Tytuł: Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Chirurdzy (Grey's Anatomy)

Dodane przez Ginny Evans dnia 10-03-2018 22:21
#38

SPOJLERY!!!

Większość tego posta napisałam jakoś w lipcu tamtego roku, jak skończyłam nadrabiać GA. Nigdy go nie opublikowałam, bo chciałam dopisać coś więcej i więcej, ale jakoś moja prokrastynacja nie pozwoliła mi na całkowite przelanie moich uczuć i opinii na klawiaturę. Jednak informacja o odejściu April i Arizony w tym sezonie jakoś tak mnie zmotywowała.

GA było jednym z tych seriali, które planowałam kiedyś zobaczyć, ale bez pośpiechu. Jednak raven i Monciak wzbudziły moje zainteresowanie tym serialem, więc najpierw obejrzałam pilota, który szczególnie mnie nie zachwycił, był okej, ale bez jakichś fajerwerków, a potem w okolicy stycznia (tam)tego roku wróciłam do oglądania (prokrastynacja od pisania eseju ftw!). No i jakoś się wciągnęłam. W trakcie mojego oglądania miałam lepsze (binge watchingowanie kilku sezonów) i gorsze (przerwy w oglądaniu trwające kilka tygodni, czy nawet miesięcy). No ale ostatecznie zmęczyłam te 13 sezonów i czekam na 14 (wychodzi na to, że nie było na co czekać).

Moim zdaniem 5 pierwszych sezonów było najlepszych, po zniknięciu Izzie w 6 sezonie czekałam aż coś się wydarzy, sama nie wiem co, jedynie finał trzymał w napięciu. Przez resztę sezonów były lepsze odcinki i zapychacze. Potem jedyny wątek, w który rzeczywiście się zaangażowałam była relacja April i Jacksona, ale wyszło jak zwykle. Co jak co, ale nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego żadna para nie może zostać ze sobą na dłużej (najlepiej na zawsze ;)). W tym serialu większe prawdopodobieństwo ma wypadek samolotowy i rozbicie się na jakimś pustkowiu i czekanie przez tydzień na ratunek, wypadki samochodowe, zachorowanie na raka, strzelaniny w szpitalu, śmiertelnie chore noworodki, pobicie do stanu krytycznego przez pacjenta niż jakaś prawdziwa miłość bez wymówek i problemów wziętych z tyłka. Także ten aspekt na pewno odbiera realizm tej produkcji i czasem oglądam to jak jakiś serial science-fiction czy fantasy, a nie serial medyczny. No ale do konkretów, wydarzenia, które najbardziej mnie dotknęły. Uprzedzam, że będzie chaotycznie.

Izzie i Alex
Są takie pary, które nie mam pojęcia czemu shipuję, nie umiem tego wytłumaczyć. Izzie i Alex poruszyli moje serce w jakiś taki wyjątkowy sposób. No cóż, OTP wybierają nas, a nie my je. W każdym razie rozstali się zanim sobie uświadomiłam, że to jest moje OTP. Pewnie jakieś 6 ostatnich przepłakanych odcinków 5 sezonu, powinno mi dać do myślenia, ale nie dało. Na początku byłam zdania, że Alex nie zasługuje na Izzie, bo bądźmy szczerzy, nie zasługiwał. Ale ona coś w nim dostrzegła, on pozwolił jej się poznać, zmienił się na lepsze przy niej, ona była powodem, dla którego uwierzył, że może być dobrym człowiekiem, że nawet on ma szansę (jak zwykle nie jestem fanką par, w których jedna osoba zmienia drugą r0;na lepszer1; tutaj oni mieli jeszcze coś, jakąś taką iskierkę). No spoko. Ona wybaczała mu raz po raz. Byli dla siebie, wtedy, kiedy siebie potrzebowali. Kiedy okazało się, że Izzie ma raka to na pewno była ciężka próba, ale przeszli przez to (ja ledwo). Po tym jak Richard zwolnił Izzie wszystko się popsuło (ps. nigdy mu tego nie wybaczę). Pojawił się najbardziej irytujący schemat serialowy - bohaterowie nie rozmawiają ze sobą. Coś tam się zasłyszy, coś się samemu dopowie i jest wielka drama, a zamiast tego można by po prostu porozmawiać z drugą osobą. Ale po cor30; Poniekąd rozumiem Izzie, że tak zareagowała, mimo że pokonała raka to zniszczył ją Webber. Nie powinna za to winić Alexa, ale biorąc pod uwagę jej sytuację to trudno mi ją winić. Bo w następnych sezonach powtarza się gadka, że Izzie zostawiła Aleksa, ale jakoś nikt nie wspomina, że wróciła do niego, a to on kazał jej odejść. Szczerze powiem, że ich rozstanie było jednym z z niewielu, które mnie aż tak bardzo dotknęły. Był płacz, były łzy, nawet nie mogłam usnąć w nocy i oglądałam same smutne fanvidy.

i63.tinypic.com/25i6l4x.gif

Friend: How do you pick your ships?
Me: I unknowingly decide what will cause me the most pain and emotional wreckage

Od czasu zniknięcia Izzie z GA, kążda wzmianka o ich związku łamie mi serce. Końcówka 6 sezonu, kiedy Alex leży postrzelony na stole i woła za Izzie </3
Alex rozmawiający na trawie z Meredith, że może każdemu przytrafi się tylko jedna prawdziwa miłość i jego miłością była Izzie </3
Nawet Alex stalkujący męża Jo i jego scenariusze w głowie, kiedy przedstawia się jako Stevens </3

i65.tinypic.com/11so3t4.gif

April i Jackson
W ich relacji było fajne to, że najpierw byli przyjaciółmi. W ogóle Jackson rzucający się z pięściami na Kareva, potym jak April prawie straciła dziewictwo z Karevem (czego chyba nigdy nie zrozumiem, już bardziej prawdopodobna wydaje się ta katastrofa samolotu niż April I Alex, ble) <3 Potem się przespali ze sobą i wiedziałam, że to nie może się dobrze skończyć. April próbująca uspokoić swoje sumienie i jednocześnie raniąca Jacksona swoimi bardzo źle dobieranymi słowami </3 W końcu poszli w swoje strony aż do czasu ślubu April i Matthew, kiedy Jackson wyznał jej miłość. Moim zdaniem trochę rychło w czas, no ale niech mu będzie. Według mnie mamy tu ładne porównanie, kiedy to April myślała, że Jackson zginął w ogniu próbując ratować tę małą dziewczynkę, myślała, że go straciła, potem okazuje się, że przeżył i April wyznaje mu miłość. Podczas ślubu April, Jackson też widzi, że ją zaraz straci i on wtedy też jej wyznaje miłość. Potem ucieczka z tego kościoła (stodoły?) i jazda samochodem wszystko tak romantycznie, że och, ach.

i66.tinypic.com/2rnv41g.gif

Jednak wydaje mi się, że kwestia wiary zawsze była trochę taką przeszkodą w ich przypadku. Żadne z nich nie chciało ustąpić i obydwoje myśleli, że mają rację i czasem nie traktowali poglądów drugiej osoby na równi ze swoimi. Potem dziecko i śmierć dziecka, no i tutaj nie podołali. Przeżyli to w zupełnie inny sposób, potrzebowali innych rzeczy, żeby się po tym pozbierać. April wyjechała, na rok. Trochę rozumiem jej decyzję, zrobiła to, co uważała, że pomoże jej się uzdrowić, no i pomogło. Ale Jackson został sam, i mam wrażenie, że on nie do końca przetrawił ten ból. W jednej z kłótni sam mówi, że on potrzebował April, żeby wspólnie przez to przeszli.

i66.tinypic.com/dzgxt5.gif
i66.tinypic.com/68yn1x.jpg
i66.tinypic.com/rwtco0.jpg

PS. Pijana Arizona to mój spirit animal <3
i67.tinypic.com/2agn2hs.jpg


i63.tinypic.com/2niw3mt.jpg
Your plan, which makes it our plan. Whatever it is, I need to know. Are you plotting a murder, a nuclear attack? It's fine. I'll get on board. I'm sure you have a good reason. But just let me know. <3

***

Mam wrażenie, że obecnie GA jest bardzo zagubione i producenci nie bardzo wiedzą w jakim kierunku pokierować historie bohaterów. To co na początku w GA mnie urzekło to była przyjaźń między oryginalną piątką. A teraz to nawet niektórzy bohaterowie ze sobą nie rozmawiają. Wiadomo, obsada jest bardzo duża, ale jednak wcześniej wątki bohaerów się wzajemnie przeplatały i tworzyły spójną całość, a terazr30; mamy genialną Meredith, która przecież nie może być gorsza od swojej mamusi, mamy incest Jacksona i Maggie #JoniDankapozdrawiają, mamy kółko wzajemnej adoracji Bailey i Webbera, mamy irytującego Owena. Jedyne w czym GA zawsze było dobre to poruszanie problemów społecznych i tutaj trzeb przyznać, że pod tym względem ciągle jest nieźle. Jednak kiedy mieliśmy wątek przemocy domowej Jo strasznie mi się nie podobało, że uśmiercili jej męża. No nie wiem, ale wydaje mi się, że życie nie jest takie proste. Poza tym te akcenty komediowe są strasznie irytujące, a nie śmieszne. No i na koniec wątek April, która jest zdecydowanie moją ulubioną postacią. Ten odcinek, w którym traci wiarę jest zdecydowanie jednym z moich ulubionych. Podobało mi się to jak wpletli biblijny wątek Hioba jako takie porównanie do jej historii. Mam nadzieję, że nie zepsują tego. Jednak postać, która bardzo mnie zawiodła to była Arizona, która nie dość, że niesłusznie obwiniała April o śmierć swojej pacjentki to potem w ogóle nie zareagowała no to co April do niej mówiła. Nawet kiedy Jackson przyszedł do niej to go zbyła, coś jej się pomyliło i chyba zapomniała, że historia jej i Callie (#foreverbitter btw) jest zupełnie inna od historii April i Jacksona. Nawet kiedy poszła do baru i zobaczyła w jakim stanie jest April to w następnym odcinku nie mieliśmy żadnej rozmowy między nimi. A szkoda, bo zawsze lubiłam ich przyjaźń. A teraz chcą się ich pozbyć z serialu, bo nie wiedzą co z nimi dalej zrobić. Zapowiada się wyśmienicie, chyba pora kończyć moją przygodę z tym serialem, zanim do końca go znielubię.

Edytowane przez Ginny Evans dnia 10-03-2018 22:59