twarz ale Twego serca pragnienia."
Wyślij prywatną wiadomość
~dark shadow F
Dodany dnia 11-03-2011 18:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1770
Ostrzeżeń: 0
Postów: 454
Data rejestracji: 23.02.11
Medale:
Brak

Mój brat był wielkim fanem HP i zaraził mnie tym. Puki jeszcze nie umiałam czytać oglądałam filmy i słuchałam wykładów o książkach. Po jakimś czasie sama zaczęłam się interesować przygodami młodego Pottera.
Ja sama zaraziłam tym też przyjaciółkę z która prowadzimy długie dyskusje na temat głębi i tajemnic czarodziei. Ona ma mniej informacji na ten temat co sprawia ,że jestem jej jedynym źródłem informacji.
__________________
You think that killing people may make them like you, but it doesn't.
It just makes people dead.

Voldemort, A Very Potter Musical


24.media.tumblr.com/9240bc523711d8f60db6bc52a1400c70/tumblr_molq1papQS1r3e62yo1_500.gif
http://hanathepanda.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~0Fishu0 F
Dodany dnia 11-03-2011 19:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 74
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 11.02.11
Medale:
Brak

ja nienawidziłem czytać ksiazek dopiero w 5 klasie podstawowki pani zadala nam HPIKF jako lektóre i wtedy juz bylo po zawodach czytam wszystkie tomy non stop ^^
__________________
Pozdrowienia dla wszystkich z Hogs
-----------------------------------------------------------
i dla ciebie drogi Gościu

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE
Wyślij prywatną wiadomość
~kari F
Dodany dnia 11-03-2011 19:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 40
Ostrzeżeń: 0
Postów: 22
Data rejestracji: 06.02.11
Medale:
Brak

Wszystko zaczęło się tak:idę do biblioteki szkolnej i oglądam tytuły po chwili biorę Pottera (kamień filozoficzny) idę do domu tak mi się spodobało,że przeczytałem w pół dnia jak zacząłem tak nie mogłem się oderwać więc dałem spokój jak skończyłem. Język
__________________
Od cnoty Gryfonów
Kretynizmu Puchonów
Przebiegłości Ślizgonów
Chroń Nas Ravenclawie !
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT