Tytuł: Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Polska muzyka

Dodane przez ewelka_bolitair dnia 22-12-2009 15:42
#22

A ja się właśnie dzisiaj zastanawiałam nad polskimi zespołami...

Wymieniłabym tu Dżem, według mnie jedna z najlepszych grup - chociaż Riedel już nie tworzy [bo i jak], to pozostały po nim piosenki czy nagrania z koncertów. Każdy kto czuje muzykę, że się tak wyrażę, nie może nie dostrzec tego "czegoś", tego ducha, nastroju, ponadczasowych tekstów, świetnej kompozycji. Maciek, zastępca Ryśka, nie wypada najgorzej. Stara się chłopak, co widziałam na dwóch dżemowych koncertach.

Następny w kolejce zespół to Hey. Ukochany dzięki Kasi Nosowskiej, jej charyzmie w głosie, niespotykanej barwie - to całemu zespołowi nadaje oryginalny, rockowy charakter. Na pewno nie jest to głos, który ginie w tłumie, przytłoczony popowymi wokalistkami. Jeśli dodać głos Kasi, muzykę [taka którą lubię najbardziej] i teksty wychodzi nam cudo. Szczególnie jeśli pod lupę bierzemy lata dziewięćdziesiąte i grunge'owe korzenie.

Nie zapominajmy o Myslovitz. Tutaj również wspomnę o głosie - tym razem Rojka. Ewidentnie głos nie do podrobienia. Piosenki nastrojowe, melancholijne, czy szybkie rockowe granie - mają praktycznie kompozycje na każda okazje ;p Nigdy nie wiem, kiedy zachce mi się ich słuchać.

End next - Pidżama Porno. Trafiłam na nich [raczej Liondragon mnie na nich nakierował] już pod koniec ich działalności, kiedy grali swój ostatni [podajże] pożegnalny koncert w Poznaniu. Działalność przerwali, miejmy nadzieję, że kiedyś wrócą. A czemu tak się nimi zachwycam? Przez Grabaża, który pisze niesamowite teksty, nie boi się prawdy i w prosty sposób potrafi dotrzeć do odbiorcy. Stylem nawiązują do punk rocka, ale naprawdę trudno ich określić ;)

Normalsi - moim zdaniem niedoceniany, łódzki zespół. Ich styl jest nie do przebicia - grają grunge, tak myślę. Tej gitary mogłabym słuchać ciągle... Wokalista - miodzio, ma taki zachrypnięty głos i potrafi się wydzierać :) Marzy mi się ich koncert, ale na razie nie chce im się zawitać do mojej mieściny. No i teksty. Przede wszystkim zawsze chodzi mi o teksty - u nich prosto i na temat, nie boją się prawdy.