Tytuł: Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Czemu Hufflepuff nie jest doceniany?

Dodane przez Dretwota dnia 19-08-2015 23:34
#14

Doskonale sprawę podsumowała ~Seszen202 .
Ja do tego dołożyłabym jeszcze Nevilla, który gdyby nie jego rola pod koniec sagi zdecydowanie byłby w Huffelpuffie (ulubiony przedmiot - zielarstwo, fajtłapowatość i nierozgarnięcie, które przypisuje się temu domowi) Syriusza (w końcu cała jego rodzina była w Slytherinie i był ze starej rodziny czarodziejów czystej krwi to z buta powinien być tam przydzielony prawda?) i dla mnie dwa najbarwniejsze przykłady "źle przydzielonych" to przecież Hermiona,która ze swoim mózgiem i rozwagą powinna być w Ravenclawie oraz Harry, któremu Tiara przecież proponowała Slytherin a tylko jego decyzja zaważyła na werdykcie.

Co do Tiary na tym portalu, uważam że faktycznie jest nieco stronnicza i pytania powinny być nieco bardziej obiektywne.

Już raz byłam na tym forum i bez urazy, niech nikt się nie obrazi ale uważam, że to właśnie Gryffindor jest zbieraniną a nie Huffelpuff (biorąc pod uwagę pytania). Gryffindor jest po prostu "naj" ze wszystkich domów biorąc pod uwagę podejście w książce i podświadomie ludzie tam ciągną. Dobrze opisała to ~GinnyLuna81

A co do samego domu to przykro mi ale wiele osób ulegam takiemu stereotypowemu myśleniu bo w książce dom tej jest pokazany niestety.. z perspektywy nieudacznictwa, fajtłapowatości i niezdarności. Ogólnie dziadostwo.. A przecież Helga stawiała na pracowitość, uczciwość i lojalność..