Tytuł: Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Rammstein

Dodane przez Ballaczka dnia 05-04-2010 00:28
#7

Hm, jeden z nielicznych zespołów niemieckich, które mogę słuchać bez zgrzytania zębami. Prawdę mówiąc trochę mnie nawet przekonali do swojego języka. Nie wiem, skąd mi się wzięła sympatia do nich, zaczęło się od piosenki America, której do teraz szczerze nienawidzę, w ucho kiedyś mi wpadło też Ohne Dich, ściągnęłam trochę płyt... i się wciągnęłam. Nie jestem wielką fanką, nigdy nie będę, nie śledzę newsów na ich temat i nie obchodzi mnie życie prywatne członków zespołu. Ale szanuję za produkowaną muzykę, za ciężkie, mocne, brudne brzmienia, za energię, za power, za wierne trwanie przy swoim ustalonym stylu. Nie mam ulubionej płyty, na każdej znalazłabym utwory ukochane, ale też i znienawidzone. Mnóstwo piosenek po prostu nie trawię - wspomnianego utworu America, Roter Sand czy Amour. Kocham na wyrywki, poszczególne piosenki, resztę po prostu toleruję.
Na koncert wybrać się muszę, bo to show najwyższego formatu. Oglądając fanowskie filmiki ze Spodka skręcałam się z zazdrości. Energia i mocne brzmienia zespołu + idealna polska publiczność stworzyły koncert idealny (Du Hast na żywo... Magia). Na kolejnej trasie koncertowej mnie nie zabraknie na pewno.
Nowa płyta jest ok, nie mam większych zastrzeżeń, ale też nie zapałałam do niej wielkim uczuciem. Polubiłam Fruhling in Paris i Liebe ist fur Alle Da, utwór Pussy mnie bawi, chociaż kontrowersje na jego temat długo nie milkły. Co tu dużo mówić, głównie za sprawą porno-teledysku. Wszyscy się oburzają, że to obrzydliwe, nieprofesjonalne... a mnie to nie rusza. Chłopaki dalej potrafią bawić się muzyką i chwała im za to, bo stagnacja byłaby w ich wypadku najgorsza.

Co do ulubionych utworów - na pewno Ohne Dich, Stein Um Stein, Moskau, Du Riechst So Gut, Fruhling in Paris, Liebe is fur Alle Da, Mutter, Mein Herz Brennt, Du Hast i Hilf mir. Od biedy posłucham też tego Pussy :P