Tytuł: Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Florence and the Machine

Dodane przez biedronowate dnia 15-05-2012 19:16
#1

Brytyjski zespół specjalizujący się w muzyce alternatywnej, bardziej alternatywnym rocku.
Pomysł powołania do życia grupy Florence and the Machine był początkowo swoistym żartem wokalistki, Florence Welch. Zastanawiając się nad nazwą, na godzinę przed koncertem r11; zaproponowano rFlorence Robot is a Machiner1;, lecz zorientowano się, że jest ona za długa. Zespół oficjalnie został założony w 2007 roku, a dotychczasową nazwę grupy skrócono do r Florence and the Machiner1;.
Jak do tej pory zespół może cieszyć się dorobkiem dwóch albumów studyjnych: 'Lungs' oraz 'Ceremonials', które z czasem mogą cieszyć się mianem sukces.

Zajmując się już samą Florence oprócz pięknego wokalu może poszczycić się nieprzeciętnym stylem, mianowanym nawet jednym z najlepszych roku 2011.

www.efestivals.co.uk/photos/thehopfarm/2009/florence-HopFarm2009-mvo07.jpg

Dodane przez RazorBMW dnia 15-05-2012 19:48
#2

Alternejtiv rok masz tylko na Lungs. I to w niewielkiej ilosci Reszta to wreszcie jakieś przyzwoite, całkiem niezłe art popy + chamber pop.
Lungs mocny przeciętniak, zaś Ceremonials niezłym albumem jest on.

Dodane przez biedronowate dnia 15-05-2012 20:50
#3

uwielbiam obydwa albumy i nie potrafiłabym opowiedzieć się za jednym z nich, chociaż wydaje mi się że bardziej zasłuchałam się przy Ceremonials.
ale teledyski do piosenek z Lungs są mistrzowskie, magia sama w sobie.
szczególnie do Rabbit Heart, ta feeria barw, uwielbiam zdecydowanie.

Dodane przez Annee dnia 19-05-2012 19:42
#4

O tym zespole dowiedziałam się niedawno, ale całkiem mi się spodobał :) Florence ma fajny wokal, zawsze jest fajna melodia, ogólnie piosenki Florence and the machine są bardzo dobre, miło i przyjemnie się ich słucha ^^

Dodane przez whitely dnia 22-05-2012 09:11
#5

extensive period of time sexy prom dressessexy prom dresses . If time really matters to you and you want to be up to date all the time while still appearing stylish and classy, then try out the range of esquire models. These models are the cheaper alternative to others in the Movado collection. They will have you feeling great and looking sharp. sexy prom dressessexy prom dresses . Taking advantage of the features of Esquire watches means durability and appearance. You can learn more about Esquire watches designs and prices by visiting our website now short prom dressesshort prom dresses . . For some of the people, particularly ladies, . dyeing hair is probably one of the 1st things that comes into minds whenever speaking about style adjustment. homecoming dresses 2012homecoming dresses 2012 For more mature ladies cheap homecoming dressescheap homecoming dresses lace dresseslace dresses . , it is a simple method to cover up grey locks. Many women dye their hair by themselves using regular hair dyes bought from supermarkets. They come in several prices and in various color shades and they

Dodane przez Tonki dnia 03-06-2012 23:50
#6

Florence + the Machine - coś wspaniałego. Słuchając ich muzyki, człowiek przenosi się do zupełnie innego świata (albo tylko ja mam takie odczucia, whatever). Wokal Flo jest nieziemski.
Jeśli chodzi o płyty, to obydwie mi się bardzo podobają. Ceremonials może troszeczkę lepsza, aczkolwiek Lungs też ma w sobie 'to coś'.

Dodane przez Maladie dnia 04-06-2012 15:57
#7

Uwielbiam ten zespół! Odkryłam go przez przypadek 2 miesiące temu. Pierwszym utworem, który usłyszałam, było "No light, no light". Od razu zdecydowałam się poszukać innych piosenek Florence and The Machine. Wokalistka ma genialny głos - mocny, niepowtarzalny, hipnotyzujący. Moją ulubioną piosenką jest "Cosmic Love" z albumu "Lungs".

Dodane przez DziedzicSlytherina dnia 11-07-2012 10:28
#8

Ach, kocham Flo całym swoim sercem :D Ona jest niesamowita, a jej głos wręcz nieziemski. Każda z jej piosenek ma w sobie "to coś" i dzięki nim można się przenieść w zupełnie inne miejsce (tak, tak, Tonki - ja też tak mam :D). Niezwykle klimatyczna muzyka, no i w dodatku te jej teledyski - sam miód *_* Podoba mi się to, że teksty jej piosenek nie są aż tak banalne, jak niektórych wokalistów i cenię ją za jej własnym, wypracowany styl (o tak - Karl Lagerfeld i Prada wiedzieli na co postawić :> ). Uwielbiam i "Lungs" i "Ceremonials" -trudno byłoby mi wybrać tylko jeden album. Jeśli chodzi o "Rabbit Heart" - czy tylko ja mam skojarzenie z "Alicją w Krainie Czarów", jeśli chodzi o teledysk? :D Nie wiem, której jej piosenki ja nie kocham *_* Florence to naprawdę niesamowita postać :> I prawda jest taka -każdą z jej piosenek trzeba wysłuchać co najmniej dwa razy, żeby się wczuć, bo za pierwszym razem może nie podchodzić. No ale cóż - taka magia ;)

Dodane przez kasiar22 dnia 22-08-2012 23:04
#9

Piosenki mają świetne i głos Florence ^^

Edytowane przez Imbecile dnia 22-04-2013 08:32

Dodane przez Emma17 dnia 24-08-2012 21:58
#10

Poprostu isne cudo kazda jej piosenka jest niesamowicie inspirujaca.Kocham jej piosenki,jej tesksty i to jaka jest prawdziwa w tym co robi.Zawsze gdy slysze 'Shake It Out'z jakis powodow kojarzy mi sie to z Harry'm Potterem moze to przez ten tekst.Poza tym ma niesamowita barwe glosu i mozna jej sluchac i sluchac i nigdy sie tobie nie znudzi.Wspanialy zespol wspaniala piosenkarka godna podziwu i polecenia innym.

Dodane przez Constance dnia 14-04-2013 00:41
#11

To fajne, że istnieje ktoś potrafiący śpiewać i mający świetny pomysł jak z rozmachem wejść do muzycznego showbiznesu i utrzymać się w nim dłużej niż jeden sezon.
Florence Welsh znam tylko z singli, i świetnych, bardzo ekspresyjnych, oryginalnych teledysków. Nie wydaje mi się jej twórczość aż tak wartościowa, żeby przesłuchać obie płyty ani wspierać ją poprzez kupienie czegokolwiek.

Dodane przez Imbecile dnia 22-04-2013 08:30
#12

Florence... Utalentowana kobitka, muzyka nie taka najgorsza. Generalnie miła odmiana na listach przebojów, bo zwykle tam znajdują się raczej mierni muzycy, nadrabiający gołymi laseczkami w teledyskach lub też, w przypadku pań, własnymi nagim ciałem.
Jako (psycho)fanka TVD uwielbiam 'Never let me go', lubie też parę innych piosenek, ale nie jestem w stanie słuchać jej dłużej niż 10 minut. W gruncie rzeczy muzyka Florence jest męcząca. Strasznie monotonna.

Dodane przez Perenelle Flamel dnia 22-04-2013 18:56
#13

No całkiem, całkiem, jednak nie do końca w moim typie.

Dodane przez Bloo dnia 23-04-2013 10:17
#14

Uwielbiam Florence, jej muzyka jest niezwykle inspirująca. Wokalistka to nieprzeciętna, z całą masą pomysłów i nieziemskim głosem. Podoba mi się jej stylistyka, uwielbiam teksty jej utworów na równi z bogatą i dopracowaną warstwą instrumentalną.
Kiedy usłyszałam album "Lungs" byłam zachwycona, ale Florence nie powiedziała na debiucie ostatniego słowa, jak niektórzy się spodziewali. Drugi longplay "Ceremonials" jest jeszcze lepszy, doskonalszy pod każdym względem.
Jedno wiem na pewno: ta kobieta jest magiczna, czaruje głosem, muzyką i kompozycjami. Wywołuje celtyckie i greckie duchy, bawi się w voodoo i indiańską szamankę. Jestem pełna podziwu i przepraszam, ale ślinię się do każdej piosenki. Zwyczajnie, póki co, Welch jest doskonała pod każdym względem. Nie mogę się doczekać kolejnej płyty. Jestem strasznie ciekawa, co nowego wymyśli. A niedługo odwiedzi Polskę... Aż mnie serce zabolało, bo nie będzie mnie na koncercie. Ech.
Z ulubionych piosenek? Oprócz tego, że wszystkie kocham, to wyróżnię: "Only If for a Night", "Rabbit Heart", "Blinding", "What the Water Gave Me", "No Light, No Light", "Heartlines", "Leave My Body", "Seven Devils", "Howl".
Tak, mogłabym wymienić w sumie wszystkie xD
Cóż, Florence and the Machine jest po prostu genialne jako całość. Amen.

Edytowane przez Bloo dnia 23-04-2013 10:18

Dodane przez Bloo dnia 28-05-2013 18:30
#15

Florence jest świetna. Słowo, które mi od niej najbardziej pasuje to "inspiracja". Ma niesamowicie ciekawe utwory - zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej. To jedna z tych artystek, które chyba nie przestaną mnie zadziwiać, a przynajmniej mam taką nadzieję. W każdym razie wydaje się, że Florence ma niezliczone ilości pomysłów i to się ceni.
Podoba mi się jej głos, podoba mi się jej ekspresja i ubolewam, że nie dane mi będzie zobaczyć jej na zbliżającym się koncercie w Krakowie. Ech, ale co zrobić. Mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja, bo strasznie chciałabym ją usłyszeć i zobaczyć na żywo.
Nie mogę się też doczekać nowej płyty i tego, co tym razem wymyśli.
Jeśli chodzi o albumy, to oba są świetne. Ale "Ceremonials" skradł mi serce do reszty. W każdej piosenece można znaleźć jakiegoś specyficznego ducha: celtyckiego, voodoo, albo indiańskiego, które niosą rytm utworu i przyprawiając słuchacza o dreszcze ^^
Tak, wiem, rozpływam się w zachwytach, ale uważam, że Florence and the Machine jak najbardziej na to zasługują.

Edytowane przez Bloo dnia 28-05-2013 18:30

Dodane przez _MegWhite_ dnia 07-06-2013 20:43
#16

No co ja mogę powiedzieć... Po prostu uwielbiam Flo, jej głos, obydwa albumy i inne single
Czekam na jej występ na Coke Music Festival!!

Dodane przez Avenn dnia 07-05-2015 21:46
#17

Szauję FATM i bardzo lubię ich piosenki, a najbardziej Never Let Me Go.
Przepiękny wokal, dobry tekst, niezłe brzmienie instrumentów...

Dodane przez Easy Over dnia 13-04-2016 19:54
#18

Uwielbiam Florence And The Machine... naprawdę świetne piosenki, bardzo dobre teksty, wręcz hipnotyzująca muzyka i ten GŁOS wokalistki. Jak oglądam występy live to zawsze mnie przechodzą ciarki - ze względu na barwę głosu, tę OLBRZYMIĄ skalę oraz jestem pod wrażeniem tego, że śpiewa całą sobą... Czasem wygląda nawet, jakby przenosiła się do innego, lepszego świata i chciała z nami się nim podzielić swoim głosem, bo w nim odnajduję tyle uczuć, emocji... niesamowite. A to, co zrobiła na Orange Warsaw Festival... sami zobaczcie i zrozumiecie, czemu się tak zachwycam :)

https://www.youtube.com/watch?v=5YTFdoDfkoY

Przez 27 sekund... mistrzyni!

Edytowane przez Easy Over dnia 13-04-2016 19:55