Tytuł: Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Hogwarts Legacy/ Dziedzictwo Hogwartu

Dodane przez raven dnia 11-02-2023 21:42
#1

Dziedzictwo Hogwartu (ang. Hogwarts Legacy) r11; fabularna gra akcji z otwartym światem, której akcję osadzono w XIX wieku w uniwersum Wizarding World, wywodzącym się z serii powieści Harry Potter autorstwa J.K. Rowling. Gra została stworzona przez studio Avalanche Software, a wydana 10 lutego 2023 roku przez Warner Bros. Interactive Entertainment pod szyldem Portkey Games na platformach Microsoft Windows, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Premiera gry w wersjach na PlayStation 4 i Xbox One została zaplanowana na 4 kwietnia 2023, z kolei datę premiery wydania na Nintendo Switch wyznaczono na 25 lipca.
(Wikipedia)


Od kilku dni na ulicach mugolskich miast, miasteczek mają miejsce nietypowe zjawiska. Zaniepokojeni mieszkańcy zgłaszają służbom wzmożoną aktywność sów, również egzotycznych gatunków, do tej pory widywanych w Europie głównie w ogrodach zoologicznych. Co prawda jest karnawał i czas organizowania studniówek oraz tzw. "balów przebierańców", ale zestresowani pracownicy korporacji bombardują swoich przełożonych wiadomościami e-mail o "niepokojących happeningach" organizowanych w centrach miast przez ludzi odzianych w długie szaty i spiczaste kapelusze. Dziennikarz śledczy jednego z dzienników dotarł do podobnych informacji zamieszczanych już w prasie na początku lat 80. XX w. W listopadzie 1982 roku dziennikarze opisywali analogiczne sytuacje. Podobnie jak dziś, zebraniom tych dziwnie ubranych ludzi 40 lat temu, towarzyszył stan euforii i radosnego oczekiwania na rozwój wypadków. Dzisiaj również zaniepokojeni mieszkańcy powtarzają te same dwa słowa zasłyszane z ust "przebierańców": Harry Potter.

I chociaż akcja Hogwarts Legacy ma miejsce 100 lat przed narodzinami Harry'ego Pottera, to nie możemy uciec od tego nazwiska. Przemierzając korytarze Hogwartu, jako czytelnicy książek i widzowie filmów o Chłopcu, Który Przeżył, już zawsze będziemy oglądać ten magiczny świat przez jego pryzmat.


Pytanie do Was: czy daliście się ponieść euforii potteromaniaków i nałogowych graczy i kupiliście już tę grę? Mieliście okazję ją wypróbować? Jak wrażenia? Piszcie, cokolwiek Wam paluszki wystukają na klawiaturze (byle w miarę w temacie), jestem bardzo ciekawa Waszych opinii :)
PS
Ten wątek został stworzony i odblokowany, by dać możliwość Hogsmidziankom i Hogsmidzianom wypowiedzieć się w tym gorącym ostatnio temacie. Mam nadzieję, że boty nie wytropią go tak szybko, jak już się to zdarzało i damy radę opanować ich ewentualny atak. Piszcie, niech w Hogsmeade znów dzieje się magia! :mag: