Tytuł: Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Opinia o IŚ część I

Dodane przez Aroos dnia 19-11-2010 21:07
#9

Insygnia śmierci, to film długi (2,5 godziny) i wypełniony akcją,w którym mimo ogólnego mrocznego i ponurego nastroju,znajdziemy wiele zabawnych momentów.Moimi faworytami są w tej kwestii:scena,gdy Ron jako Reg wypowiada słowa "Moja żona jest tam na dole" na co Harry-Runcorn odpowiada "Przecież ty nie masz żony",scena gdy Ron-Reg wsiada do windy,w której jest Harry-Runcorn i mówi mu dzień dobry,na co Harry"to ja-Harry",a Ron "Harry! Zapomniałem jak wyglądasz".
Bardzo pozytywnie trzeba ocenić grę aktorską.Szczególnie zaskakuje Emma Watson,która zagrała bardzo dojrzale Hermionę,cierpiącą po tym co zrobiła swoim rodzicom i zasmuconą po odejściu Rona.Rupert Grint rozwinął się,pokazując talent komediowy,ale nie tylko.Majstersztykiem w mojej opinii jest scena kłótni z Harrym i odejście Ronalda.Daniel zagrał praktycznie tak samo jak w poprzedniej części cyklu czyli średnio,zdecydowanie zabrakło mu charyzmy.
Mocną stroną filmu są oczywiście efekty specjalne,a szczególnie scena pościgu za siedmioma Potterami.Szkoda jednak,że była ona dość krótka i Harry nie miał okazji postrzelać z różdżki do śmierciożerców,oraz że nie pokazali jak walczyli inni.Bardzo podobała mi się też scena z medalionem,gdzie zobaczyliśmy komputerowo zmienionych Harrego i Hermionę w scenie namiętnego pocałunku.Właśnie tak to sobie wyobrażałem.Jeśli już chodzi o pocałunki,to rozczarował mnie pożegnalny pocałunek Ginny i Harre'go ,był w porównaniu z książkowym zbyt...niewinny.
Niesamowita była wstawka z baśnią o 3 braciach.
Muzyka-co tu dużo mówić soundtrack jest po prostu świetny!!

A czego zabrakło? Osobiście zabrakło mi retrospekcji tego wieczoru,gdy Voldemort zamordował rodziców Harrego widzianej oczami Voldemorta,jak w książce.
Szkoda,że nie pokazano śmierci Szalonokiego.

Zauważyłem także jedną wpadkę filmowców.Gdy Xenio chce wyjaśnić znaczenie symbolu insygniów śmierci,szuka ołówka mówiąc do siebie" gdzie jest ten ołówek",a chwilę później gdy kartka z narysowanym symbolem pokazana zostaje pod kontem,widać odbijające się światło na symbolu(czarnym,po narysowaniu ołówkiem byłby grafitowy) co oznacza,że symbol został świeżo namalowany czarnym markerem.
Na pewno pójdę jeszcze raz jeśli wprowadzą do kin wersję 3D.
Moja ocena: 9+/10

Edytowane przez Aroos dnia 19-11-2010 21:21