Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 246
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Wymiany Międzynarodowe
Drukuj temat · Wymiany Międzynarodowe
~zakochana04 F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 24-01-2009 18:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 556
Ostrzeżeń: 0
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Takiego tematu nie widziałam, a jako że niedługo na takową się wybieram, więc pytam:

Byliście kiedyś na wymianie w innym kraju?
Jak było?
Zdecydowalibyście się na coś takiego jeszcze raz?
Podobno to niesamowicie pomaga w nauce języka, czy to prawda?

Piszcie, co o nich sądzicie, czy poznaliście dużo nowych osób i czy trudno było się porozumieć...
__________________
"Dzieciństwo nie trwa od urodzenia do określonego wieku, ani w jakimś ustalonym czasie.
Dziecko staje się dorosłym i odkłada na bok dziecięce sprawy.
Dzieciństwo jest królestwem, w którym nikt nie umiera."

Edna St. Vincent Millay


"Home is behind
The world ahead
And there are many paths to tread
Through shadow
To the edge of night
Until the stars are all alight
Mist and shadow
Cloud and shade
All shall fade
All shall...
Fade"
www.inna-hermiona.xt.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Tanya F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 24-01-2009 18:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5038
Ostrzeżeń: 0
Postów: 355
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja nie miałam okazji uczestniczyć w 'wymianie międzynarodowej', za to moje koleżanki brały w tym udział. Jedna z nich pojechała na Ukrainę, podobno było tam bardzo fajnie, ludzie uprzejmi i takie tam. Natomiast druga, miała o wiele lepiej moim zdaniem, bo wyjechała do Anglii, również była zachwycona.
Owszem, zdecydowałabym się na takie coś, pod jednym warunkiem: mogę ze sobą zabrać osobę towarzyszącą. ; P Bo uważam, że samemu to tak trochę głupio.
Tak, takie wyjazdy, szczególnie do krajów anglojęzycznych, na pewno pomagają w nauce tegoż języka.
A Ty, zakochana04, do jakiego kraju się wybierasz?
__________________
s3.amazonaws.com/hottopic_shockhound_production/images/20817/67557_GunsNRoses_003.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
!Delirantka F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 24-01-2009 18:56
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2914
Ostrzeżeń: 0
Postów: 439
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ja byłam.
Na przełomie marca i kwietnia ubiegłego roku pogościłam sobie półtorej tygodnia w Niemczech.
Jak było?

Świetnie. Nie dość, że dużo zwiedziłam, to jeszcze poznałam mnóstwo ciekawych różnic kulturowych pomiędzy Polską a Niemcami. Różnic, których raczej nie znajdziemy w encyklopedii czy w podręczniku szkolnym. Posmakowałam niemieckiej kuchni, np. niemiecka pomidorowa jest totalnie inna od polskiej, podobnie z niemieckimi naleśnikami. I mnóstwem innych potraw, które miałam okazję posmakować. Mogłam także poznać życie niemieckich uczniów - i znowu te różnice!
Zdecydowalibyście się na coś takiego jeszcze raz?

Oczywiście, bez zastanowienia.
Podobno to niesamowicie pomaga w nauce języka, czy to prawda?

Prawda.
Ja pojechałam na wymianę nie znając ani jednego słowa po niemiecku, bo uczę się francuskiego. Więc zmuszona byłam porozumiewać się z moją niemiecką rodziną po angielsku. I - naprawdę - bardzo się w tym podszkoliłam. Może nie tyle w słownictwie, co w praktycznym go użyciu. Wyobraź sobie, że musisz nagle coś odpowiedzieć, a w głowie pustka - więc próbujesz przypomnieć sobie słownictwo, kombinować. Pod koniec wymiany - czyli po 1,5 tygodnia ciągłego nawijania po angielsku, byłam w tym przypominaniu sobie naprawdę dobra.
Piszcie, co o nich sądzicie, czy poznaliście dużo nowych osób i czy trudno było się porozumieć...

Jak już wspomniałam, pojechałam na wymianę nie znając ani słowa po niemiecku. Ale to jeszcze nic. Bo nie znałam też ani jednej osoby z mojej szkoły, które ze mną tam jechały. Nie znałam nikogo. Wszyscy obcy - niektórych nawet nie kojarzyłam, nie widziałam ich w mojej szkole wcześniej.
Można zaryzykować stwierdzeniem, że mało kto na moim miejscu by pojechał. I to błąd.
Bo zyskałam dużo nowych znajomych, bliższych, dalszych, a co do języka - miałam tyle zabawnych sytuacji, że nie sposób zliczyć. Np. odpowiadałam zupełnie nie na temat, bo nie zrozumiałam pytania, przekręcałam słówka, bo mówiłam za szybko... Miksowałam polski z angielskim. Czasami, gdy sobie zapomniałam, zaczynałam nawijać po polsku do mojej Niemki. ;d Ech. I oczywiście, się z tego śmiałam, a co. ;d
Wspomnienia z Niemiec mam cudowne!

Miłej wymiany życzę. ;)
__________________
d'oh

Δ = b² - 4ac

Edytowane przez Delirantka dnia 24-01-2009 18:58
Wyślij prywatną wiadomość
~zakochana04 F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 24-01-2009 19:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 556
Ostrzeżeń: 0
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

A Ty, zakochana04, do jakiego kraju się wybierasz?


Ja jadę do Niemiec, podobnie jak wcześniej Deliarantka, która rozwiała moje obawy. Dziękuje. Z Twojego opisu wynika, że jest to naprawdę fenomenalna i fajna sprawa.

Uczę się niemieckiego i jestem na całkiem wysokim poziomie, mam więc nadzieję, że nie będę miała większych problemów z porozumieniem się. Jednakowoż nie mogę się już doczekać tych wszystkich śmiesznych sytuacji wynikających z nieporozumień...których na pewno będzie wiele.

Nie zmienia to jednak faktu, że chciałabym przeczytać jak najwięcej waszych opinii na ten temat. Piszcie, piszcie...<zaciera rączki>
__________________
"Dzieciństwo nie trwa od urodzenia do określonego wieku, ani w jakimś ustalonym czasie.
Dziecko staje się dorosłym i odkłada na bok dziecięce sprawy.
Dzieciństwo jest królestwem, w którym nikt nie umiera."

Edna St. Vincent Millay


"Home is behind
The world ahead
And there are many paths to tread
Through shadow
To the edge of night
Until the stars are all alight
Mist and shadow
Cloud and shade
All shall fade
All shall...
Fade"
www.inna-hermiona.xt.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Destiny F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2009 14:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 519
Ostrzeżeń: 0
Postów: 135
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Już niedługo jadę na wymianę do Francji. Cieszę się z tego wyjazdu, ale też trochę się boję, że nie będę umiała się dogadać po angielsku z rodziną u której będę przez tydzień mieszkała.
Trzymajcie kciuki, żeby było świetnie;d Jak wrócę, to wszystko opiszę.


EDIT: Było świetnie! Poznałam dużo nowych ludzi, zwiedziłam trochę nowych miejsc, poznałam inną kulturę... Mogłabym jeszcze długo wymieniać wszystkie pozytywne strony tego wyjazdu. Gdybym miała możliwość pojechać tam jeszcze raz, bez zastanowienia bym to zrobiła.
Jeśli chodzi o dogadywanie się po angielsku- najgorzej było na początku, kiedy trudno mi było cokolwiek powiedzieć, ale później było coraz łatwiej. Oczywiście bez pomyłek się nie obyło, np. kilka razy zaczynałam do Francuzów nadawać po polsku;p
__________________

Do lata, do lata, do lata piechotą będę szła...

Edytowane przez Destiny dnia 21-02-2009 15:32
Wyślij prywatną wiadomość
~Niewidka F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 24-02-2010 19:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1969
Ostrzeżeń: 0
Postów: 487
Data rejestracji: 05.04.09
Medale:
Brak

Ja chodzę do szkoły na wsi, więc tak prosto nie jest. Chodzę do klasy z rozszerzonym angielskim i nauczycielka próbuje coś kombinować. Jak na razie ma być same wymienianie e-mailami. W ferie miała znaleźć jakąś szkołę za granicą. Już przedstawiła naszą szkołę. Prawie wszyscy mają się pokrótce przedstawione. [po angielsku, ofc] Dotychczas wszystko idzie dobrą drogą. Jednak polski pesymizm... mówi mi że nic z tego nie wyjdzie. Podobno po poznaniu się poprzez korespondencję będzie chciała zorganizować wymianę. Co z tego wyjdzie? Okaże się i zrobię edit. ^^ Nie udaje że jestem podekscytowana. Byłabym bardzo zadowolona gdyby się udało. ;>
__________________
Najtrudniej jest widzieć słońce, wierzyć w słońce i nie czuć ciepła.
Wyślij prywatną wiadomość
~Malkontentka F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 21-06-2010 20:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1721
Ostrzeżeń: 1
Postów: 553
Data rejestracji: 09.05.10
Medale:
Brak

Uwielbiam takie wymiany!
Byłam trzy razy na wymianie we Francji i raz w Hiszpanii! Bardzo pomaga w nauce języka. CZasem trudno się dogadać, ale jest zabawa. Chętniebym jeszcze pojechała.
Bardzo fajnie jest gdy "oni" przyjadą do Ciebie! Zabawa świetna.
Zaznacze tylko, że dużo zależy od rodziny do jakiej trafisz... raz trafiłam do jakichś nawiedzonych katolików i troche drętwo było, ale polecam!
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!




''Ziemia zmarznięta.
Krok wędrowców pęta.
Nie zobaczą drogi końca,
Ani księżyca ani słońca."


J.R.R. Tolkien
Wyślij prywatną wiadomość
~dark shadow F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 05-03-2011 17:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1770
Ostrzeżeń: 0
Postów: 454
Data rejestracji: 23.02.11
Medale:
Brak

Chciałabym na taka jechać dlatego wybrałam klasę o profilu z rozszerzonym angielskim.
Myślę ,że to dobra okazja do poznania nowych miejsc i na pewno bardzo ucząca.
Mogłabym pojechać do Anglii czy Japonii lub ameryki. Na pewno byłoby super. Dobrze sobie radze z językami
__________________
You think that killing people may make them like you, but it doesn't.
It just makes people dead.

Voldemort, A Very Potter Musical


24.media.tumblr.com/9240bc523711d8f60db6bc52a1400c70/tumblr_molq1papQS1r3e62yo1_500.gif
http://hanathepanda.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Laufey F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 02-06-2011 18:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5205
Ostrzeżeń: 0
Postów: 677
Data rejestracji: 15.05.10
Medale:
Brak

Miałam kilka okazji aby udać się w taką wymianę, ale nie chciałam opuszczać naszego pięknego kraju Język. Nauczycielki namawiały mnie na taką wymianę... Teraz żałuję, że się nie zgodziłam Język. Ostatnio była w naszej szkole wymiana kulturalna z Włochami. Sama byłam namawiana, ale się nie zgodziłam. Moja koleżanka wykorzystała szansę i pojechała. Dzisiaj bardzo to sobie chwali Rozbawiony
__________________
i47.tinypic.com/2quj72s.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~misiaczek13 F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 02-06-2011 19:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 487
Ostrzeżeń: 2
Postów: 153
Data rejestracji: 12.05.11
Medale:
Medal

Byłam dwa razy w Niemczech i dwa razy też oni byli u mnie Oczko Polecam! Oczko Świetna zabawa, nauka języków i ich obyczajów Oczko
__________________
just love, no wars
http://www.wattpad.com/story/1357426-the-scoffers Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Bellatriks F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 02-06-2011 21:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2508
Ostrzeżeń: 0
Postów: 934
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Och, ja byłam na wymianie w marcu i było super. Pojechałam z moją przyjaciółką do Londynu. Dużo zwiedziłyśmy i dużo się nauczyłyśmy (dziennie wieczorem padałyśmy ze zmęczeniaRozbawiony), miałyśmy kilka bardzo śmiesznych wpadek, ale było bardzo fajnie. Poznałyśmy wiele fajnych ludzi, bardzo polubiłyśmy nauczycielki i podobało nam się w szkole. Za rok postanowiłam znowu pojechać na wymianę, ale tym razem chciałabym pojechać gdzie indziej. A dla ciebie mam dobrą radę, zakochana04: ''Uważaj co mówisz, bo jak coś przekręcisz, to możesz popaść w niezłe tarapaty, więc ucz się poprawnej wymowy języka i uważnie słuchaj, co Niemcy mówią, bo możesz również coś zle usłyszeć.''
__________________
''...zło i ból to moi najlepsi przyjaciele - nigdy mnie nie opuszczą...''

Ludzie na świecie dzielą się na głupich i jeszcze głupszych - dla mnie stworzono oddzielną kategorię - jestem po prostu sobą.
Ludzie często mówią mi, że mam głowę na karku, a ja odpowiadam na to: ''Przecież każdy ma głowę na karku. Wyobrażasz sobie, żeby głowa mogła być gdzieś indziej?''
Mówią o mnie ''córka diabła'' - temu nie zaprzeczę ani ja, ani ktos, kto mnie dobrze zna Język .
Pozdrawiam wszystkich tych, którzy mnie pozdrawiają Język
Wyślij prywatną wiadomość
~potterfanka F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 02-06-2011 21:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 514
Ostrzeżeń: 1
Postów: 186
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Byłam raz we Włoszech oraz w Hiszpanii, natomiast z 'wymiennikami' mam kontakt cały czas.
Jest to niesamowita szansa na poznanie nowych ludzi, ale nie tylko. Mieszkając u nich można poznać ich kulturę od podszewki, ich zwyczaje, kuchnie - wszystko. Nawiązanie znajomości to już inna sprawa, ale też równie atrakcyjna. ;d Ja np. staram się utrzymywać ciągły kontakt ze znajomymi z wymiany, chociażby na facebooku albo skypie. Nie mówiąc już o tym że to wspaniała szansa dla sprawdzenia swych umiejętności lingwistycznych ; >

Bardzo zainteresowałam się też wymianą studencką, tzn. jedziesz uczyć się do innego kraju. Podobno bardzo ciekawe doświadczenie, mam nadzieję kiedyś tego spróbować . ; d
__________________
die.
beacuse when you die - you born backwards.

myanimelist.net/signature/cooky_.png
Wyślij prywatną wiadomość
~marihermiona F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 05-09-2012 16:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1058
Ostrzeżeń: 1
Postów: 541
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Brak

Ja nigdy nie byłam na żadnej wymianie i szkoda, bo ja bym bardzo chciała. To jest jedno z moich skrytych jeszcze nie spełnionych marzeń. Jestem dość dobra z języków ale w naszej szkole nie organizuje się wymian, bo nasza szkoła jest dość małaSmutny Może w przyszłości jeżeli będę miała szansę to wyjadę na wymianę.
__________________
"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldor. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT