Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 183
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Nuda czy nie?
~HorsesForever F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 14-11-2008 21:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Charłak
Punktów: 5
Ostrzeżeń: 1
Postów: 14
Data rejestracji: 02.09.08
Medale:
Brak

Na pewno niektórzy z was (a może większość) czytała cykl kilka razy. Czy nie nudziło się wam za którymś już razem. Mnie już trochę zaczyna ale czytałam pierwszy tom ze czterdzieści razy i po kolei każdy trochę mniej razy. Dalej czytam ale już nie z taką pasją. A wy?Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
!Martucha F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 14-11-2008 22:46
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 799
Ostrzeżeń: 1
Postów: 143
Data rejestracji: 09.08.08
Medale:
Brak

O kuuurczeee.
Czytam Pottera od 1 klasy podstawówki. Wtedy dostałam HPiKF.
Przyznam się, potrafię dialogi z HP cytować z pamięci, mam w każdej książce pozaznaczane co ciekawsze fragmenty, często do nich wracałam, ale teraz się to zmieniło. Nie czytam HP już od roku - z przerwą na Insygnia Śmierci, oczywiście. Przeczytałam je tylko dwa razy [dla porównania - resztę częsci przeczytałam razy 100000.], na więcej nie miałam ochoty. Mój szał na punkcie HP trwał dokładnie 8 lat, więcej niż pół mojego życia. Na szczęście, w II klasie gimnazjum odkryłam, ze są inne, ciekawsze książki, i ukochany Potter poszedł na bok (co nie znaczy, że wcześniej czytałam tylko na okrągło HP, bo tak nie było, w większości tylko).

Teraz to dla mnie nuda, choć miło mi się wspomina tamten okres czasu. ^^
Pytanie: Dlaczego jestem na Hogs? Uzależnienie, oczywiście. I pewne związanie się z przebywającymi tutaj ludźmi. Wredny
Wyślij prywatną wiadomość
!Ariana F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 14-11-2008 22:59
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2809
Ostrzeżeń: 0
Postów: 520
Data rejestracji: 09.08.08
Medale:
Brak

Ja Harry'ego Pottera to już też dawno nie czytałam. Szczerze mówiąc te książki już mi dawno zaczęły bokiem wychodzić a teraz to już chyba całkiem wyszły. Nie przeczę - są fajne, bardzo dobrze się je czyta, ale jak się niektóre z nich zna na pamięć to nie można mówić o tym, że to jeszcze ciekawi przy czytaniu numer n. Era Pottera jest już stanowczo za mną.
Edytowane przez Ariana dnia 14-11-2008 23:01
Wyślij prywatną wiadomość
!Guardian F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 15-11-2008 10:21
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 20057
Ostrzeżeń: 1
Postów: 705
Data rejestracji: 02.08.08
Medale:
Medal

Hm... Ile razy to się czytało Pottera. Pamiętam jak siedziałem i czytałem, siedziałem i czytałem, siedziałem i czytałem. Każdy tom przeczytałem po minimum 20 razy, a ZF to już nawet nie chcę wiedzieć. Jedynie IŚ czytałem raptem... 3 razy. Teraz już HP nie czytam tak często jak dawniej, ale tak w wakacje, ferie to warto wrócić do tego co było i przeczytać...

potrafię dialogi z HP cytować z pamięci
Je też ;D
Wyślij prywatną wiadomość
~mistake F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 15-11-2008 11:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2208
Ostrzeżeń: 2
Postów: 999
Data rejestracji: 13.09.08
Medale:
Brak

Mój stary i dobry Harry. Czytałam, i to po kilka razy, nie ważne były jakieś tam lektury, tylko Harry. Doszło do tego, że na Sylwestrze zaczęłam czytać ZF. Po skończonym Księciu Półkrwi przestałam. Kolejnego tomu jeszcze nie było, i tak wytrzymałam dwa dni. Stwierdziłam, że warto będzie przeczytać jeszcze raz całą serie od początku. Gdy przeleciałam już wszystkie tomy w księgarniach był już HP i IŚ. Przeczytałam, odrzuciłam książkę w kąt i już do niej nie wróciłam prze najbliższe pięć miesięcy. Dopiero w wakacje z nudów sięgnęłam po HP i CO. Teraz czytam Insygnie, nie ma już tego dreszczyku emocji a spore fragmenty omijam. Dialogi znam na pamięć, podobnie jak Guardian.
Wyślij prywatną wiadomość
~Shetanka F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 15-11-2008 11:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 413
Ostrzeżeń: 0
Postów: 160
Data rejestracji: 15.11.08
Medale:
Brak

Łoj, ja czytałam każdą część w sumie nie wiele, bo po 3-4 razy, oprócz Więźnia Azkabanu którego czytałam koło 20. Nie lubię czytać od początku całego tomu, ale nieraz otwieram sobie książkę na pierwszej lepszej stronie, i po prostu - żyje w innym świecie <3.
__________________
The death is just the next, great adventure.
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
http://chrupek.yoyo.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Fiore F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 15-11-2008 11:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1185
Ostrzeżeń: 0
Postów: 210
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja nigdy nie byłam potterową maniaczką. Nie mam w domu nawet ani jednej części. Zawsze pożyczałam od koleżanki kolejne, a a jeśli chodzi o IŚ to przeczytałam tłumaczenie nieoficjalne. Książki mi się bardzo podobały i podobają nadal, mam do nich ogromny sentyment i sympatię, są świetną odskocznią od rzeczywistości, ale nie sądzę bym mogła kiedykolwiek którąś część przeczytać więcej niż 5 razy.
Wyślij prywatną wiadomość
!Dominika F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 15-11-2008 12:29
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2702
Ostrzeżeń: 0
Postów: 298
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Dawniej strasznie często czytałam HP, nie potrafię zliczyć nawet ile razy. Ale jeśli mam do wyboru przeczytać jakąś nową książkę a HP to oczywiście wybiorę tę nową.
Aczkolwiek do HP chyba zawsze będę wracać z sentymentem i chętnie czytać po raz n-ty, ale na pewno nie z taką wielką pasją jak na początku.
__________________
Bo w ogrodzie rośnie pnącze
w dzikim winie świat się plącze,
bo w ogrodzie dzikie wino
kto je tutaj siał dziewczyno.
Wyślij prywatną wiadomość
~Upiorzyca F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 21-11-2008 19:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1105
Ostrzeżeń: 1
Postów: 207
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

U mnie było tak że zaczęłam serię czytać od drugiego tomu (moja siostra pożyczyła pierwszą część koleżance) i do czwartego (wtedy tylko tyle było), następnie przeczytałam pierwszą część i od początku. Potem już nie patrzyłam jaki to tom, po prostu brałam do ręki i czytałam. Nawet nie wiem ile razy, na pewno wiele.
Mimo wszystko szał związany z Potterem miną, teraz te książki są dla mnie banalne i trochę nudne, jak dobrze że na Potterze świat się nie kończy.
__________________
Twórczość bywa rekompensatą, choć czasem bardzo utajoną, z bardzo skrywanych braków i utrat płynącą jak z podziemnego źródła.

Maria Dąbrowska

Edytowane przez Upiorzyca dnia 24-04-2009 19:52
Wyślij prywatną wiadomość
~Chleb_Z_Maslem F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 21-11-2008 19:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -67
Ostrzeżeń: 1
Postów: 16
Data rejestracji: 11.11.08
Medale:
Brak

Ja czytałem wszystkie części po kilka razy prócz 7 i 6 . Teraz jak będą ferie to chciałbym zacząć wszystko jeszcze raz od nowa czytać i sobie poprzypominać.Uśmiech
__________________
img232.imageshack.us/img232/2972/dustin6smjj2.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
!Fantazja F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 21-11-2008 20:21
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9813
Ostrzeżeń: 0
Postów: 806
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Cóż, z Harrym po raz pierwszy zetknęłam się dosyć dawno temu, bodajże już szósty rok mija, i od tamtej pory przeczytałam całą serię niezliczoną ilość razy. Zakon Feniksa jest już tak wymęczony, że boję się, iż, jeśli sięgnę po niego raz jeszcze, to mi się w szwach rozleci. Reszta tomów również nie zachwyca wyglądem. Sama nie pamiętam, ile razy przeczytałam którą część i ile razy wracałam do ulubionych fragmentów. Wiem, że dużo. Bardzo dużo. Jednakże to już minęło. Owszem, sentyment do książki pozostał i pozostanie pewnie jeszcze na bardzo długo, ale teraz nie pochłaniam kolejnych tomów w takim tempie i z taką pasją, jak kiedyś. Widać to chociażby po Insygniach, które, w porównaniu z resztą serii, wyglądają na prawie nowe. Czytałam je zaledwie dwa razy. Teraz wolę raczej sięgnąć po coś innego, poznać jakąś nową historię niż non stop klepać to samo. A jeśli mam ochotę powrócić do świata HP, wybieram raczej dobre Fan Fiction.
http://www.taern.pl/user/LadyVolakis/ Wyślij prywatną wiadomość
~antybratek F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 23-11-2008 13:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 699
Ostrzeżeń: 1
Postów: 260
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja wciąż czytam tą serię. Harry Potter jest do tego stworzony! Pomimo tego, że pierwsze kilka razy są lepsze, czytam z tą samą pasją po kilka razy. Z czasem łatwiej mi to sobie lepiej wyobrazić po powtórnym czytaniu.
__________________
Dawny charpak1

"I solemnly sware I am up to no good."

"Mr Moony presents his conpliments to Professor Snape, and begs him to keep his abnormally large nose out of other people's buissness."

"Mischief managed."
Wyślij prywatną wiadomość
~Aranoisiv F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 23-11-2008 13:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3393
Ostrzeżeń: 0
Postów: 819
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Ja też nie będę oryginalna. Czytałam HP po kilkanaście razy. Ale teraz, po tym, jak skończyłam Insygnia Śmierci, nudne zrobiło się czytanie swoich ulubionych kawałków. Za to teraz czytam od deski do deski po kolie wszystkie tomy. Znowu znalazłam tą magię, widzę o wiele więcej, niż za pierwszym razem. Inaczej jest czytać o żartach Freda, gdy się nie wie, ze ucieknie z Hogwartu, inaczej gdy wiem, że za kilka tomów umrze. A wygląd tomów... Więzień cały w taśmie klejącej a Zakon nie ma okładki. Czara ognia natomiast ma nową okładkę. Dwa pierwsze zachowały się dobrze, a dwa ostatnie jeszcze za nowe, żeby coś się stało.
__________________
Allons-y!

Edytowane przez Aranoisiv dnia 31-03-2009 11:03
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 23-11-2008 14:26
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

O.o a mi się nie znudziło do tej pory czytanie Potter ale obecnie to powtarzam czytanie Insygń po raz drugi bo jakoś nie wiem... ale za to poprzednie części mam przeczytane po kilka razy a najwięcej razy przeczytałam Czarę Ognia ze bo po prostu kocham ta część. Co prawda kiedyś to czytałam z większym zapałem a teraz to już raczej nie.
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~Cee F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 23-11-2008 14:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Aktualnie nudzą mnie tylko trzy pierwsze części, które przeczytałam może po dwa, trzy razy. Są dla mnie dziecinne i mało wątków z całej serii wyjaśniają.
Uwielbiam natomiast zgłębiać się w cztery kolejne. Zawsze doszukam czegoś nowego, potem przebuszuję strony internetowe i fora w poszukiwaniu czegoś i wyjaśniego, a jak, a gdzie, a dlaczego. Ja rownież pozaznaczane mam ulubione fragmenty, zwłaszcza w Księciu Półkrwi. Nie mam zbyt wiele czasu na wracanie do książki, bo szkoła, nauka etc., ale w ferie czy wakacje zawsze zajrzę.
Wyślij prywatną wiadomość
~Vampirzyca F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 02-12-2008 08:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1667
Ostrzeżeń: 1
Postów: 371
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Tak, nuda. Książki czytane więcej niż jeden raz, nie zaskakują, są nudne. HP czytam rzadko, bardzo rzadko. Już mnie to irytuje. Dziecinny cykl, że też wcześniej tego nie widziałam. Dialogi takie sztuczne... Po prostu mam dość. Od dawna nie czytam.
__________________
Wilson: On każdego roku leczy tysiące ludzi, a ty ilu? Trzydziestu?
House: McDonald robi lepsze hamburgery, niż twoja matka, bo robi ich więcej?
http://aaaaniaaa.powiedz.to/ Wyślij prywatną wiadomość
~Shemya F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 02-12-2008 14:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1628
Ostrzeżeń: 1
Postów: 665
Data rejestracji: 14.09.08
Medale:
Brak

Ogólnie nie potrafię czytać jednej książki kilka razy, ale Harry był wyjątkiem choć i tak poszczególne tomy przeczytałam kilka razy, nawet nie więcej niż pięć. ;p Gdy ostatnio sięgnęłam po Komnatę zdziwiłam się jak kiedyś mogłam uważać tę książkę za najlepszą. Ale lubię o Harrym rozmawiać (ale tylko na forach etc. a nie jak niektórzy na gadu nawet o nim klepią. ;f) czy czytać Fan Fiction.
__________________
Everything dies
http://shivamix.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Aquofila F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 12-01-2009 06:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 955
Ostrzeżeń: 0
Postów: 67
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Najpierw w wieku bliżej nieokreślonym zaczęłam czytać Pottera, każdą część co kilka razy. Ostatnio, tak z rok nie czytałam Pottera. Znam każdą część prawie na pamięć, więc na grzybka mnie kolejny raz. Aktualnie czytam "Miasto Cieni" Język. Taka odskocznia od podręczników szkolnych się przyda -.-
__________________
It wasn't hurt me!
nightmare.wjo.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Carol F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 12-01-2009 13:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 480
Ostrzeżeń: 2
Postów: 472
Data rejestracji: 06.12.08
Medale:
Brak

Nuda? o nie nie. Ja czytam HP od początku do końca i na odwrót. Niektóre cytaty umiem powiedzieć z pamięci, a w kilku tomach pozaznaczałam sobie co ciekawsze fragmenty. Mnie książki o Harrym Potterze nie nudzą.
Wyślij prywatną wiadomość
~zakochana04 F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 12-01-2009 13:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 556
Ostrzeżeń: 0
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja ostatnio zaprzestałam czytania Pottera. Jak czytało się każdą część po kilkadziesiąt razy można mieć dość. Gdybym miała przeczytać teraz jedną z książek wybrałabym 7 albo 6 bo je czytałam najmniej razy i jeszcze jakoś bym to zniosła...
Potrafię, oglądając film, powiedzieć kilka ról z pamięci, tak samo, czytając książkę, z góry wiem czego mam się spodziewać na następnej stronie...
__________________
"Dzieciństwo nie trwa od urodzenia do określonego wieku, ani w jakimś ustalonym czasie.
Dziecko staje się dorosłym i odkłada na bok dziecięce sprawy.
Dzieciństwo jest królestwem, w którym nikt nie umiera."

Edna St. Vincent Millay


"Home is behind
The world ahead
And there are many paths to tread
Through shadow
To the edge of night
Until the stars are all alight
Mist and shadow
Cloud and shade
All shall fade
All shall...
Fade"
www.inna-hermiona.xt.pl Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT