Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 304
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Image
»»» Okulary
Drukuj temat · Okulary
~maggie F
Dodany dnia 21-04-2010 17:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 424
Ostrzeżeń: 3
Postów: 150
Data rejestracji: 23.02.10
Medale:
Brak

Ja okulary noszę od zerówki mam bardzo dużą wadę ale i tak noszę je tylko w domu.
A gdy świeci słoneczko to oczywiście noszę przeciwsłoneczneRozbawiony
__________________
Pozdrawiam wszystkich na Hogs.Uśmiech
A w szczególności:
Fleur

alice in wonderland
Buczka Uśmiech
Ginny0004
Lady Hause
Deargdur
HermionaaaGrangerrr
mooll
Czarodziejski_ groszek
LENA LUNA

IRAYA

I całą resztę którzy mnie pozdrawiająRozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Loonyy F
Dodany dnia 21-04-2010 21:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1752
Ostrzeżeń: 3
Postów: 419
Data rejestracji: 18.03.10
Medale:
Brak

Ja nosiłam okulary przez około 6 lat. Potem poszłam do szkoły i po dwóch miesiącach miałam wizytę u okulisty. Cała wada mi się cofnęła, nawet okulistka była w szoku, bo miałam serio dużą wadę. I od tamtej pory mam zdrowe oczy. Okulary bardzo mi pasowały. Jak patrzę teraz na zdjęcia z dzieciństwa, to nie wyobrażam sobie mnie bez okularów. Z początku jak zaczęłam nosić, to miałam 1-3 lata, to raz je do kosza wyrzuciłam, a raz próbowałam w ubikacji utopić. Potem już się przyzwyczaiłam, a do tego jak rodzice mi kupili z takim czymś, że jak się je przewracało, to taki Kubuś Puchatek mały tam latał. To był taki lans w przedszkolu, że ja nie mogę. xD
__________________
Nigdy nie mogłam pogodzić się z kreowaniem mnie na symbol seksu. Z seksu uczyniono przedmiot. Nienawidzę myśli, że mam być przedmiotem.
Bóg umiera jeśli go nie kochamy, ale ja nie umarłam, choć nikt mnie nie kochał.
www.photoblog.pl/loonyy Wyślij prywatną wiadomość
~mrsRadcliffe F
Dodany dnia 12-05-2010 12:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1306
Ostrzeżeń: 1
Postów: 382
Data rejestracji: 20.03.10
Medale:
Brak

Ja (niestety) noszę okulary, od jakoś 10 msc. Taa, niby wszyscy mi mówią, że ładnie w nich wyglądam, ale mimo to czekam do marca, póki dostane wreszcie upragnione soczewki. W lato jest najgorzej, gdy nawet nie mogę nosić okularów przeciwsłonecznych, bo bez MOICH okularów jednym słowem jestem ślepa -,-
__________________
29.media.tumblr.com/tumblr_lppcll6mIl1qa1id2o5_250.gif
30.media.tumblr.com/tumblr_lpmf4etH1n1qdwjb5o3_r2_250.gif

"Ich obecność była jego odwagą, to ona sprawiała, że był w stanie robić krok za krokiem. "
Wyślij prywatną wiadomość
~piotrek1x2 F
Dodany dnia 13-05-2010 17:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 227
Ostrzeżeń: 0
Postów: 57
Data rejestracji: 15.02.10
Medale:
Brak

Ja nosze okulary jakoś od roku i nie jest tak źle. Jedni mówią, że mi lepiej, inni że gorzej. Dla mnie żadna różnica specjalna, choć raczej wolę bez Oczko A wadę mam niewielką - krótkowidz od komputera ;p
__________________
DOBRY AUROR ZAWSZE NA POSTERUNKU.
Wyślij prywatną wiadomość
~Gabii F
Dodany dnia 13-05-2010 19:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 171
Ostrzeżeń: 0
Postów: 53
Data rejestracji: 06.11.09
Medale:
Brak

Ja noszę okulary od października 2009r. Pamiętam jak wpadłam w panikę. bo oglądałam telewizję i nagle mi się wszystko zamazało. Potem jak się okazało, ze muszę nosić okulary, byłam przerażona. Jednak kiedy je kupiłam, nie było tak źle jak myślałam. Mam piękne, granatowe okulary (jak je wybierałam byłam pewna, że są czarneRozbawiony) z wąskimi oprawkami. Są po zabiegu odginania oprawki, bo kiedyś na nie nadepnęłamUśmiech Uwielbiam je Rozbawiony
__________________
Because you can!!!


***Gabii***
Wyślij prywatną wiadomość
~aneri F
Dodany dnia 27-05-2010 20:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 289
Ostrzeżeń: 0
Postów: 28
Data rejestracji: 02.02.10
Medale:
Brak

Okulary noszę od bodajże pierwszej klasy podstawówki. Moja wada z wiekiem się pogłębiała. Teraz wynosi 3,5 dioptrii na plusie w oku prawym i 4 (też na plusie) w oku lewym. Bez okularów ani rusz - nie widzę prawie nic. I nie są to jakieś czarne plamy. Wszystko jest straszliwie rozmazane. Do okularów się przyzwyczaiłam - już nie zauważam, że mam je na nosie. Zdejmuje je tylko do spania. Bez nich wzrok strasznie mi się męczy.

Moje oprawki są koloru bordowego.
Edytowane przez aneri dnia 27-05-2010 20:18
Wyślij prywatną wiadomość
~Eisblume F
Dodany dnia 27-05-2010 20:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1201
Ostrzeżeń: 1
Postów: 290
Data rejestracji: 04.05.10
Medale:
Brak

Nie uważam, że osoby które noszą okulary są brzydkie. Jeśli okulary faktycznie są dobrze dobrane to mogą nawet dodać urody. Ja sama osobiście nie noszę, ale jeśli będę tak jak dotychczas przesadzała z komputerem to pewnie niedługo się z nimi przywitam.
__________________
"Tak, Harry, jesteś prawdziwym panem śmierci, ponieważ prawdziwy jej pan nigdy przed nią nie ucieka. Godzi się z tym, że musi umrzeć, i wie, że są o wiele gorsze rzeczy od umierania."

"Harry Potter i Insygnia Śmierci'' <333
Wyślij prywatną wiadomość
~Lori_Lemonberry F
Dodany dnia 08-06-2010 21:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1217
Ostrzeżeń: 1
Postów: 188
Data rejestracji: 29.03.10
Medale:
Brak

O ponad roku noszę okulary korekcyjne (minus 2). Na początku kłóciłam się z mamą, że nie będę ich nosić i w ogóle, ale jakoś się przyzwyczaiłam. Teraz bardziej się sobie podobam w okularach niż bez Oczko. Grunt to dobrze dobrane oprawki.
__________________
"Nie znasz składu powietrza, którym oddychasz, to powietrze cię zabija"
Wyślij prywatną wiadomość
~Alisha_Black F
Dodany dnia 10-06-2010 20:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Charłak
Punktów: 14
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 03.06.10
Medale:
Brak

Ja też noszę okulary (czytałam po ciemku, z latarką pod kołdrą). Niektórzy moi znajomi sądzą, że ładniej mi bez nich, a niektórzy, że w okularach. Moja przyjaciółka ostatnio zmieniła okulary na soczewki i wygląda przebosko:)
dalsze-losy-zmierzch-renesmee.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~alice_in_wonderland F
Dodany dnia 28-06-2010 11:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1102
Ostrzeżeń: 1
Postów: 355
Data rejestracji: 13.12.09
Medale:
Brak

Okularów nie noszę żadnych- ani przeciwsłonecznych ani tych drugich ;]
Co do przeciwsłonecznych, to najzwyczajniej nie lubię. Szczególnie takich wielkich, na pół twarzy. A zwykłe... Chociaż powinnam nosić, nie noszę. Boli mnie od nich głowa ;]
Co do wszechobecnej opinii, że kiedy człowiek nosi okulary, musi w nich wyglądać brzydko, uważam, ze to czyta głupota. Jeśli się je dobrze dobierze, dodają uroku.
Wyślij prywatną wiadomość
~Riddiculus F
Dodany dnia 06-08-2010 15:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 383
Ostrzeżeń: 0
Postów: 125
Data rejestracji: 05.08.10
Medale:
Brak

Okulary noszę od początków podstawówki. Tylko że tyle razy mi się połamały...bo się rzucało plecakiem biegnąc na obiad... że musiałam mieć co roku nowe Tooth . Nie sądzę żeby noszenie okularów było wstydem. Ja mam okulary do czytania, pisania, oglądania tv i grania na komputerze, ale chodzę w nich cały czas, chociaż nie muszę. Według mnie okulary potrafią poprawić wygląd, ale też go zepsuć. Na przykład mojej koleżance z klasy w ogóle (jak sama mówi) okulary nie pasują, więc nosi soczewki, i jej one nie przeszkadzają, tylko musi uważać, żeby jej nie wypadły n wf-ie. To czy ktoś woli okulary od soczewek, to tylko kwestia gustu i przyzwyczajenia. Ale ja i tak wolę okulary Cool
__________________
Nie każde złoto jasno błyszczy,
Nie każdy błądzi, kto wędruje,
Nie każdą siłę starość niszczy,
Korzeni w głębi lód nie skuje,
Z popiołów strzelą znów ogniska,
I mrok rozświetlą błyskawice,
Król tułacz wróci na stolicę
.


J.R.R.Tolkien



ผมจำได้จนกว่าฉันจะไปที่นี่

Pamiętam o Was:

Varita, Random, yoyo, pencka, Suze, Jaymes, Luniaczekk, Lady Doys, Dziewczyna Toma Feltona, HPiZF, novakai, blackowa, RazorBMW, Darksev, Narciss, rozwad, anex, Diamond, Eileen Prince, La_Luna, makroatonc, Ain Eingarp, cukrowamyszka.
Wyślij prywatną wiadomość
~LilyPotter F
Dodany dnia 30-08-2010 08:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Postów: 622
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal

Ja noszę okulary od 3 klasy (teraz idę do 2 gim.). Na początku niektórzy mnie przezywali cztreooka itp. ale po jakimś czasie im się znudziło=) A ja się ciagle nie mogę przywyczaić, do tergo jak wyglądam bez okularów. Na serio! Na dowodzie tymczasowym (jechałam za granicę i musiałam wyrobić) mam zdjęcie bez okularów bo podobno "tak trzeba". Jeszcze niedawno zmieniłam fryzurę i rozważam zakup kolorowych soczewek. Na tej granicy to nikt mnie nie utorzsami z dziewczyną z dowodu=PP
__________________
49.media.tumblr.com/d21688665e2fdd453d7ed9f23c58fc7c/tumblr_napa2wpA7m1t15wswo1_400.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Yuki27 F
Dodany dnia 30-08-2010 10:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 996
Ostrzeżeń: 0
Postów: 230
Data rejestracji: 25.07.10
Medale:
Brak

Okulary zakładam do kompa albo telewizora. Do szkoły też noszę, ale w plecaku, w razie jakbym potrzebowała. Nie wyglądam w nich jakoś brzydko, trochę inaczej, ale całkiem ładnie, bo pasują mi do twarzy i w ogóle...
__________________
"Jest jedna rzecz, którą Bóg uwielbia: każe robić coś ludziom, którzy zarzekali się, że 'nigdy tego nie zrobią'." S. King "Podpalaczka"
Największa fanka starego Disneya i polskich wersji bajek
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Bellatriks F
Dodany dnia 18-11-2010 19:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2508
Ostrzeżeń: 0
Postów: 934
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Ja odkąd skończyłam trzy lata musiałam nosić okulary. Miałam bardzo słaby wzrok, grube szkła jak denka od szklanych butelek. Dzięki temu, że mama mnie pilnowala, żebym ich nie ściągała, to od dwóch lat nie muszę ich nosić, jedynie zakładam je do oglądania telewizji i czytania książek. Na początku trudno było mi się przyzwyczić, że nie muszę ich nosić na codzień. Uważam, że dobrze dobrane okulary nie szpecą, dodają uroku i osobowości. Bez nich można stać się zupełnie kimś innym.
__________________
''...zło i ból to moi najlepsi przyjaciele - nigdy mnie nie opuszczą...''

Ludzie na świecie dzielą się na głupich i jeszcze głupszych - dla mnie stworzono oddzielną kategorię - jestem po prostu sobą.
Ludzie często mówią mi, że mam głowę na karku, a ja odpowiadam na to: ''Przecież każdy ma głowę na karku. Wyobrażasz sobie, żeby głowa mogła być gdzieś indziej?''
Mówią o mnie ''córka diabła'' - temu nie zaprzeczę ani ja, ani ktos, kto mnie dobrze zna Język .
Pozdrawiam wszystkich tych, którzy mnie pozdrawiają Język
Wyślij prywatną wiadomość
~Fluorescencyjna F
Dodany dnia 18-11-2010 20:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 460
Ostrzeżeń: 0
Postów: 90
Data rejestracji: 24.10.10
Medale:
Brak

Ja niestety mam okulary na całe życie, ponieważ mam wadę postępującą i nigdy mi się nie poprawi.Na razie nie jest źle, bo mam -1,5 i -1,75. Nie jestem zadowolona z tego, że noszę okulary. O WIELE korzystniej wyglądam bez. Rodzice mają jakieś uprzedzenia do soczewek i za Boga nie chcą mi kupić. No cóż... Ale oczywiście znam osoby, ba nawet jedna moja przyjaciółka wygląda ślicznie w okularach. Nie mówię, że wyglądam strasznie, ale nie mogę nosić wielu fryzur, bo głupio to wygląda, moze mam źle dobrane okulary, ale... Okularom mówię nie!
__________________
,,(...) już wiedział, że tonie, że nic na to nie poradzi, a te lodowate ramiona oplatające mu piersi to ramiona samej Śmierci...''

,,Gdzie skarb wasz, tam i serce wasze.''

,,Udało się, dostali w kość, niech żyje Potter nam! A Voldek gnije w piekle, za którym tęsknił sam!''


Drogi Lordzie Voldemorcie!
,,Przyłączę się do ciebie, kiedy piekło zamarznie. ''


,,Ma oczy zielone jak pikle z ropuchy
Jego włosy są czarne jak tablica.
O, gdyby moim został, bohater mych snów,
Służyłabym mu jak diablica.'' <3
Wyślij prywatną wiadomość
~Mruffka_ F
Dodany dnia 18-11-2010 21:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Gracz Quidditcha Ravenclawu
Punktów: 126
Ostrzeżeń: 1
Postów: 60
Data rejestracji: 14.11.10
Medale:
Brak

Nie mam nic przeciwko okularom, ale sama nie mam wady wzroku . Choć jeśli bym miała, nie przejęłabym się tym zbytnio . W końcu to nie jest jakaś tragedia, a w okularach niektórym osobom jest ładnie, zwłaszcza w tych słynnych nerdach, które bardzo przypadły mi do gustu . Kotecek Przeciwsłoneczne noszę tylko latem, ale bardzo rzadko . Raczej unikam, bo ich nie lubię . Nie wiem dlaczego, po prostu nie i już .
__________________
Nawet w jego milczeniu były błędy językowe .

Ron: No dobra, śniło mi się, że gram w quidditcha. Jak myślisz, co to znaczy?
Harry: Pewnie to, że zostaniesz pożarty przez jakąś olbrzymią żelkę.


Pani Weasley: Nie wierzę! Nie wierzę! Och, Ron, to cudownie! Prefekt! Jak każdy w tej rodzinie!
George: A ja i Fred to co, jesteśmy tylko sąsiadami?


Pozdrawiam Pomylunatic_. Oczko)

mrufcia.odpowie.pl
Wyślij prywatną wiadomość
~Bellatrix Lestrange Black F
Dodany dnia 20-04-2011 19:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Slytherinu
Punktów: 439
Ostrzeżeń: 1
Postów: 181
Data rejestracji: 18.02.11
Medale:
Brak

Nie noszę ale myślę, że niektórym ładniej jest właśnie w okularach. Szkoda, że większa część osób wyśmiewa ludzi w okularach..
Czarne okularki nie są złexD
Wyślij prywatną wiadomość
~marta F
Dodany dnia 20-04-2011 19:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 875
Ostrzeżeń: 0
Postów: 136
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Zgadzam się z opiniami że niektórym okulary naprawdę pasują, dodają twarzy uroku i nadają bardziej poważny wygląd. Ja na przykład nie wyobrażam sobie niektórych ludzi bez okularów jak je zdejmą zmieniają się nie do poznania.

W moim przypadku okulary są zbędne i bardzo się z tego powodu cieszę, bo kiedyś przymierzałam kilka par i wyglądałam naprawdę okropnie...
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !

"- Dlaczego mam zatem słuchać serca?
- Bo nie uciszysz go nigdy. I nawet gdybyś udawał, że nie słyszysz, o czym mówi, nadal będzie biło w twojej piersi i nie przestanie powtarzać tego, co myśli o życiu i o świecie."
Wyślij prywatną wiadomość
~Adrienne F
Dodany dnia 04-05-2011 18:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 655
Ostrzeżeń: 1
Postów: 348
Data rejestracji: 25.04.11
Medale:
Brak

Kiedyś miałam wadę -0,75 ale nie nosiłam okularów i powiększyła mi się do -1,25. Nienawidzę okularów i uważam że lepiej mi bez nich. Planuję sobie kupić te całe 'kujonki'. Może w nich nie będę się krępować ;D
__________________
Pozdrawiam całe Hogsmeade!
Wyślij prywatną wiadomość
~Lawrencee F
Dodany dnia 04-05-2011 19:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1668
Ostrzeżeń: 2
Postów: 358
Data rejestracji: 16.02.11
Medale:
Brak

Ja mam krótkowzroczność, nie dokońca wiem, jakie liczby w jakim oku, ale wiem, że prawe mam lepsze od lewego.
Nosiłam kiedyś okulary, ale tylko w klasie i przy komputerze, telewizorze lub czytaniu. Byle dyskretnie ^^
Obecnie przeniosłam się na soczewki kontaktowe z kolorem, żeby było śmiesznie i mam mocno zółte oczy xD

__________________
[center]Na niektóre rzeczy lepiej zamknąć oczy, usta, otworzyć umysł i słuchać. Obudzić się jak wstanie noc.
* * *
Odkrywasz nowe rzeczy odwiedzając stare miejsca.
* * *
http://myszenka.tumblr.com/ Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT