Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 147
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Twórczość Fanów
»» Fan Fiction [Z]
»»» [Z]Intrygi, kłamstwa i ironia
Drukuj temat · [Z]Intrygi, kłamstwa i ironia
~Rock_Idiot F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 18-11-2008 15:51
Zbanowany

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1182
Ostrzeżeń: 2
Postów: 401
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Uwaga, ostrzegam, że to będzie nieco prześmiewcze.

- Harry, Harry! - krzyczała Ginny. Ruda biegła korytarzem Hogwartu. Przystanęła. Roziskrzonym wzrokiem powiodła po uczniach, szukając ukochanego. Jej słodko pachnące włosy opadały lśniącą kaskadą na plecy. W szeroko rozwartych, brązowych oczach widać było łzy. Moment, nie tylko łzy... Oprócz skroplonego smutku w jej oczach widać było iskierki gniewu. Najwidoczniej zguba się odnalazła.
- Ty zdrajco! - wrzeszczała po chwili dziewczyna, waląc pięściami w szeroką pierś Wybrańca - Ja cię tak kocham, a ty mnie unikasz! Nie rozumiesz, że przez ciebie moje serce przeszywają strzały bólu, gdy widzę jakiegoś czarnowłosego chłopaka. Nie cieszy mnie już śpiew ptaków, a kwiaty straciły dla mnie swoją urodę! Już nawet cytrynowe dropsy Dumbledore'a nie mogą mnie pocieszyć!
Harry patrzył na nią, a w jego oczach można było zauważyć ogromny smutek. Wyglądał jak basset, któremu pomachano przed nosem kiełbasą i kazano jeść marchewkę.
- Ginny - zaczął Potter - Ja cię nadal kocham, ale wiesz, że nie możemy być razem... Moim przeznaczeniem jest Voldemort, a nie chcę ryzykować twojego życia. Poza tym...
Ruda nie dała mu dokończyć. Chwyciła jego twarz w dłonie i zaczęła całować Chłopca - Który - Przeżył. Badała ustami jego wargi i przyciskała swe ciało do Wybrańca.
Boże, Ginny nadal nie umie całować - pomyślał Potter.
- Ekhm... - usłyszeli za sobą zakochani.
Przerażeni odwrócili się.
- Może cytrynowego dropsika? - zaproponował Dumbledore.
- Eee... Panie dyrektorze... Moglibyśmy liczyć na... nieco prywatności? - zapytał chłopak.
- No nie wiem, czy można liczyć na prywatność pośrodku szkolnego korytarza - odpowiedział Albus a w jego błękitnych oczach pojawiły się iskierki drwiny.
- Przecież tu wszyscy się całują! - zaoponował Potter.
- Mi się wydaje, że raczej podsłu****ą - odrzekł Dumbledore.
Ciszę panującą w korytarzu przerwał dziwny trzask.
- I robią zdjęcia - dodał dyrektor, patrząc na Colina, który z radosną miną wbiegał do łazienki dla chłopców, uciekając z aparatem, jakby bał się, że Harry zamieni się w bazyliszka i go zje (co jest całkiem możliwe, jeśli wierzyć plotkom).
Wśród trójki zapanowała niezręczna cisza.
- To ja może już pójdę - powiedział Dumbledore, idąc do swojego gabinetu.
Taaaak! - pomyślała Dolores Umbridge, podsłu****ąca rozmowę przez Uszy Dalekiego Zasięgu - Zawsze wiedziałam, że on nie może wytrzymać czterech godzin bez siedzenia w swoim wygodniutkim fotelu dyrektora! Ale musi się odzwyczaić, ponieważ to JA niedługo zajmę jego miejsce! - dokończyła w myślach nauczycielka, zanosząc się szatańskim śmiechem.
__________________
Boże, jak ja nie znoszę tych, co są jak trzcina na wietrze

Edytowane przez Guardian dnia 16-02-2009 11:53
Wyślij prywatną wiadomość
~Magic Dream F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 18-11-2008 16:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2207
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,062
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Jej słodko pachnące włosy opadały lśniącą kaskadą na plecy. W szeroko rozwartych, brązowych oczach widać było łzy.

Maaary sueee. Cudeńko. ;p
Nie cieszy mnie już śpiew ptaków, a kwiaty straciły dla mnie swoją urodę! Już nawet cytrynowe dropsy Dumbledore'a nie mogą mnie pocieszyć!

Dumbledore rozprowadzał po szkole nielegalnie dropsy, ha. ;]
Wyglądał jak basset, któremu pomachano przed nosem kiełbasą i kazano jeść marchewkę.

Rotfl. ;D
nie możemy być razem... Moim przeznaczeniem jest Voldemort

No, no, Potter... Czy my o czymś nie wiemy?


Całość bardzo fajna. ;D Rocki, rozwijasz się, no. ;p Czekam na następną część. ;]
__________________
Skomentujesz?


magiczny dżem... dżemi i drzemie
bo w nim moce... dżemią i drzemią
bo to jest ten... dżemik i drzemiak
i gdzieś pod kocem... dżemi i drzemie


Suszak, 15 III 2009, godzina 15:42:07

Edytowane przez Magic Dream dnia 20-02-2009 20:26
Wyślij prywatną wiadomość
!Alae F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 18-11-2008 17:14
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2495
Ostrzeżeń: 1
Postów: 421
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

- Ginny - zaczął Potter - Ja cię nadal kocham, ale wiesz, że nie możemy być razem... Moim przeznaczeniem jest Voldemort

Phi, gust godny Złotego Chłopca, doprawdy.

W sumie nie wiem, co o twoim tekście myśleć. Ogólne wrażenie pozytywne, ale bez szaleństw. Zabił mnie skroplony smutek, błagam niech go Snape użyje w jakimś eliksirze.

Parę zgrzytów:
Pirmo, niespecjalnie przemawia do mnie Ginny, mówiąca o Dumbledorze inaczej niż dyrektor. Być może ma to coś wspólnego z tym, że nie przyjęłam do wiadomości pomysłów Joaśki, która z tego zaszczutego rudego stworzonka zrobiła nagle płomienną kobietę Potter'a. Nie i już.
Secundo, to już jest czepialstwo najwyższego stopnia, ale ja naprawdę jestem przywiązana do książkowej formy Chłopiec, Który Przeżył. Bez myślników. Wiem, że wielu autorów używa form z myślnikami, szczególnie, gdy bawi się tym określeniem, ale dla mnie podstawowa forma powinna być napisana zgodnie z książką.

Poza tym brakuje mi jakiegoś konkretnego pomysłu. Teoretycznie mamy formę prześmiewczą, więc możesz się pobawić z formą i pośmiać się z utartych schematów. Jednak, niestety, mam wrażenie, że jeżeli w następnym odcinku (o ile takowy powstanie) nie określisz jaśniej w jakim kierunku zmierzasz, to twój tekst będzie typowym przykładem parodii bez pomysłu. Wiesz co mam na myśli.
Wiesz?

I jeszcze szczypta czepialstwa. Po jaką, za przeproszeniem, dżumę wcisnęłaś tam Starą Ropuchę? Ani to potrzebne, ani inteligentne. A już z pewnością nieładne.

Podsumowując. Cieszę się, że dużo piszesz. Rozwijasz się w ten sposób, chętnie ujrzałabym cię w nieco innym stylu. Ot, chociażby w angście. Chociaż, nie wszystkim dano talent w każdym typie. Niektórzy piszą poważnie, inni nie. Zresztą nieważne. Poza tym masz u mnie wielkiego plusa za skroplony smutek. To określenie będzie przez najbliższe dni numerem jeden w moim prywatnym słowniczku.
__________________
Czyś ty do reszty skwestorzył?
Wyślij prywatną wiadomość
~Malaga F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 18-11-2008 17:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1432
Ostrzeżeń: 1
Postów: 332
Data rejestracji: 14.10.08
Medale:
Medal

Mmm. No nie wiem. Niby fajne (faktycznie, skroplony smutek jest swietny), ale takie... jak to napisała Alae "bez pomysłu". Takie... nic. Ginevra... no, ona taka nie jest. Wg. mnie nie jest to parodiowanie jej, tylko niekanoniczność.
Reszta jest w porządku. Nie będę oceniać, bo głupotą jest oceniać pierwszy rozdział. Czekam na dalej, bo chcę się dowiedzieć, w jakim kierunku zmierzasz.
Pozdrawiam i życzę Wena - M.
__________________
Suhak Nieczysty Absolutnie
zaraz dżemkę sobie utnie
i będzie kląskać z supermocą
jak to inne suhaki mogą i chcą.


- Medżik Dżemik, 15 III 2009 godzina 15Kotecek4:28


Hm, jakby ktoś był zainteresowany nowym forum dla początkujących pisarzy lub poetów, to zapraszam na PW. Może Mirriel to to nie jest, ale napewno coś dobrego z tego wyjdzie ;P Także - pisarze, do piór (klawiatur)! I po adresik na PW.
Wyślij prywatną wiadomość
~Yennefer F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 18-11-2008 21:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1801
Ostrzeżeń: 3
Postów: 503
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Hahah, super. Najbardziej podobają mi się wzmianki o dropsach i o tym, że "Ginny nadal nie umie całować" Rozbawiony Bardzo mi się podoba, mam nadzieję, że kolejny rozdział dodasz najszybciej jak się da Uśmiech
__________________
i38.tinypic.com/adj1tv.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
!Delirantka F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 19-11-2008 18:26
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2914
Ostrzeżeń: 0
Postów: 439
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Nie oszczędzę, nie.
Prawdopodobnie odpuściłabym Ci, ale zdążyłam zapoznać się z komentarzami ludu powyżej i stwierdzam nieradośnie, iż nikt, podkreślam, nikt nie podziela mojej opinii.
Alleluja i jedziemy.
Po pierwsiejsze - fabuła. I tu mogę zadać jedno, acz, moim skromnym zdaniem, trafne pytanie: WTF? Ponieważ ja niewiele z tego tekstu wyniosłam. Ani to to zabawne (uśmiech nawet mi przez myśl nie przeszedł), ani poważne, ani morału żadnego, ani sensu większego w fabule... Co tam robi Umbridge? Czy akcja dzieje się na piątym roku? Nie, niemożliwe, ponieważ Ginny i Bliznowaty spiknęli się dopiero gdzieś tam później, na szóstym Głupotterka, a piątym Ginny, bodajże. Jak dla mnie, fabuła jest infantylna, podobnie jak wykonanie.
Gdzie logika jakaś w Twoim tforze? Gdzie sens? Kanonu też nie dostrzegam.
A jeszcze słówko, co do humoru w Twoim tekście... wydaje mi się, że niektóre momenty miały być zabawne. Muszę mówić, że nie wyszły? Nie muszę, dziękuję.

Pozdrów swego Wena. I spróbuj go poskromić, bo spisywanie i publikowanie każdego pomysłu nie jest dobrym rozwiązaniem. Choć trzeba przyznać, że piszesz sporo... mam jednak wrażenie, że więcej piszesz, a mniej czytasz. A powinno być odwrotnie, zwłaszcza, że dopiero uczysz się pisać dobrze.

Pozdrawiam,
Ciocia De
__________________
d'oh

Δ = b² - 4ac

Edytowane przez Delirantka dnia 19-11-2008 18:34
Wyślij prywatną wiadomość
!Guardian F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 16-02-2009 11:52
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 20057
Ostrzeżeń: 1
Postów: 705
Data rejestracji: 02.08.08
Medale:
Medal

Autor FF zbanowany - FF dajemy jako zakończone Uśmiech

Przenoszę ;d
Wyślij prywatną wiadomość
~dark shadow F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 08-03-2011 16:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1770
Ostrzeżeń: 0
Postów: 454
Data rejestracji: 23.02.11
Medale:
Brak

No nawet niezłe.... Dla mnie bez rewelacji. Bo takie wiesz nie powiem co bo nie wiem ,ale czuje że coś tu jest nie tak, dziwnie i nie fajnie.
Pomysł w sumie OK, wykonanie niezłe ,ale jakość całości w normie ,spada coraz niżej pod koniec.
__________________
You think that killing people may make them like you, but it doesn't.
It just makes people dead.

Voldemort, A Very Potter Musical


24.media.tumblr.com/9240bc523711d8f60db6bc52a1400c70/tumblr_molq1papQS1r3e62yo1_500.gif
http://hanathepanda.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT