Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 302
» Użytkowników online: 1

~Viktorillt

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Image
»»» Okulary
Drukuj temat · Okulary
~Loa_riddle F
Dodany dnia 11-12-2011 20:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1507
Ostrzeżeń: 0
Postów: 489
Data rejestracji: 30.05.11
Medale:
Brak

Noszę okulary odkąd pamiętam. Takie zwykłe prostokątne, czarno- szare. Kiedyś mi nie przeszkadzały, były zwykłym elementem stroju, jak spinka. Jednak teraz ich nie lubię i, jak sądzę, z wzajemnością. Odkryłam, że lepiej mi bez nich, że teraz są zbędnym dodatkiem i to nie za bardzo ładnym. Nie noszę ich i "przypadkowo" zostawiam w domu kiedy tylko mogę, chociaż bez nich czuję się źle- tyle lat noszenia tych okropnych brył i się człowiek przyzwyczaja nawet do największego badziewia.
__________________
-Etienne, nie sądzę, by monsieur Jeanowi potrzebne były twoje nauki, a zwłaszcza zarozumiałość!- włączył się Henri de Bar. - Jeśli już, być może to ty powinieneś nauczyć się od niego skromności.
-Dogadałeś się z moim bratem? - spytał Sancerre, marszcząc nos.- Dlaczego zawsze mówicie mi to samo, jakbyście mieli we dwóch jedne usta?
De Bar wyprostował się, nic więcej nie dodając.
-Panowie, proszę was, nie kłóćcie się z mojego powodu- poprosił Ian, który wciąż nie mógł się nadziwić przyjaźni między tak różnymi-zarówno z charakteru, jak i z wyglądu- rycerzami.
Sancerre uśmiechnął się.
-Och, ja i Henri kłóciliśmy się od zawsze, nawet wtedy, kiedy on był giermkiem mojego brata, a ja - giermkiem mojego kuzyna. A i tak to ja miałem zawsze ostatnie słowo.
-A ja miałem rację- odparł spokojnie de Bar.
Sancerre spojrzał na niego takim wzrokiem, że zarówno Ian jak i Grandpre uśmiechnęli się.


Hyperversum, Cecilia Randall
Wyślij prywatną wiadomość
~Magiczna24 F
Dodany dnia 21-12-2011 16:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 66
Ostrzeżeń: 1
Postów: 65
Data rejestracji: 04.12.11
Medale:
Brak

Ja powinnam nosić, ale no cóż... Przestałam je nosić po 3 miesiącach, bo po prostu o nich prawie codziennie zapominałamOczko
__________________
Pozdrawiam: Seve, Stivi, Tonki, LeNKę GrAngEr Karmę Chameleon 20, Rijo, Wikuusię!
Wyślij prywatną wiadomość
~levictoria F
Dodany dnia 21-12-2011 16:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 158
Ostrzeżeń: 1
Postów: 74
Data rejestracji: 16.12.11
Medale:
Brak

Nosze okulary od 1 klasy podstawówki, Rozbawiony
__________________
"It takes a great deal of bravery to stand up to our enemies, but just as much to stand up to our friends.."

Pozdrawiam, pozdrawiających mnie!
Wyślij prywatną wiadomość
~Gryffindor99 F
Dodany dnia 21-12-2011 16:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 180
Ostrzeżeń: 2
Postów: 125
Data rejestracji: 15.12.11
Medale:
Brak

nie noszę okularów , ale słabo widzę z daleka . możesz mieć jeszcze operację laserową , ale to jest drogie . znam dużo osób , które noszą okulary Rozbawiony
__________________
Slytherin is the best !
Wyślij prywatną wiadomość
~Angel14 F
Dodany dnia 21-12-2011 16:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2184
Ostrzeżeń: 0
Postów: 376
Data rejestracji: 16.04.11
Medale:
Brak

Nosilam kiedys okulary, ale wcale sie z tym zle nie czulam. Moim zdaniem osoba z okularami jest tak samo ladna jak i bez.
__________________
25.media.tumblr.com/c7f98ce7deaf784cdfd56c75e361e81e/tumblr_mkyubpkpDr1roov60o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermioina98 F
Dodany dnia 21-12-2011 16:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 644
Ostrzeżeń: 1
Postów: 217
Data rejestracji: 06.03.11
Medale:
Brak

Ja noszę okulary dość krótko, ponieważ dopiero ok. od połowy września tego roku. Jak na razie mam połówki, ale zaczynam zauważać, że wada mi się powiększa. Nie widzę z daleka więc okulary potrzebne mi są głównie do szkoły, abym widziała z tablicy. Nawet okulistka zaleciła mi, żebym okulary nosiła tylko wtedy kiedy będzie to konieczne. Uśmiech
__________________
"Otwieram się na sam koniec."


