Hogsmeade v2.0rc1
Dodane przez Elf dnia 26 August 2008 14:18
Hola amigos i te tam z boku senioritas, Hogsmeade zostało właśnie otwarte. Wiele tygodni strajków głodowych i wyrwanie wszystkich włosów z głów się Wam opłaciło, jak nic... Jesteście tu i teraz, możecie pisać ile wlezie- fajnie, nie? Jednak zanim cokolwiek zaczniecie działać, przeczytajcie ten krótki news do końca... Czytaj więcej.

EDIT: Zapraszam do czytania strony redakcji, gdzie znajduje się blog redakcji, a na nim najświeższe informacje dotyczące strony!
Treść rozszerzona
Hola amigos i te tam z boku senioritas, Hogsmeade zostało właśnie otwarte. Wiele tygodni strajków głodowych i wyrwanie wszystkich włosów z głów się Wam opłaciło, jak nic... Jesteście tu i teraz, możecie pisać ile wlezie- fajnie, nie? Jednak zanim cokolwiek zaczniecie działać, przeczytajcie ten krótki news do końca...

Jeśli pilnie odwiedzaliście stronę, wiecie doskonale, że serwer został zaatakowany przez hackera- nie była to nasza strona, tylko jedna z wielu, które się na nim znajdowały. Odparłem wtedy atak bez problemu, jednak... To była tylko podpucha. Po tygodniu, a raczej po uruchomieniu programu, który tydzień wcześniej został spreparowany, serwer został zamknięty przez firmę OVH i mimo wielu maili, nie udało sie odzyskać danych. Newsy, artykuły, zdjęcia, profile, punkty, a nawet zwykłe funkcje, jak np. Tiara Przydziału... Jednak znaleźli się ludzie dobrej woli, którzy w mgnieniu oka postanowili ratować to, co zostało - kopie stron Google. Teraz pora na statystyki. Ze starego Hogsmeade zdobyto:
- 363 newsy,
- 468 artykułów,
- 199 tematów na forum,
- 29 linków,
- Całe FAQ,
- Wszystkie rangi,
- Regulaminy.
Wszystkie materiały przez Was nadesłane zostały dodane z konta naszego kochanego bota _Hogsmeade_pl. Ale nie obawiajcie się- przy każdym artykule podano nick jego autora, a także datę dodania - dzięki czemu łatwo można rozpoznać, kto jest autorem tekstu.

Oczywiście, na odzyskanych treściach się nie skończyło. Już teraz możecie korzystać z większości funkcji starego Hogsmeade, takich jak: Tiara Przydziału, Chat, Download, Cytaty, Propozycje, Błędy... Więcej znajdziecie w nawigacji po lewej stronie ekranu.

Nowe Hogsmeade, to nie tylko stare możliwości... Została usunięta masa rzeczy potencjalnie niepotrzebnych, które dawno już wyszły z mody i nie pasowałyby do tak wielkiego odnowionego portalu. Ponadto pojawiły się też nowe funkce, które warto poznać:
* NEWSY - Od teraz są one wyświetlane w dwóch kolumnach. Wielu z Was mogło też się zdziwić, na widok sporej ilości "Czytaj więcej". Zostały wprowadzone ograniczenia, dzięki którym newsy mające powyżej 1000 znaków będą skracane, a reszta dodawana do "Czytaj więcej", dzięki czemu strona nie będzie miała 2km długości :smilewinkgrin: Z tego miejsca kieruję prośbę do użytkowników nadsyłających newsy- miejcie to na uwadze i podczas pisania newsów kierujcie się tym, żeby treść nie została przerwana w nieoczekiwanym momencie. Oprócz tego mamy nowe kategorie, a także unikatowe obrazki do każdej z nich. Zapewne zauważyliście literę "H" w lewym dolnym rogu - to znak, że jest to hogsmeadowski avatar.
* PROFIL - Wprowadzana została drobna zmiana dotycząca komentowania profili. Otóż każdy użytkownik może zostać skomentowany przez... administratora. Powtarzam, każdy(!) Jeżeli więc narazicie się któremuś adminowi, to oprócz ostrzeżenia może skomentować Wasz profil i zostawić pamiątkę na długie lata... Ponadto zapoznajcie się z nowymi polami w Waszych profilu, np. możliwość podania płci, czy 'Nieobecność', które w starym Hogsmeade nazywało się po prostu 'Urlop'em.
* SYSTEM ANTY-FLOOD - Jest to system, który automatycznie banuje użytkownika po 3 próbach napisania posta/komentarza w odległości czasu mniejszej niż 10 sekund każdy (spammerzy- bójcie się!),
* SB - Od teraz zamiast zwykłego dodawania, wpisujecie kod z obrazka. Na chwilę obecną włączyliśmy również punktowanie Shoutboxa (1 pkt).
* GALERIA - Dokonaliśmy fuzji zwykłej galerii z galerią awatarów, dzięki czemu możecie nadsyłać również awatary (połowe mniej punktów niż za zdjęcie- 3). Aby ustawić sobie awatar należy wejść do albumu z galerią awatarów, wybrać interesujący nas obrazek i ponownie wejść, tylko tym razem w wybrany obrazek i kliknąć 'Ustaw jako Awatar'. Oprócz tego, zostały dodane inne nowe kategorie oraz wymieniona gamma obrazków do albumów.
* ZEGAR - Mamy nowy zegar odliczający czas do premiery "Księcia Półkrwi" - świstoklik. Co prawda nie znajdzie się on na stronie głównej (tylko będzie wyłącznie odliczanie w nagłówku), ale może ktoś z Was zechce skorzystać, jak na starym Hogsmeade.
* SZATA GRAFICZNA - Jak zapewne zauważyliście, obecna szata nie jest zbyt gustowna (choć mi osobiście bardzo się podoba ze względu na jej 'lekkość' i funkcjonalność), ale nie martwcie się, wkrótce powinna się pojawić świeża, tematyczna szata zrobiona specjalnie dla nowego Hogsmeade.
* PANEL UŻYTKOWNIKA - Tu natomiast dodane zostały paski zapełnienia Waszych skrzynek, w kolejności: odbiorczej, nadawczej i archiwum. Poza tym, napis o nowej wiadomości znajduje się teraz pod paskami i... do Was mruga! Przenieśliśmy również menu 'Dodaj' do owego panelu ze względu na wiele pytań w przeszłości.
* PANEL ARTYKUŁÓW - Wiele z Was zapewne zauważyło, że odnośniki, które w rzeczywistości nie są już odnośnikami, do kategorii artykułów nie znajdują się w nawigacji, ale w oddzielnym panelu. Otóż jest to menu artykułów- po kliknięciu na daną kategorie wyświetli się Wam 10 ostatnich artykułów z danej kategorii oraz guzik 'Więcej', gdzie ujrzycie interesująca Was kategorie.
* PANEL OSTATNICH ARTYKUŁÓW - Tu również wprowadzona została zmiana- w przypadku, gdy artykuł posiada Opis, po kliknięciu na nazwę artykułu wyświetla się nam jego opis + odnośnik do całego artykułu.
* CYTATY - System cytatów został napisany od zera. Jest on zdecydowanie wydajniejszy, posiada kategorie i... możecie nadsyłać cytaty, które są punktowane!
* PANEL FORUM - Został on zamieniony na obecny, dzięki czemu możecie widziec szczegółowe informacje na temat ostatnio poruszanych tematów bez najeżdżania na niego, co w dodatku czasem nie działało. Prócz tego, znajdują się w nim odnośniki do np. Waszych obserwowanych tematów, co jest rzeczą bardzo przydatną. Niektórym może się nie spodobać jego wielkość, ale dla tych również przygotowaliśmy dodatek- w prawym górnym rogu panelu znajduje się minusik, dzieki któremu możecie zwinąć cały panel i w każdej chwili rozwinąć plusikiem, który się tam pojawi.
* PANEL OSTATNICH ZDJĘĆ - Postanowiliśmy zrobić w nim suwak (przy czym zwiększyć ilość znajdujących się w nim zdjęć) ze względu na fakt, iż rozsuwal on stronę.
* PANEL ONLINE - Dodane zostało Odświeżanie tego panelu. Prócz tego, usunęliśmy informacje o 30 ostatnich użytkownikach i godzinie ich wizyt (co i tak było wyświetlane najczęściej w nocy, gdy nikogo nie było). Teraz, powyżej 20 użytkowników tworzy się suwak, by oczywiście... nie rozsuwać strony :p
* KALENDARZ - Razem z nowym Hogsmeade wprowadziliśmy nowy kalendarz, który wg. mnie jest ciekawą opcją.
* POTTEROPEDIA - Jest to rzecz jeszcze nie istniejąca, ale wiedzcie, że plany są wielkie. Nie mogę ich na razie zdradzić, choć możecie się domyślić sami, w każdym bądź razie piszę, by wywiać wszelkie wątpliwości z Waszych umysłów.
* BB KODY - Krótko mówiac: została ich dodana MASA.

Czego jeszcze nie ma? Otóż brakuje nam strony z Userbarami (jak i samych userbarów), strony o Demach Gier, odpracowywania ostrzeżeń (czego na razie prawdopodobnie nie będzie ze względu na to, iż nikt nie ma jeszcze ostrzeżenia, a i tak minimum do odpracowania to 3 miesiące ;)), pucharu domów oraz wyświetlania informacji na temat np. nadesłanych newsów; w profilu użytkownika.

Na zakończenie gorąco zachęcam do pisania postów, komentarzy, dodawania zdjęć, zakładania tematów i wszystkiego co może pomóc w odbudowaniu strony. Jednak pamiętaj i Ty, żeby nie spamować, floodować, ani reklamować, itd. Do roboty! ...i nie zapomnij o zagłosowaniu w ankiecie oraz odwiedzeniu miasteczka!

P.S. Wyczytałem też wiele pytań kim jest pozycja "Moderatora Komentarzy", więc odpowiem. Otóż na razie jest to nikt, ale planujemy w przyszłości zapełnić te stanowisko, jak tylko nadamy mu zezwolenia do moderowania komentarzy.
P.P.S. Nie przyjmujemy (aczkolwiek na razie) na posadę administratora.

EDIT: Zapraszam do czytania strony redakcji, gdzie znajduje się blog redakcji, a na nim najświeższe informacje dotyczące strony!