Tytuł: Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Muzyka, piosenkarze i piosenki

Dodane przez Clara Granger dnia 16-06-2016 20:47
#1

-Ach, muzyka - powiedział, ocierając łzę w oku.
- To magia większa od wszystkiego co my tutaj robimy!
~ Albus Dumbledore

Pewnie każdy z was słucha innej muzyki, chodzi na inne koncerty czy nuci inne melodie ,a może ktoś z was sam gra na instrumencie lub śpiewa? Muzyka to moim zdaniem bardzo ciekawy temat. Dzięki niej możemy wyzwalać emocję i miło spędzać wolny czas.
Mam dla was pare pytań związanych z muzuką:
1. Jaki lubisz rodzaj muzyki i dlaczego.
2. Ulubiony piosenkarz/piosenkarka (dlaczego akurat ten ,a nie inny).
3. Ulubiona piosenka i dlaczego.
4. Czy grasz na jakimś instrumencie, śpiewasz?

:)

Dodane przez michal1946 dnia 18-06-2016 18:50
#2

1. hip-hop. Dlaczego? Bo moim zdaniem jest prawdziwy, życiowy :) w sumie ciężko określić czemu..
2. Kękę - ma niezwykłą lekkość w rapowaniu, porusza tematy które są ważne również dla mnie jak na przykład patriotyzm. Nagrywa też o tym, jak wyszedł z nałogu (alkoholizm)
3. "Kękę - Zostaje":

"Póki beton nie popęka w naszych ścianach - tu będę!
Póki okolica będzie cała - tu będę!
Póki co rodzina mi została, więc jestem
Będę, będę, nie wyjeżdżam nigdzie" :)

4. nie gram ani nie śpiewam :)

Dodane przez LilyPotter dnia 22-06-2016 13:51
#3

1. Jaki lubisz rodzaj muzyki i dlaczego? Wszystko, co mi wpadnie w ucho. Nie umiem ograniczac się do jednego gatunku, a klasyfikowanie i szufladkowanie danych piosenek w jakimś obrębie to dla mnie horror. Najczęściej sięgam po nieco mocniejsze brzmienia - uznajmy, że rock klasyfikuje tak mniej więcej to, czego słucham najczęściej.
2. Ulubiony piosenkarz/piosenkarka (dlaczego akurat ten, a nie inny)? Wokalista? Gerard Way, zdecydowanie, uwielbiam jego głos. Zaraz za nim jest Igor Herbut, mimo że przez jego głos straciłam sporo nerwów (no cóż). I Łukasz Kaźmierczak, wokalista zespołu Phedora. I Piotr Rogucki. Wokalistek nie mam ulubionych, jakoś tak wyszło, że częściej słucham męskich głosów.
3. Ulubiona piosenka i dlaczego? Oh, nie mam jednej ulubionej. Nawet jednej płyty z każdego zespołu XD Nie umiem wybierać. Jeżeli chodzi o MCR, to chyba będzie to 'The Light Behind Your Eyes', jest bardzo ważna dla mnie, moim marzeniem jest zaśpiewanie tego bardzo wyjątkowej dla mnie osobie do snu. I może uda mi się to niedługo zrealizować ^^ Do tego, oczywiście, 'The Litany' Phedory. Odwoływałam się do niej na własnej ustnej maturze nawet, uratowała mnie dość mocno. Kocham ją. I koniecznie muszę wymienić 'So ist es immer', z soundtracku do Shingeki no Kyojin. Kocham klimat tej piosenki, a ten miękki niemiecki (posłuchajcie, dowiecie się dlaczego miękki) powoduje u mnie ciarki.
4. Czy grasz na jakimś instrumencie, śpiewasz? Śpiewam. Śpiewałam w chórze (jako alt), w tym momencie tylko w scholce parafialnej, dodatkowo hobbystycznie w domu. W scholce też mam super ważne i odpowiedzialne zadanie - grzechocze do rytmu. Nie umiem grac na gitarze, to dostała mi się grzechotka. Chciałabym umieć dobrze grać na klawiszach.

Dodane przez AnnaSnape dnia 26-07-2016 10:43
#4

1. Pop, ponieważ prawie wszyscy tego słuchają i można to łatwo śpiewać. :)
2. Rihanna - moim zdanie ma fajowy głos i w ogóle.
3. Hm... Może ,,I am barbie grils'' XDXDXD po prostu nie mam powodu
4. Gram na flecie prostym i na nerwach ;)

Dodane przez Clara Granger dnia 26-07-2016 11:36
#5

Nie ma to jak odpowiadać na swoje własne pytania :D

1. Jaki lubisz rodzaj muzyki i dlaczego?
Lubię pop, rock i muzyke klasyczną. Pop, dlatego, że łatwo wpada w ucho. Rock, ponieważ nadaje tępa i jest zazwyczaj dość żywy, a muzyke klasyczną, ponieważ czasem jest naprawdę wzruszająca i piękna.
2. Ulubiony piosenkarz/piosenkarka, dlaczego akurat ten, anie inny?
Mój ulubiony piosenkarz to Michał Szpak:heart: Uwielbiam go, ponieważ ma niesamowity głos, piszę piękne piosenki i ma fajny styl.
3. Ulubiona piosenka i dlaczego. Jednej ulubionej nie mogę wybrać.. Ale bardzo podoba mi się ,,What A Shame'', ,,Ostatni Zakręt'' i ,,Znika Cały Mrok''. Czemu? Pierwszy jest w niesamowitej skali i podoba mi się melodia, a drugi i trzeci utwór ma głebsze znaczenie i piękny tekst oraz oczywiście melodie.
4. Czy grasz na jakimś instrumencie, śpiewasz?
Tak, oczywiście :) Grałam 3 lata na flecie, 2 na gitarze i 3 lata na fortepianie. Skończyłam te instrumenty (no poza gitarą) i od 4 lat gram na saksofonie i wiolączeli. No tak... Wokal też jest mi bliski.