Tytuł: Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Wilki

Dodane przez Courag dnia 10-08-2009 21:50
#1

Bez rozpisywania się. Znacie takich? Lubicie ich piosenki? Które to Wasze ulubione?

Edytowane przez Courag dnia 10-08-2009 21:52

Dodane przez malfoj_sam_segz dnia 10-08-2009 21:53
#2

oczywiście, że znam, to klasyka. ale lubię tylko pojedyńcze piosenki np. Baśka, Nie stało się nic i jeszcze parę innych - nie pamiętam tytułów.

Dodane przez Czarna Wolga dnia 16-02-2010 13:53
#3

klasyka

ulubiony rzeczownik Justynki :)

Tak, bardzo lubię Wilki, nawet założyłam temat, ale okazało się że już jest. ;}
Wszyscy kojarzą Wilki z "Baśką", a to, ich najmniej ambitna piosenka. Więc niektórych może to zrazić, tak jak mnie na początku.
Ale zdanie sobie już wyrobiłam.
Co ich wyróżnia, dlaczego lubię Gawlińskiego z ekipą??
To przez barwę jego głosu. Charakterystyczna, trochę marzycielska, można się zakochać.
Zaczynali grać dawno, na początku lat 90, wzorując się na ogólnoświatowych trendach( 3 noce z deszczem=polskie November Rain GnR, teledysk). No cóż, można sobie poszydzić, Polska po zmianie ustroju była bardzo uboga. Promocja gwiazd sceny rockowej-naprawdę znikoma.
I w takich warunkach zespół nagrał piosenkę "Son of the blue sky", czyli moją ulubioną. Taka...marzycielska, łagodny pop rock. Następnie kilka lat grania, bez żadnych wielkich komercyjnych sukcesów.
I wtedy to Gawliński robił jakieś solowe projekty, itp.
No i "Baśka" komercyjny bum, chyba każdy pamięta z dzieciństwa....."jak konie w galopie, jak niebo nad nami" czy coś w tym stylu.
Po "Baśce" szereg hitów "do radia", tytułów nie będę wymieniać bo bardzo łatwo je sobie znaleźć.
Na uwagę zasługuje piosenka "Nie pokonasz miłości" (z soundtracku do Wiedźmina) "Here I am", "Słońce pokonał cień" i "Urke". Inne, także bardzo dobre, z dobrymi tekstami, które mają właściwość zostawania w podświadomości.

Edytowane przez Czarna Wolga dnia 16-02-2010 13:55

Dodane przez Selena_Weasley_ dnia 16-02-2010 14:15
#4

Nienawidzę ich!Po prostu jakoś ich nie mogę ścierpieć...Jak słyszę te ich piosenki to mam ochotę zabić tego co ich włączył:/;/;/;/;/;/;/

Dodane przez Courag dnia 16-02-2010 15:09
#5

Nienawidzę ich!Po prostu jakoś ich nie mogę ścierpieć...Jak słyszę te ich piosenki to mam ochotę zabić tego co ich włączył:/;/;/;/;/;/;/

Nie podałaś powodu dla którego ich tak nie lubisz. Więc spytam czemu?
Bo grają muzykę inną niż Majli Sajrus?
Żeby nie robić spamu.
Wilki lubię. Mam do n ich sentyment, bo przez 10 lat dzieliłam pokój z siostrą, która słuchała ich nałogowo i mnie tym zaraziła;) Słucham ich teraz rzadko, ale są piosenki, któych mogę słuchać bez końca. Są nimi "Here I Am", "Słońce Pokonał Cień", "Watra", "Ballada o Tolku Bananie", "Nie stało się nic", "Nie zabiję Nocy, "Atlantyda Łez", "Dziewczyna Z Gitarą", "Aborygen", "Eli Lama Sabachtani", "Ja Ogień Ty Woda", "Fajnie, że jesteś" i "Słowa"

Dodane przez hermiona27 dnia 16-02-2010 15:54
#6

Ja bardzo ich lubię. Szczególnie ma tutaj zasługę barwa głosu Gawlińskiego. Po prostu miło się ich słucha. Na uwagę zasługują piosenki między innymi takie jak: Urke, bohema, Baśka, love story.

Dodane przez Ms_Kane dnia 04-07-2012 14:04
#7

Oh ja wilki znam od dawien dawna i lubię ich piosenki. Ogólnie to lubię ich wszystkie utwory ale takie najulubieńsze to chyba: "Baśka" , "Urke" , "Na zawsze i na wieczność","Sen o Warszawie, "A moje bóstwa płaczą" oraz "Jeden raz odwiedzamy świat". Te piosenki chyba lubię najbardziej.