media.tumblr.com/tumblr_lwegdi4Cj61qetyuv.gif

"Odbijam nie twą twarz ale Twego serca pragnienia."
Wyślij prywatną wiadomość
~dewhoo F
Dodany dnia 21-12-2011 18:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 882
Ostrzeżeń: 0
Postów: 227
Data rejestracji: 08.10.11
Medale:
Brak

Okulary mogą naprawdę oszpecić człowieka, jeśli są źle dobrane do kształtu twarzy, a dzieje się tak w dziewięciu na dziesięć przypadków. Sama mam okulary, ale zakładam je jedynie tylko wtedy, kiedy istnieje taka konieczność. Jestem zwolennikiem teorii, że w okularach wada tylko się utrwala i z upływem czasu powiększa, takie po prostu jest moje doświadczenie.
__________________
img21.imageshack.us/img21/8624/72366651.pngSi je suis croyant? Dieu seul le sait.
Wyślij prywatną wiadomość
~SevLily36 F
Dodany dnia 21-12-2011 19:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1807
Ostrzeżeń: 1
Postów: 725
Data rejestracji: 19.10.11
Medale:
Brak

Lubię siebie w okularach. Noszę je od 2 klasy podstawówki. Nie podobam się sobie gdy je zdejmę, więc na razie nie chcę soczewek Rozbawiony
__________________
www.styleite.com/wp-content/uploads/2014/11/Patti-Smith-gif.gif
www.facebook.com/HelenaBonhamCarterDlaFano Wyślij prywatną wiadomość
~Bella Muerte F
Dodany dnia 21-12-2011 19:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1246
Ostrzeżeń: 1
Postów: 403
Data rejestracji: 11.03.10
Medale:
Medal Medal

Przyjęło się, że jak ma okulary to brzydula.


Chyba w amerykańskich telenowelach, których autorka tematu za dużo ogląda. x P

Nosicie okulary na stałe, soczewki, czy też tolerujecie tylko przeciwsłoneczne?


Noszę okulary na stałe od września b.r.., od kiedy w szkolnym gabinecie pielęgniarskim stwierdziłam ze zgrozą, że nie widzę prawie żadnych liter z tablicy diagnostycznej. Odwiedziłam specjalistę i dowiedziałam się, że moja przypadłość to pogłębiający się astygmatyzm "-". Obecnie wada obu soczewek jest większa niż 1.
Nie mam problemów o podłożu psychicznym z noszeniem szkieł korekcyjnych. Mogę powiedzieć, że podkreślają mój dystans do otoczenia i stonowany charakter. { ;
__________________
Take your protein pills & put your helmet on
Wyślij prywatną wiadomość
~Matthew Lucas F
Dodany dnia 27-12-2011 17:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,044
Data rejestracji: 03.09.10
Medale:
Brak

A ja nie noszę okularów, chyba, że w lecie - zakładam wtedy przeciwsłoneczne. Ale tylko z przymusu Rozbawiony
__________________
I znowu za dużo wolnego i jednocześnie za mało...
Wyślij prywatną wiadomość
~hedwigowo F
Dodany dnia 10-02-2012 16:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2076
Ostrzeżeń: 0
Postów: 746
Data rejestracji: 29.12.11
Medale:
Brak

Nie noszę, ale sądzę, że kujonki są ładne. Ale wolałabym soczewki, chociaż to zależy...
__________________
Al PACZino, capuccino ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~marihermiona F
Dodany dnia 27-08-2012 09:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1058
Ostrzeżeń: 1
Postów: 541
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Brak

Ja nie muszę nosić okularów. Nie noszę tzw. "zerówek". Zakładam tylko przeciwsłoneczneCool
__________________
"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldor. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."
Wyślij prywatną wiadomość
~Nerona_58 F
Dodany dnia 15-12-2012 20:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 649
Ostrzeżeń: 1
Postów: 167
Data rejestracji: 10.08.12
Medale:
Brak

Ja niestety mam wadę i to dość dużą i wolałabym nie nosić. Irytują mnie ludzie, którzy chcą nosić okulary choć nie mają wady. Znam jedną dziewczynę, która udawała, że ma wadę żeby nosić okulary, a, że jest rozpieszczana przez matkę, która wieży jej we wszystko, dostała je. Przestała je nosić kiedy jej się znudziło.Nie rozumiem takich ludzi, a znam ich dużo. Większość moich koleżanek marzy też o stałych aparatach na zęby bo myśli, że to cool.
__________________
* Co to jest?-zapytała Clary.
* Fiolki ze święconą wodą, błogosławione noże, stalowe i srebrne miecze-odparł Jace, kładąc broń na posadzce obok siebie.-Drut z elektrum, niezbyt przydatny w tej chwili, ale dobrze jest mieć coś na wszelki wypadek, srebrne kule, czary ochronne, krucyfiks, gwiazdy Dawida...
* Jezu!-mruknęła Clary.
* Wątpię, czy zmieściłby się tu

''Dary Anioła''


W moim świecie muzyka pod względem użyteczności plasuje się gdzieś między wstążkami do włosów a tęczą, przy czym tęcza może przynajmniej dawać pewne pojęcie o pogodzie.


Boję się umrzeć pod ziemią, co jest głupie, bo nawet jeśli zginę na powierzchni, to i tak zaraz pochowają mnie pod nią.


Kosogłos

24.media.tumblr.com/tumblr_md0ya63Ol61rjhud3o2_500.gif

media.giphy.com/media/67BuQknlWjZIY/giphy.gif

dary-aniola.fan-strefa.pl/wp-content/uploads/2013/05/baza24.png
Wyślij prywatną wiadomość
~kasika89 F
Dodany dnia 15-12-2012 21:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 74
Ostrzeżeń: 0
Postów: 26
Data rejestracji: 12.02.12
Medale:
Brak

Noszę okulary od 3. klasy podstawówki ,a w tej chwili mam większą wadę wzroku od mojej mamy.Ja się sobie podobam ,niektórzy nawet mówią ,że w okularach jest mi lepiej niż bez.Jest też grupa osób potocznie zwana debilami ,która twierdzi(cytuje):"Piątki ze wszystkiego i okulary?Kujon!".Akurat mam ich gdzieś.
Wzrok "zepsuł" mi się od czytania książek (takich jak Harry Potter) i (niestetySmutny) grania na komputerze.
Wyślij prywatną wiadomość
~kasika89 F
Dodany dnia 15-12-2012 21:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 74
Ostrzeżeń: 0
Postów: 26
Data rejestracji: 12.02.12
Medale:
Brak

Noszę okulary od 3. klasy podstawówki ,a w tej chwili mam większą wadę wzroku od mojej mamy.Ja się sobie podobam ,niektórzy nawet mówią ,że w okularach jest mi lepiej niż bez.Jest też grupa osób potocznie zwana debilami ,która twierdzi(cytuje):"Piątki ze wszystkiego i okulary?Kujon!".Akurat mam ich gdzieś.
Wzrok "zepsuł" mi się od czytania książek (takich jak Harry Potter) i (niestetySmutny) grania na komputerze.
Wyślij prywatną wiadomość
~Evolet16 F
Dodany dnia 15-12-2012 23:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 217
Ostrzeżeń: 0
Postów: 77
Data rejestracji: 22.11.12
Medale:
Brak

Noszę okulary od drugiej klasy szkoły podstawowej. Niestety wada wzroku cały czas się pogłębia i muszę je narazie nosić cały czas. Kiedyś próbowałam z soczewkami ale nie wyszło bo nie czułam się w nich komfortowo (miałam soczewki twarde). Jedyna co może uratować od noszenia okularów to laserowa operacja ale to dopiero po ukończeniu 21 roku życia no i to dużo kosztuje. Ogólnie powinnam być przyzwyczajona do tego, że noszę okulary ale zauważyłam, że im jestem starsza tym bardziej mi przeszkadzają: bo parują jak wchodzę do ciepłego pomieszczenia, zjeżdżają z nosa, trzeba ciągle wycierać, rano zanim je znajdę to zdążę po drodze pięć razy się zabić itd xD
__________________
Będziemy na tyle silni, na ile będziemy zjednoczeni i na tyle słabi, na ile podzieleni.
Wyślij prywatną wiadomość
~Alveanerle F
Dodany dnia 15-01-2013 16:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 134
Ostrzeżeń: 0
Postów: 67
Data rejestracji: 28.12.12
Medale:
Brak

Mi osobiście bardzo podobają się nerdy(dodają takiego niepowtarzalnego, indywidualnego uroku właścicielowi), ale w moim przypadku, nerdy przestają być nerdami . Żeby jakiekolwiek okulary wyglądały na mnie dobrze muszą być one przynajmniej o połowę mniejsze od normalnych . Przez moją "małą" twarz . . . ;pp
__________________
media.tumblr.com/tumblr_lok8pjQ4RY1qkw27v.gif
www.gaara2.pun.pl/_fora/gaara2/avatars/2.gif
www.fanofnaruto.com/gifs-naruto/gaara//gif-gaara-1.gif
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT