Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 198
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Filmy
»» Dyskusja ogólna
»»» Tak sobie wyobrażaliście?
Drukuj temat · Tak sobie wyobrażaliście?
Hogsmeade_pl F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 20-08-2008 11:39
Super Administrator

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Charłak
Punktów: 9
Ostrzeżeń: 0
Postów: 198
Data rejestracji: 31.07.08
Medale:
Brak

Kiedy czytamy książki sami musimy sobie wyobrazić, jak wyglądają bohaterowie, miejsca itd. Filmy natomiast narzucają nam już określony obraz. Czy właśnie tak wyobrażaliście sobie postacie, wydarzenia, otoczenie, jak było to ukazane w filmach czy mieliście inne wyobrażenie pewnych rzeczy?
http://hogsmeade.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Irreplaceable_ F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 12:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2090
Ostrzeżeń: 1
Postów: 394
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

A to nie we wszystkich argumentach. Tylko Cho, trochę Hartodzioba czy też Hagrida wyobrażałam sobie ogólnie inaczej. Reszta była całkowiecie tak, jak ja to sobie wyobrażałam. Może nie dosłowie, bo tak to chyba nikt nie wyobraża sobie tego, co będzie i tego jak to będzie, ale z regóły jest to znaczące podobieństwo.
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona_Lily_tusia F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 13:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Gryffindoru
Punktów: 431
Ostrzeżeń: 2
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Zupełnie inaczej sobie wyobrażałam Ginny. Jak już mówiłam w innym poście według mnie powinna być niska, przyjemnie pulchna i żywiołowa. Gdy się wścieka powinny jej iskry z oczu iść. Hmmm.... Ale reszta jest podobna do moich wyobrażeńJęzyk
__________________
hogsmeade.pl/images/hat/gryffindorm.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Doti_Tonks F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 16:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 741
Ostrzeżeń: 0
Postów: 273
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Niektóre rzeczy wyobrażałam sobie inaczej. Właściwie większość. Tylko zamek taki podobny jakby go z mojej głowy wyjęli. Lubię oglądać filmy o Harrym, lecz to co sobie ja wyobrażam jest jeszcze bardziej fantastyczne i niesamowite niż najlepszy film fantasy na ziemi.
Jednak Hagrid powinien być większy. Nawet dwa razy większy.
Wyślij prywatną wiadomość
~Harry_Potter F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 08-09-2008 22:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 729
Ostrzeżeń: 2
Postów: 192
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Ja wyobrażałam sobie inaczej dwie postacie Cho Chang i Ginny Weasley. Już w innym temacie o tym pisałam że Cho i Ginny wyobrażałam sobie inaczej, a wogóle to nie lubię tych postaci (jak już pisałam) że właśnie one jakoś mi nie pasują do całej reszty. I trochę inaczej wyobrażałam sobie Testrale (czy jakoś tak) ale bardziej podobały mi się te które zrobili w filmi niż te które wymyśliła moja walnięta wyobraźnia. A tak to wszystko mi pasowało...
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 08-09-2008 22:49
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Niektóre postacie wyobrażałam sobie kompletnie a to kompletnie inaczej.
Np Hermiona, moja wyobrażona sobie nic nie ma z wyglądu z Emmy tak jak i Harry, miał wyglądać bardziej jakoś tak pospolicie a Ron to nawet nawet myślałam o tym zadartym nosie i piegach a i jeszcze sprawa Draco, ja sobie myślałam iz będzie trochę ładniejszy niż Tom Felton (z wyjątkiem dwóch pierwszych części). Jedynie co to identyczne wyobraziłam sobie Lucjusza Malfoy te długie blond włosy i wyniosły wyraz twarzy.
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~DominiKa812 F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 12-09-2008 23:45
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 286
Ostrzeżeń: 4
Postów: 180
Data rejestracji: 07.09.08
Medale:
Brak

Ja powiem szczerze, że książki zaczęłam czytać w tym roku więc akurat widziałam filmy, więc i obraz był oczywisty, ale w "Książę Półkrwi" i "Insygnia śmierci" to już sobie musiałam wyobrażać.
Wyślij prywatną wiadomość
~Madame_Uszka F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 15-09-2008 18:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 146
Ostrzeżeń: 0
Postów: 46
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Inaczej wyobrażałam sobie Ginny, która miała być piękna, a w filmie... To samo tyczy się Cho. W pierwszych częściach Hermiona była odzwierciedleniem mojej świrniętej wyobraźni, ale w dalszych częściach, była po prostu zbyt , że tak powiem "lalusiowata"? Lupina i Tonks tez sobie zupełnie inaczej wyobrażałam...
Wyślij prywatną wiadomość
~antybratek F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 20-09-2008 16:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 699
Ostrzeżeń: 1
Postów: 260
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

W filmie prawie nic nie przypominało mi moich wyobrażeń. Nie, że rtzeczy byly niezgodne z książką, alepo prostu inne. Dla mnie Hagrid, Dumbledore oraz Dursleyowie byli całkiem inni.
__________________
Dawny charpak1

"I solemnly sware I am up to no good."

"Mr Moony presents his conpliments to Professor Snape, and begs him to keep his abnormally large nose out of other people's buissness."

"Mischief managed."
Wyślij prywatną wiadomość
~Aquofila F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 20-09-2008 17:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 955
Ostrzeżeń: 0
Postów: 67
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Hmm... Ginny, owszem padała wiele razy, lecz powtórzę Ginny miała być "Słowiańską pięknością" czyli płomiennorude włosy, piegi, brązowe oczy, no i te inne. W filmie a zwłaszcza w pierwszej części wcale nie przypominała Ginny.
Kolejne wyróżnienie dostaje Fleur. Miała mieć długie, blond włosy, i być piękna. Ja raczej niczego podobnego do kilku słów nie zauważyłam. Ciągnąc dalej - Dumbledore. W pierwszej części zauważyłam to coś. Miał być to staruszek z długaśną brodą, i z "błyskiem w oczach". Tego "błysku" mi zabrakło.
__________________
It wasn't hurt me!
nightmare.wjo.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Shemya F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 20-09-2008 20:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1628
Ostrzeżeń: 1
Postów: 665
Data rejestracji: 14.09.08
Medale:
Brak

Wiele rzeczy wyobrażałam sobie inaczej, nie sposób wszystkich wymienić. Ale najbardziej raziła mnie Ginny, Hagrid i Dumbledore. Ginny (tak jak powiedziała Aquofia) miała być piękna. Bonnie brzydka nie jest, ale piękna tym bardziej Oczko Hagrid... sama nie wiem xD Dumbledore - zawsze wyobrażałam go sobie jako staruszka, który zadziwia swą energią, a w filmie on wyglądał albo na staruszka, który w ogóle nie ma siły do życia, albo wcale nie starego człowieka, takiego 50-latka, który dobrze się trzyma. I ten błysk w oku, o którym wspomniała Aquofila Oczko
__________________
Everything dies
http://shivamix.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
N
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 17-10-2008 09:10
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Powiedzmy sobie szczerze: ta filmowa Ginny w której postać wcieliła się Bonnie nie jest zbyt nachalnej urody xD.
Większość rzeczy była zgodne z moim wyobrażeniem, między innymi potterowskie trio, Hagrid, Dumbledore czy McGonagall. Jak zobaczyłem fotki Slughorna to stwierdziłem, że zgodniej z moim wyobrażaniami nie mogli go "zrobić" ;P. Ale poczekam na film HPiKP. Trochę od moich wyobrażeń odbiegała Dolores. Ale tak to spoko xD.
Wyślij prywatną wiadomość
~Vampirzyca F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 17-10-2008 13:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1667
Ostrzeżeń: 1
Postów: 371
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Z całą pewnością Ginny. Była ukazywana jako rudowłosa piękność, a włosach do pasa. Niska i szczupła. A w filmie...
No i Draco. Nie wiem czemu, ale zawsze wyobrażałam go sobie jako super przystojnika. Doszedł film i czar prysł. Ale i tak jest boski.
__________________
Wilson: On każdego roku leczy tysiące ludzi, a ty ilu? Trzydziestu?
House: McDonald robi lepsze hamburgery, niż twoja matka, bo robi ich więcej?
http://aaaaniaaa.powiedz.to/ Wyślij prywatną wiadomość
~nymph F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 17-10-2008 14:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1070
Ostrzeżeń: 2
Postów: 531
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

hmmm mi sie wszystko całkiem inaczej wyobrażało od postaci do miejsc np chatki hagrida czy nawet zamku wszystko inaczej no ale cóż każdemu nie dogodzą
Wyślij prywatną wiadomość
~Kujonka F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 17-10-2008 14:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 12
Ostrzeżeń: 0
Postów: 7
Data rejestracji: 08.10.08
Medale:
Brak

Ja zupełnie inaczej wyobrażałam sobie Cho i Voldemorta, ale co do niego to obraz filmowy bardziej mi się podoba ^^
A no i jeszcze w mojej głowie inny był Knot i Umbridge.
__________________
hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,ona.gif

Edytowane przez Kujonka dnia 17-10-2008 14:55
Wyślij prywatną wiadomość
~93asia93 F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 17-10-2008 18:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1844
Ostrzeżeń: 1
Postów: 300
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Medal

NIE. Nie, nie i jeszcze raz nie! Prawie wszystko wyobrażałam sobie inaczej. Dan i Alan akurat sprostali moim wyobrazeniom, ale Em, Rupert, Gary Oldman, Michael Gambon i wielu, wielu innych po prostu odbiega od tego, jak wyobrażałam sobie dane postaci. I to dość daleko :/:/:/
Inaczej również wyobrażałam sobie Syriusza jako psa. Albo Remusa jako wilkołaka. Hardodziob nawet im wyszedł. Inaczej też w mojej głowie wyglądała Ulica Pokątka, a także Hogsmeade.
jest tego jeszcze naprawdę sopro, ale jakoś nie jestem w nastroju do wypisywania wszystkiego Oczko
http://chomikuj.pl/Mephistopholes Wyślij prywatną wiadomość
!niewesolypagorek F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 18-10-2008 13:16
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10408
Ostrzeżeń: 0
Postów: 660
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal Medal

Zupełnie inaczej wyobrażałam sobie ów magiczny świat przed obejrzeniem filmów... W mojej wyobraźni był on ciekawszy, mniejszy, bardziej kolorowy, tajemniczy. Między innymi dlatego żaden z filmów mi się nie podobał. Filmy nie zgadzały się z tym, do czego się przyzwyczaiłam, tym co mnie aż tak bardzo zafascynowało... Wyjątkiem był zamek Hogwart, ponieważ nie potrafiłam sobie wyobrazić tak ogromnego obiektu. Po obejrzeniu filmu udało mi się.
__________________
i54.tinypic.com/10d7ebb.png
i29.tinypic.com/10y036u.png

is this the place we used to love?...
i54.tinypic.com/2po5e2s.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Augurey F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 18-10-2008 13:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 856
Ostrzeżeń: 0
Postów: 93
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ojj... Wiele, wiele rzeczy nie zgadzało się ni w ząb z moimi wyobrażeniami. Ja, podobnie jak wiora, widziałam świat ciekawy, kolorowy i tajemniczy. Tak piękny, że aż chciałoby się tam przenieść. A w filmie? Wszystko było takie... zwyczajne. Nudne wręcz. Weźmy pod uwagę np. taki Bal Bożonarodzeniowy. Opis w książce był wspaniały - a w filmie nie ukazali ani krzty tej magii, którą dało się "przeczytać". A postacie, to już kompletna katastrofa. No - może Emma i Rupert przypominają "moją" Hermionę i "mojego" Rona, ale prawie cała reszta, to porażka. Choćby taka Ginny, którą wszyscy tutaj wspominają, choćby Cho, Fleur... To wszystko miały być piękności, a aktorki, które zatrudniono do ich ról, raczej od wyobrażenia idealnej urody znacznie odbiegają. Poza tym Tonks - nie podważam talentu aktorskiego Teny, ale jak dla mnie, to ona nijak pasuje do zwariowanej roli ŁADNEJ! Nimfadory. Umbridge? Kolejna porażka. Gdzie gruba, ohydna ropucha o twarzy dziewczynki, z pokrętnym uśmieszkiem etc.? Ze świeczką takiej szukać w filmowej postaci.

Wniosek tego jeden - NIE, NIE, NIE. Moje wyobrażenia były prawie zupełnie różne od tego, co ukazali filmowcy.
Wyślij prywatną wiadomość
~Finezja F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 07-11-2008 22:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 227
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 21.09.08
Medale:
Brak

Nie podobała mi się Hermiona - w pierwszych częściach było OK, później stała się lalunią, za nic nie przypominała "dziewczyny z burzą włosów i krzywymi zębami"... Ginny też była okropna, Cho to samo, Bal Bożonarodzeniowy? Totalna porażka, wchodzą, tańczą i praktycznie tyle, walka w Departamencie Tajemnic? To samo. Zdobycie Kamienia Filozoficznego? Nawet nie skomentuję... Wszystko wyobrażałam sobie tak...żywiołowo, a tu? Pobiegają, potanczą, poskaczą podramatyzują i tyle.
Wyślij prywatną wiadomość
~karolina123 F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 13-12-2008 11:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Redaktor Żonglera
Punktów: 1002
Ostrzeżeń: 0
Postów: 445
Data rejestracji: 07.12.08
Medale:
Brak

Ja tez uważam że Ginny z ksiązki a Ginny w filmie to dwie różne postacie!
wyobrażałam sobie ja jaka piękną,energiczną dziewczyne.Nie mozna powiedziec że aktorka nie była w pewien sposób ładna ale to nie była Ginny z mojej wyobrażni.Tak samo Cho.wyobrażałam sobie ja jako troche mniej pulchną z twarzy dziewczyne.Ogólnie nie jestem zwolenniczką filmów o Harrym.Oczywiście na 6 i 7 prawdopodobnie do kina pójde.Wszystkich nie da się zadowolić-chyba kazdy z nas ma troche inna wizje Harrego i reszty.Trzeba tez pamiętać że film jest zrobiony nie tylko pod publicznośc która czytała ksiazke ale i dla szerszej publiczności która o niej nie słyszalaRozbawiony
__________________
"Co nie jest życiem, wykorzeniam
by kiedyś martwą nie umierać"

"Z punktu widzenia aerodynamiki
trzmiele nie maja prawa latać,
tyle że trzmiele o tym nie wiedzą,
wiec latają sobie dalej."
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT