Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 225
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Pozostałe
»» Dyskusje wszelakie
»»» Jak zaczęła się Wasza przygoda z Potterem?
Drukuj temat · Jak zaczęła się Wasza przygoda z Potterem?
~Corde Collins F
Dodany dnia 06-05-2011 11:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 400
Ostrzeżeń: 3
Postów: 255
Data rejestracji: 05.05.11
Medale:
Brak

Dostałam książkę na urodziny i zaczęłam czytać. Strasznie mnie wciągnęło i postanowiłam przeczytać resztę.
Wyślij prywatną wiadomość
~RedQueen F
Dodany dnia 06-05-2011 14:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Horkruks
Punktów: 7249
Ostrzeżeń: 0
Postów: 543
Data rejestracji: 11.01.11
Medale:
Brak

Gdy miałam 6 lat, moja starsza siostra czytała mi czasem pierwszą część HP i pamiętam że już wtedy mi się bardzo podobała. Jak to małe dziecko, za najśmieszniejszy fragment uważałam gdy Dudley opryskiwał ścianę owsianką. Teraz już mnie takie rzeczy nie śmieszą, ale wtedy miałam niezły ubaw Oczko Po kilku latach, gdy już sama umiałam czytać, postanowiłam przeczytać wszystkie części.
__________________
Masz pytanie do mnie? Kotecek
http://hogsmeade....rowstart=0

Edytowane przez RedQueen dnia 06-05-2011 14:42
Wyślij prywatną wiadomość
~Francesca_Potter F
Dodany dnia 19-05-2011 19:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 254
Ostrzeżeń: 1
Postów: 146
Data rejestracji: 21.04.11
Medale:
Brak

No widze że podobnie jak ja . Ze mną to było tak że powolutku zbierałam wszystkie części . Każdą po kilka razy przeczytałam od deski do deski . Bardzo lubię Harrego Pottera. Hehehe
__________________
Francesca Ginerwa Potter
Wyślij prywatną wiadomość
~misiaczek13 F
Dodany dnia 19-05-2011 19:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 487
Ostrzeżeń: 2
Postów: 153
Data rejestracji: 12.05.11
Medale:
Medal

Ja zaczęłam od filmu: dziadek mi wypożyczył pierwszą część, ale specjalnie mnie nie zachwyciła. Dopiero za drugim razem zaczełam dostrzegać "magię" tej książki i od tej pory kiedy jestem smutna czytam moje ulubione części (2 lub 6) lub słucham Audiobooków przed zaśnięciem. Ogólna mania przeszła na pisanie FF.
__________________
just love, no wars
http://www.wattpad.com/story/1357426-the-scoffers Wyślij prywatną wiadomość
~Suwin F
Dodany dnia 19-05-2011 23:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 342
Ostrzeżeń: 0
Postów: 88
Data rejestracji: 06.05.11
Medale:
Brak

Byłem w kinie na pierwszej części i spodobał mi się ten świat, jak i przygody młodego czarodzieja. Nie mogłem więc przejść obok książki, musiałem ją przeczytać. Miałem wtedy 11 latUśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Bellatrix11227 F
Dodany dnia 11-06-2011 13:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 658
Ostrzeżeń: 1
Postów: 218
Data rejestracji: 12.02.11
Medale:
Brak

Na początku rodzice kupili mi i mojej siostrze kastę z pierwszą częścią. Bałam się Hagrida i Voldemorta, ale i tak oglądałam. Po kilku latach miałam problemy z książkami. Nie lubiłam czytać i dlatego każdy z rodziny, próbował mnie zachęcić. W końcu moja siostra wcisnęła mi pierwszy tom i tak się zaczęło. Pod choinkę dostałam drugi tom, na który nadal patrze z sentymentem. Później wypożyczyłam trzeci tak dalej. Zalogowałam się na Hogs, a teraz czekam na wersję kinową I.Śmierci.Oczko
__________________
[img]http://cfile2.uf.tistory.com/image/160A854B4E5001FE1055FB[/img]
Wyślij prywatną wiadomość
~Evanlyn F
Dodany dnia 27-06-2011 22:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 327
Ostrzeżeń: 0
Postów: 67
Data rejestracji: 25.06.11
Medale:
Brak

Gdy miałam 6 lat byłam na wakacjach u kuzyna. Pewnego dnia chciałam obejrzeć sobie jakąś kreskówkę, ale akurat w domu był jego kolega który podobnie jak i kuzyn chcieli obejrzeć 'Harrego Pottera'.Kłociłam się trochę z nimi by zmienili zdanie,ale w kocu przegrałam i byłam zmuszona obejrzeć to co chcieli. Ku mojemu zdziwieniu film baaardzo mi się spodobał. Potem zaczęłam sama kupować i czytać książki o przygodach Harrego i chodzić do kina na filmy na ich podstawie.Język
__________________
OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZMU PUCHONÓW
I WIEDZY O WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!!!

- Nie jestem twoim sługą! - pisnął, unikając wzroku Snape'a. - Doprawdy? Odniosłem wrażenie, że Czarny Pan oddał mi cię do pomocy. - Do pomocy, tak, ale nie żebym ci przynosił drinki, albo... sprzątał mieszkanie! - Nie wiedziałem, Glizdogonie, że nadajesz się także do innych zadań - odparł Snape łagodnie. - Ale jeśli pragniesz się wykazać... To się da załatwić, porozmawiam z Czarnym Panem... - Sam z nim mogę porozmawiać, jeśli będę chciał! - Ależ oczywiście, że możesz. - Snape uśmiechnął się szyderczo. - Ale w międzyczasie podaj nam coś do picia. Polecam skrzacie wino domowej roboty.

pozdro dla:Razor BMW i Czarodzejki
Wyślij prywatną wiadomość
~klonomol F
Dodany dnia 23-07-2011 21:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 42
Ostrzeżeń: 0
Postów: 12
Data rejestracji: 23.07.11
Medale:
Brak

Ja miałem jego książkę i 2 lata jej nie czytałem dopiero kiedyś mi się nudziło i tak się wciągnołem że ubłagałem rodziców o nastepne potem były filmy i w końcu gry. Do tej pory lubię wracać i czytać Harrego gdy go czytam czuje się jak bym tam był i przeżywał wydarzenia opisane w książce.

POTTER JEST EXTRA I RZĄDZI.
Edytowane przez klonomol dnia 23-07-2011 21:24
Wyślij prywatną wiadomość
~Ayfa Lupin F
Dodany dnia 23-07-2011 21:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 114
Ostrzeżeń: 0
Postów: 27
Data rejestracji: 21.07.11
Medale:
Brak

Ja grzebałam w starych książkach w moim domu, i jakoś tak przypadkiem znalazłam tam już, że tak powiem lekko podniszczone egzemplarze: Część 1, 2 i 4. Zaczęłam je czytać, i jakoś tak mnie wciągnęło, i już zostało.
__________________
fc02.deviantart.net/fs71/f/2011/207/1/4/hermione_patronus_gif_by_annetabramova-d41ozp9.gif
Mój patronus: wydra

images2.wikia.nocookie.net/__cb20110821211860/harrypotter/pl/images/2/20/Tonks.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Anna F
Dodany dnia 30-07-2011 11:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 151
Ostrzeżeń: 0
Postów: 76
Data rejestracji: 29.07.11
Medale:
Brak

Moja przygoda zaczęła się od pierwszej części filmu.
Później zaczęły się książki i filmy.
Jeszcze później się zaczęły sny, książki i filmy.
No a teraz są już hogsmeade, sny, książki i filmy.

Wredny

sabina: Nowe zdanie rozpoczynamy dużą literą! Warto pamiętać także o znakach polskich, one nie gryzą.
__________________
Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć.

