"Majówkowy zawrót głowy" - konkurs weekendowy
Dodane przez Lady Snape dnia 01 May 2010 15:17
Drodzy miłośnicy majówkowych eskapad. Nie wiem, czy zauważyliście, ale właśnie rozpoczął się długi weekend (w tym roku niestety krótszy, niż większość z nas mogłaby sobie tego życzyć), zaś szlachetny portal Hogsmeade od wczoraj może poszczycić się ponad pięcioma tysiącami zarejestrowanych użytkowników. Nie muszę chyba przypominać burzliwych dziejów tej strony, powstałej z Internetowego Chaosu w wyniku Htmlowego Słowa wystukanego przez Pierwszego Założyciela. Od kilku długich lat rozprawiamy się ze skupiskami spamu i floodu, regularnie występującymi na żyznych terenach newsów i forum, półpustynnych obszarach artykułów, podmokłych rejonach sb i równinnych zazielenionych łąkach prywatnych profilowych posiadłości. Wyganiamy z naszych skromnych włości internetowych trolli z wielkimi maczugami, odparliśmy groźny atak śmierciożerców, który nastąpił w pamiętne wakacje 2008 roku, prowadziliśmy dramatyczną walkę o Hogsmeade podczas której poległo, a raczej odeszło wielu userów, zaś nasze mądre głowy gorączkowo wymyślają kolejne atrakcyjne konkursy, by przekonać Was, że nie warto emigrować, bo gdzie znajdziecie drugie takie Hogsmeade? By umilić wam majówkę przed komputerami i podziękować za to, że wasza miłość do strony kwitnie niczym kasztany, bacznie obserwowane przez tegorocznych maturzystów, zapraszamy Was do wspólnej zabawy z punktowymi nagrodami. Szczegóły znajdziecie pod czytaj więcej. Konkurs trwa do drugiego maja do północy. Czekamy na Wasze prace.
Treść rozszerzona
Drodzy miłośnicy majówkowych eskapad. Nie wiem, czy zauważyliście, ale właśnie rozpoczął się długi weekend (w tym roku niestety krótszy, niż większość z nas mogłaby sobie tego życzyć), zaś szlachetny portal Hogsmeade od wczoraj może poszczycić się ponad pięcioma tysiącami zarejestrowanych użytkowników. Nie muszę chyba przypominać burzliwych dziejów tej strony, powstałej z Internetowego Chaosu w wyniku Htmlowego Słowa wystukanego przez Pierwszego Założyciela. Od kilku długich lat rozprawiamy się ze skupiskami spamu i floodu, regularnie występującymi na żyznych terenach newsów i forum, półpustynnych obszarach artykułów, podmokłych rejonach sb i równinnych zazielenionych łąkach prywatnych profilowych posiadłości. Wyganiamy z naszych skromnych włości internetowych trolli z wielkimi maczugami, odparliśmy groźny atak śmierciożerców, który nastąpił w pamiętne wakacje 2008 roku, prowadziliśmy dramatyczną walkę o Hogsmeade podczas której poległo, a raczej odeszło wielu userów, zaś nasze mądre głowy gorączkowo wymyślają kolejne atrakcyjne konkursy, by przekonać Was, że nie warto emigrować, bo gdzie znajdziecie drugie takie Hogsmeade? By umilić wam majówkę przed komputerami i podziękować za to, że wasza miłość do strony kwitnie niczym kasztany, bacznie obserwowane przez tegorocznych maturzystów, zapraszamy Was do wspólnej zabawy z punktowymi nagrodami:

Konkurs I

"Dobrze wypieczony przepis na majówkę"

Znacie sekretną recepturę, która sprawi, że majowy weekend stanie się niepowtarzalnie smakowity? Wasze babcie naskrobały w tajnych, wyblakłych kajetach przepis na udaną majówkę, który do dziś przechowywany jest w rodzinnym sejfie, pilnie strzeżony przez kochanego Burka i arcytrudny kod będący waszą datą urodzenia? Podzielcie się z nami swoim przepisem na dobrze spędzony czas! Jakie składniki i w jakich proporcjach są niezbędne, by czekające nas trzy dni były wyjątkowe? Sekret tkwi w sosie z poczucia humoru czy śmietance [towarzyskiej]? Pieczemy, dusimy czy podsmażamy [się na słońcu]? Za każdą dostarczoną nam recepturę czekają smakowite punkciki na deser...

Konkurs II

Od czasu, gdy Pierwszy Założyciel wykreował czarodziejską wioskę Hogsmeade na tym internetowym podwórku wiele się działo. Może w zakamarkach Waszej pamięci znajdują się jakieś wspomnienia związane z naszą magiczną społecznością? Wybierzcie się w podróż do przeszłości, wyciągnijcie zakurzone myślodsiewnie, podryfujcie we wspomnieniach i wyłówcie coś magicznego: sytuację, wydarzenie, kłótnię, pamiętną rozmowę. Za każdy z reliktów przeszłości tkwiący w waszej pamięci, który dokładnie nam opiszecie dostaniecie punktowy upominek.

Konkurs III

"Majowa eskapada po zakątkach magicznej wioski"

Trwający właśnie weekend sprzyja wszelkiej aktywności, która, jak wiadomo, zbawiennie wpływa na zdrowie i urodę. Każda eskapada na łono natury wymaga jednak gruntownych przygotowań. Nie tak łatwo zebrać majówkowe akcesoria, które mogą być porozrzucane po różnych kątach. Jesteście gotowi na poszukiwania? Zatem zaczynamy. Stoi przed Wami zadanie skompletowania swej majówkowej wyprawki. Za każdy, ze znalezionych czternastu przedmiotów możecie otrzymać 5 punktów.

Podpowiedzi:

GALERIA:
1. Pewna młoda aktorka, została zaskoczona przez fotografa, gdy postanowiła zażyć słonecznej kąpieli i zrzuciła większość ubrań. Nie wyglądała na zachwyconą...
2. O jednym z młodych aktorów, w gazetach rozpisują się częściej niż o pozostałych. Także ilość autografów które rozdaje bywa imponująca. Idźcie przyłapać go w gronie fanek.

ARTYKUŁY:
1. Skierujcie się w stronę głosu Celestyny Warbeck, wyśpiewującej o "Kociołku pełnym gorącej miłości".
2. Na upały najlepsze są trunki. Także te z procentami. Załatwcie coś do picia.

FORUM:
1. Spece od kulinariów, wiedzą jak połączyć ogórek konserwowy z żółtym serem i z której strony posmarować to wszystko masłem.

PROFIL:
1. Jeden z naszych Administratorów właśnie przygotowuje się do matury. Rozścieliliśmy mu kocyk w profilu, by mógł się w niego wtulić, gdy zmęczy się zakuwaniem z matmy.
2. Pewna Adminka lubi przypiekać niegrzecznych userów na ruszcie i gotować ich w smole. Chroni oczy, by odłamki rozżarzonych węgielków nie dodały ognia jej spojrzeniu...
3. Dzięki tej Pani nasza magiczna społeczność rozkwita, wokół panuje przyjaźń i harmonia, ptaszki ćwierkają, słoneczko świeci, zaś zwierzątka żyją dłużej [ponieważ ich nie je].

NEWSY:
1. Jeden z aktorów miał ostatnio okazję zrecenzować nowy sprzęt. Ponoć dobrze mu się pstrykało.
2. Urlopowicze są wśród nas, a włoskie wakacje to nie byle co, zwłaszcza w towarzystwie kochanej rodzinki.
3. Ta buntowniczo nastawiona pani nawołuje aktorki do tycia. Reżyserzy wiedzą, że lepiej z nią nie zaczynać, bo łatwo nie złoży broni
4. W jej ostatnich artystycznych wizjach nie zabrakło herbatki na łonie przyrody, truskawek z bitą śmietaną i sportów na wolnym powietrzu.
5. Zrobiony z czekolady przypomina siebie tylko z fryzury.
6. Londyńska pogoda bywa kapryśna. Przekonali się o tym aktorzy, którzy pod koniec lutego wybrali się na premierę pewnego filmu...

Wszystkie prace, jak również linki do znalezionych akcesoriów, które uświetnią majówkową wyprawę przesyłajcie na PW do niejakiej Lady Snape do jutra (2 maja) do północy. Redakcja życzy słodkiego lenistwa, jak najczęstszego obcowania z naturą, słonecznych promyków świecących w zakurzone monitory i powodzenia w wypełnianiu konkursowych zadań.