Tytuł: Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Czemu Hufflepuff nie jest doceniany?

Dodane przez Karen dnia 28-02-2014 07:43
#7

Hufflepuff jest właściwie jednym z najlepszych domów, jeśli dokładnie się go przeanalizuje, jednak postrzeganie przez stereotypy oraz mało kontaktu z tym domem w książce daje nam taki a nie inny obraz, niestety.
Do Hufflepuffu, oprócz osób pracowitych, cierpliwych, życzliwych i lojalnych, przyjmowana była "reszta". Można to interpretować na dwa sposoby - osoby, które nie rzucały się w niebezpieczeństwo przy każdej okazji, nie ślęczały nad szkolnymi podręcznikami, lub nie chciały posiąść stanowiska Ministra Magii, przez co nie dostały się do innych domów, oraz ludzie, którzy mimo posiadania (lub też nie) pewnych z tych cech nie cenili odwagi/wiedzy/ambicji* (*niepotrzebne skreślić) tak bardzo jak innych, nie mieszczących się w żadnym domu wartości.
Bez względu na to, do którego wariantu się ktoś dopasuje, pokazuje nam to pewną prawdę o Hufflepuffie - spełnia on ideały szkoły takiej, jaka powinna być. Nie ważne czy jesteś ponadprzeciętnie bystry, odważny czy sprytny, jeśli chcesz się uczyć i będziesz na to ciężko pracował, przyjmiemy cię.
Chciałam także dodać, że jest to dom, który pomaga nam nie tylko w samodoskonaleniu się (cierpliwość, pracowitość, dokładność), ale też w relacjach z innymi (pokojowe nastawienie, życzliwość, lojalność).
Ponadto nie wolno zapominać o symbolu Hufflepuffu - borsuku. Jest to zwierzę niepozorne i mogłoby się wydawać nieszkodliwe, jednak kiedy znajdzie się w niebezpieczeństwie, jest w stanie powalić przeciwnika większego od siebie. To chyba raczej mówi nam, aby z Puchonem nie zadzierać, a także, że nie należy oceniać go po pozornym wrażeniu ;)
Myślę, że prawdopodobnie byłabym umieszczona w Slytherinie, jednak zdecydowanie błagałabym o Hufflepuff (przytulny Pokój Wspólny wyglądający niczym nora Hobbita, do tego lokalizacja tuż przy kuchni chyba mnie tylko w tym utwierdziły)