Edytowane przez sabina dnia 06-08-2011 13:55
Wyślij prywatną wiadomość
~Yuki Snape F
Dodany dnia 03-08-2011 00:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 149
Ostrzeżeń: 0
Postów: 38
Data rejestracji: 29.07.11
Medale:
Brak

Jak miałam 7 lat dostałam od mamy książkę. Od tak, bez okazji. Wtedy ostatnią rzeczą jaką bym chciała robić było czytanie. Kiedy jednak mama wcisnęła mi wręcz siłą książkę, wszystko się zmieniło ^^
__________________
have you ever consider that you ask for too much, that you take too much for granted? has it ever crossed your brilliant mind that i dont want to do this anymore?
kaptur.ek.w.interii.pl/Harry%20Potter/severusbut.gif
http://lilyphotography.deviantart.com Wyślij prywatną wiadomość
~pommeraie F
Dodany dnia 06-08-2011 13:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 151
Ostrzeżeń: 0
Postów: 62
Data rejestracji: 05.08.11
Medale:
Brak

Ja fanką przygód Pottera zostałam około 9 lat temu, kiedy to pierwszy raz zobaczyłam ekranizację pierwszej części- 'Harry Potter i Kamień Filozoficzny'. Byłam wtedy za mała by przeczytać całą serię, lecz kiedy doszłam od wieku szkolnego, pochłonęłam je w kilka dni. W tym czasie zbierałam plakaty, wycinki, artykuły oraz wszystko co związane z Harrym i innymi postaciami. Do dziś jeszcze mi nie przeszło i widząc gadżety, które można kupić w internecie za nieziemskie pieniądze, dostaję palpitacji serca. ;D Harry jest, był i będzie częścią mojego życia i nie wyobrażam sobie, że kiedyś go zabraknie. Jest jak narkotyk, bez którego nie mogę żyć.
Edytowane przez Czarownica24 dnia 06-08-2011 13:52
potterpl.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Raksha F
Dodany dnia 06-08-2011 14:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 585
Ostrzeżeń: 0
Postów: 93
Data rejestracji: 05.08.10
Medale:
Brak

Hmm... pamiętam, że słyszałam trochę o Potterze w.. matko, kiedy to było? Gdy wychodził pierwszy film, o. Jakoś mnie to-to nie zainteresowało - ot, kolejny film "dla starszych", którego pewnie i tak nie będę oglądać - trudno się dziwić, byłam w przedszkolu. Ale przed wyjściem ekranizacji 'Więźnia' u kuzynki obejrzałam pierwsze dwa filmy. Momentalnie się zakochałam. Nakręcałam się na trzeci film, którego i tak w kinie nie obejrzałam - nie spędzałam wakacji w swoim mieście, tylko.. hm, wciąż nie wiem, czym są Charzykowy, ale powiedzmy, że to wieś. Byłam wściekła. Szczęśliwym trafem wkrótce obejrzałam to u tej samej kuzynki. Potem zaczęło się chodzenie do kina regularnie. Gdzieś tam zaczęłam czytać książki, nie do końca wiem kiedy. Pamiętam jednak, że na pewno pierwsze cztery przeczytałam przed wyjściem 'Czary' w kinach a 'Księcia' i 'Insygnia' czytałam już podczas polskiej premiery. W szkole szybko byłam znana jako potteromaniaczka, cytując słowa z filmów przy każdej nadarzającej się okazji ;] Awww, jakie to były wspaniałe czasy...xD
__________________
"Harry, however, had never been less interested in Quidditch; he was rapidly becoming obsessed with Draco Malfoy."
"Malfoy was screaming and holding Harry so tightly it hurt"
DRARRY ^^

i54.tinypic.com/2e205sm.gif
i43.tinypic.com/14lrddy.png
i42.tinypic.com/350rnub.png
Wyślij prywatną wiadomość
~matheus F
Dodany dnia 06-08-2011 14:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 163
Ostrzeżeń: 2
Postów: 152
Data rejestracji: 24.07.11
Medale:
Brak

zaczęło się od pierwszej części filmu
Wyślij prywatną wiadomość
~Dracon_Malfoy F
Dodany dnia 06-08-2011 14:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 512
Ostrzeżeń: 1
Postów: 211
Data rejestracji: 08.07.11
Medale:
Brak

Ja miałam tą książkę w lekturach szkolnych i zaczęłam ją czytać jakiś miesiąc przed terminem , ale okazało się że pani przełożyła lekturę na następny rok . Dowiedziałam się o tym jak czytałam Czarę Ognia , ale tak mi się spodobało że nie umiałam (nie chciałam ) przestać , to było jak narkotyk Uśmiech


P.S

Pozdrowienia dla drogi Gościu Dowcipniś
Wyślij prywatną wiadomość
~Serena F
Dodany dnia 06-08-2011 14:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 460
Ostrzeżeń: 0
Postów: 117
Data rejestracji: 02.08.11
Medale:
Brak

U mnie zaczęło się od obejrzenia Komnaty Tajemnic. Miałam siedem lat i poszliśmy z klasą na to do kina z okazji dnia dziecka. Film tak mi się spodobał, że od razu poszłam do biblioteki. Na początku tata próbował czytać ją na głos, ale po dwóch stronach zabrałam mu książkę i czytałam sama.
Wyślij prywatną wiadomość
~Rychterka F
Dodany dnia 09-08-2011 20:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 142
Ostrzeżeń: 0
Postów: 39
Data rejestracji: 12.02.11
Medale:
Brak

Zaczęla się kiedy miałam 5 lat. Tata pożyczył od kolegi z pracy I część. Wieczorem, z rodzicami siadłam i zaczęłam oglądać. Z pooczątku mnie nie interesował no ale połowy z niego nie rozumiałam. Potem, kiedy na końcu zobaczyłam Voldemorta...ups! ;] Bardzo się wystraszyłam. Potem w I klasie podstawówki wypożyczyłam z biblioteki książkę z fajną okładką. Czytałam bardzo długo ale wreszcie mi się udało. Dopiero po jakimś czasie dowiedziałam się, iż czytałam to co oglądałam kilka lat temu czyli...HARRY'EGO POTTERA !!! Kiedy byłam w III klasie, ponownie wypożyczyłam I cz. I kiedy zrozumiałam o co w tym chodzi czytałam następne. W koncu dorwałam filmy i tak, teraz mam Pottermanię...;]
Wyślij prywatną wiadomość
~loony_ F
Dodany dnia 10-08-2011 16:40
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 275
Ostrzeżeń: 0
Postów: 156
Data rejestracji: 26.06.11
Medale:
Brak

Moi rodzice kupili mojemu kuzynowi na urodziny HP i ZF , ale miał już tą książkę , więc ja ją dostałam .Zaczęłam czytać , ale nic nie rozumiałam . I wtedy mama pożyczyła od znajomych HP i KF . I potem następną i następną .
__________________
You're beautiful, that's for sure
You'll never ever fade
You're lovely but it's not for sure
That I won't ever change
And though my love is rare
Though my love is true


Let the music groove you
Let the melody move you
Feel the beat and just let go
Get the rhythm into your soul
Let the music take you
Anywhere it wants to
When we stuck and can't get free
No matter what we'll still be singing


I can't pretend
To know how you feel
Know that I'm here
Know that I'm real

Say what you want
Or don't talk at all
I'm not gonna let you fall
http://hpotter-moje-opowiadania.blog.onet.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~DziedzicSlytherina F
Dodany dnia 10-08-2011 16:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5368
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,243
Data rejestracji: 07.08.11
Medale:
Medal Medal

Zerówka - pierwsza wizyta w bibliotece - bodajże moja 5 książka. Koniec. (A raczej początek :D)
Wyślij prywatną wiadomość
!Asik F
Dodany dnia 10-08-2011 16:53
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,186
Data rejestracji: 19.07.11
Medale:
Medal

Hmmm... koleżanka z gimnazjum powiedziała mi, że czytała ostatnio fajną książkę i może mi pożyczyć. Wtedy dopiero Harry Potter wchodził do Polski - nawet o nim nie słyszałam wcześniej. Dostałam dwa pierwsze tomy i co najciekawsze - nie wiedziałam nawet, który mam czytać jako pierwszy. Trafiłam wybierając Kamień Filozoficzny;] potem poszło z górki. Po 4-tym tomie miałam przerwę paroletnią, aż do wyjścia Insygniów Śmierci. Wtedy przeczytałam wszystko na nowo i dokończyłam serię.
__________________
"In heaven everything is fine" - Eraserhead, 1977

Jeśli chcesz mnie o coś zapytać to tutaj: http://hogsmeade....ost_172074

Jeśli chcesz podyskutować o fotografii to zapraszam do mojej grupy społecznej: FOTOGRAFIA: http://hogsmeade....roup_id=93
http://joannacora.fotolog.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT