Tytuł: Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Czemu Hufflepuff nie jest doceniany?

Dodane przez mniszek_pospolity dnia 27-02-2014 18:36
#3

Zacznę od tego, że faktycznie Tiara Przydziału na Hogs najwyższych lotów nie jest, i chyba większość podzieli moje zdanie. Jestem w Slytherinie, bo lubię węże, zielony kolor, eliksiry i Severusa Snape'a - a to w zupełności wystarczy...Raz wyszedł Huffelpuff, dwa razy Slytherin, raz Ravenclaw - dlatego w zasadzie sam nie wiem gdzie być powinienem...A może kariera bezdomnego ? : )

Ja uważam, że jakaś selekcja jednak być powinna. Mi akurat ten dom bardzo się podobał. Mieli nawet najfajniejszego moim zdaniem ducha rezydenta - Grubego Mnicha. Miły, dobroduszny, sympatyczny, miłosierny...Nie jakiś tam wyjący po wieżach Baron, nie Szara Dama, o której gdyby nie IŚ wiedzielibyśmy tyle samo co o gnomach, nie w końcu skwaśniały maruda Nick, który mnie bardziej irytował niż bawił.

Nie Ravenclaw, nie Slytherin, a właśnie Huffelpuff miał swojego reprezentanta w TT Cedrika, któremu poszło przecież bardzo dobrze, i gdyby nie Voldemort, to z pewnością by wygrał lub ewentualnie zajął drugie miejsce. Mieli też fantastyczną opiekunkę, nauczycielkę zielarstwa, panią Sprout, która znała się na swoim fachu, i była raczej lubiana ( na pewno bardziej od Snape'a, Umbridge, Lockharta, itp ). A sami uczniowie ? Normalni ludzie ; jest Hanna, jest i Zachariasz. Może wszystkich 'ukierunkował' panicz Draco, który stwierdził w KF, że gdyby trafił do Domu Borsuka, to rzuciłby szkołę. Mieli fajne dormitorium, i uważam, że przedstawiciele domu Helgi nie byli w niczym gorsi.